Tara a její svět (TV seriál)

United States of Tara

Komedie / Drama

USA, 2009 - 2011, 16 h 13 min (Minutáž: 36x30 min)

Tvůrci:

Diablo Cody

Toni Collette, John Corbett, Rosemarie DeWitt, Keir Gilchrist, Brie Larson, Michael Hitchcock, Nate Corddry, Eddie Izzard, Andrew Lawrence, Valerie Mahaffey, Keir O'Donnell, Viola Davis, Joey Lauren Adams, Seth Gabel, Ashley Bell, Pamela Reed, Hayley McFarland, Shiloh Fernandez, Fred Ward, Joel Gretsch, Lance Barber, Kathleen Noone, Bellamy Young, David Costabile, Kelli Goss, Ryan Eggold, Joe Dietl, Griffin Gluck, Dave Allen, Aaron Christian Howles, Lora Martinez-Cunningham, Patton Oswalt, Jessica St. Clair, Jessica Sonneborn, Jade Pettyjohn, Zosia Mamet, James DuMont, Tony Hale, Rob Moran, Jackie Geary, Lauren Weedman, Jane Morris, Tava Smiley, Alice Hunter, Michael J. Willett, Jadin Gould, Caitlin Mulvey, Daniella Monet, Dan Bakkedahl, Eric Tiede, Sammy Sheik, Joshua Leonard, Matthew Del Negro, Mim Drew, Miki Ishikawa, Jessica Chaffin, Andy Mackenzie, Lise Colleen Simms, Dana De La Garza, Susan Chuang, Scott MacDonald, Billy Jayne, Elizabeth De Razzo, Karl Makinen, Ethan Cohn, John Bishop, Yara Brighton, Mark Mylod, Brian Dannelly, Megan Hubbell, Ken Marino, Mary Pat Gleason, Robin Weigert, Patricia Belcher, Kevin Gould, Shannon Tweed, Kevin P. Farley, Ed O'Ross, Ken Hudson Campbell, Van Epperson, Frances Conroy, Riki Lindhome, Gillian Vigman, Robert Picardo, Kevin Brief, Hilary Barraford, Lucy Butler, Melanie Hutsell
  • Paxxx.cz

Seriál jistě má své fanoušky (jinak by asi hlavní postava nedostala cenu EMMY), mě ale nepříjde vůbec zajímavý a rozhodně se mezi fandy tohohle seriálu nepřídám. Herecký výkon Toni Collette mi nějak zvlášt vyjímečný nepřijde a obsah epizod je docela suchý, ale určitě se na United States of Tara podívejte třeba se Vám bude líbit- 40%.(9.6.2010)

Námět je sice zajímavý, ale hlavní přestavitelka mi vůbec nesedla (neřikám, že svoje postavy nestvárnila na výbornou). Po pár dílech jsem toho nechala. 3* hlavně za příběh. Nemyslím si, že by mohl seriál dosáhnou lepší kvality. Spíš to bude takový zaplňovač nudných večerů. Třeba se k "United States of Tara" někdy vrátím, ale spíš ne.(14.11.2009)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 4.8.2009 --- NOTE (17.1.2009) SHOWTIME sa zasa raz zameral na odkrývanie úskalí dnešného rodinného súžitia pomocou nie veľmi tradičných metód. Tentokrát hlavná hrdinka nepredáva "travku" ale trpí masívnym rozpoltením osobnosti (v prvej epizóde sa zmení na trafenú tínedžerku a BUCKa - násilníckeho "burana"). Akékoľvek hodnotenie je možné až po zhliadnutí ďalších epizód, tá prvá ale bola - podľa mňa - nudná. Výkon TONI COLLETTE však ako vždy skvelý. (19.1.2009)(17.1.2009)

One-woman-show Toni Collette v roli disociativní pubiny/stepfordky/burana/Tary. Bohužel s komedií si tato tv show moc nezadá, spíš inklinuje k dramadies. To že je říznuta indie otevřeností je spíš očekávaným tahem, než překvapením (aby ne, když Diablo Cody jest creatorkou). Každopádně je to originální vhled na tvoření/řešení rodinných problémů. Zatím váhavých 60%, časem se uvidí.(4.8.2009)

Mám rád tento seriál. Samotný nápad viacerých osobností ho robí tak trochu výnimočný v dnešnej záplave "rodinných" serálov. Ma veľmi dobré momenty, aj keď nemá ten závislácky potenciál ako TRÁVA alebo CALIFORNICATION. Toni Collette je skvelá, ostatné osadentvo je sympatické a slušne jej sekunduje. Viac oddychový ako dramatický seriál, ale mne sadol...(5.3.2012)