Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Panacek

Nechal jsem se, vůl, z nějakého důvodu zmást zdejším hodnocením a zmarnil skoro 3 hodiny života čučenim na film, kde mi všechny postavy bez výjimky byly děsně nesympatické, což ještě zhoršovalo jejich typově nevhodné obsazení (Gyllenhall s tikem jako tajemnej drsnej fízl s asi temnou minulostí? S tím obličejem panny a výrazem przněnýho ministranta?). Kde motivy k jednání všech idiotsky se chovajících pervertů žijících asi kompletně z renty jsou totálně vycucané z prstu. Stejně jako jednotlivé střípky děje, které prostě nemůžou poskládat smysluplný příběh, protože jsou nelogické, odfláklé a časově a místně k sobě nepatří (chtěl se s nima jen tak na chvíli projet?! Kdy, kde, proč?! Jak to, doprdele, jak se to mohlo stát?? Podobný otázky si můžu položit na mnoha místech filmu a uspokojivý odpovědi nenajdu). Kde autoři ze zoufalství vytahujou omšelý berličky jako galerii deviantů, zpovědní tajemství, živý hady a kostry hadů, rozbitý figuríny, opakující se (ale k hovnu sloužící) grafický symboly, temný díry plný zla pod každým druhým barákem, drogy, prasečí hlavy, prach, krev, louhy a pavučiny. Huba a atmosféra: jsou temný a strašidelný (pro mě teda spíš nepříjemný a disharmonický), to ale vůbec nemá oporu v tom, co se ve filmu děje. Asi jako když jsme se v dětství děsili v čistým a světlým sídlištním sklepě kdovíjakým nebezpečím. A je to strašně dlouhý. A jako poslední rána Čechovova píštalka. Jo...a může mi někdo vyslvětlit, proč tolik lidí nachází kvalitu a zábavu(!) v ujetinách tohohle typu – mlčící jehňata, 7, true detective, u nás ta sračka z uhelný pánve. Nepopírám, že to někdy nějakou řemeslnou kvalitu má, ale jakou zprávu o stavu člověka to přináší? Nebere mi to ani rozum, ani cit. ()

Klajondr

Skvělej Thriller s pěknou atmosférou a širokým hereckým obsazením. Vše tohle a mnoho dalšího je plus. Co mě však ale zklamalo, je závěr. Celý film je zahalen do tajemného pláště a najednou tohle. Neříkám sice, že to byl konec naprosto k ničemu, ale docela mi to zkazilo celý dojem. Jinak je to perfektní. ()

samkko

OPSAHUJE SPOILER. Teda čekal jsem že se tento film umístí v mojí top 10, ale neumístil. A tu kvůli jednomu důvodu. Celý film byl skvělý. Dobrá atmosféra, příběh, dialogy, chemie mezi herci atd.. Ale proč tento film není pro mě tak dokonalý? No, čekal jsem konečné rozzuzlení o hodně jiné. A to ve smyslu nějaké velké záhady, otevřeného konce, nebo klidně i něčeho trochu nadpřirozeného, temného a tak. Ale ne, ty děti unáší stará babka. Která říká že vede válku s Bohem. Kdyby aspoň tu "válku" víc rozvedla a řekla celý dlouhý příběh PROČ? Tak by byl film o něco lepší. Ale jak už jsem říkal film je v celku ok takže klidně doporučuju. 7,5/10 ()

rublik05

Málokdy se podaří natočit tak povedený krimi/thriller, jakým Zmizení jednoznačně je. Od začátku se navodí temná, místy až mrazivá atmosféra, která nepoleví prakticky až do samotného konce, postavy jsou geniálně napsané a zahrané, bavilo mě sledovat jejich postupný vývoj, ten herecký koncert je přímo dechberoucí, ať už mluvíme o drsném Hugh Jackmanovi či sympatickém Jakeovi Gyllenhaalovi, v podstatě ale všichni herci předvádí perfektní výkony. Výborná gradace, stupňování napětí, nápaditý scénář, nečekané zvraty, to vše zaručuje opravdu silný divácký zážitek. Menší výtku mám k závěru a taky k nějaké té menší logické mezírce, ale nejedná se o nic hrozného. V daném žánru se každopádně jedná o naprostou špičku, tohle prostě musíte vidět. 9/10. ()

TheRay97

Nikdy mě moc nebavilo sledovat populární filmy, ale zrovna tohle byla jedna velká výjimka. Temná atmosféra věru zůstává po celý film, aniž by na vteřinku zmizela z obrazovky a přenášejících se pocitů. Ten fakt, že divákův mozek pracuje na plné otáčky spolu s hlavními postavami, je naprosto fantastický. Úžasný film! ()

Terka_127

Dnes se takové filmy netočí a když, tak do televize. Silný zážitek a upřímně ani nedokážu říct, jestli ho dokážu někomu doporučit. Za mě mluví pouze hvězdičky, protože když řeknu něco víc, tak mohu diváka odradit,a to zase nechci. Ať si to každý rozmyslí sám. Pouze dodám, že herecké výkony mě přesvědčily, hlavně detektiv Gyllenhaal mě nenechal v klidu. jeho tetování, ulízlé vlasy, tik v oku, stejná košile a líný pupek mluví za vše. Přitom o něm nic nevíme a přesto mě dokáže přesvědčit, hlavně když nadává svému kapitánovi. Hudba vévodí celému snímků, hraje ve prospěch atmosféře. Barvitost filmu také jen podtrhuje děj. ()

eChoe

Velice intenzivní drama s (pro mě) dost citlivým tématem, které si prožijete. Vadilo mi jen, že jsem odhadl pachatele již v první části dění, a že film nešel až na krev a nedočkal jsem se buď obvinění, či obhajoby jednání otce, který je schopen udělat cokoli, aby zachránil svou dcerku. Nevím jestli je za tím strach, nebo se jedná o kalkul, ale já to chtěl slyšet přímo a bez obalu z detektivových úst. Nesrážím hodnocení za první výtku, jelikož není zaviněna scénáristy. Je to dáno tím, že už mám přecejen nakoukáno a film zkrátka recykluje už recyklované. Určitě doporučuju zhlédnout tehdy, kdy už si myslíte, že vám nemůže být hůř. ()

Lavinia

Je to jedna epizoda Criminal Minds minus tým a spád, rozcouraná na 2,5 hodiny. A mimochodem se žádná spravedlnost do vlastních rukou nikde nebere, pouze maniakálné posedlý maník fušuje policii do řemesla, neuvěřitelně stupidně a amatérsky, což se mu nakonec - díky bohu - nevyplatí. Od poloviny mi celkem bylo jasné, která bije, takže napětí taky nic moc, jedině jsem řešila konec, ve smyslu jak moc to režisér pohnojí. Mile mě překvapilo, že ani tak moc ne. ()

boo-boo

Zožuje a vyflusne. Tu sa o dojmoch veľa napísať nedá. Každopádne neskutočne zamrzí, že sa na The Prisoners akadémia zvysoka vykašľala. ()

lysohlava

Film je dobrý, o tom žádná...Ale mluvit o něm jako o potenciální Oscarovce? Jen mám pocit, že pokud má režisér hodně skvělých nápadů, nemusí je všechny využít v jednom filmu.. Nechápu, proč v tomto zločinu (kde se to mimořádně nabízí), nebyla žádná konzultace s psychologem? Minimálně Alexe měl být analyzován a všem by to ušetřilo spoustu práce. Také mohli tvůrci lépe ohlídat unavenost a krvavost očí Hugh Jackmana, který je měl střih od střihu jiné. Ale to je detail. Herecky výborní Gyllenhaal i Jackman.. Ten tik co měli v očích je měl nějak "spojovat" a já to nepochopila, nebo to byl omyl? :)... Ale dost rejpání, byla to pecka, podobnou atmosféru měl naposledy Zodiac :) ()

denulik

Surový, realistický, presný, depresívny, miestami melancholický, miestami napínavý, vlastným tempom plynúci, pochmúrny, temný a hlavne atmosféricky dokonalý kriminálny a psychologický thriller, ktorý ma absolútne dostal svojou hutnou atmosférou a pozvoľne plynúcim príbehom. Uveriteľné postavy (navyše excelentne zahrané) s uveriteľným vývinom, Amerika rovnako škaredá ako ktorékoľvek iné miesto na planéte počas hnusnej sychravej zimy, pátranie po zmiznutých deťoch bez veľkého pátosu a snaha zubami- nechtami vrátiť všetko späť do normálnych koľají. Napriek tomu, že sa polovicu filmu nič "akčné" a napínavé nedialo, sedela som ako päť peňazí a čím dlhší čas od návštevy kina prešiel, tým viac sa mi ten film zavŕtava pod kožu. ()

RAFT

Parádní Thriller s hustou atmosférou ,dost mrazivý,u některých scén až dech beroucí.Herci podaly absolutně skvělé herecké výkony ,jak Jake Gyllenhaal,Hugh Jackman, takové filmy prostě můžu,hudba naprosto skvělá. Promě nejlepší Thriller roku . ()

TetherSaw

Skončily letní měsíce zasvěcené zábavným, oddychovým blockbusterům a začíná nová filmová sezóna, kde se jede nanovo tvrdě po Oscarech. Má na něho Zmizení nárok? Těžko říct… V příběhu nic nehledejte. Ten totiž na první pohled není nijak zvláštní. „Jednoduše“ se ztratí dvě malé holky, rodiče se z toho složí a naštvaný tatík v podání famózního Hugha Jackmana (ano, hraje i jiné postavy než Wolverina) se pořádně naštve, dokonce až tak, že se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou s náladou asi tak na uzákonění násilí a jde hezky po svém vyslýchat podezřelého s IQ tykve. Záleží, jak daleko je až ochotný zajít. Do toho se ještě zapojí taktéž velice obstojný Jake Gyllenhaal coby policista Loki. Nebudeme, ale zabíhat do detailů. První půlka dobrá, druhá… ještě lepší. Celý film je víceméně točený v dost pomalém tempu, což nahrává k postupné (téměř bezchybné) gradaci a se svou stopáží 160 minut dává hodně prostoru emocím/“vývinu“ postav. Obecně jde také o dost drsný a temný snímek. Četl jsem hodně recenzí hlásajících chvály typu:“ Film vás pohltí a nepustí. Je to druhé Sedm (krimi snímek).“ Bohužel nemůžu konstatovat to samé. Obecně: jde opravdu o velmi kvalitní počin nadějného režiséra, atmosféra se (ale jen chvílemi) dá krájet nožem a role jsou šité na míru. Na druhou stranu dlouhé záběry kamery na blinkr od auta ve mně příliš umělecký dojem nevyvolávají a stopáž bych se nebál zkrátit. Nevadí vám pomalejší tempo filmu ani trocha násilí?! Máte rádi temné thrillery se skrytými významy a poněkud depresivní témata?! Pak je to film pro vás, v opačném případě ruce pryč! 7/10 ()

Sakee

Možná by to byl lehce nadprůměrný scénář, ale to by za kamerou nesměl stát Roger Deakins. Krásná ponurá atmosféra, jak ji mistrně zachytil, mi připomínala spíš evropskou severskou kinematografii, kterou tolik miluju. No a celé to završilo herecké duo Jackman - Gyllenhaal, pro kterého mám zvláštní slabost:-) ()

Shredder

Asi jeden z minima naozaj dobrych filmov, ktore sa objavili v roku 2013. Prisoners pripomina Fincherove thrillery a filmy s Hannibalom Lecterom, narozdiel od nich je vsak menej "filmovy" a ma viac realisticky feeling. Z jednej strany je to dobre, pretoze aj ked su Gyllenhaal a Jackman hollywoodske superstar, ktore maju na konte uz slusny pocet uspesnych filmov a najma Jackman aj kvantum komercnych, dokazete sa od toho odosobnit a prezivat film ako realny pribeh. Na druhu stranu, kedze to Villeneuve spravil komornejsie, miestami sa film vlecie a straca paru. Herecke vykony su presvedcive u drvivej vacsiny zucastnenych, ale Jake tentokrat zatienil vsetkych. Samotny pribeh je kvalitny, aj ked pointu sa mi podarilo odhalit, uz ked vypocuvali knaza. Prekvapivo mi to vsak pokazilo dojem len minimalne, co je vizitkou toho, aky je Prisoners znamenity film. Od zaciatku az do konca enigmaticky temny thriller, aky sme tu nemali uz roky. 85% ()

TSZ

Přísahal bych, že to natočil David Fincher (kdybych nevěděl, že nenatočil). Jméno Denis Villeneuve mi neříkalo vůbec nic, ale po Prisoners si ho budu setsakra dobře pamatovat, protože jsem právě shlédl nejlepší film roku 2013. Téměř bez chyby, napínavé a skvěle zahrané. ()

Franche

Bylo to opravdu srdce i nervy rvoucí, bezmoc z toho musí cítit snad každý, ale ten závěr mě prostě trochu zklamal. Nemůžu si pomoct, ale nakonec 4*. I když hodně silné 4, protože Jake a Hugh byli naprosto fantastičtí. ()

IEO10

Do první poloviny filmu na pět hvěždiček, potom to lehce začně ztrácet tempo, každopádně naprosto mrazivá atmosféra s naprosto brilatními herci vám nedovolí se nudit ani na sekundu. Poctivej thriller kterej je v současný době, kdy se na nás valí jeden komiksovej film za druhym přijemným osvěžením a skvěle zvládnutým řemeslem... ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina