Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

fantomas19

* únos detí * hľadanie, pátranie * polícia vs rodičia * fanatizmus, emócie, strach a zlomenie * dôslednosť a boj s časom * ()

Megynka

Co ten ustřižený konec? :D Bylo to parádní, Jackman nezapomenutelný a atmosféra byla, hlavně tedy ke konci filmu, opravdu nepřekonatelná. Škoda těch hluchých a nevysvětlitelných míst (např. bludiště?). Kéž by takových filmů bylo víc. ()

Pahicz

Opravdu zajímavých a napínavých 153 minut to se musí nechat. Avšak odbočující dějová linka, která má detektiva přivést zpět na stopu mi přišla velice nepropracovaná nebo spíše nenavazující(jinými slovy divadlo z hady a plánky labyrintů mě moc nenadchlo). Další věc, kterou jsem nebyl schopen pochopit byl samotný úmysl s unesenými děvčaty. Nejnaivnější mi přišel moment kdy se jedné z dívek podařilo uprchnout. Samotný závěr je sám osobě velmi podivný a možná pro někoho nepochopitelně rychle a nedostatečně uzavřený, ale musím říci, že právě to se mi na něm líbilo(i když to nejspíš bylo tak, že si páni tvůrci řekli, že 153 minut už je dost a že na taťku už nám nezbývá čas). Za mě 72% ()

departed

Děj si vás omotá kolem prstu už od první chvíle a vy se s přibývajícími minutami jen začínáte ponořovat do mrazivé atmosféry a napínavého vyprávění se skvěle nastaveným tempem, které pomalu, ale jistě graduje, vše se začíná vysvětlovat, dáváte si dohromady souvislosti a jakoby jste byli přímo v obrazu dění sami. Alespoň takhle jsem tu celou dvou a půl hodinu prožíval já, neboť je přesně tohle ten typ filmu, u kterého se vyplatí dávat pozor po celou dobu, bez vyjímek. Perfektní Jackman a zdatně sekundující Jake si oba své role vysloveně prožili, nikoli jen odříkávali repliky a nutili ze sebe emoce. Nijak uměle vyhrocené situace, ani rušivá hudba, či až moc zamotaný děj, nebo příliš mnoho zvratů se nekoná. Tohle je ryze čistá, poctivá detektivka, která nemusí nuceně přidávat cokoliv navíc, aby sama sebe obohatilo o něco, co by jí mohlo nakonec uškodit. ()

Godhaj

,,Just, let me do my job.“ To ale zrovna Hugh Jackman nedělá. Tento film je doslova prostoupen depresivní a hutnou atmosférou, že jsem od toho skutečně celé dvě a půl hodiny nedokázal odtrhnout oči. Za vše může kombinace výtečných záběrů od Rogera Deakinse, přesné a chladné režie Villeneuva ve stylu jakým pracuje Fincher a pak také minimalistického soundtracku. Temné atmosféře a napětí je v příběhu podřízeno všechno. Bohužel i za cenu některých nelogičností. Například celé vyšetřování tak ožehavého zločinu zde leží na bedrech jednoho policisty, jehož práce vykazuje značné trhliny a někdy až do očí bijící neschopnost. O tom ale tento film není. Ten je více o morálním rozkladu dvou rodin, které utrpí ztrátu svých dětí. O tom, jak důležité je, aby vyšetřování bylo nestranné. A o tom, že vězněm může být kdokoliv, kdo se dostane do spárů silnějšího. Zmizení je prostě výtečný film, do kterého když se ponoříte, bude naprosto bez chyb. ()

Shitonit

Moc moc moc napínavej napínák !!! Od začátku zajímavej film, kterej se během několika málo augenblicků plynule přeměňuje v kombinaci něčeho dokonale napínavýho, s něčím docela originálním, se špetkou něčeho... ..to se fakt tak blbě popisuje?? Hodně promakanej děj, mistrně natočenej, bez známky takový tý zbytečný patetičnosti. Fakt bych v tom snad i nějak chtěl najít něco blbýho, nepatřičnýho, nebojásakranevim, ale vono v tom fakt asi nic blbýho, nepatřičnnýho, nebojásakranevím není !!! :-) ()

alldo.raine

Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal jsou skvělí. Radost pohledět jak zvládnou ve dvou táhnout 150 minutový film. Já se narozdíl od jiných ani chvilku nenudil, a to především díky dvěma zmíněným. Byť místami předvídatelné, tak po skončení velká spokojenost díky mnoha otázkám, které zůstaly nezodpovězeny:) A docela mě i udivuje, že se role obou herců nesetkaly s nějakými nominacemi:/ ()

Michal.Jezek

Tento film je opravdu tak strhující, že od 10. minuty do 140. vás stále nutí přemýšlet co se vlastně stalo a jak se to stalo. Geniálně promyšlený scénář, k Hughovi role zdrceného otce až příliš sedí, Jake také umí hrát skvěle různá povolání, ať už detektiva, vojáka či zdrceného boxera. Dramaticky pro mě tento snímek převyšuje 96 hodin i Americkou krásu, srovnatelné s Gran Torinem. Parádní filmařský počin. ()

LilyDeLarge

S naprostým nevědomím, o čem film je mě o kvalitě přesvědčil seznam herců. Nejdřív jsem si myslela, že to bude jen další obyčejnej film o únosech dětí s nějakým slizounem, co je unáší. Ale trochu jsem se spletla. Tenhle snímek je to nejlepší, co jsem za poslední dobu viděla. Pěkně dlouho jsem neviděla tak skvělý drama/thriller. A to nemluvím o soundtracku, co skvěle doprovází scény a vy se pomalu s hlavními hrdiny propadáte do deprese, zoufalství a naprosté beznaděje a chtě nechtě spolupracujete s detektivem Lokim. A modlíte se. Snažíte se najít logická vysvětlení, kdo a proč. A když vám ty kousky skládaček začnou docházet, tak se rychlostí blesku ženete po dálnici, protože vám nezbývá moc času. ()

ardno5

Sedlo mi to.. určitě se na to podívám znovu a pak možná upravím hodnocení i komentář.. Zatím nevím co bych dodal, za mě 86%. ()

Scraffy

Parádna dráma, ktorá má veľmi dobrý scenár, ktorý je takmer bezchybný. Hlavná dvojica Jackman a Gyllenhaal sú výborne vybraný a hrajú naozaj dobre. Nemám čo tomuto filmu vytknúť, lebo je naozaj dobrý a podobný Thriller sme už dlho nevideli. ()

papadoce

Film s neskutočne ťažkou témou, ale famózne spracovaný. Vlastne spolu s Gone Baby Gone a Ransom patrí k tomu najlepšiemu čo žáner (ak to tak môžem vôbec nazvať) ponúka. Výborný režisér to vystaval na neskutočne napätej atmosfére, ktorá manipulovala po celú dobu s mojimi emóciami a zároveň na hereckých výkonoch už tradične dokonalého Džejka a čuduj sa svete aj veľmi dobre hrajúceho Voloverína. Toto patrí medzi filmy, ktoré má zmysel točiť.Oba palce nahor. ()

vox_populi

dobre vystavaný temný thriller, ktorému neublížila a ani extrémne dlhá stopáž...jednu hviezdičku uberám za krajne nesympatickú papuľu homofila J. Gyllenhaala a naopak, jednu pridávam za skvelú kameru a majstrovský slovenský dabing ()

Shanen29

Vynikající práce všech zůčastněných a tím pádem zrození výborného mysteri thrilleru,který mě skvěle bavil. ()

Najt

Atmosferická bomba .. přemýšlel jsem, jak k hodnocení tohoto filmu přistupovat, protože je to film bez akce, ale všechno vynahrazuje scénář, herecké výkony a hlavně atmosféra. Je to kriminálka, která se dušuje příběhem a atmosférou a proto jsem hodnotil právě na základě těchto kritérií a proto musím dát plný počet. Málo který film nastolí takového silné kriminální hody. Konec mě nepřekvapil, nenadchl ale ani nezklamal, napětí by se dalo krájet a člověk místy ani nedutá. Důležité je taky na takovýto žánr mít chuť, pokud si dáte víno s přáteli při vánoční atmosféře, kdy máte rozkecáno a upito, tak Vás to bude nudit, je potřeba se soustředit a unýst se, potom jste schopni si to užít na maximum a ohodnotit tak jako já .. no a verbal ? jeho doporučení je dementní .. ()

wege

Jedno se musí Denisovi nechat, umí neskutečně vystavět atmosféru ve filmu, která vás vtáhne. Skvěle k tomu využívá počasí a takové ty dlouhé záběry. Film jsem měl na seznamu dlouho, protože Denisovy poslední filmy považuji za skvosty, třeba jak se vypořádal s Blade Runnerem bylo nadpozemské. Nemůžu se dočkat Duny. Nicméně přišlo mi jako by Zmizení po první půlce trochu ztratilo jiskru, kdyby se hodnotila jen první půlka, bylo to za plný počet. Ta druhá nepřinesla nic nového, i to napětí mi přišlo, že trochu polevilo. Možná kdybych neznal pozdější tvorbu, nepřišlo by mi to tak, ale jako by se Denis teprve později naučil, jak dokonale zvládnou celý film. Je třeba ale říct, že úplně vyčnívají herecké výkony dvou hlavních herců (Hugh a Jake), další jsou jen takový komparz. ()

Kraty

Film pojednávající o dvou rodinách, které ztratí dvě malé holčičky a dva otcové těchto dětí zjišťují kde jsou... Jake Gyllenhaal si tu zahrál vynikajícího detektiva Lokiho, který pomáhal těmto rodinám najít jejich dcery. Hugh Jackman si zahrál zmíněného utrápeného otce, který se pro nalezení své dcery nebál ani obviňovat, ranit a nebo dokonce i zabíjet. Až do poslední vteřiny kdy končí film a začínají titulky jste přikováni na místě a jen čekáte co se stane, jestli tahle postava neudělá tohle a nebo třeba tamto! Jak už jste podle mého vyjadřování pochopili, tak tu jsou postavy napsány opravdu pečlivě. Vyloženě ve filmu není ani jedna scéna která by byla jakkoliv nudná či zbytečná, všechno má svůj význam a určitou symboliku, která vás provází až do posledních scén filmu. NO PROSTĚ NÁDHERA! Není co dodat. Film si zaslouží plnou nálož 5 hvězdiček, děkuju za pozornost ;) ()

Homerking

Únos dítěte je tou nejhorší noční můrou každého rodiče. Tváří v tvář této strašlivé situaci se ocitnou dvě americké rodiny když jejich dcerky Anna a Joy zmizí současně během rodinné oslavy dnu Díkuvzdání. Rozjíždí se velké pátrání do kterého se mimo policie zapojí i rodiny pohřešovaných dívek. Výborný thriller se zajímavým příběhem a také několika pěknými zvraty, ve filmu skoro pořád prší což skvělě dodalo na výborné depresivní atmosféře, dál se můžete těšit na prvotřídní herecké obsazení s hvězdami jako je Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Terrence Howard ale uznání si zaslouží také Paul Dano, jenž zcela famózně ztvárnil roli odpudivého retarda. ()

Riff_Raff

Filmový snímek Zmizení (Prisoners) je další z filmových trháků měsíce října! Tento zpočátku na pohled nenásilný příběh o zmizení dvou malých děvčátek a jejich následném pátrání po nich, je jako ze života, dech beroucí okamžiky střídají momenty napětí a "nepochopitelných" činů jednoho z otců unesených děvčat a vyšetřujícího policisty Jakea Gyllenhaalea, který se snaží, přijít na motivy únosu, vás upoutá a nepustí až do úplného konce. Který ovšem končí, dobře, ale zbytek si domyslete sami. Snímek určitě stojí za shlédnutí. A takový tu dlouho nebyl, alespoň dle mého názoru. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina