Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

kanon48

Celkově bych řekl, že film není v žádném případě tak špatný, jak ho tady někteří lidé popisují! Na mě udělal velice dobrý dojem jak po stránce herecké tak po stránce technické. Jsou zde vyjímky jako například herecký výkon hlavní představitelky (Maria Pitillo). Určitě film působí celistvěji než japonská verze. Emmerich sice není nějaký univerzální režisér, ale katastrofické filmy zvládá slušně. Zajímalo by mě, co by se zde psalo, kdyby pod hlavičkou režisér nebyl Emmerich ale Spielberg! ()

kvocoDH

V ramci "pozeratelnych filmov s kopou efektov a bez kreativity" som schopny stravit vselico pokial sa na to aspon trochu dobre pozera. Ale asi tisic nelogickych veci za sebou... Herecke vykony ako z teenage filmu. Fakt fakt strasne. ()

Hansolo35

Godzilla je impozantní. Film typicky "emerický" (nebo snad Emmerichovský). První půlka filmu docela jde. Jakmile se začne uměle nastavovat, přidávat hromady godzillích "miminek"...tak tam už to skřípe. Jako by se režisér neuměl rozhodnout, co vlastně chce točit. Jestli béčkový horror (název třeba Godzillky útočí), nebo akční film (honička Godzilly a taxíku). Některé logické momenty (spíš na hlavu, než logické) se opakují ve všech filmech. Příklad: auta se startují na poslední chvíli, ale zásadně s rozsvícenými světly (když mi jde o život, tak se rozhodně líp a rychleji startuje se zhasnutými). Další: když se přes dveře dobývá "cosi" /vetřelec, nebo godzillka), tak dveře z druhé strany rozstřílím, aby se jí pak lépe vyrážely. Ach jo...no, koukat se na to dá. Na rozdíl ode Dne nezávislosti na který se nedalo koukat bez pytlíku na zvracení v pohotovostní poloze :-))) ()

HudsonStan

První film u kterého jsem měl silné nutkání odejít před koncem. Byl bych panu Emmerichovi vděčný kdyby změnil profesi. Chudák Reno. ()

Freezeen

Takový typický blockbuster :) stačí vypnout a dívat se :) není to žádné veledílo. 4* za "Vypadá to americky" :D ()

Freiheit

V kině se to shlédnout dalo, občas se člověk i zasmál, mozek z přímíry přemýšlení Vás rozhodně bolet nebude ... Další projekce však zvýrazňuje tupost filmu. Slaboulinký tři hvězdy ... ()

Socirel

Taková oddechovka a směsice různých žánrů. Vizuální efekty jsou světlejší stránkou filmu, ale to už je dáno vyšším rozpočtem. Příběh přerostlé ještěrky, která ničí New York, taky moc nezaujme. Herecké výkony byly slabší. Jean Reno, sice nebyl špatný ale, měl jen vedlejší roli. Konec byl jako obvykle u podobných velmi otevřený. ()

El_Barto

Rozhodně nejlepší film co kdy Emmerich natočil (ty ostatní stojí za pííííp). Ale co se žánrů týče tak: Sci-fi? nemyslím; Akční? Na to byl děj moc rozvláčný;Thriller? možná; Horor? ani náhodou. Nejvíc by se asi hodilo Komedie a možná ten Thriller jako "podžánr". Rozhodně ale nevidím důvod proč to v TV až po dvaadvacáté hodině. ()

Hart24

Milujem katastrofické filmy a tento nie je žiadna výnimka. Emmerich je preto režisér podľa môjho gusta a opäť to potvrdil. Osobne som sa dobre bavil a preto som trošku sklamaný z tých hodnotení. Ale ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí. ()

Profík

Viděl jsem to poprvé po cca třech, čtyřech pivech a nebylo to tak špatné, za střízliva orší. Čím to asi bude? 60%. ()

TomAbrt

Vtipná oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet a odpočine si u ní. Příjemná podívaná na víkendové odpoledne. Jean Reno se svým francouzským humorem a hlaškami např: "Díky kámo, máš to u mě" mě naprosto baví. Odlehčená a povedená akční komedie. Ten kdo čeká nějaké oskarové výkony a hluboké myšlenky k zamyšlení, moralizování a jiné věci, které byste hledali u "klasiky" tak bude filmem zklamán, ovšem proto tento film natočen nebyl. Má pouze pobavit. Povedený film pro víkendové odpoledne, který si rád čas od času pustím a užívám si ho. ()

Niko_DA339

Mal som 4 roky ked som toto prvý raz videl... Ale skoro stále som sa k tomuto filmu vracal. Podľa toho čo čítam podomnou, tak všetci (skoro) na tento film len hubujú, že to bola hrôza a neviem čo... Neviem ako ostatní, ale oproti ostatným Godzilliam je toto omnoho lepšie. Prvá Godzilla bola skvelá, to sa nedá poprieť, predsa len na 60 rokov (skoro) starý film... Ale ostatné? Godzilla vs Mechanická Godzilla... To nie sú filmy, to sú len zlátaniny. Emmerich vytvoril skvelý film, to sa nedá poprieť. Aj digitálne efekty boli skvelé, teda, až na pár scén, ale preboha, uvedomte sa ľudia. Nadávate na tento film, ale skúste si ho sami natočiť, skúste sami všetko vytvoriť a potom niečo hovorte. Ale späť k filmu... Začiatok vyzerá celkom sľubne. Jadrové testy v Tichomorí, ožiarené vajíčka... Potom prenesenie sa do súčastnosti, napadnutie lodi. Od začiatku filmu nás Emmerich na niečo pripravuje a potom to už len doťahuje. Fajn, je pravda že film miestami zadrhával, nudil a pod., ale to proste k takýmto filmom patrí. Osobne mám tento film celkom rád. Hlavne kvôli prekrásnej veľkéj Godzille, ktorá bola veľmi skvelo vytvorená a skutočne pôsobila viac realisticky ako ostatné godzilli, kde trhá oči z toho, že sú to len nafukovacie "anči". Tento film mal okrem slušného deja a prekrásnej godzilli ešte jedno plus - scény v MSG s mládatami. Vskutku geniálne. A Jean Reno... inu, oproti ostatným bol jeho výkon skutočne majstrovský. Celkom slušný výkon podal aj Doug Savant. Hudba bola tiež skvelá. Miestami katastrofická, inokedy taká... fantazíjna, čo viac dodať. Film bol pre mňa skvelý, ak sa to niekomu nepáči, nech páli do p**i a bude pokoj :) ()

A.l.a.d.a.r.

Mohu říct že na tomhle filmu jsem vyrostl :) v 10ti letech mi to přišlo jako prvotřídní Áčko.. s odstupem času sice ztratilo lesk a zrezlo ale i tak to je srdcovka ()

zimi

No koukam, že jste dost přísný!!!! mě se to dost líbilo asi na 85% a na tu dobu super!!! 59% to rozhodně né, efekty hodně na úrovni, příběh, scénář, hudba, herci, též a víte co dalo práce vycvičit godzillu, jste blázni, 8 rejžů sežrala, než to klaplo a vy dáte klidně i odpad, to je smutný, Styďte se!!!!!!!!!!!!!!!!! a já doporučuji. ()

BR23

stará dobrá klasika. Dávam tomuto vysoké hodnotenie aj pre to že mi to pripomína moje detstvo, Jurský Park a skrátka tá nostalgia. BTW: na tú dobu to bol naozaj dobrý film. Teším sa na "Dvojku" (2014) :) ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze