Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Sawy

Mix Gran Torina a Mé druhé já,který sice nedosahuje kvalit prvního jmenovaného,ale toho druhého strká docela s přehledem do kapsy.Realistická sonda do kriminalitou zamořené Velké Británie sice není kdovíjak originální,má ale trumfy v dokonalé atmosféře a geniálním Michaelu Caineovi,který svého osamělého dědu,který se postaví gangům,zahrál naprosto perfektně.Vystačí si s minimalizmem,nemusí mluvit a divák stejně přesně ví,co se mu honí hlavou.Je tedy škoda,že je Harry Brown natolik předvídatelným filmem,protože bez té šablonovitosti by měl solidně naběhnuto na kult.Moc mi neseděla dvojice poldů,jejichž dějová linka se klidně mohla vypustit,film by si v pohodě vystačil pouze s hlavním hrdinou a jeho cestou k pomstě.K tomu se taky váže zbytečně vyhrocený závěr,který vůbec nemusel jít do toho 'globálnějšího' měřítka,připadalo mi to tak nějak moc chtěné a nepřirozené.Jinak ale debutující Daniel Barber zvládl film ukočírovat velmi dobře a cítím,že jsem ho neviděl naposledy.Ale přiznejme si,bez Cainea by to byl jen tuctový thriller. 80 % ()

Kimon

Když silně zakořeněné násilí nelze v demokratické společnosti vymýtit, musí bohužel nastoupit násilí vlastní rukou. Tento příběh zobrazuje sice nepřijatelnou, ale účinnou myšlenku a činy jednoho stárnoucího zoufalce. Kdoví, třeba se to jednou tak nakonec bude muset řešit, v duchu "občane, pomoz si sám". ()

L0ra

Banda zfetovaných děcek dostane za vyučenou od jednoho důchodce, to navíc bez zbytečných trapných řečí o špatnosti braní zákona do vlastních rukou. ()

seale

Surovost v prostředí, které mi bylo cizí. Tak mne bohužel další kvality filmu o lepším hodnocení nepřesvědčily. ()

Genero

Když pošlete dědkovi do věčných lovišť jeho nejlepšího kamaráda, roztrpčíte ho tímto úkonem víc, než kdyby zapomněl v Lidlu klobouk a zubní protézu. Pokud se spolu znali už ze školních škamen, kdy nad katedrou visela fotka Olivera Crommwella, vzpomene na vojenskou praxi od Trafalgaru, chopí se berlí, došourá se pro vás se zarputilostí vypelichaného kojota a nezastaví ho ani železná pěst paní Thatcherové. Nad vaší zdechlinou pak radostně vztyčí svůj svraštělý, roztřesený prostředníček. Překvapilo mě, že tento film není moc akční a pan Caine většinou stojí u okna, zadumaně sedí v křesle nebo polyká prášky. Naštěstí je radost na něj při těchto kratochvílích pohledět, protože celý film táhne sám a kromě jeho postavy se v něm vyskytují jen nějaké slizké smažky, cigoši a šlapky. Tím se dostávám k druhému kladu filmu a tím je vhodná volba prostředí. Dokážu si představit jako pěknou životní metu spát v teple novin a kartonu od televize se svým čoklem v náručí na předměstí, kde pro samou injekční stříkačku není kam plivnout. ()

Khalesi

Plný počet som nedala len preto, že mi tam pár vecí prišlo trochu nelogických. Ak píšem pár, myslím naozaj len dve či tri situácie, inak som bola nadmieru spokojná. Takto na ten odpad treba ísť, vystrielať, vypáliť a zbaviť svet špiny. Lenže to by človek nerobil od rány do večera nič iné, pretože týchto a podobných zmrdov sú všade hromady. Každopádne som rada, že sa milý penzista tak rozčertil, že si ešte spomenul na staré časy u mariny. Najviac sa mi páčila scéna s vodítkom, konečne človek prišiel na to ako ho užitočne a zmysluplne využiť! ()

PROROK14

Začiatok bol brutal. Až som dostal divný pocit do žalúdka. Potom to celé pekne ubiehalo sa sprievodu dobrých scén a vyvrcholilo v krčme. Po tom začiatku som čakal trochu viac zdrvujúcejší záver ale to nič. A ak by som to porovnal s GT tak GT bolo o hviezdu lepšie. ()

6thSun

Záporáci jsou tady ty největší a nejodpornější hnusáci, dobráci zase naopak. Takhle schématicky to ale život nalinkovaný nemá. 60% ()

Gary

Když už se tady srovnává s Eastwoodovým "Torínem", tak musím říct, že Caine je na míle daleko tomu Eastwoodovu karikaturnímu křivení a pro mě osobně nechtěné komiky v Gran Torino ("Get off my lawn!"). Michael Caine dokáže dát postavě smutek, charakter a uvěřitelnost. Harry Brown si sice zasloužil kapku lepší scénář, ale já dávám pět hvězdiček jako vzdor proti přeceněnému americkému rasistovi a upřednostňuji britského vdovce, který ztratil přátele a hnusí se mu podoba, kterou jeho město získalo. ()

BoPo

Prirovnal by som to k filmu 96 hodin, len sa jedná o akúsi dôchodcovskú verziu. Prvých 40 minút je takou zoznamovacou predohrou. Avšak okrem scény pri ktorej si chce hlavný hrdina obstarať zbraň, sa vlastne ani potom nič prevratné nestane. Dobre zvládnuté krimi drama, ktoré by som však medzi elitu žánru nezaradil. ()

maseer2

tenhle snímek bohužel přehání ve všech směrech - ze "zkažené mládeže" dělá naprosté grázly zralé pomalu na křeslo, ze starého vysloužilého mariňáka zase neomylného mstitele a z policejních složek pak naprosté pitomce.. díky tomu film ztrácí na reálnosti a důvěryhodnosti, což je škoda, protože Caine v hlavní roli rozhodně neurazil (i když ani nijak zvlášť nenadchnul) a výborných scén s parádní atmosférou bylo spousta.. lepší 3* ..... P.S.: s Gran Torinem to má společného v podstatě jen hlavního hrdinu - nasraného důchodce s kvérem v ruce, jinak bych tyhle dva filmy vůbec nesrovnával.. ()

bouncer

Tohle je opravdu Drsný Harry. Micheal Caine exceluje v tomto pochmurném a společensky naléhavém dramatu, které vás klidným jistě nenechá. Reálně zobrazené bezdůvodné násilí a jeho důsledky... ()

Terva

První hodinu jsem se nudil. Pak si hlavní hrdina Harry ( Michael Caine ) šel koupit ke " smažkám " nějakou zbraň. Možná se začne něco dít.. Střetnutí policie a omladiny ve městě, to byla docela trapárna - zápalná bomba !!! Ustupte !!! Všechen ten děj my připadal tak nehorázně uměle vytvořený až se s toho stala fraška. Sakra v tom filmu ja každý brutálním zabijákem...to svět se asi posral. Ubohý scénář, strašná hudba a velká nuda. ()

liquido26

Jeden z nejlepších filmů roku 2009, co jsem zatím viděl. Neuvěřitelně naturalistické a brutální. Žádný zbytečný emoce nebo vypjatý scény. Jenom Michael Caine s bouchačkou a parta feťáků, která si hrála ve špatným podchodu. ()

Hem.m

Na můj vkus dosti pomalé, chápu, že atmosféra by měla díky tomu zapracovat, ale mě to nevtáhlo. Vraždící důchodce mě nijak neoslnil, navíc některé scény byly až k smíchu svou absurditou a ani hudba mě nějak neohromila. Slabší průměr. ()

Torision

S Michaelem Cainem jsem viděl víc jak desítku filmů, ale nikdy v hlavní roli. Všude si svoje s glancem odehrál, ale netušil jsem, jak si povede v dobrejch pětasedmdesáti jako protagonista. A výsledek? Famózní. První dobrá půlhodina je dost vláčná, režisér se snaží zachytit problémový sídliště plný nepřizpůsobivejch občanů terorizujících okolí, důchodce Michaela Caina, jak tomu přihlíží, zoufalý policajty a působí to dost syrově. Když se pak film (Caine) rozjede, úplně jakoby se změnil žánr a vidíme Harryho Browna, jak v úctyhodným věku vezme spravedlnost do vlastních rukou, že by se i Kevin Bacon nemusel stydět. Ještě chválím krutost a standardně vynikající dabing Vladimíra Brabce. Výborná Cainova One man (army) show. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008