Downloader

Porovnání se sérií Saw se neubránite, kde ale saw přitahuje pastmi, tady si plus zaslouží snad jen kyselina s číčou...hlavní (asi) hrdina (individuální pojem, dobrou polovinu filmu jsem fandil kožený hlavě) je celkem sympatický, ale takovýho flegmouše mu teda nežeru....... ()

hororwatch

Horor který už nemá co nového nabídnout, což už snad dneska ani není možné. Vzalo si to něco od SAW jak jsem koukal ale ani náhodou se to tomu nepřiblížilo atmosfericky. DO určité chvíle se na to dalo koukat, jenže to po dobu, co se na plátně nic neděje a čeká se, kdy přijde to napětí. Chvíli jsem i cejtil napětí (když se plížil k trezoru a do domu přišla ,,neznámá osoba'' ) jenže to brzo pominulo a nastala nuda, která začínala propouzet mozek a to byl konec. Jen další zbytečnej krvák, kterej si ani kvůli pár momentům nezaslouží hororovej titul. ()

Hapretor

Největší radost mám vždy, když jsem mile překvapen filmem, od kterého očekávám blbost a nudu. Collector je ve své stupiditě a neoriginalitě velmi záživný a je to příjemný relax, žádný laciný brainwashing. Při čem mi zamrazilo, byl pohled na psychopatovy oči. Připadaly mi mrtvé a ta maska tomu dodala grády. Na pana Saw sice nemá, ale zajímavý byl. Konec je šíleně debilní, přál sem onomu zloději, aby psychoušovi utek a měl klid. Přes dost námětových vykradaček, je tady pár scén, které se mi vysloveně líbily: chycení do pytláckých pastí, bouračka se sanitkou. Tam byla invence znát. Kdyby si Marcus Dunstan a spol. ještě více namáhali palici, myslím, že tu můžem mít dobře zahraný, akční, krvavý a s odsýpajícím dějem horor, nebo thriller, který třeba bude šlapat na paty právě Saw, Halloweenu nebo Pátku 13. ()

mourinho

Díky do očí bijící vykonstruovanosti příběhu tomu plný počet dát snad ani není možné. Ale jako nenáročná zábava opravdu špica. Sadistická brutálka, která fakt bolí. Tak pevné nervy. ()

maxXxic

Už vidím ten titulek "V domě masového vraha bylo nalezeno CD Skipknot" Tato velmi, zvrhlá, krvavá a bezohledná kombinace Sám doma a Saw se mi opravdu líbila i z důvodu velice nabité stopáže. Musím říct, že celou hodinu a půl jsem seděl jako na žiletkách a čekal na další scénu...Perfektní survival game! ()

Luk Skywalker

Oslava brutality, které je zde požehnaně. Nejvíc mě dostalo to nahánění v ne moc velkém domě, ale použivát brouky k vraždění není tak časté, je to podobné Saw, ale jiné. Prostě filmové mučení o příběh ani moc nejde. ()

GOREGASM

Pasti, pasti, pastičky a k tomu nějaká to mučeníčko, při němž si slabší povahy raději jedno oko zakryjí. Je skutečně zajímavé, kam až hororová brutalita v posledních letech zachází, přičemž někteří tvůrci již úplně rezignovali na pro žánr důležitou rafinovanost s jakou své nechutnosti divákovi prodat. To naštěstí není případ Collectora, kterému by sice určitě neuškodilo ubrat pár samoúčelných a divákovo oko i ucho zbytečně dlouho terorizujících scén, v kostce ale jde o krvežíznivou bestialitu, která je zručně natočená, stejně jako sestříhaná. Pasti v domě jsou přes svou (ne)uvěřitelnost dostatečně vynalézavé a třeba takový pád na znak do medvědích pastí si hlasitě říká o gore roku. Za několik přešlapů ve zdravé míře zobrazení utrpení dám jen 60%, které asi jen těžko vyváží utrpení některých postav a možná i diváků. ()

Slava4

Musím říct, že pan "Sběratel" mě opravdu mile překvapil! Pravda, polovina postav (zejména těch ženských) uvězněných v domě prošpikovaném skrz naskrz nastraženými pastičkami byla totálně tupá, ale hlavní hrdina (Josh Steward), byl sympaťák. Sice zoufalec, který se rozhodl v nesprávný čas udělat nesprávný barák, ale fandil jsem mu. Bohužel jak to tak bývá, tyhle filmy většinou nekončí happyendem. Škoda.. ale aspoň je vám na konci jasné, že má film náběh na další pokračování :) ()

fila.tes

S velikou lítostí dávám pouze jednu hvězdičku, pokud mám film hodnotit jako celek. Začátek se tváří jako velice slibný thriller s hororovými prvky, avšak scénáristé pravděpodobně potřebovali nahnat minuty, tak poslední půlhodinové finále kombinovali, kombinovali, až to totálně zprasili a z hlavního hrdiny udělali strašnýho loosera. Do 60. minuty dávám 3*, od tamtud ODPAD!! ()

septic

po dlouhé dlouhé době mě na film nažhavili úvodní titulky. Absolutně dokonale zvolená hudba a vizuál. Po celý film kamera perfektní, šlape to, jednotlivé úseky jsou zvládnuty řemeslně bravúrně. Srovnat jako ostatní se Skládačkou nemůžu jelikož pilu jsem viděl jen dva díly a po druhém to zabalil a na další se nedíval. Až na ostudný konec a neuvěřitelně absurdní motivaci vraha mi ve Sběrateli vůbec nic nechybělo. Také rád vidím, že přibývá filmů s doplňující scénkou po závěrečných titulcích, aby lidi hned nezdrhli z kina jak vyběhne první jméno na plátně. Přívětivý půlnoční gore na osamělé noci. 82% ()

Rathalos

Tak toto bola neskutocna parada od zaciatku az do konca,dokonaly horor so vsetkym,brutalne,krvave,nechutne,napinave,drsne,masaker,aj dvojka bola perfektna...:-) ()

kkarx

Po letech musím dát pátou hvězdu a přiznat si, že se z toho stala naprostá hororová klasika, která ve svém subžánru v podstatě nemá konkurenci. Vrah je skutečně děsivý, odporný a extrémně brutální. Nestává se moc často, aby se nějaká maska stala tak zapamatovatelnou. Hrdina příběhu je sympaťák s chybami a to samotné je už vynikající základ pro film. ()

domirovec

Heleme se, rok 2009 byl sakra povedenej rok co se týče hororů, no nepletu se? Nejdřív Orphan, pak šestý Saw, no a teď je na čase, abych se vyjádřil i k povedenému počinu jménem The Collector. Ten film mi dal totiž dost zabrat. Je to krásně vyvážený hororový thriller s hlavním hrdinou, který se stal sice hrdinou i přes to, že chtěl vykrást barák, ale to je vedlejší. Atmoška je příjemně nepříjmná, killy jsou brutální (a to hodně), plus pasti, které hlavní antagonista filmu, pan Sběratel, rozmístil a zorganizoval, jsou pěkné, originální a zamrazení při jejich spuštění v zádech. Jenom mně tam lezl na nervy ten čokl, který tam začal zničehonic čumákovat a otravovat. Za mě milé překvapení a parádní podívaná! 4/5 ()

panvasik

Velice surové a v některých momentech nebo scénách přehnané. Výborná vyvražďovačka, která má vše co si každý fanoušek slasherů může přát. Josh Stewart působí jako sympaťák a rozhodně mu člověk drží palce, když se blíží magor v masce. Ve filmu jsem se párkrát zapotil, protože to je docela dobře hraje na nervy a ne jednou jsem se i slušně posral :))) Upřímně, pořád mi na tom něco přeci jenom chybělo, nějaký ten větší zápal, který jsem ve filmu postrádal. Na Collectorovi pracovali lidi od série Saw a jde to docela vidět, hodně pastí, některé zajímavé, některé zase příliš podobající se ze Saw a některé i originální příjemná podívaná ke které se ještě někdy určitě vrátím. 8/10 ()

foundation

Tak Collector bol jeden z filmov ktory som mal vyhliadnuty uz dlhsiu dobu. Dopadlo to nadpriemerne ale nemozem povedat ani zdaleka ze vynikajuco. Velkym a hlavnym kladom vo filme je vynikajuca atmosfera, po tejto stranke neni co dodat. Lenze. Strasne strasne prehnany pribeh. Do polovice film slape skvelo ale ako to smerovalo ku koncu cakal som ze tie zlozite a prekombinovane veci z prvej polovice sa zacnu aspon ako tak vysvetlovat. Priklad. Ja osobne som cakal ze sa aspon z casti nejak vysvetli alebo naznaci to ako a hlavne preco ten traged pozatlkal vsetky okna a do celeho domu rozmiestnil nepricetne a hlavne nemozne vela pomerne zlozitych pasci. A vyhovorku v tom zmysle ABY MU NEUTIEKLI JEHO OBETE a podobne neberem v ziadnom pripade. Absolutne neuskutocnitelne a hlavne zbytocne v sulade s jeho motivaciu ktora bola vo filme spomenuta.Originalitu touto cestou film rozhodne nedosiahol. No toto som jednoducho nepristupil. Ale ak sa clovek na to moc nesustredi zrejme je Collector vo svojom zanri nadstandardom havne pre skvelu atmosferu rychly dej a slusne herecke vykony/ hlavne Madeline ,,MIA,, Zime :)/ plus obcas nejaka ta krvava scena. Takisto filmu nahral aj koniec ktory sa za kazdu cenu nesnazi vratit vsetko na tu spravnu happyendovu cestu. Takze zaverom, Collector je podla mojho nazoru miernym nadpriemerom v danom zanri ktory si uzije kazdy fanda horroru. Je to bohuzial ale film vyslovene na jedno pozretie aj ked nemusite vahat s tym pozriet si ho :D P.S. ale opat nechapem reci o najbrutalnejsom horrore roku. Ak je toto to najbrutalnejsie co nam moze v dnesnych dnoch horror ponuknut tak potom zbohom bud. Niekedy si zelam aby niekto natocil film ktory nemusi mat ani len kvapku zmysluplneho scenara ak to bude ten najkrvavejsi a najbrutalnjesi horror vobec a aby niekto konecne ukazal ze to v dnesnej dobe spojenim digitanych technologii a stareho dobreho make upu a maskerov ide. Hodnotenie nechavam na troch aj ked to je niekde medzi 3-4 ale zaokruhlit to dohora sa neodvazim. ()

Pekisan

Horory su podla mna skor o atmosfere vkradajucej sa pod kozu a nutiacu vas premyslat ci ste dobre zamkli vchodove dvere alebo nie. Pre filmy typu Collector by mala byt vymyslena uplne nova kategoria. A podla precitanych komentarov by to mozno mohla byt SAW-ovka. Samostny film nie je vobec zly. Pekne odsypa, pekne sa vrazdi a pekne sa kozii (prave vymyslene sloveso odvodene od slova kozy - prsia). To neustale behanie po schodoch je uz ku koncu trosku trapne ale za 3.5 melona je toho telocviku az az. ()

helraiser

No tak páne jo, to zas jednou něco bylo. Čekal jsem, že to bude něco, ale tohle mě naprosto rozsekalo. Brutální, opravdu nechutná řezničina která se jen tak nevidí navíc s takovou atmosférou a napětím, že by člověk nevěřil, že je něco takového v dnešní době možné v americe natočit. Jasnej důkaz toho, že krást se nevyplácí. No to zas byla jízda. Někdo by v tom mohl hledat kopii saw, ale já bych to rozhodně tak neviděl. Podle mě se jedná o nadmíru brutální slasher dnešní doby, kterému se jen tak něco nevyrovná. Inspirace francouzskýma prasárnama typu Martyrs neboNoc s nabroušenou břitvou je více než zřejmá a podle mě to je jedině dobře. Navíc film se odehrává v domě kde se nachází brutální psychopat, kterému opravdu není rovno a hlavně dům je plný pastí, které musím říci na rovinu, že jsou výborné a fungují jednoznačně na jedničku. Jednoznačně nedoporučuji slabším povahám, které by to rozhodně nedokoukali, na tohle prostě musíte mít silné nervy a velkou dávku snesitelnosti brutality. Jednoznačně doporučuju. ()

Charlie84

Jeden z těch filmů, který autoři zbytečně nekomplikují dějem, natož tak scénářem. A kupodivu to nevadí. Vynalézavost pastí nezná mezí, pocit wtf je při sledování prakticky permanentní a opět, kupodivu to nevadí. Samozřejmě kdo se nad celým filmem zamyslel, je docela dobře možné že dá Odpad! Ale já nemůžu jinak, v rámci žánru, jasných pět hvězd. A audiovizuální stránka je bomba! ()