Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

PanPyzamo

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna je jedno velké zklámání. Naprosto zbytečný díl, který nikdy nemusel vznikat. Příběh je víceméně o ničem a nijak jsme se neposunuli dál. Efekty jsou sice vynikající a jsou každým dílem lepší, ovšem to nestačí a příběh zde hodně zaostává. Celkově se sice jedná o dobrý film, ale prostě zbytečný. Nevím, jestli ho můžu doporučit. Film dobrý je, takže se podívat můžete, ale je zbytečný, takže jej nemusíte vidět. 7/10 ()

oli9

Nejslabší díl z pirátů. Ta nuda na poušti která se nekonečně protahovala byla až ubíjející . ()

Brvis

Co přineslo již čtvrté pokračování pirátské pentalogie? Tak krom toho, že Barbossa očividně ještě nenavštívil dentistu ani podologa a Gips je pořád důstojnický hovado, tak skoro nic. Možná jen to, že se 80% filmu odehrává na pevnině a ne na mořích. Co dodat, nechybělo málo a nemusel tohle být nejhorší díl série, přitom faktory tomu vůbec nenasvědčovaly... Perfektní herci v hlavních rolích, Hans Zimmer jakož to skladatel a navíc i zajímavé téma pramen mládí a Ponce de León. Bohužel to nakonec moc dobře nedopadlo, ale nejedná se pořád o žádnou katastrofu, každý si zde najde svoji část. Jak už je to u pirátů zvykem, tak i tady je řada hodně zajímavě napsaných a natočených scén a nápadů, kterou opět sem tam střídají pitomé scénky, ale myslím, že by to neměl být až takový problém, přece jen nečekáme od pirátů nějaký nabombený a naducaný příběh, který nám nedá spát. NE tohle opravdu ne a ani se o to piráti nikdy nesnažili, na piráty se díváme kvůli tomu, aby jsme se pobavili o mohli chvíli vypnout mozek ne? 7/10 Jako klasický pirátský film musí obsahovat podtitulkovou scénku, tak ne že se na ni vybodnete ;) ()

novi74

konečně jsem se dočkala, Johnny Depp nezklamal, ikdyž úvod je trochu přehnaný a krkolomný i na Jacka Sparrowa. Hudba H.Zimmera jako v předešlých dílech výborná, úžasné scenérie, šermířské kousky a rychlý spád vyrovnávají nedostatky scénáře. Jako celek to rozhodně stojí za to :-) ()

Punkies

Hudba výborná, ale děj mě nenadchl... musím říct, že jsem se v kině docela nudila, film byl zbytečně dlouhý.. Co musím přiznat, zase jsem se docela hodně nasmála... takže zlatá střední cesta.. ()

rwa

Nuda! Nezáživné až běda. Jediná pozitiva: poctivá výprava (druhá dekáda 18. st.) a kostýmy (Ian McShane je výborný, z velké části ovšem pouze vizuálně a hlasově, herecky ho totálně válcuje Rush, ale to není ostuda...). Depp je při té své jednoznačnosti taky v podstatě nezábavný a Penelope není obecně žena dle mého gusta, ovšem obrovské charisma jsem jí přiznával vždycky. Tady ovšem z něho vidíme jen minimum a i to je zabito dabingem (totéž u Deppa). ()

vochoz

Byl jsem hned na pulnocni premiere a vubec nelituju, 3D nehodnotim, na dabing jsem davno zanevrel, takze jedine v originale. Cely film je zalozeny na Deppovi a s tim musel kazdej pocitat, zadny inteligentni dialogy se od piratu cekat nedaj. Nevim jak ostatni ale ja jsem se bavil celou dobu. A kdyz se do toho jeste pridaj krasny morsky panny, tak spokojenost jeste narostla. Nic jinyho jsem od toho necekal, proste oddychovka kterou si klidne nekdy pustim znova. ()

Glowlady

Klasičtí Piráti, tak jak je známe - tedy kromě Keiry a Orlanda, nicméně Johny Depp svou roli zvládá naprosto bravurně, že i když samotný přiběh zas za tolik nestojí, tak scény s ním film vždy pozvednou o několik úrovní výš. Film měl pár hluchých míst a zbytečných scén, které jej pouze prodlužovaly, ale vcelku to byla podívaná dobrá. Člověka udržuje stále v napětí a čekání, jak že to nakonec dopadne a hlavně poslední třetina filmu běžela jak po másle. Nejvíc mi utkvěla scéna s mořskými pannami a vůbec - od tohoto momentu mě film bavil nejvíc. Nemůžu dát míň než 80%. ()

Standey

Nemyslím, že by čtverka byla něčím výjmečná oproti předchozím dílů., ale vzhledem k tomu, že jsem si ji užil v IMAX 3D tak mě nadchla. Krásná výprava a opět nenahraditelný výkon Johnnyho Deppa dávají celé sérii punc té nejvyšší kvality. ()

Kubasino

Nutno podotknout, že jsem byl poprvé v kině trochu připitý a tak to možná umocnilo můj zážitek. Ohodnotil bych to trochu jinak, než jsem zvyklý. Ani omylem mi tam nechyběla Keira ani Orlando, hudba tradičně skvělá, výkon Johnnyho Deppa a Geoffreye Rushe přebil ostatní, přítomnost Keitha Richardse a Astrid Berges-Frisbey mě VELMI potěšila... a teď k těm méně pozitivním: Ian McShane je jen slabý odvar toho, jak si představuju "piráta ze všech pirátů nejpirátovatějšího", postava panovačné ženské v podobě Penélope Cruz a postava pánbíčkáře - nejotravnější postavy z celého filmu, možná málo napětí. Přestože film měl několik slabin, tak mě to celkově pobavilo a byl jsem při odchodu z kina spokojený. ()

dawexx

Už jsem viděl lepší filmy, ale úplnej propadák to taky nebyl. Pravda je, že mi chyběla nějaká epická bitva podobná závěru trojky a čekal jsem, že za ty peníze bude ve filmu víc digitálních triků, břinkavých soubojů a atmosferických momentů. Avšak nestalo se...v paměti mi tak zůstanou jen opět výborní Depp s Rushem, doplněni o krásnou Penelope a hrůzu nahánějícího Černovouse v podání Iana McShane, scéna s mořskými pannami a Jackův útěk ulicemi Londýna. Zbytek mně dvakrát neoslovil a do historie se tenhle snímek asi ničím výrazným nezapíše. ()

Alldeath

Čistý průměr, kdyby postavu Jacka Sparrowa omylem vyměnily za Indyho Jonese tak si ani nikdo nevšimne že se dívá na jiný film. Za celý film se ani nevystřelí z děla a dokonce úplně chybí nějaká kulervoucí scéna. Už od druhého dílu série se ukazuje že čím více prostoru Deppova postava dostane tím více je otravná, ale tvůrce to evidentně nezajímá takže v případném pátém dílu se asi můžeme těšit na ještě více zredukovaný počet vedlejších postav na úkor Jacka Sparrowa. Vypadá to na další sérii která se bude dál rozrůstat jen kvůli jménu které si udělala prvními třemi díly, věčná škoda... Viděno s českým dabingem který samotný prožitek z filmu sráží k zemi s razancí pravého háku Mika Tysona. ()

B.kaspik

Film splnil moje očekávání. Byl hodně podobný prvnímu dílu, který všechny návštěvníky kin určitě nadchl svou jednoduchostí a hlavně pointou filmu jenž bylo hledání ztraceného pokladu, o který stálo víc pirátů. Jednoduše řečeno tento film nejen, že dokáže zaujmout, ale myslím, že nasadil laťku hodně vysoko všem dalším dílům. A jak jinak než, že po tutilkách tento film pokračuje scénou kde Penelopé Cruz opuštěná na ostrově objeví panenku voodoo, která má zvtárnit Deppa. Tento konec naznačuje, že se můžeme těšit na další díl této série pirátských dobrodružství. ()

popoo

3D nehodnotím, protože jsem nikdy nepochopil jeho valný smysl. každopádně film se mi líbil. Dynamika, zajimave dialogy, ktere někdy pokračovaly až v dalších scénách filmu... Dobrý film-na záchod bych od něj neutíkal. P.S.: Zajímalo by mě, kolik z vás s i počkalo či počká na záběr za titulkami, který je poměrně vtipný... :-) ()

Falwic

Tento díl je od předešlých dost odlišný, ale to nezanmená, že je špatný. Ikdyž mě v něm chyběla nějaká námořní bitva a více starých vedlejších postav jako Pan Kotn a jeho papoušek. Will a Elizabet mi vůbec nechyběli. Některé vtípky se opravdu vydařily. U hudb jsem se trochu bál těch kytarových rytmů, ale do filmu se hodí skvěle. Takže u mě panuje celkem spokojenost. ()

DarkViper

pobavil jsem se, chápu, že je to i pro děti protože na rodinách s dětma se staví marketing, ale bože děcka nezabije když se postavy budou chovat krapet normálně logicky. A hvězdičku ubírám taky za příšerně počítačového hada kterého chytne penelope, v porovnání s ostatními Piráty ale zabodoval jednička a toto čtyřka se mi líbily nejvíc, všechno to hrozně moc táhne Pan herec Johny Depp, bez něho by film měl hodnocení 35% max, možná by to chtělo po jeho boku někoho jiného. Jinak hudba super ()

hAldarion

Jediný důvod proč nedám hvězdy dvě je Johnny Depp za kterým jsem v podstatě do kina šel a který nakonec nezklamal. Zbytek filmu je maximálně na dvě díky naprosto, ale opravdu naprosto splácanému scénáři. Triky neurazí. Každopádně Hollywood ve své, řekl bych, konzumní formě, víckrát už to vidět nemusím. Ke konci mi to navíc chvílemi docela silně připomínalo nepovedený klon Fountain. Hodnocení: 50%. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku