Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

vikino1

Na čistých 5 to sice nemá, ale v klidu můžu konstatovat, že takhle dobrej kriminální thriller tady od doby SEVEN nebyl. ()

lakart

Velmi atmosferická, skoro hororová kriminálka z amerického venkova s prvky noir. Morální dilemata na denním pořádku a skvěle vymyšlená zápletka mě nenechala i přes dlouho stopáž v klidu. Herecké výkony jsou skvělé, režie taky, scénář bez chyby. Závěrečné rozuzlení je strhující. 100% ()

danny_21

Velmi slušný thriller, který profituje z hodně silného námětu. Ale co mě osobně nejvíc fascinovalo byl výkon Jakea, který mě svým zarputilým detektivem dostal na kolena - ty tiky v obličeji, fakt jsem si jich u něj nikdy nevšiml, protože byly naprosto přirozeně zahraný ... Vlčák Hugh zaslouží pochvalu, i takováhle dramatická role může být cesta k sošce. Opět jeden z filmů, který je potřeba vidět v původním znění, dabing hodně špatný - 75 % ()

ecis

Po dlhej dobe konecne jeden z TYCH krimi thrillerov (Seven, Mystic River, Zodiac,...) s prekvapujuco famoznym triom: sladky Gyllenhaal sa zmenil na malomestiackeho policajta, "volverinsky" Jackman na tvrdackeho otca a ksichtak Dano na neuveritelneho cvoka :) ()

forkys

Od začátku do konce napínavý. Divák ani do poslední chvíle nemůže tušit kdo za tím vším stojí. Gyllenhaal se role zhostil výborně, jeho tiky, reakce a scény kde se užíral byly realistické a každý mu to musel zbaštit. A o tom to přeci je. Radost se na to dívat :-) i když téma únos dětí je pověrně silná káva. ()

Oonika

Vcelku povedené, občas sice nějaké divné scény a herecké výkony, ale udrželo si to moji pozornost, i když to bylo dost dlouhé. Jake Gyllenhaal mi teda do role detektiva moc neseděl, ale jeho role mi vlastně nepřišla až tak důležitá. Hrozně mě baví tyhle filmy, kde jsou důležité detaily, taková skládačka, a nakonec to do sebe pěkně zapadne. ()

Forty-

V tomto filme sa odohráva dráma zmiznutia detí a príbeh vykresľuje zúfalých rodičov odhodlaných zaplatit akúkoľvek cenu za nájdenie svojej dcérky. K dobrým stránkam filmu patrí hlavne postava Hugha Jackmana, kde charakter hodnoverne demonštruje ľudskú zúfalosť, iracionalitu a nenasýtiteľnú túhu po pomste. Atmosféra filmu bola stupňovaná precízne a pomaly, čo sa ale ku koncu prejavilo ako achilovka tohto filmu. Záver mi prišiel slabý a na 2.5 hodinový film málo prepracovaný a málo šokojúci. Myslím, že keby autori filmu lepšie priblížili profil pacháteľa, mohli sme sa do jeho kože lepšie vžiť a prežiť tak intenzívnejší zážitok. Takto ostáva Prisoners síce stále dobrý film, ale s premhraným potenciálom. ()

ER

Doteď bych nevěřil, že napíšu v recenzi, že Jake Gylenhall byl skvělý. Byl a k němu se přidal i Dano ( ale ten je tradičně skvělý) a Jackman (hrát roli tvrďáka pro něj fakt problém nebyl). A tahle parta dodala punc kvality filmu, který patří k tomu lepšímu,co v žánru thriller bylo natočeno. ()

E lan

Hrozně temný naínavý příběh, který má hlavně vynikající atmosféru. Děj se také vydařil, i když na takhle povedené dílo je zde velké množství nelogičností nebo spíše chyb. Jen toho je škoda, jinak ale výborný film! ()

Ryšty

Jakea Gyllenhaala jsem si v poslední době hodně oblíbil a tady mě opět vůbec nezklamal. Sice už trochu ohraná zápletka, ale dokonale zpracovaná. Atmosféra je po celej film strhující a i přes delší stopáž jsem do toho byl po celou dobu zabranej. Potěšil závěr, kterej nebyl uplnej klišovitej happy end. ()

tidwell

Už už jsem si myslel, že Villeneuve tentokrát vydrží u té temné nervy drásající a v jádru minimalistické thrillerové zápletky, ale přesně po jedné hodině a padesáti minutách to najelo na obvyklý villeneuovský standard, který zcela shodil veškeré předchozí vyprávění. Mám pocit, že Villeneuve chce točit povrchní, rádobyhlubokomyslné "cool" filmy, které dějovou spletí v závěru vezmou dech, ale možná by se mohl podívat na nějaký film Andreje Zvjaginceva, aby zjistil, že to není nutné (tedy, je to nutné, pokud chce jen vydělat peníze, nevím). Vizuálně působivé, ovšem bez vztahu k příběhu - záběry na detektivovo tetování, zajímavé, ovšem, k čemu to? Jinak ve filmu skutečně "hrají" pouze Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman a Paul Dano, ostatní jim jen vytvářejí pozadí, to je Villeneův rukopis, takhle to má i v dalších filmech. I tak to kvůli těm prvním dvěma hodinám stojí za to:) P. S. Věřím tomu, že režisérská verze mohla mít stopáž klidně 780 minut a režisér by klidně zápletku rozvíjel donekonečna, koneckonců, ono to vypadá, že celá jeho filmografie je takový jeden dlouhý film... ()

Luckyman

Od začiatku, od kedy sme videli trailer, sme vedeli, že to bude dobrý film, ale že bude až taký famózny, tak to sme nečakali. Trošku nás s priateľkou prekvapila dĺžka filmu, ale to bolo aj pri Zodiacovi a dej vás neustále drží v napätí čo sa bude diať ďalej. Človek pomaly ani nedýcha a dej postupne pekne graduje. Neuveriteľné zvraty a koniec to neuveriteľne zabil. Jednoducho skvelý kriminálny thriller so všetkým čo k tomu patrí. ()

Jolee

Dlouho mě žádný film tak nezmrazil. Dokonalé herecké výkony, skvělý příběh a velmi naléhavě stísněná atmosféra. Chvilkami mi snímek připomínal spíše severské thrillery než Ameriku, což rozhodně u tohoto žánru není na škodu. Navíc je tu Gyllenhaal ještě tak o deset levelů větší sexouš než normálně. ()

neo93

Již od začátku filmu jsem tušil, že tento thriller bude právě to, co jsem už dlouho neviděl a který mě chytne od začátku až do konce. Měl jsem naprostou pravdu. Naposled jsem viděl něco podobného ve True Detective, které mi to dost přípomínalo. Napětí, které by se dalo krájet, hutná a tísnivá atmosféra a dvě hlavní rozličné postavy, které hledají totéž. Především tyto stránky filmu se mi vybavily, tak jako u zmiňovaného kriminálního seriálu. Sledujeme poklidného a mírumilovného otce, který se ovšem změní ihned po osudné události k nepoznání a který je ochoten udělat cokoli, jen aby měl svou dcerku opět v náručí. A také pozorujeme sebevědomého detektiva, který zatím vyřešil každý zločin a nehodlá se vzdát ani v tomto případě. Skvělé herecké představení, které nám ukazují Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal. Asi v polovině jsem měl dojem, že film ztrácí dech a není jak a kam vlastně pokračovat, ale vzápětí mě tvůrci tohoto dojmu velice rychle zbavili. Brilantně napsaný a natočený snímek, který tu už dlouho nebyl a ze kterého mě mrazilo ještě v závěrečných titulcích. ()

Pavita

Musim se přiznat, že od začátku filmu jsem měla jistou teorii, ještě ve 3/4 filmu jsem si byla jistá že to tak bude. A najednou bum..... a vše bylo jinak. Film byl skvělý, napínavý, dramatický..... ()

Kotsour

Po dlouhé době jsem se odhodlal shlédnout nějakou tu kriminálku. Pečlivě jsem vybíral, už jen z obavy, že to bude další již stokrát natočené nudné téma. Tenhle film je ale opravdu brilantní. Celou dobu jsem s napětím neodtrhl oči (a to se nejedná o nikterak krátký snímek). Postavy se chovají věrohodně a nikoli imbecilně, jak je velmi často zvykem, Paul Dano je dokonale nechutný a děsivý a celou dobu jste na vážkách, jestli je vše tak jednoduché, jak vypadá... Celé to eskaluje k závěru, který vás dostane do kolen - a to i když sedíte. ()

mica_micova

Doufám, že 84% to má jen díky sexy zadku Hugha a jeho (možná) smutném konci. Třeba jsem to jen správně nepochopila a nezaregistrovala různé detaily, ale sebetrýznění nemám v povaze, takže si to znova radši nepustím. Zapnula jsem, viděla jsem, stačilo mi, nikdy víc. ()

Acrobat

Počul som ho zvolať: „Teraz prepustíš, Pane, svojho služobníka v pokoji podľa svojho slova, lebo moje oči uvideli tvoju spásu, ktorú si pripravil pred tvárou všetkých národov.“ Z kríkov som sledoval: „Sedemdesiati dvaja sa vrátili natešení a hovorili: Pane, aj zlí duchovia sa nám poddávajú v tvojom mene! On im povedal: Videl som satana padať z neba ako blesk. Hľa, dal som vám moc šliapať po hadoch a škorpiónoch i po všetkej sile nepriateľa a nič vám neuškodí. No neradujte sa z toho, že sa vám poddávajú duchovia, ale radujte sa, že sú vaše mená zapísané v nebi.“ V tej hodine zaplesal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.“ „Raz sa na ktorom si mieste modlil. Keď skončil, povedal mu jeden z jeho učeníkov: Pane, nauč nás modliť sa, ako Ján naučil svojich učeníkov. Povedal im: Keď sa modlíte, hovorte: Otče, posväť sa tvoje meno, príď tvoje kráľovstvo. Chlieb náš každodenný daj nám každý deň a odpusť nám naše hriechy, lebo aj my odpúšťame každému svojmu dlžníkovi. A neuveď nás do pokušenia. A k Prisoners? „Blahoslavené oči, ktoré vidia, čo vidíte vy. Lebo hovorím vám: Mnohí proroci a králi chceli vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.“ (videné 12.09.2014, BD) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina