Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

dopita

Tenhle film je čistou esencí debility, ale taky ohromnej zábavnosti. Já se u toho vždycky neskutečně bavím a odreaguju. Film v podstatě bez hluchých míst, navíc plnej tak debilních, nebo spíš naivních scénáristickejch nápadů, že je to až odzbrojující. Už jsem ho viděl několikrát a určitě se na něj někdy podívám znova. Mimochodem, Godzilla má bradu jak George Clooney :-) ()

divak84

dycky mě odrovná jak přijde kevin dunn k vědci nickovi a naprosto genialním způsobem zkomolí jeho řecké jméno. jinak film plný klišé, ale do zapršeného nudného odpoledne se hodí ()

pavlikv

Tržby v USA za první víkend: 44 047 541 $ (3310 kin) Náklady na výrobu: 130 mil. $ Začátek skvělí ale po půl hodině film ztrácí tempo a úroveň, která se vrací až s malými Godzilátky. Jinak slušnej snímek ()

Arach.No

Pro mně osobně nejkoukatelnější Emmerichovka. Vtipná, s dobrým tempem a člověk se u jejího sledování nemusí stydět za to, že se baví. ()

Reckon

Novácký megafilm, který nepobaví, nenadchne a nepřitáhne k obrazovce. Díky za krásné filmové vzdělání TV Nova, když jste mi toto předkládali jako nejlepší film na světě. Reno to aspoň dotáhl k průměrným filmům. (5/10) ()

Sancty

Nezabudnem, aký nadšený som vtedy z kina odchádzal. Lenže ani nezabudnem ako som naposledy pretrpel poslednú opakovanú projekciu v TV. Pár dobrých momentov ostalo v pamäti. Celý úvod až do rybačky na móle v New Yorku a naháňačka s čerstvo vyliahnutými mláďatami. Inak nič. ()

Zmrv

Tenhle scénář je hodně smutná záležitost, zároveň herecké výkony jsou průměrná šeď (s výjimkou postavy Audrey, která mně celou dobu neskutečně vadila) a celé to korunují pro mne nepochopitelné pokusy o vtipné scény. Avšak atmosféra a téma ničení Manhattanu radioaktivním dinosaurem je naopak dobrá, takže zavrženíhodná Godzilla rozhodně není. 55% ()

Gogo333

Blíží se nová předělávka, tak jsem si osvěžil původní předělávku. Na svou dobu to nebylo špatný a jako malýmu se mi to líbilo. Nyní mi to přišlo zbytečně natažený, vystřihl bych příběh s novináři a přidal trochu víc akce. Triky už nevypadaj tak dobře, ale vtipy baví pořád. Ještě do teď si pamatuji, když jsem to viděl v Itálii v kině s pohyblivou podlahou a pokaždý když Godzilla šlápla tak se podlaha zachvěla. ()

HArna

Po shlédnutí nové Godzilly (2014) musím dát o hvězdu míň. Je to fraška a pro mě určitě nejhorší film od Rolanda Emmericha, který mě svoji tvorbou nikdy nezaujal, ale tohle je velmi podprůměrné. Nemusíte si pouštět ani novou Godzillu, vyberte libovolně některou starší a určitě uděláte líp. ()

Hanys_

Druhá půlka devadesátek byla Emmerichovou labutí písní. Godzillu jsem sice nikdy neměl moc rád, a to jsem ji v každé dekádě viděl minimálně 2x, ale včera mi sedla parádně. Závěr v Madison Square Garden je i po 20 letech, co se týče efektů, pořád top. ()

Petr.Kocfeld

Tento snímek je vcelku dobrý.Akčně laděný i napínavý.Tento film se mi docela líbil.Docela rád se k němu vracím.Dávám 3 hvězdy.Líbí se mi výkony zvláště hlavních herců.Originální a svižný film! ()

Radim

Film se určitě nezapíše do dějin, ale nabízí ve svém žánru slušnou podívanou. Já osobně jsem zatížený na filmy postavené na počítačových tricích a tady jsem si užil. ()

Bafo

No nevim... Ta zelena obluda neni upne spatna :) Dokonce me to kdysy i docela bavilo... Navic To ma dobrou muziku... takze tri sou tak akorat :) ()

Drc

Hmm, tak blbost jsem čekal, ale takhle velkou rozhodně ne. Mozna jeste trosku horsi a je to excelentní parodie. Jedna * snad jen za efekty, ale jinak příběh, herecké výkony, kupa nelogičností a v podstatě úplně všechno je hluboce podprůměrné. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze