Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

aslavey

Chtěl jsem něco chytrého, dostal jsem to. Chtěl jsem něco zábavného, dostal jsem to. Chtěl jsem tam mít krev, taky tam byla. Butler to vyhrál. Výkon hodný oscara. Jamie Foxx se snažil taky, ale prostě na něj neměl. A ačkoli se film odvíjel svižně, rychle a nenudil ani chvíli, je dost předvídatelný a ke konci dost s nelogickým chováním hlavního hrdiny. Ale i tak, skvělá zábava. 4 a 1/3 :) ()

alambert

Kurva nechtěl jsem, aby to skončilo takhle. A z těch demagogickejch keců starostky jsem se málem pozvracel (z části kvůli stupiditě dialogů, z části kvůli otřesné herečce Viole Davis). ()

J. T. Kirk

Hodně dobrý thriller, hodně věcí jsem vůbec nečekal, za což má u mě plus. Měl to dobře naplánované, to se musí nechat. Čekal jsem, že to bude průměrný thriller s předvýdatelným chováním hlavního hrdiny, to jsem se ovšem šeredně spletl. Gerard Butler se na tu roli docela hodil a Jamie Foxx mu byl dobrým nepřítelem. ()

kacirek_

Ta čtvrtá hvězdička je samozřejmě za Butlera, mrk mrk, ale jinak měl film spád, nenudil, ale občas byl teda dost předvídatelný (výbuch aut, či hřitov). Závěr byl zajímavý, leč značně nepravděpodobný - Michael Scofield by se u tohohle filmu musel tlouct hlavou o zeď, že to jen jeho nenapadlo dřív:-). Jako celek dobrý, ovšem na závěr to chtělo mít trochu víc pod čepicí. ()

drankeryth

Velmi dobry film, v ktorom sa dej vyvijal tym spravnym smerom a kazdu sekundu som ocakaval, ako sa to bude vyvijat dalej. Gerard Butler si zahral svoju rolu skvele a bol plny prekvapenia, co sa tykalo jeho vselijakych hraciek, ktorymi likvidoval kravatakov spolu s jednym komplicom. Pekna hracicka bol ten maly robot na tom cintorine, ktory disponoval roznymi typmi zbrani:) Tento film len odporucujem kazdemu, kto ma rad dobre thrillery. ()

BOURQUE

Nadpriemerný film, ktorý nadpriemerne spojuje dohromady veľkú trojicu: krimi, dráma a thriller. Nielenže sa „spisovateľovi“ (K. Wimmer) podarilo napísať výborný scenár, aj režisér (F.G.Gray) aj herci (G. Butller, J. Foxx) odviedli veľmi korektnú a slušnú prácu. Výsledkom je veľmi zaujímavý film, ktorý dáva divákovi niekoľko otázok. Na tieto otázky však musíme hľadať odpovede nielen vo filme ale aj v reálnom živote. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

nopud

Čekal jsem něco jako V for Vendeta, ale byl jsem velmi sklamán. U filmu jsem se nudil protože nevedl k žádnému konci. ()

Adm.Nelson

Dobre natočené a zo strany Butlera aj dobre zahrané - ale film od vás očakáva, aby ste fandili Foxxovi, a mne akosi bolo jedno, čo sa s ním stane, rovnako ako aj so všetkými ostatnými postavami okrem Butlera. 4/10 ()

sadlokan

Útěk do Alcatrazu.Vydržet deset let takhle nasranej může jenom opravdovej magor.A ty většinou nedokážou postavit ani krabičku od sirek,natož sofistikovaná vraždící zařízení. ()

BeranSon

Pří shlédnutí tohoto snímku prožijete mnoho emocí, kromě nudy. Lahůdkový film s dobrou zápletkou. Gerard Butler ztvárnil roli zvrhlého zločince takřka geniálně a Jamie Foxx byl dobrý jako vždy. Ve filmu jen sice vidět pár okoukaných fíglů, ale to se v tomto podání dobře odpouští. Prostě film plný akce a napětí. 7/10 ()

lemonova

Je mi ľúto, ale tomuto sa skrátka nedalo veriť. Film, ktorý nevyvoláva otázky a nevzbudzuje žiadne emócie (teda okrem pocitu odporu pri scénach mučenia).. ()

MickeyStuma

Vtrhli mu do domu, vyvraždili rodinu a soudní systém pachatele pustil na svobodu. Kdo by z toho nebyl náležitě frustrovaný. Takže co jiného zbývá, než vzít spravedlnost do rukou svých. Známá šablona o pomstě, avšak tentokrát přeci jen krapet jinak. Náležitá hra kočky s myší, při které mi samozřejmě umírají lidé, jaká tu ještě nebyla, avšak v rámci daných zákonů, spravedlnosti a morálky s koncem, jaký být prostě musel. Gerard Butler vs. Jamie Foxx ve velmi zajímavém souboji. Akční rošambo se nekoná, nervy drásající drama však také ne. Volně plynoucí dějství ale přináší filmovou zábavu s patřičnou moralizační myšlenkou k zamyšlení. Stejně jako u podobně stavěných snímku je i zde velmi striktně povznesena kritika systému, kdy to při vyslovení slova 'spravedlnost' setsakramentsky skřípe. Co je ještě morální a co už ne? Scénář je postavený vcelku dobře a zavádí diváka do základních detailů problematiky. Nízký podíl napětí sice více vzhlíží k realitě, ale v rámci filmového vyprávění prostě chybí. A co se týče emocí, tady se to nepovedlo už vůbec. Vrcholem měl bych právě závěr, ale jako by někdo náhled vypnul proud. Prostě to emočně nefunguje tak, jak by mělo. Snímek tedy celkově moc nadšení nevyvolá i když samotný příběh je víc než zajímavý. ()

Lyžař

Nic slozityho. Z tohohle by si spousta tvurcu mela vzit priklad! Pribeh, kterej ma myslenku! A pribeh je vypravenej a natocenej (a verohodne zahranej) tak, ze nechcete, aby to dilo skoncilo. Ale jak tikam-nic slozityho to neni. A musim rict, ze ted jedu film za filmem, ale teprve tady jsou herci prima, konverzace verohodny, dokonce dabing naramnej! ()

fablefavorit

Stokrát viděný námět zachráněn (a dokonce pozdvižen) svou ujetostí. Zábava od začátku až do konce. Nebýt tradičního Hollywoodského konce, byl by to nezapomenutelný film. ()

Tomo

Film ničím převratný, ale přijemně osvěžující svou brutalitou a tím, že až do úplného konce si nejste jistí, jak to celé skončí a očekáváte cokoliv. Nakonec vás i přinutí k zamyšlení, co je ještě obhajitelné a co už ne a jak byste se zachovali vy. A takové filmy, které přinutí k zamyšlení, patří přece k těm nejdůležitějším.. ()

illy.cz

Na charizmatickeho fesaka Butlera muzu koukat ve vsech jeho rolich, tahle byla ale nad ma ocekavani. Herec, ktereho znam spise z romantickych filmu byl v pozici "mstitele za spravedlnost" vyborny. Rychly vpad do deje, zadne zdlouhave nudne uvody. Ani na chvili jsem nezapochybovala o dobre volbe filmu. Prijemna byla i dalsi herecka obsazeni, kvalitni scenar, cely dej byl podtrzen vyraznym hudebnim dobrovodem - bohuzel na muj vkus mel "Ctihodny obcan" mirne kycovity zaver. Hodnotim 80%. Moc se mi to libilo - dalsi z velmi prijemne stravenych veceru, bezpochyby v bezva spolecnosti. Pohled z druhe, respektive z muzske strany: Souhlasim s tim, ze Butler je charizmaticky, jestli je fesak, to neposoudim, kazdopadne se na nej diva dobre. Pro nej urcite trochu netypicka role, neni to vylozeny zaporak, hodne jsem mu i fandil, ale v okamziku, kdy chadnokrevne podrizne spoluvezne si budete urcite myslet, ze je proste psychopat. Na jednu stranu si myslite, ze dela dobre, ze soudni system zklamal a ze on to proste napravuje po svem, na druhou stanu se vazne s nicim nemaze a jen tezko rict, jestli je spravedlivy. Ve filmu ma tak trochu status poloboha, protoze bez mrknuti oka odpravuje vsechny, co meli s jeho pripadem neco malo spolecneho a nikdo si s nim nevi rady, nikdo nevi, jak to vlastne dela. Zaver je urcite napinavy, mozna trochu prekvapivy, ale jak uz se zminila moje mila, trochu kycovity. Technicka stranka filmu je povedena, a to jak hudebni, tak vizualni a zbytek obsazeni je urcite dobry. Celkove prijemne prekvapeni, ktere ani na chvilku nenudi a udrzi vas v napeti az do konce. Opravdu prijemne straveny vecer, bezpochyby v bezva spolecnosti..:) ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)