honajz2

Tak na rozdíl od dvojky (kterou jsem kvůli vlastní blbosti viděl dřív) je to o maličko chytřejší, ale i tak je to stejně špatné. Takhle - své fandy si to najde (už jenom podle těch 68% to je jasné), ale sorry, mě tyhle laciné horory bez jakékoli logiky a nějaké tvůrčí snahy nebaví. Atmosféra a napětí neexistuje, postavy nám jsou sice maličko představeny, ale i tak jsou to všechno nesympatické tváře a jejich osud mi byl ukradený (ačkoli, jedna postava mě zaujala - ten otec od rodiny, jelikož se po celý film tvářil jak já, když musím vstávat ve 4 ráno...), o logice je lepší pomlčet, leda by to bylo fantasy, jelikož v určitých momentech by si ten vrah musel i roztrojit, někdy zase zmenšit na velikost hmyzu apod. (ale něco si stejně ještě neodpustím - Jak tam sakra stihl tak dokonale nastražit ty pasti?), kamera je nezajímavá a herecké výkony ještě víc a i ty smrti jsou poměrně nudné (a tohle je snad jediný prvek, který se víc povedl ve dvojce než v jedničce). U něčeho takového se fakt bát nedokážu, když to přímo uráží divákovu inteligenci a když v tom chybí byť jen špetka uvěřitelnosti. Tomuhle se dokážu leda tak zasmát, ale tohle se bere vážně jako vážně bere Ivo A. Benda Vesmírné lidi... Na jméno pana režiséra si musím dát do budoucna pozor, jelikož dobré horory neumí ani náhodou. 2* ()

Jino

Velký dům s pomocí tmy vyvolává víc než slušnou atmosféru ke krvavým hrátkách. Ta je navíc podpořena i působivým hudebním doprovodem. Efektivní pasti pak dobře poslouží jako záminka ukázat divákovi nějakou tu krev ... no proč ne. Jen je škoda, že se snímek ve finále nedokáže vyvarovat typickému klišé podobných filmů. Ale i tak se jedná o nadprůměrný zážitek, jehož středem je jeden zlodějíček, jeden psychopatický vrah a jedna bohatá rodina. Líbilo se mi to - lepších 70% ()

Petoss1

Nebyť tých pascí, nebolo by tam takmer nič čo by stálo za reč. Príbeh nezaujal, skôr nudil. Koniec celkom fajn, len mi vadilo nezodpovedanie otázok kto a prečo? WTF. Nič extra. 60% ()

WoWoW

První Saw mělo nápad a také nám ukázalo všechno, co jsme o postavách potřebovali vědět, ale tady nevíme nic. Mě nejvíc štvalo, že te sběratel prostě neměl jediný důvod to dělat a přesto to všechno dělal, prostě mi to přišlo bez nápadu a jediné co mě vlastně mělo asi zaujmout byla ta krev a nechutnosti a to mě nikdy nebavilo, ba naopak nemám tyhle druhy hororů rád. Mám rád děsivou atmosféru, ale tady žádná nebyla, byl tu jen psychopat a hodně umělý krve. ()

bourec

Už od začátku je na atmosféře filmu vidět,že to nebude žádná legranda.Napínavý,postupně brutální a neustále opředený tajemstvím.Mám samozřejmě pár výhrad,ale ty tady nebudu zmiňovat.Film mě totiž neskutečně bavil,jenom doufám,že nebude Sběratel ,2,3,4,34,atd,to by byla škoda.80%. ()

Mefistofelle

Zajímavé to je, bohužel mě to ale nechytlo tak, jak jsem od toho očekávala. Zápletka je vcelku fajn a není okoukaná. A ty pasti, které jsou nastražené po celém domě, jsou skoro geniální. I napínavé to je. Ale pořád mě to z nějakého důvodu plně nepohltilo. Sama nevím, čím to je. Možná je to opravdu tím filmem, možná jsem měla blbou náladu... netuším. Tak jako tak, pokud máte rádi brutální mučící horory, myslím, že zklamaní nebudete. ()

dubinak

Kdybych měla tím domem teď někoho provést, udělám to na jedničku. Téměř celých 90 minut se neustále běhá po domě a ne a ne se vrah setkat se zlodějem. Jak to jenom dělají? Vrahoun je vcelku šikovnej, protože sestavit za pár hodin nesestavitelné pasti, nezvládne jen tak někdo. Jasně, bylo to trochu přehnaný. V tom baráku jste neměli šanci narazit na bezpečný místečko. Celkově to působilo až moc složitě, ale hlavní hrdina se jen tak nenachytal. Další plus - velmi sympatický loupežník, který na sebe převezme během pár minut úplnou zodpovědnost a je v jeho rukách, jestli rodinka pochcípá, nebo ne. Na konci se stejně nedozvíme, proč v tom baráku loupil a tím si vlastně zničil celej život. Chtěla jsem se dozvědět, kdo byl ten jinoch v kožené kukle, a pochybovačná polovina mého já se trochu směje nad tím, co jsem z jeho osobnosti vydedukovala. A jestli to je tak, jak si myslím, je to teda pěkně padlý na hlavu. Po druhý bych se na to určitě nekoukla. ()

Fallen_One

Překvapení měsíce! Tedy správně bych měl spíš říct, že už od traileru, kdy tu ještě nebylo žádné hodnocení, jsem měl tušení, že tenhle film bude něco - a nezmýlil jsem se. V mých očích film překypuje kromě napětí i úžasné tuhé atmosféry (co by se dala krájet) a herci, bez výjimky, hrajou vysokou hru. Časté srovnávání se sérií Saw - ano, je to na místě, ale na druhou stranu Collector je něco úplně jiného. Po všech stránkách si nemůžu stěžovat. A několik málo malých neuvěřitelností se dá pochopit nebo odpustit. Určitě doporučuji všem fanouškům psychózních thrillerů. (horor je opravdu něco jiného) ()

sulimo

Nebyl to náhodou velkej malej Kevin, kterýmu asi chyběl ten domeček plnej pastiček? Jestli jo, tak se docela vypracoval chlapec. Jinak se jedná o onen filmový průměr průměrů, ve kterém se ona hororovost zakládá na množství krve obětí, která vyvěrá z jejich uřízlých údů. Nic pro mě prostě. ()

Sludger

Ak sa vám vyprázdnil šálok násilia a chcete si ho naplniť niečím brutálnym a šťavnatým, odrežte si z tohto. ()

Maty85

Ta atmosféra je prostě hustá přesně tak jak si to správnej horor/thriller vyžaduje. A když se k tomu přida "Sawovská" brutalita, tak vznikne poměrně vynikající snímek. ()

rizek2

Hra na kočku a myš. Šílený zabiják vs zloděj. Je to napinávé, je to plné zvratů a to je důvod, proč budete sedět přokování k židli až do konce filmu. A do konce filmu nebudete tušit, jak to skončí. A to se cení. ()

c.tucker

Na mě atmosféra působila naprosto jak imho měla. Byl jsem z toho ve stresu, jelikož to stísnění prostoru a nevyhnutelnost byla mířená přesně ke mně. Každý má nějakého koníčka, někdo občas něco sbírá. Nu což nenudil jsem se a proto jsem si to v celku i vychutnal, ale rozhodně bych to neporovnával se Saw. Prostě spíš Sám doma v moderním kabátě. ()

fars

Pasti pasti pasticky.. collector me mile prekvapil. Ma paradne hnusnou atmosferu, vybornou zvukovou slozku a velmi charizmatickeho hlavniho hrdinu. Filmu se dari v divakovi vzbudit slusnou davku napeti a to se dnes mimoradne ceni. 80%. ()

KajusaK

Naprosto dementní hudba, která mě celý film jen obtěžovala a nervovala.. Celý příběh prakticky o ničem- platí jen jedno zásadní pravidlo: čím více krve ukážeš, tím lépe..Maska sběratele je zoufalá..2* pouze za pár dobrých scének (doslova pár) a jako poděkování že to mělo jen 90dlouhých minut..zlatej saw.. ()

MightyHal

Neskutečná hudba, velká porce góru, skvělá až uhrančivá režie a střih, to vše v perverzním mixu alá Sám Doma. Hlavní zabiják se holt vyžívá v sadistickém mučení svých obětí  a proto v jejich domě rozmístil různé brutální pastičky, které mu sice práci hodně ztíží, ale díky tomu tu máme fakt skvěle brutální podívanou. Bylo to fakt skvělý, tempo šílený a hravá režie tomu všemu jen a jen pomohla. Jo a ta hudba GENIÁLNÍ!!! ()