Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

evita_

Obesiť na prvý strom tú starú jeblinu. Okamžite, bez milosti, bez váhania. To čo ona dokázala narobiť s detskými osudmi a vlastne aj osudmi ich rodín je neodpustiteľné... Na jednej strane asi mám pochopenie pre otca, ktorý sa snažil nájsť svoje dieťa a ublížil. Na druhej strane asi nemám pochopenie pre otca, ktorý sa snažil nájsť svoje dieťa a týral mentálne zaostalé chlapča.Hercom stvárňujúcich "úchylákov" (teraz hovorím o tých dvoch mladých mužských postavách) som verila absolútne všetko, úchylnosť, zaostalosť, proste všetko. Skvelý výber. A ako čerešnička na torte bol detektív Loki. Rovnako famózny výber. U mňa spokojnosť. ()

Tonula

Dobrý, napínavý a poněkud zdlouhavý příběh. Film ZMIZENÍ je od začátku do konce dramatický a myslím, že většinu diváků přiková do sedaček. Přesto je v něm epizoda, bez které by mohl být možná o 20 minut kratší, Jake Gyllenhaal by se nemusel přehrabovat v hadech a také bych ho celý pochopil a dal bych mu 5 hvězdiček. Divný člověk s kuním ksichtem, který před detektivem bezdůvodně prchá a nakonec si též bezdůvodně ustřelí hlavu, totiž do filmu vůbec nezapadá. Kdo to je a proč má u sebe dětské oblečení není naznačeno a vůbec to nechápu. Snad pomáhal unést děti, ale přímo to z děje nevyplývá. V tomto momentě je ve filmu díra - jako by se ještě stalo něco, co tvůrci vystřihli nebo nenatočili. Přesto je se na co dívat. Takže jen 80%. ()

Lukke32

Tohle je trefa do černého. Vůbec nechápu, že mě tento film minul. Přišel jsem na něj teprve teď při brouzdání na Netflixu. Oba hlavní herci perfektní, taktéž režie i kamera. Velmi silný zážitek! ()

J1R1K04

Velmi dobrý kriminální thriller, který má pouze jednu (a docela velkou) vadu na kráse - Poslední půl hodinka (až na úplný, dalo by se říct lehce otevřený závěr) byla prostě taková divná, překombinovaná a neseděla mi ke zbytku filmu. Zbytek filmu (první dvě hodiny stopáže) je ale naprostá pecka, která je dokonalá po všech stránkách - solidní tajemná atmosféra, parádní a uvěřitelné herecké výkony (bez výjimky), geniální kamera a skvělá režie. Škoda té lehce podivné (ale nikoliv nudné) závěrečné půlhodinky, jinak by to bylo na plný počet... Ale ta atmosféra...! ()

Milonak

Zajímavé téma, ale poměrně dost zdlouhavé zpracování a na konci pomůže až moc velké množství náhod. Nesdílím nadšení většiny z výkonů dua Jackman + Gyllenhaal, naopak mně přijde, že přehrávají. Poměrně dost velké množství nelogického chování několika postav. Film měl snad jakousi atmosféru, ale něco mně tam prostě chybělo - nechytlo mě to "za pačesy". ()

NagatoPein

Veľmi slabučký scénar a logický reasoning. Náš detektív je alebo totálny blb, alebo úplne ignoruje dôkazy, ktoré sú úplne okaté od začiatku. Zlý pacing kedy sa stred strašne vlečie, za 30 min sa nič nové nedozvieme. Malo to potenciál ale vo finále dosť slabé. ()

matko2351

....ako hodnotit film ktory som dopozeral naozaj len z ocakvania dobreho konca??? Tak len rychlo a v skratke. Dlhy, miestami nudný, ale herecky je to TOP. Koniec filmu ma rozladil, cakal som ovela viacej, co ma priklincuje, ale moze byt. Pre mna 3* ()

Ruda.neck

Viděl jsem poprvé až po letech a byl jsem nadšený. Možná by neškodilo trochu přidat na střihu, ale jinak nemám, co vytknout. Dobrý scénář, herecké výkony skvělé, zvláště se mi líbil Jake Gyllenhaal, tradičně výborná byla Deakinsova kamera, stejně tak Jóhannssonova hudba. Jo a kdybych měl hádat režiséra, tipoval bych Finchera. ()

McGuffin

Věznění, Zmizení, Prisoners, pátrání, doufání, mučení a pršení. Dvě zmizelé, nejspíš unesené dcery a dva po nich pátrající muži, otec a detektiv. Oba jdou po špatných stopách, oba zápasí s časem i se sebou a oba se s nikým neradí. Otec má ve sklepě zásoby na horší časy, a k ničemu mu nejsou. Detektiv má tik, též k ničemu. Ale uspěje a nalezne i časem zmizelého otce. Příběh Aaron Guzikowski. P.S. To jsou řádky o něm, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

opatstviolov

Naprosto vynikající thriller, který vás svou atmosférou úplně pohltí. Skvěle herecké výkony, kamera a režie. Není co vytknout. 10/10 ()

BStone

Mimořádně intenzivní a naprosto nekompromisní detektivka, která umí tnout do živého. Skvělý film který mi poskytl řadu velice nepříjemných zážitků. 95% ()

JeanPaulB

Tento film ma upútal predovšetkým dvoma aspektami: 1.) Vynikajúca atmosféra (ktorú môžeme poznať predovšetkým zo severských detektívok) podoprená mrazivým počasím, ktoré tomu dodáva ten pravý šmrnc. 2.) Bezchybná kamera oscarového Deakinsa. Aj Hugh Jackman v roli tatka hľadajúceho svoju dcéru s jeho prísnym výrazom tváre presvedčivý. A samozrejme čerešnička na torte v podobe správne vygradovaného a prekvapujúceho zvratu vo finále. Jedna z NAJ kriminálok s prekvapivým koncom, naposledy ma tak dokázala prekvapiť Fincherove Se7en. Brilantná zaležitosť ideálna na do pochmúrneho jeseného počasia pre správny feeling. ()

peproch

Velice křesťanský film. Nejedná se o žádné sladké řeči a čáry máry. Zlo je na světě, protože jedna resp. Dvě osoby nezvládli ztrátu dítěte, které milovali. Obvinili boha a zahájili absurdní válku s ním prostřednictvím únosů dětí. Celý film se ale rozplétá postupně, tak jak sledujeme relativně ne příliš úspěšné vyšetřování. Všichni jsou bídní, detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) má tik protože má za sebou divné dětství zřejmě, matka maličké Anny (Maria Bello) umí jen hysterčit a práškovat se, otec (Hugh Jackman) umí jen zuřit a krutým mučením slaboučkého Alexe (Paul Dano) se pokouší vyzjistit informace, za což je v podstatě spravedlivě potrestán bídným zhynutím, rodiče také zmizelé Joy jsou jen zbabělci, …. Film má spravedlivý happy end . Vysoce oceňuji schopnost nedemonstrovat krutost přímo jejím zobrazováním. Výborné! Výborné! ()

Sejkorka

Ale jo dám 5 , i když je to spíše 4,5. Mistrné dílo, skvělí herci což jsou Hugh JackmanJake GyllenhaalViola DavisMaria BelloTerrence HowardMelissa LeoPaul Dano. Hlavně první dva jmenovaní přímo excelují. Pořád jsem si říkal, kdy se spojí, pochopí jeden druhého, ale ono nic. Pochopil jsem dobře a) že ten mrtvej muž ve sklepě faráře byl manžel šílené Alexovy tety ? b) že i Alex i ten chovatel hadů byli jedněmi z unesených dětí v minulosti ? c) že chovatel hadů kupoval stejné oblečení, jako unesená děvčátka, tudíž do toho nebyl zapleten ? Jo, nutí to člověka přemýšlet a to je (občas) dobře. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina