Tara a její svět (TV seriál)

United States of Tara

Komedie / Drama

USA, 2009 - 2011, 16 h 13 min (Minutáž: 36x30 min)

Toni Collette, John Corbett, Rosemarie DeWitt, Keir Gilchrist, Brie Larson, Michael Hitchcock, Nate Corddry, Eddie Izzard, Andrew Lawrence, Valerie Mahaffey, Keir O'Donnell, Viola Davis, Joey Lauren Adams, Seth Gabel, Ashley Bell, Pamela Reed, Hayley McFarland, Shiloh Fernandez, Fred Ward, Joel Gretsch, Lance Barber, Kathleen Noone, Bellamy Young, David Costabile, Kelli Goss, Ryan Eggold, Joe Dietl, Griffin Gluck, Dave Allen, Aaron Christian Howles, Lora Martinez-Cunningham, Patton Oswalt, Jessica St. Clair, Jessica Sonneborn, Jade Pettyjohn, Zosia Mamet, James DuMont, Tony Hale, Rob Moran, Jackie Geary, Lauren Weedman, Jane Morris, Tava Smiley, Alice Hunter, Michael J. Willett, Jadin Gould, Caitlin Mulvey, Daniella Monet, Dan Bakkedahl, Eric Tiede, Sammy Sheik, Joshua Leonard, Matthew Del Negro, Mim Drew, Miki Ishikawa, Jessica Chaffin, Andy Mackenzie, Lise Colleen Simms, Dana De La Garza, Susan Chuang, Scott MacDonald, Billy Jayne, Elizabeth De Razzo, Karl Makinen, Ethan Cohn, John Bishop, Yara Brighton, Mark Mylod, Brian Dannelly, Megan Hubbell, Ken Marino, Mary Pat Gleason, Robin Weigert, Patricia Belcher, Kevin Gould, Shannon Tweed, Kevin P. Farley, Ed O'Ross, Ken Hudson Campbell, Van Epperson, Frances Conroy, Riki Lindhome, Gillian Vigman, Robert Picardo, Kevin Brief

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 4.8.2009 --- NOTE (17.1.2009) SHOWTIME sa zasa raz zameral na odkrývanie úskalí dnešného rodinného súžitia pomocou nie veľmi tradičných metód. Tentokrát hlavná hrdinka nepredáva "travku" ale trpí masívnym rozpoltením osobnosti (v prvej epizóde sa zmení na trafenú tínedžerku a BUCKa - násilníckeho "burana"). Akékoľvek hodnotenie je možné až po zhliadnutí ďalších epizód, tá prvá ale bola - podľa mňa - nudná. Výkon TONI COLLETTE však ako vždy skvelý. (19.1.2009)(17.1.2009)

Klobouk dolů před Toni Collette a samozřejmě stanicí Showtime, která opět přišla s nevšedním a více než zajímavým tématem. Rozštěpená osobnost a život s našimi alteregy by byl poměrně zajímavý a tento seriál modelově ukazuje humorné i tragické stránky takové reality. Nejvíce sedí popis zajímavé a ta Toni, super, přesto v konkurenci jiných seriálů musím hodnotit tři a kousek, zkrátka krapítek nad průměr.(30.6.2011)

Meet the Gregsons. Zase jednou Showtimovka, co se mi přesně trefila do vkusu a nálady. Taková malá, nenápadná, obyčejně se tvářící dramedy o každodenním životě, v jejímž středu stojí Tara Gregson. Sympatická umělkyně, milující manželka a matka dvou dětí, a jen tak mimochodem taky hostitelka několika dalších osobností. Ať se snaží, jak chce, občas nad ní kontrolu převezme nezvladatelná puberťačka T., ženy balící a jak dlaždič mluvící motorkář Buck, nebo komplikované delikatesy vařící domácí puťka Alice. To jaksi nevyhnutelně způsobuje problémy, ať už v manželství (i když je Max ten nejsprávnější chlap, i tak má jenom jedny nervy), se sestrou Charmaine (která je zahořklá, protože Taře její poruchu, která vždycky zastínila všechny její problémy, tak docela nevěří) i s dětmi (dcera Kate by ráda rychle vypadla, a i teen gay syn Marshall si kvůli Taře projde svým). Předesílám, že nemám tušení, jak moc reálně USoT zobrazuje disociativní poruchu identity, kterou hlavní hrdinka trpí, ale je mi to jedno, důležité je, že se u seriálu výborně bavím. Má smysl pro humor, cit pro vztahy, fantastický cast (Toni Collette je ve všech inkarnacích DOKONALÁ, John Corbett těžkej sympaťák, Keir Gilchrist talent, co by jeden pohledal) a spoustu nápadů (oceňuju, že diskutabilně nejnormálnější postava seriálu Kate má občas ty nejtrhlejší zápletky (dort/balónky), škoda, že konec přišel tak brzy, tuhle jízdu jsem si totiž zamiloval.(20.12.2014)

momentálně hodnotím po pár dílech a není to vyloženě špatný seriál je zajímavé sledovat různé osobnosti v člověku, a divák neví kdy přesně se hlavní hrdinka kdy promění v někoho jiného, Herečka sice není moc sympatická, ale ne každý musí být krásný a okouzlující, konečně taky dostávají role i obyčejní lidé, a ne příliš krásní.(8.1.2011)

• Paxxx.cz

Seriál jistě má své fanoušky (jinak by asi hlavní postava nedostala cenu EMMY), mě ale nepříjde vůbec zajímavý a rozhodně se mezi fandy tohohle seriálu nepřídám. Herecký výkon Toni Collette mi nějak zvlášt vyjímečný nepřijde a obsah epizod je docela suchý, ale určitě se na United States of Tara podívejte třeba se Vám bude líbit- 40%.(9.6.2010)