Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

danco123

Film ktorý sa inak nedá pomenovať ako perfektný.Možno niektorý si myslíte že preháňam ,ale nie je to tak.Herecký výkon aký podal Gerard Butler by si zaslúžil Oscara.Thriller ktorý sa mi neskutočne páčil, mal svižné tempo a scény z ktorých by sa ani jedna nedala pomenovať že bola najhoršia z filmu.Všetky boli proste vynikajúce.Možno že jediné čo by som mohol filmu vytknúť bol záver ktorému sa až ťažko dá uveriť, ale i tak hodnotím film 90%. ()

Sfinkter

Další efektní biják, ve kterém jsem nemohl uvěřit téměř ničemu, co se v něm děje. Akční scény dobře udělané, ale celá linka je natolik scifi, že to nikdo nemůže brát vážně. A navíc Foxx přehrál Butlera na plné čáře. ()

Tyny

Inteligentní film, který mně neuvěřitelně bavil i přesto, že zrovna tuhle kombinaci žánrů upřímně moc nemusím. Myslím, že ve skrytu duše by se takhle zachoval každý, ale málokdo pro svůj vnitřní klid dokáže udělat vše na světě jen proto, aby se pomstil za své ztracené štěstí a lásku, které dávali smysl jeho životu. Krásné zpracování filmů, které zobrazuje velkou pomstu a odhodlání položit svůj vlastní život, jen aby dostal lidi, kteří mu vzali smysl žít. ()

Lachtaan

“Jsem ctihodný občan...!” Tak tohle byla totální přehlídka těch nejpropracovanějších mindfucků. Skvělá honička na kočku a myš, kde vychytralá taktizující myš s tváří nenahraditelného Gerarda Butlera byla vždy o líbivý krok napřed před stejně výborným Jamiem Foxxem. Butlera úplně zbožňuju a tohle je jedna z jeho nejlépe odvedených prací. Jen tak dál ve šlépějích takto vyšperkovaných thrillerů. ()

Ryuuhei

Normálně nejsem na podobná krimi-drama, ale tohle mě posadilo na zadek. Jo, říkal jsem si ze začátku, že po celkem uspokojivé, byť nijak neexplicitní scéně mučení bude následovat zbylá hodina a půl ukrutné nudy, ale opak byl pravdou. Protagonista, resp. antagonista, i když skončil za mřížemi, měl do podrobna vše promyšlené a já už se jen bavil tím, čím mě děj překvapí. A že překvapoval neustále! Je fakt, že jsem po většinu doby sympatizoval s antagonistou a držel mu palce, zatímco (ze začátku) egoistický protagonista jsem doufal, že neuspěje a skočí mu na lep. Konec byl pro mě víc než uspokojivý a byť jsem to čekal, protože takový Hollywood zkrátka je, zakončil skoro až fenomenálně tento výtečný, filmový celek. Dlouho mě žádný film tak nezaujal a nenadchl, jako právě Ctihodný občan. O to víc, že v lecčems se odrážela realita trestního práva po celém světě. ()

neoBlast

Pokud vedle postavím Sedm, tak se to pro Graye nevyvíjí vůbec dobře (ten nejtěžší soupeř, ale Ctihodný občan si o to říká). Sice se mu s Wimmerem podařilo zahustit omáčku "napětím" a tempo držet vysoké, ale zbytečnost a průměrnost teče filmu až z uší. Foxxe a Butlera je zde škoda, režie je bídná a ani Brianu Tylerovi hudba nevyšla (však i on občas zazáří, viz. Oko dravce). Kdyby byl alespoň v dohledu náznak nadsázky... ale takhle jedeme v nemilosrdné točenici podivně vybuchujících nádrží, protitankových robůtků a podzemních tunelů až do úplného, dost nevyužitého, finále. 60 % ()

Javad

Gerard Butler – skvelý výkon, Jamie Foxx už menej, koniec trochu pokašlali (dejovo). Ako celok ale film funguje, splnil to čo som očakával a nesplnil Butlerove slová keď v jednej scéne hovorí: „Zatiaľ sa len zahrievam, ja to všetko zničím, bude to doslova biblické“ nič také však neprišlo, preto dávam tri *** ()

Beky

Jednou větou: Nelogičnosti pominu, to bych musel dát odpad, herci ok, ale nic brilantního, natočený velmi dobře, Gray jinak točit neumí, ale bohužel se to trochu víc táhlo než mělo, v tom je největší problém, že to nejede jako utržený vagón, vynechte něktére postavy a jelo by to jako fík!! ()

KitFisto

Bál jsem se, že to skončí fiaskem jako Gamer ale naopak . Po dlouhé době opravdu kvalitní thriller u kterého jsem seděl jako přikovaný. Už dloho se mi nestalo, že bych fandil záporákovi. ()

Raven0

U filmu jsem se naučil jedné věci. Občas je zkrátka důležité, upřít občanovi jeho základní práva a svobody, v zájmu vyššího dobra :-) ()

lennyd

Asi není spokojenějšího člověka než je Clyde Shelton (Gerard Butler). Má krásnou ženu, malou dcerku - nic víc, co by si mohl přát. Až do jednoho dne, kdy je jejich dům napaden dvěma zdrogovanými mladíky, a Sheltonova žena i dcera jsou brutálně zavražděny. Když Shelton zjistí, že oba, díky protřelým právníkům, vyváznou jen s mírnými tresty (zvlášť hlavní strůjce celého zvěrstva), začne spřádat pomstu - obou vrahům, právníkům a vůbec celému systému amerického soudnictví - a v cestě mu stojí jen Nick Rice (Jamie Foxx), bývalý žalobce obou vrahů ... Film má jednu obrovskou chybu - a to je to, že se divák nemá s kým ztotožnit. Obě strany mají svojí pravdu, a divákovy sympatie se přelévají od jednoho k druhému - a i když člověk cítí, že toto by Clyde Shleton asi dělat neměl, nemůže mu to mít vzhledem k okolnostem za zlé. Vše podtrhují i herecké výkony obou hlavních hrdinů - Gerard Butleri i Jamie Foxx hrají jako o život (a ono vlastně o život i jde, že ano). Prostě a jednoduše skvělé... ()

ivan bohatyr

Kvalitní snímek, nejvíce se mi líbilo, že i když jsem si myslel, že film už musí po 30 minutách, když se G. Butler přiznal k vraždě, skončit, tak neskončil a práve naopak pokračoval nekompromisně dál. Nenapadalo mě, co by ještě mohlo přijít a najednou se začaly vynořovat další načekané události a pro mě takřka skončený film pokračoval svižným tempem dále. Některé filmy divák odhalí už v zárodku a vidí jim takřka až do kuchyně, potom když už 5 minut dopředu víte, co přijde, není to ono, ale tento film je pravý opak, vůbec sem netušil, na co bych se měl připravit. Až na nějaké drobnosti a mírné nedostatky (sice se více začaly projevovat u konce, který nebyl až tak precizní) mě v tomto filmu nechybělo / nepřebývalo nic. ()

MiCM

Hodně solidní film, akorát škoda špatného konce.. Spravedlnost by měla zvítězit, ne prohrát.. A pak navíc škoda dobrého člověka no.. ()

Maki89

pre mna vyborny film...neviem preco som ho odkladal skoro rok... pomsta je vyborny motivator a 10 rokov pripravy je 10 rokov pripravy... Gerard Butler vyborny, Foxx dobry... tomuto filmu nemam velmi co vytknut... 9/10 ()

majxik

Pěkný revange film. Člověk si celou dobu láme hlavu jak to dělá až do doby než mu to film řekne a pak je lehce zklamaný. Konec mohl být trošku méně předvídatelný. Jak jsem četl některé komentáře tak asi nějaké bodíky získal odemne i tím že jsem se o něm dozvěděl náhodou a tak jsem nemohl být zklamaný z očekávání. ()

uiu

Začátek je na nabušené a dokonale promyšlené 4 hvězdičky, kdy jsem si říkala, že tu snad máme celovečerního Dextera, jehož motivem vražd je ovšem pomsta. Všechno je to parádní, akční a vymyšlené do detailů, jenže někdy v půlce začnou z hrdiny dělat nepřemožitelného supermana, který má snad naplánováno úplně vše (ono i malé chybičky dělají z "hrdiny" člověka), z charismatického vrahounka se stane geniální mozkovna a místy si klepete na čelo, že to už opravdu přehánějí s tím, jak je dokonalý a jak má všechno na 100% vychytané. Celková myšlenka filmu pak vyzní do ztracena, protože téma pomsty na lidech, kteří mu vyvraždili rodinu se přesune do pomsty na všechny, s kým se snad kdy v životě setkal a tak se z hrdiny toužícím po spravedlnosti stane jen divákem opovrhovaný vrah. ()

Thommie

celkově skvělý film, moc nechápu, co se na tom ostatním nelíbí. Perfektní zápletka až do konce to mělo napětí, myšlenku a skvěle propracovaný příběh. Během filmu jsem si užil několik parádních zvratů, které si zaslouží minimálně 4*. Navíc krásný pohled na právo a na celý systém. ()

ywo666

Zaujímavý film. Pointa síce a jej odhalenie hlavnými postavami síce kolíše, ale slovné prestrelky super, napätie výborné, nuda minimálna. Butler aj Foxx odviedli dobrú robotu. Nie je to síce najlepší film všetkých čias ale 4* si myslím zaslúži. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)