Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

JaninaM

Film, který vás od první minuty zaujme. Nic podrobného psát nemůžu, protože je to jen na vás, aby jste si ho pěkně vychutnali. Jde o únos dvou holčiček, ale i křehčí povahy ho zvládnou. Atmosféra skvělá, dvě a půl hodiny jsem byla napnutá, jako struna. Vše vypilované k dokonalosti. Celou dobu se objevují nová fakta a vy absolutně nevíte jak, kdo, kde, kdy......prostě nic. A konec? .......podívejte se! Ještě dlouho po skončení si budete vše znovu a znovu přehrávat až nakonec dojdete k tomu, že to opravdu dává smysl. ()

kamilao

Úžasný, skvělý, perfektní!!!! Konečně! Po velmi dlouhé odmlce pořádný napíňák!!! Super........Celou dobu jsem byla teda napnutá jak blázen. Kdybych si kousala nehty, tak bych je měla komplet kaputt :-). ()

nignignigga

Pokaždé jsem si říkal proč toho "zmetka" (vraha, únosce atd.) nemučí a nepřinutí ho mluvit. Proč to prostě někdo zákon, nezákon neuchopí pořádně do svých rukou. Tento film to nabídl se vším všudy. V té chvíli, kdy se tak stalo si mě film získal a já měl velké sympatie s otcem unesené dcery, který právě jednal, tak jak jsem si to sám vždy představoval. Výborná atmosféra doprovázená šokujícími zvraty s naprosto perfektním zakončením. Tento film si rozhodně zaslouží 5*! ()

PedroRosa

Myslím že zámerom takýchto filmov je aby bol divák v napätí celú stopáž. Tento film to plní na 110% a naozaj som sa o tie dievčatá bál akoby boli moje. Herecké výkony super a aj obsadenie je trefné. Kam je človek ochotný dôjsť keď ide o jeho krv...až na koniec. ()

entokr

Úžasnej film u kterého jsem ani nedutala a hltala každou vteřinu děje. Opravdu strhující příběh! Bezkonkurenčně za 5 hvězd míň si to 100% nezaslouží. Thriller jak se patří, nečekaný zvrat, napětí celým filmem, prostě nevydýchatelná atmosféra. A poněkud groteskní otevřený závěr mně tedy taky dostal. Nemám vůbec, co vytknout! :) ()

SatchS

Primitívne opakujúce sa násilné scény ma asi nerajcujú tak ako ostatných. Bolo to zdĺhavé, občas nudné a záver bol sklamanie. 3 hviezdy dávam za slušnú atmosféru a za výkon (tik v oku) toho týpka zo Skrotenej hory. ()

Kactaa

Filmy s touto tématikou mám ráda, a pokud jde o povedený kousek jako je Zmizení, opravdu potěší. Podobné jako Gone, baby gone nebo Zmizelá. Skvěle zpracované, Jake Gylenhall vyniká v roli detektiva a Hugh Jackmanovi jsem věřila vše, co jako nešťastný otec udělal nebo řekl. ()

Kat_u_lik

Tak teď si napište jeden recept: Vezmeme dva moji oblíbení herci, výborného režiséra a zkušeného kameramana. A co se stane? Výborný film, který musíte ochutnat! ()

asmodias33

Tradični téma, stracena holčička a hledejte ji. Ohrané téma jež se už jednoduše nedá udělát lépe, jlikož z hovna nikdy nebude prsten. Ale abych nebyl jen kriticky, na to jaké je to otřepané dějově, tak to je vynikajíci s pohledu hereckých výkonu a napětí. Moc hezky to dokáže zvedat krevní tlak a nechávat člověka v napětí, dějově 0% provedení a herci 60% ()

Maxel3447

Napínavá atmosféra s nenápadnou zápletkou, ktorá vyvrcholila k najmenej predvídateľnému páchateľovi. Výborný herecký výkon Jakea Gyllenhaala, ktorý v úlohe detektíva pôsobil veľmi presvedčivo a netuctovo. Filmu dávam 5/5 pretože som doteraz nevidel film podobného žánru, ktorý si dokázal udržať konštatný vývoj zápletky a zároveň jej vyriešenie neprinieslo otočenie príbehu o 360 stupňov (Gone girl). ()

paulusm

Začnu tím,že nejvetší dojem na mě udělal Jake Gyllenhall s tím svým pomrkáváním a jeho výkon označuji za dosud životní. Film obsahuje vše co by měl mít slušný kriminální Thriller ( skvělý scenář plný překvapení , napětí od začátku až do konce , přesvědčivé charakterní herce , dobrou hudbu, atmosféru). Těším se až si zopakuju na plátně,protože s odstupem věřím v ještě větší zážitek než na pc monitoru. ()

Nag0

Hutná atmosféra ma držala v napätí a pocite blažena asi do polovice stopáže, po ktorej skladačka začína kus po kuse do seba zapadať čo ma doviedlo k levelu všeobecnej spokojnosti. Jake Gyllenhaal nikdy nebol jedným z hercov ktorých herectvo by ma nejak zaujalo, ale úloha detektíva s občasným tikom v oku bola v jeho podaní minimálne obstojná. Čo sa týka Hugh Jackmana, myslím že to posunul oproti prvému spomínanému ešte o čosi ďalej. Herecky teda zvládnuté, režijne podmanivé (prekvapujúco vzhľadom na pre mňa úplne neznámeho režiséra), príbehovo nevinne sa rozbiehajúci no postupom času odzbrojujúci kolos. Napokon sa uchyľujem k 4*. A každopádne netrpezlivo čakám čo bude nasledovať v podaní pána Villeneuve. ()

archetta

Mrazivé psychologické drama. Kam až jsme schopni zajít, když jsme naprosto zoufalí? Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla, rozhodně doporučuju. ()

fajntomas

Film s neotřelým průběhem a otřelým závěrem. Zajímavé prvky střídají někdy hodně průměrné výkony herců a celkově odbyté scény. Myslím že i předloha samotná vyzní občas nereálně, což vás po pětiminutovém vtažení do napětí zase s úsměvem posadí k chipsům do křesla. Za zvláštnost a snahu o něco jiného (ne něco jiného) do 70%. ()

killberrybil

Velmi zajímavý počin s řadou uchyláků. Jake Gyllenhaal je můj oblíbenec, zde ale působí trochu dvojím dojmem. Na policajta mi moc nesedí. ()

Pollini

Nic tak zdlouhavého jsem dlouho neviděla. Rodiče nejspíš při sledování filmu chytl psotník. Moj matka by se určitě ani nedívala. Klade se důraz na detektivní práci, utrpení rodičů je spíš v pozadí. Moje slovní hodnocení je - zajímavý. Určitě stojí za vidění. Náhodou jsem to viděla podruhé, protože jsem to zapomněla 😄 teď musím doplnit, že se mi líbilo to třískání, však uvidíte 😉 Určitě doporučuju na sobotní večer. ()

Ardath

Snímek vítězí v budování napětí a matení diváka. Vše podporují skvělé herecké výkony vedené výbornou režií. Mám za to, že z Villeneuvea se postupně stává velká jednička na poli temných thrillerů. Temné a výborné! ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina