Tara a její svět (TV seriál)

United States of Tara

Komedie / Drama

USA, 2009 - 2011, 16 h 13 min (Minutáž: 36x30 min)

Toni Collette, John Corbett, Rosemarie DeWitt, Keir Gilchrist, Brie Larson, Michael Hitchcock, Nate Corddry, Eddie Izzard, Andrew Lawrence, Valerie Mahaffey, Keir O'Donnell, Viola Davis, Joey Lauren Adams, Seth Gabel, Ashley Bell, Pamela Reed, Hayley McFarland, Shiloh Fernandez, Fred Ward, Joel Gretsch, Lance Barber, Kathleen Noone, Bellamy Young, David Costabile, Kelli Goss, Ryan Eggold, Joe Dietl, Griffin Gluck, Dave Allen, Aaron Christian Howles, Lora Martinez-Cunningham, Patton Oswalt, Jessica St. Clair, Jessica Sonneborn, Jade Pettyjohn, Zosia Mamet, James DuMont, Tony Hale, Rob Moran, Jackie Geary, Lauren Weedman, Jane Morris, Tava Smiley, Alice Hunter, Michael J. Willett, Jadin Gould, Caitlin Mulvey, Daniella Monet, Dan Bakkedahl, Eric Tiede, Sammy Sheik, Joshua Leonard, Matthew Del Negro, Mim Drew, Miki Ishikawa, Jessica Chaffin, Andy Mackenzie, Lise Colleen Simms, Dana De La Garza, Susan Chuang, Scott MacDonald, Billy Jayne, Elizabeth De Razzo, Karl Makinen, Ethan Cohn
  • Paxxx.cz

Seriál jistě má své fanoušky (jinak by asi hlavní postava nedostala cenu EMMY), mě ale nepříjde vůbec zajímavý a rozhodně se mezi fandy tohohle seriálu nepřídám. Herecký výkon Toni Collette mi nějak zvlášt vyjímečný nepřijde a obsah epizod je docela suchý, ale určitě se na United States of Tara podívejte třeba se Vám bude líbit- 40%.(9.6.2010)

Treasure your sanity. Sice seriál s tímhle nápadem je originální věc (respect, Showtime), ale jsem z toho rozpačitý. Plusem je však už to, že jsem dokoukal všechny tři série (držely mě u toho asi hlavně naprosto skvělé herecké výkony, ať už Toni Collette či neuvěřitelně talentovaného Keira Gilchrista, nebo i Eddieho Izzarda v nečekané roli psychologa). Problém je v tom, že to fakt šlo po té první dolů, jako asi u většiny seriálů. Komedie je zapomenuta, je to spíš jakože drama, ale jaksi rozmělněné, protahované (co víme na konci třetí série, co jsme netušili na začátku první?), místy přehnané (když si jednotlivá alterega začla hrát samy na sebe tak už mě to fakt začalo štvát) a člověk u toho zůstává spíš ze zvyku. A to si představuju, že by se seriálu stát nemělo. Tak nějak se nedivím, že to po třetí sérii utnuli. Ale jak říkám, je to dobrý nápad (jestli dobe využitý je jiná věc), dobře zahraný, není to odfláklé, navíc sympaticky vedlejší linie dospívání gay teenagera. Takže proto tři hvězdy. A co v člověku zbyde? Enjoy your sanity.(27.10.2011)

Námět je sice zajímavý, ale hlavní přestavitelka mi vůbec nesedla (neřikám, že svoje postavy nestvárnila na výbornou). Po pár dílech jsem toho nechala. 3* hlavně za příběh. Nemyslím si, že by mohl seriál dosáhnou lepší kvality. Spíš to bude takový zaplňovač nudných večerů. Třeba se k "United States of Tara" někdy vrátím, ale spíš ne.(14.11.2009)

Meet the Gregsons. Zase jednou Showtimovka, co se mi přesně trefila do vkusu a nálady. Taková malá, nenápadná, obyčejně se tvářící dramedy o každodenním životě, v jejímž středu stojí Tara Gregson. Sympatická umělkyně, milující manželka a matka dvou dětí, a jen tak mimochodem taky hostitelka několika dalších osobností. Ať se snaží, jak chce, občas nad ní kontrolu převezme nezvladatelná puberťačka T., ženy balící a jak dlaždič mluvící motorkář Buck, nebo komplikované delikatesy vařící domácí puťka Alice. To jaksi nevyhnutelně způsobuje problémy, ať už v manželství (i když je Max ten nejsprávnější chlap, i tak má jenom jedny nervy), se sestrou Charmaine (která je zahořklá, protože Taře její poruchu, která vždycky zastínila všechny její problémy, tak docela nevěří) i s dětmi (dcera Kate by ráda rychle vypadla, a i teen gay syn Marshall si kvůli Taře projde svým). Předesílám, že nemám tušení, jak moc reálně USoT zobrazuje disociativní poruchu identity, kterou hlavní hrdinka trpí, ale je mi to jedno, důležité je, že se u seriálu výborně bavím. Má smysl pro humor, cit pro vztahy, fantastický cast (Toni Collette je ve všech inkarnacích DOKONALÁ, John Corbett těžkej sympaťák, Keir Gilchrist talent, co by jeden pohledal) a spoustu nápadů (oceňuju, že diskutabilně nejnormálnější postava seriálu Kate má občas ty nejtrhlejší zápletky (dort/balónky), škoda, že konec přišel tak brzy, tuhle jízdu jsem si totiž zamiloval.(20.12.2014)

momentálně hodnotím po pár dílech a není to vyloženě špatný seriál je zajímavé sledovat různé osobnosti v člověku, a divák neví kdy přesně se hlavní hrdinka kdy promění v někoho jiného, Herečka sice není moc sympatická, ale ne každý musí být krásný a okouzlující, konečně taky dostávají role i obyčejní lidé, a ne příliš krásní.(8.1.2011)