Rubicon

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2010, 9 h 39 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Jason Horwitch

Hudba:

Peter Nashel

James Badge Dale, Jessica Ann Collins, Lauren Hodges, Dallas Roberts, Christopher Evan Welch, Arliss Howard, Miranda Richardson, Michael Cristofer (více)

Epizody(13)

Seriál točící se kolem americké agentury zabývající se různými šiframi, kódy, spiknutími a tajnými transakcemi. Jeden pracovník si všimne nápadného výsledku vyluštěné křížovky a v jeho okolí začnou podivně umírat lidé... (Tydyt007)

Greg25

Komorní a poměrně pomalý styl vyprávění, aktuálnost, zajímavé prostředí, silná atmosféra, dobře budovaný příběh, dobře napsané postavy s výbornými herci, kteří využívají potenciál rolí na maximum, reálnost prostředí a jistá dávka syrovosti ve stylové kameře. Postupná gradace, která svým vlastním tempem začne gradovat až kolem 11. dílu. Rubicon vás celou dobu nutí nejen přemýšlet, ale i pozorně sledovat každý díl a dávat si střípky záhady dohromady. Rubicon byl po dlouhé době seriál s opravdu úžasnou atmosférou a ačkoliv jsem se na něj dívala s tím, že skončil už po první sérii (13-ti dílech), doufala jsem přeci jenom v trošku uzavřenější konec, takhle je to moc otevřené na to, abyste byli ochotni domyslet si konec sami. Je to škoda, minimálně druhá série by do toho vnesla více světla a použila spoustu nevyužitých odkazů z předchozích dílů. 85% ()

ddf76

Serial z prostedi spionaznich sluzeb. Serial si buduje atmosferu postupne, je zde minimalne akcni scen. Prvni sezona velmi dobra (posleni dva dily rulez :) ). Tesim se na dalsi serii. P.S. Skoda, ze serial zrusili po prvni serii :(. ()

kowalski

Jak je zde již psáno seriál není točen jako Lost a podobné seriálové hitovky. Takže epizoda nekončí otevřenou scénou a vy se týden nemoříte v hlavě s tím jak to bude dál. Atmosféra je jak to píše Fanucci opravdu budována postupně. Hodně se mluví a je třeba to celé bedlivě sledovat. Na druhou stranu tam jsou i hluchá místa která by šla využít lépe (jako třeba s tvou vdovou). Takže nevyvážený scénář. Některé postavy jsou ale zahrány a napsány fakt luxusně jako třeba: "Ingram". Na trošku větší obrátky se to rozjede až v desáté epizodě. Otevře se několik zajímavých otázek se kterými by se dalo ještě hodně pracovat do budoucna. Ovšem to se nestane jelikož je seriál nesmyslně, hloupě a rychle bez jakékoliv klíčové scény ukončen. Škoda... Tohle je pro mě byla ztráta času a toho mám fakt málo. Pro ty co ho mají hodně něchť si to dají. Na jedno shlédnutí to je. ()

RobbieM@N

Zpočátku Rubicon může působit spíše nudně, je totiž důležité se naladit na pomalejší tempo, ale s tím jde v ruku v ruce "more rewarding" povaha seriálu - napětí a dějové posuny jsou dávkovány postupně, od pátého dílu se děj zrychluje a Rubicon poté směřuje velice zajímavou cestou, na čemž má zásluhu skvělá premisa a James Badge Dale tu působí o mnoho lépe než v Pacificu a Black Donnellys. Hutná komorní atmosféra je opravdu nakažlivá. Dovolím si říct, že AMC je menší verzí HBO, Mad Men a Rubicon to potvrzují. ()

Mamlas odpad!

Mimořádně nudná žvatlárna o ničem. Proklikal jsem se 3 nezajímavými díly a bohatě stačilo. (3%) ()

mata77

Seriál, utnutý v polovici prvej série, neveští nič dobré, ale vysoké hodnotenie mi dodalo odvahu. Prvý diel začal pekne pomaly a vlastne len predstavil postavy a nejakú tú pozliepanú zápletku. Potom dlho vákuum, točenie sa v kruhu, jedenásty a dvanásty diel predviedol nejaké napätie a posledný diel zase ukážkovo padol do zabehnutých koľají. Celý problém seriálu spočíva na slabom scenári. Postavy jednajú doslova nelogicky. Vyslovované sú domnienky, ktoré majú byť slávnou analýzou pozadia teroristických činov, či jednotlivcov, ktorí môžu tvoriť organizovanú skupinu. Lenže, práca tímu analytikov je stále zahalená do hmly a tí ľudia sa v podstate bavia o ničom, na základe vnuknutia niektorého z nich ale prichádzajú výsledky. Čakala som duchaplnosť, vynaliezavosť a inteligenciu. Dostala som nezáživné dialógy. Tiež neverím, že by tak nestabilní analytici prešli psychotestami, inteligencia proste nestačí na zvládnutie bezpečnostnej previerky. Nechcem hovoriť, že to bola strata času, lebo určitý potenciál tam bol. Herecké výkony neboli vôbec zlé, aj atmosféra sa mi páčila. Ale to asi všetko. ()

zuppa

Co dodat ? Nafackoval bych AMC za to zrušení druhé série. Koho to bavilo, doporučuji The Parallax View a Three Days of the Condor. ()