Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Chip89

Sice trošku přehnané a nereálné,ale mě se to líbilo. Butler předvedl dobrý herecký výkon a to tomuhle herci ani moc nevěřím,tak tady mi výborně seděl. A hlavnímu hrdinovi se nedivím, že se rozhodl takhle extrémně pomstít, ty vrazi si to zasloužili.... Není to nějaký excelentní výtvor kinematografie,ale jsem ráda,že jsem ten film viděla. ()

Pathrose

Začátek se rozjede velmi slušně, ale bohužel si svou kvalitu neudrží. V závěru celkem tuctový thriller o osobní pomstě. ()

Khamsin

První polovina filmu výborná. Hlavní postavy nebyli čistě kladné a čistě záporné. Což oceňuju - docela mě toto "klasické" dělení na dobro a zlo totiž irituje. Jakmile se film přehoupl do druhé poloviny, přestal být tak originální, zlo a dobro se nám začalo opět definovat do své určené podoby. Přesto jsem si ke konci říkal, jestli dát 5 nebo 4 hvězdičky. Rozhodla to za mě poslední půlminuta, kdy desetileté děvčátko hraje na nějaké besídce či "koncertu" a následně všichni v sále vstali a tleskali ve stoje - pardon, ale tohle nebyl dobrý závěr pro normálního neamerického diváka. Ale jako celek výborný film. ()

danny_21

Mně se tenhle pokus, který nápadem vykrádá Sedm a Saw docela líbil. Styl : Jsem vždy o pár kroků napřed a vše je pečlivě promyšleno, mám rád pokud nepostrádá napětí a nepopírá logiku, když se k tomu přidá krvavých scén a dva herci s charismem výsledek nemůže být výrazné zklamání. Pár výtek se najde jako třeba to, že Butlerova ani Foxxova postava není víc propracovanější do hloubky nebo zbytečně optimistický konec. Přesto hodně slušné a na poli thrillerů si určitě získá pevné místo. F. G. Gray potvrdil, že tenhle žánr umí - 75 %. ()

lakart

Jedinečný film, který je řemeslně zvládnut na výbornou. Butler a Foxx jsou úžasní. Já osobně jsem, oproti některým, nedokázal odhadnout, kam se bude děj posouvat a vyvíjet. Skvěle napsaný scénář s originální zápletkou. Našel bych tam pár nelogičností, ale dokážu nad tím přimhouřit oko. Skvělých 90% ()

Wann

Law Abiding Citizen patří mezi filmy, který mě držej v křesle po celou dobu trvání filmu samotného. Gerard zde podává excelentní výkon a ten negr (zapoměl jsem jak se jmenuje) taky ujde. Teď k myšlence filmu. Do určité meze chápu a souhlasím s Butlerovým rozhodnutím ale jak překročí hranici ... vidíte v něm už jenom fanatika, kterej má v hlavě uvízlou jednu myšlenku a bez ohledu na okolní svět dělá, to co uzná za vhodný. A to je právě špatně! Divák přestane soucítit s nejsympatičtější postavou filmu a začne jí vnímat jako záporáka. A přesně v tuhle chvíli jsem se zarazil a povídám si : "To mam fandit negrovi?" A takováhle situace mě vážně vykolejí a uvede do panickýho stádia. A proto musim dát pouze 4* a moc mě to mrzí... ()

balcazar

Myslím, že akýkoľvek komentár k tomuto filmu je absolútne zbytočný. Nedýchal som už pri úvodnej scéne, pri ktorej som len vypleštil oči a otvoril ústa, čo sa to deje už v úvode filmu. Hovorím, pre mňa je toto zbytočné komentovať, je mi hlúpe niečo vyzdvihovať, neočakávané zvraty, napínavé scény, pri ktorých som nemohol ani zvierač uvoľniť. Toto bola jednoducho lahôdka. Jaj, a ešte niečo, pri smrti sudkyne som sa skoro pos*al. ()

deLaFere

No, první polovina filmu velmi dobrá, ovšem od chvíle, kdy zasáhne deus ex machina jménem Chester, začne stát snímek za nic. Přešel bych, že na hlavního hrdinu se archetypálně vražda nožem prostě nehodí, přežil bych i ten vybuchnuvší telefon, ale další události snímek jasně degradují. Nosná myšlenka o zkorumpovanosti amerického soudního systému je dobrá, ale výsledné "S vrahy už nevyjednávám." a pohled na šťastnou rodinku, to je výsměch, když už, tak film měl skončit špatně. Ovšem nositelům práva stačí opravdu jen málo, a i to málo v podobě mailu není vysvětleno a nedává to smysl. Následné odhalení bomby to už je opravdu pro supermana. Prostě škoda, druhá polovina filmu nestojí za nic. ()

ZnalecH

Po prvním shlédnutí jsem byl z filmu rozpačitý a překvapený a hodnotil jsem ho 4*. Teď jsem ho zkouknul podruhé a měním své hodnocení na 5*. Nejen z toho důvodu, že jsem si na film několikrát za dva roky (od té doby, co jsem ho viděl poprvé) vzpomněl, ale i z toho důvodu, že už jsem trochu čekal, co přijde a mohl jsem se na to více soustředit. Jedná se o drama, které není pro každého. Řežou se tam lidi, je tam vidět krev a podobné scény se tam objevují jen tak a bez rozpaků. Pokud na to ale máte žaludek, tak se můžete připravit na podívanou plnou akce, promyšlených plánů a hlavně "SPRAVEDLNOSTI". ()

Sammy.Boy

Ctihodní občané, možná to vypadá na první pohled jako další nereálná americká slátanina, ale má to sakra koule! ()

Psycho.R

Ze začátku velmi zábavné tím, že se jedná o trochu jiný thriller, bohužel, cca. po 3/4 filmu se to dost pokazí rozuzlením a nelogičností... ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Docela se mi líbil nápad, kdy po eliminaci jasnejch záporáků převzal jejich místo původně dobráckej hrdina a nakonec se stal ještě mnohem horší než oni. A že si Gerard Butler tuhle roli pomstychtivýho psychopata dost užíval. Jenže jeho plány byly tak dokonalý, že jim prostě nešlo věřit a to ani za předpokladu, že moh občas na tajňačku opouštět vězení a zařizovat si věci "venku". On teda ten jeho tunel, co vykopal bez povšimnutí k věznici, byl neuvěřitelnej výkon sám o sobě. Postavy v nejdůležitějších chvílích byly vždycky tam, kde a kdy potřeboval, prostě s výjimkou finále žádnej zádrhel. A už vůbec neřešim, že si nikdo nevšimnul, že zrovna neni v cele, byl schopnej všechno nejen geniálně vymyslet, ale i zrelizovat po technický stránce líp než McGayver apod. Chápu, že v thrillerovym žánru je potřeba občas přehánět (ono taky kdyby všechno (ne)vycházelo a vypadalo jako v reálu, nebyl by to moc divácky vděčnej žánr), ale je potřeba to zase zbytečně nepřehánět. Ze začátku bylo nakročeno k hodně zajímavý podivaný. S přibývající stopáží odkrývající stále míň uvěřitelnej Clydův plán a odfláknutym finále nakonec se nakonec končilo u solidní žánrový jednohubky. Tenhle biják měl zkrátka na víc, protože námět, filmařina a občas i atmosféra byly fajn. ()

mira.l

79%?? Šmajrápano lidi, vzpamatujte se.... zase jeden pan dokonalý zločinec. Někde od půlky už to bylo fakt k smíchu. ()

rublik05

Neskutečně povedený thriller, jehož největší devízou je perfektní herecké obsazení, silný příběh, kvalitně zpracovaný děj, který má slušné tempo, napětí i zvraty, zkrátka vše, co divák od krimi thrilleru očekává. Gerard Butler si roli psychopata vyloženě užívá, Jamie Foxx taktéž nezklamal. Film je natočen velmi přehledně a logicky, atmosféra by se místy dala krájet. Prakticky nemám co vytknout, i po vícero zhlédnutí má snímek stále co nabídnout, takže není o čem rozmýšlet, jasný plný počet a všem vřele doporučuji. 10/10. ()

gemi

Když systém spravedlnosti zklame běžného občana, tak se občan nasere a může tak maximálně brečet do polštáře nebo chlastat. Když ale zklame geniálního stratéga, tak si nikdo nemůže být jistý, že zítra uvidí východ slunce. Jasně, je to místy trošku přepálené a kdyby člověk chtěl najít díry v logice, tak se mu to nepochybně podaří. Ale je to prostě zábavné sledovat! Brilantní záležitost, silné čtyři. (Druhé zhlédnutí, první 20. 5. 2010) ()

Nix

Revenge je tu mazec. Foxx tu hraje taky skvěle a když ten film vidíte poprvé, tak mne opravdu nenapadlo dlouho, kdo to vlastně dělá. Což musím dát plus protože mám rád takové překvápka. Zajímavý kousek, který mne překvapil. ()

Johnny10

první půlka famózní, druhá naprosto popírá vývoj postav a hlavně totálně ulítává scénář... takže za první půlku filmu 100%, za druhou 20 % ---> průměrný film - 60% škoda! ()

stiewe

Průměrný thrillet který nemá naprosto co nabídnout. Snaha o ohromení brutálnímy způsoby smrti které se bližily SAW Vás po pár minutách začnou nudit a jen čekáte kdy dokonalý plán Gerarda Butlera krachne a on skončí jako poražený. Hudba k filmu mi přišla prakticky nulová, přičemž by některé scény mohla i zachránit ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)