Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiální text distributora)

klerik

Dosť dobré. Luthor je prezident, Superman je netradične sarkastický ("Ohýbam oceľ a tak.") Len škoda, že niekde v strede sa to trochu pokazí prostoduchým vybíjaním množstva hrdinov, ktorí chcú Supermana zlikvidovať (kto má rád LIGA SPRAVODLIVÝCH: DVE ZEME V OHROZENÍ (Justice League: Crisis on Two Earths) nebude mať problém). Záver je našťastie oäť slušný. Aj preto, že Luthor sa hrá na Iron Mana... Necelé štyri... ()

Chrustyn

Na komiksových animácích si příliš neujíždím nebo pokud bych měl být konkrétnější, vůbec je nevyhledávám ale v po tomto snímku svůj status možná přehodnotím a podívám se po dalších kouscích. Svižná a zábavná podívaná z větší části poskládaná z akčních scén a navíc s Batmanem a Supermanem v hlavní roli. Slušná animace japonského stylu, řada akčních scén a sympatická dvojice. Slušné 3*. ()

Caszidy

Zajímavý počin. Na jedné straně poměrně drsně "hláškující" ústřední dvojice, motiv zrady a ekonomické krize, napětí a dobře ztvárněné souboje táhnou Veřejné nepřátelé k vysokému hodnocení. Na straně druhé je naopak některé infantilní momenty(raketa?!) značně srážejí. Rozpor je alespoň pro mne tak velký, že nemohu dát více než 3*. Sice silné, ale pouze 3. ()

liquido26

Tak koukám, že jsem první, kdo píše komentář :-) Na tenhle animák jsem se těšil celý léto jako malý dítě a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Skvělej hodinu a něco trvající akční nážez s mými dvěma nejoblíbenějšími superhrdiny v hlavní roli. No tak zápletka s tím meteoritem to nebylo nic světoborného. Taky jsem moc nepochopil, co s tím chtěl Luthor dělat, ale jinak ten nápad udělat z Luthora prezidenta a postavit Supermana a s ním i Batmana mimo zákon a poštvat na ně nejrůznější superhrdiny a superpadouchy byl výbornej, i když to tam jednu chvíli bylo supertýpkama trochu přeplácaný a o většině z nich jsem v životě neslyšel (když opomenu takový výjimky jako Solomon Grundy, Mr. Freeze nebo Bane, kteří se tam mihnou), ale to bude asi tím, že komiksy moc nečtu. ()

PauloZ

Hou jee :-)) Totální mela, tolik heroes v jednom filmu! Nečekal jsem od tohoto snímku nic, a dostal jsem haldu! Fakt povedené, sice krátké, ale akční a super jízda. Bavil jsem se, a to je základ :-) Tento film dává na prdel všem hraným adaptacím. ()

DEXTER099

Dobrý animovaný příběh o Batmanovi a Supermanovi.Co se dalších postav týče tak hlavně záporáku je tu opravdu hodně a kdo nemá trochu načteno z komiksu,tak jich dost ani nepozná.Jinak co se týče příběhu a akce tak za mě spokojenost.Nevím jestli je to dělané podle komiksu a tím pádem třeba nemůžu být naštvaný ,že se to nedrží předlohy,ale takhle bez znalosti originálu se mi to i tak líbilo.Za mě celkově tedy 75% a čtyři hvězdy. ()

ledzepfan

Až se kvalitativní standard hraných comicsových adaptací dostane na úroveň DC animáků, dojde ve filmovém průmyslu k zásadní změně=Kinosály budou muset vyměnit čalouněné sedačky za umělohmotné, protože jev známý jako"divák chčijící si do kalhot" se stane zcela běžnou součástí kinokultůry ............. :) ()

SaNcHeZ_cz

Spíše než konzistentní film s dvěma hlavními zástupci Justice League se Veřejní nepřátelé mění s každou další minutou v nic víc než jen průměrnou přehlídku postav ze stáje DC, která v druhé půli ztrácí i ten zbytek kouzla které budovala z počátku. ()

mysiak

Asi najlepšie komiksové anime čo som dosiaľ videl...drsné, temné a vynikajúce...môže byť Superman a Batman zlý?...jasné...aj Lex Luthor ako prezident USA?...bez problémov...bol som nadchnutý množstvom komiksových hrdinov a neustálym sledom akcie...vynikajúce proste ()

PKD

Dosti výborná věc, i když na plný počet to není. Délka jest možná krátká, ale v tom jsem nikdy neviděl problém. Svižně to odsýpá a potěšila Chloe ze Smalville jako Powergirl, která má fakt....hehe, proč se tomu tady tak všichni diví? Vždyť je to z comicsu.;-) V té době vskutku 1 z těch ´´temnější´´ DC animáků. Ovšem po tom, co přišlo pak, už ani ne.;-) Pro mne osobně je tento film velmi důl. páč slouží jako prequel (ostatně i sama předloha) k jednomu z nejzásadnějších DC booků za posl. 15 let (s čímž ale samoz. spoustu čtenářů nemusí souhlasiti, což je mi osobně totálně fuk), Superman/Batman:Supergirl, který je ve své anim. podobě nesmyslně a zmateně přejmenován na Apocalypse. Jako by snad producenti z WB animation, neměli práva na název Supergirl nebo co? Bod za ty efektní úvodní titulky. Ani závěrečné nejsou ale odfláklé. P.s. pokud nepočítáme ´´historicky první´´ animák se Supermanem a Batmanem Worlds Finest, což je sice složenina z 3dílu, ale jako film to existuje též tak ano, toto je první jejich společný anim. film. ()

movieband

Vcelku zábavný a promyšlený děj se sympatickými postavami. Ale něco mi tam stejně nesedlo. Akce a hudba byly podařené. Co se týče animace tak ta je dobrá. Ale něco mi k tomu chybělo. Batman mi je stejně pořád víc sympatičtější než Superman. ()

dee-key

Luthor je president a Batman s Mužem z oceli stojí spolu se Sotem Pillgrimem proti zbytku světa. Vždycky mě fascinovala ta Batmanova nezničitelnost, ale u pohádek se to snese. Jako animák to je dost slušné, nejvíc mě pobavila Power Girl. Jak tohle můžou dát do kresleného filmu? :D ()

Joe321

Liu je taková druhá liga komiksů. Neumí tak dramatické části jako prvoligová Montgomery a soustředí se jenom na akci. Ta je výborná a vůbec jsem se nenudil. Spolupráce Supermana a Batmana šlape skvěle a kooperační bitky jsou pěkně udělané. Po doběhnutí jsem měl velmi dobré pocity, ale za chvilku jsem si uvědomil, že krom akce tam vlastně nic nebylo. Určitě ale lepší průměr, který za zkouknutí to stojí. -"Do me a favor and lose the sense of humor. -"Do us both a favor and buy one." ()

Chen

Divoké akční dobrodružství ve kterém je (k mé libosti) představeno množství superhrdinů ze stáje DC. Akce je dostatečné množství a v kvalitním provedení a animace také není k zahození. ()

Rocky88

Docela slušnej nářez. Místy možná až trochu moc. Samotná hlavní zápletka je docela odfláknutá (na Zemi se řítí meteorit, čile náhodou celý z kryptonitu), ale to další rozvětvení, totiž spolupráce Batmana a Supermana, snažících se přijít na kloub záměrům prezidenta (!!) Luthora, který na ně poštval kupu dalších (ne)známých superdravců, už je lepší. Příběh je nadupaný akcí a superhrdiny, a jako takový uletí jako Supermanem vyflusnutý. Škoda, že to bylo místy přeplácané (ironmanovský Luthorův oblek už byl moc). Ale stejně nemůžu jít pod 4. ()

DrBuznička

Public enemies jsou jako dort ze supermarketu k výročí prvního setkání Bruce a Clarka, kde na oslavě nechybí žertíky, monumentální potyčky a Batmanův opasek, který je bezedný granáty. Zato ale chybí motivace na večírek vůbec chodit, jeho inteligentní rozvržení a půlnoční polibek mezi dvěma oslavenci. A přebývá dost hostů... Tahle párty se vám, kluci, moc nepovedla. ()