Grotesque

mysiak

Grotesque je fakt zvrátený film..všetko ostatné je oproti tomuto polievočka...mučenie, ktoré nepozná hraníc v takmer necenzurovanom balení...divočina, des, nechutnosť, zvrátenosť v jednom..to sú proste Japonci, je to nad moje myslenie...horor ako sa patrí ()

blackrain

Co všechno je člověk ochoten podstoupit, aby zachránil toho druhého? Opravdu kvůli němu chcete zemřít? Ochutnat tu strašnou a nesnesitelnou bolest, která vás připraví o zdravý rozum? Stojí vám to všechno utrpení za to? Asijská kinematografie mě stále překvapuje, podle tohoto kousku asi nikdy překvapovat nepřestane. Říkám si, co všechno jsou filmaři schopni do svých filmových počinů nacpat. Tady do sedmdesáti minut nacpali zvrhlost a zvrácenost. Až mě bude zase chtít někdo k podobnému kousku přemluvit, tak se radši budu věnovat Glenlivetu. Ta mi alespoň navodí příjemnější pocity. ()

kaylin

„Gurotesoku“ není filmem, který by ve vás nic nevyvolal. V někom možná i zvracení. A za tohle si rozhodně body zaslouží. Bohužel absence příběhu je škoda. V rámci žánru je to nadprůměr, ale stejně jsem měl pocit, že by to mohlo být ještě hnusnější, i když kontrasty mezi klidnými a vyhrocenými scénami jsou skutečně silné. Pokud vy máte silné žaludky, zkuste to. Je to nová zkušenost. ()

raimi

Trošku jsem se bál, je to moje první setkání s čistokrevným torture porn snímkem, ale hned od začátku jsem byl nadšenej. Úvodní sekvence mě nadchla a pak už jsem se vezl až do konce. Naštěstí není film zbytečně natahovanej, střízlivých 73 minut je až až, a tvůrci jdou na věc hned od začátku, takže žádný štráchy. No a ten konec (v mučírně), ten mě vyloženě dostal, ten je opravdu groteskní!!! Mrazivá je také scéna s převážením uneseného páru dodávkou, kdy kamera zabírá jen výhled z dodávky na ulici plnou lidí za denního světla, když tu se jedna z obětí probere z bezvědomí... ()

K.I.N.G.

Tak se přiznejte, jaký největší trapas se vám kdy přihodil na vašem rande? Určitě se shodneme na tom, že když do hry vstoupí třetí osoba, nikdy to nedopadne moc slavně, ale dvojice z tohoto příběhu dopadla přímo katastrofálně. Muž se zničeho nic probouzí svázaný a s roubíkem, ala florbalový míček v puse. Naproti němu stojí žena, do které se zamiloval a nyní do hry vstupuje neznámý zlý doktor. Po krátkém úseku s kecama a podobně se jde na věc a muž se musí dívat, jak doktor jeho vysněnou prstěním dovede až orgasmu s mohutnou ejakulací, přičemž jí olizuje a mačká prsa. Následně mu ho vyhoní a obsah nastříká na břicho ženy, a tak končí vzájemné sexuální ponížení, ta jemnější část celého filmu. Později přichází řada na předávání darů a suvenýry. Z prstů muže se stává náhrdelník na krku ženu, ale jelikož zlobivá žena odmítá tuto pozornost oplatit stejným dílem, končí za trest její bradavky ve špinavé chirurgické misce a její paže, bůhví kde... To byla jen malá ukázka z tohoto sadistického hororu. Jestli vám můj komentář přišel drsný nebo hrubý, určitě se filmu vyhněte velkým obloukem. Grotesque je snímek, vedle kterého vypadá hostel jako výbuch smíchu. Srovnávat ho v míře brutality dále se "Saw" nebo "Kostka" je nemožné a zcestné. Nejde ani o naturalistické detaily, na ty se tu moc nehraje. Jde hlavně o ledový přístup doktora, samozřejmost v jeho počínání a jeho nevyzpytatelně zvrácenou povahu. O to, že oběti od začátku vědí, že nepřežijí a jsou nuceni k razantním rozhodnutím a zvířecímu počínání. Je to hnusný psychologický experiment a jako takový dokáže také náležitě zaujmout. Ještě bych chtěl říct, že vždycky se tu najde pár blbců, kteří si vlastní komplexy z toho, že na něco nemají léčí tím, že urážejí druhé. Né, my příznivci těchto filmů nejsme žádná úchylná prasata a i kdybychom byli, je to pořád lepší, než být průměrná nudná sračka, která leze pod postel už při Addamsově rodině. Nevadí mi, že se to někomu nelíbí, vím, proč tomu tak je a jeho názor respektuji, ale vždycky mě nasere, když se nějaká vyjebaná nula naváží do těch, kteří mají lepší žaludky a víc vydrží. Sám vím, jak je občas těžké tolerovat názory druhých, ale pokud víte, že na podobně drsné filmy nemáte, tak si je nepouštějte a nekazte jim hodnocení. Jo a "Dragoni", řekni mamince, at' ti vysvětlí, jaký je rozdíl mezi sadomasochYsmem, jak píšeš a sadismem. Možná, že dostaneš přes držku a jako bonus zákaz sledování podobných filmů a konečně tu bude klid a mír. ()

topi

Solidní torture gore jízda, která nenechává nic náhodám. A ten konec je opravdu groteskní...Noroi od Kôji Shiraishiho mám přece jen radši. ()

Hadža

Kazdopadne bych film nedoporucil nikomu se slabsim zaludkem.Je zde hezka rada nechutnosti,ktere ne kazdy lechce stravi.Dej je pomerne jednoduchy,odehrava se v uzavrene mistnosti,kde sadista zkousi silu lasky uneseneho paru.A je pomerne vynalezavy,co se tyce zpusobu testovani! ()

Hamaradža

Áno, je to choromyselná sračka, ale tak skvelo natočená a tak barbarsky útočiaca na najzákladnejšie ľudské pudy až sa pre mňa stáva extrémne silným diváckym zážitkom a s tým geniálnym! neočakávaným záverom (rýdzo Japonský humor) sa viac než kedykoľvek inokedy dostáva na jazyk slovné spojenie Guilty pleasure ako býk. ()

Trevor

Ako už u mňa býva zvykom, hodnotenie so symbolickým číslom zvyknem venovať špeciálnemu filmu. Ním Groteska určite je. Je kontroverzný, určite nie je pre každého, je plný krvavých a takmer nechutných scén. Chýba mu však nejaký širší rozmer a tak to je iba pohľad na mučenie dvojice mladých ľudí. Niektoré scény sú svojim spôsobom nápadité, najmä ak si človek uvedomí že je to iba film, ale...ale takéto nápady sa zvyknú zrodiť predsa len v trošku popletenej hlave.Rovnako tak český dabing je na veľmi zlej úrovni čo tiež celkovému dojmu z filmu nepochybne uškodilo. Na druhej strane film sprevádza skvelá hudba a solídna kamera, avšak nakoľko filmu chýba trochu hlbšia myšlienka na vyššie hodnotenie to nebolo. Preto to má 4.545 film ktorý som na tunajšej databáze hodnotil za 2*. ()

Dubro

Žiadne „spievanie v daždi“, ale jednoduchá a samoúčelná mäsiarčina. Nič pre citlivé povahy, či vyznávačov majsterky pera Rosamundy Pilcherovej. Sedemdesiattri minútová porcovačka, určená len pre fanúšikov žánru, ktorí sa narodili priamo na jatkách a pre doktorov špecialistov, zubárom počnúc a patológom končiac. Vzhľadom na minimálny počet postáv sa v tomto japonskom filme dá výborne orientovať a postavy si skutočne nebudete zamieňať. Hlavne z toho dôvodu, že sú len tri, pričom jedna z nich je žena a druhý chlap je prakticky po celý čas priviazaný a prichádza o jeden orgán za druhým. (Samozrejme nemám tým na mysli hudobné nástroje.) ()

kagemush

Ve třicátých letech měli cenzoři docela problém,když se filmovému gangsterovi po ráně pěstí,třeba od neúplatného policisty, zpustila z nosu červená. Jakože tohle už je brutální,fuj.(prý i Hitchcock natočil Psycho černobíle,aby scéna ve sprše nevyzněla tak krvavě,ale třeba to jsou jen drby).Kdyby se pánové cenzoři dožili tady toho,asi by už nikdy neměli problémy s tuhou stolicí. ()

zdenotvor

Toto je jeden z filmov ktorý budete buď nenávidieť, alebo ste milovníkom žánru a vychutnáte si brutálnu zvrátenosť, ktorá nemá hranice. Na jednej strane si hovorím že to mohol zrežírovať jedine narušený psychopat, ktorý by mal byť zavretý do ústavu s najvyššou ostrahou, no na druhej strane ako milovník hororov som si z časti splnil svoje exploitation chúťky a skonštatoval, že Grotesque sa jednoznačne zaraďuje do mojich top priečok v brutalite. Nebyť toho záveru,ktorý vyznel dosť komicky a pokazil mi dojem, hodnotil by som štyrmi hviezdami. ()

Martin741

Ty kokos, dalsia japonska reznicina a bitunok, ktory postrada zmysel, ciel a ma zakryt rezisersku neschopnost a scenaristicku bezradnost. Po Takashi Miikem vyzera, ze som objavil dalsieho japonskeho chlivaka, tentokrat sa vola Kodzi Siraisi. 20 % ()

Rajesh_K.

Veškerá nechutnost, odpornost a perverznost ke gore hororu patří.. O tom žádná..ale ne každý to snese. Jednu hvězdu přidávám za konec, který mě v celku pobavil. (11%) => 1★ ()

cariada

Tohle je asi nejbrutálnější horor co jsem viděl.Pozor spoiler- Příběh je velice komorní magor unese mladý pár, který se sotva seznámil. A začne je mučit. Nejdřív jen tak pobodá muže a holku vyprstuje docela hustý. Pak přitvrdí holce ustřihne bradavky a chlápkovi přibije koule a uřízne penis (chudák to muselo asi bolet) , ještě předtím motorovkou uřízne dívce prsty na obou rukou až na palce , ty na vleče na nit a dá to chlápkovi na krk, jako že je to dárek od ní to samé udělá i klukovi (opravdu hustý a bizardní). Celý to prokládá kecama co by kdo udělal pro druhého a když už nebude moc, aby to řekl , že začne zase u holky. Rázem přestane a že pochopil, že chtějí žít , tak je začne léčit a chová se najednou jinak. A že je za pár dní pustí oni tomu naivně věří. Jenže on rázem začne zase pokračovat až do úplného konce. Který jenom stupňuje brutalitu. Konec s letící hlavou, která se mu zakousne do krku působí humorně. Stopáž je celkem krátká ,ale bohatě stačí. Celé je to jen o třech hercích. Tohle opravdu není pro slabší povahy. ()

Mefistofelle

Hodně brutální exploitation po japonsku, který se bohužel snaží být brutální za každou cenu a to i na úkor ostatních prvků. U exploitationu se dá násilí samozřejmě čekat, ale obyčejně bývá nabalené buď na nějaký hlubší záměr nebo má aspoň nějakou výraznější dějovou linku. V tomto případě jsem po obojím pátrala marně. Násilí zde zobrazené sice nemá jen tak někde obdoby a i ostříleným gore fanouškům se bude místy trochu zvedat kufr, ale pokud je jediným obsahem filmu, nejde to bohužel hodnotit jinak, než jako průměr. ()

Flaxik

Příběh o lásce až zas hrob. Škoda že u postav mi bylo tak nějak jedno jak dopadnou a spíš jsem byl zvědavý, jak si pan doktor poradí s další částí těla, ale to je na film trochu málo. Dvě krvavé hvězdičky si to ale zaslouží minimálně za mezihru s léčením a za závěr, který byl celkem povedený. Opět se potvrzuje, že většina rákosnických filmů z ostrovů jde mimo mě. ()

Amroth666

Tak tohle béčko mě překvapilo, ale stylem "start cíl"! Jestliže se tady píše, že je to nejkrutější horor a takové věci, tak mě se na tom filmu líbilo úplně něco jiného. Ty psycho dialogy. Nebyly sice tak dokonalé jako v případě srdcovky Funny games USA, k tomu filmu má tohle ještě dost daleko, ale nějaké dialogy se teda fakt povedly. Neřekl bych TOP mučednický film, ale při nejmenším výborný film. K pěti hvězdám tam ještě chybí trošku lepší kamera, než byla ta béčková, možná bych tam přidal trošku více houslí jako OST, pak by to bylo téměř dokonalé. A na to, že film má 71 minut, tak se tam pořád něco dělo. Takové ty pasáže(uříznutí, vydloubnutí, sem tam nějaké blití, vyndavání střeva) mělo to prostě říz a Japonský styl je úplně někde jinde než třeba horory z Francie, Španělska nebo ty Hollywoodské. ____ "Vzrušuješ mě, rozřežu Tě na kousky." ____ ()

destroy83

Japonský exploitation, který posouvá hranice násilí a perverze v kinematografii až na mez únosnosti a místy i za ni. Režisér divákovi nabízí pohled na brutální mučení čerstvě seznámeného mladého páru, kterým se uspokojuje řádně ujetý pošuk s vizáží a schopnostmi doktora. Tělesné mučení střídá psychický teror, falešné naděje se mění na smír s nejhorším. Vše doprovází precizní gore efekty, přesvědčivé herecké výkony a vkusně vybraná hudba, která umocňuje obsah snímku. Snímek ovšem není pouhou snůškou samoúčelného násilí a hnusu (ne že by to v exploitation subžánru nějak vadilo), jak se může na první pohled zdát. V druhé polovině jasně vyvstává pointa celého dílka: je schopen člověk pro druhého umřít, vydržet pro něj bolest až za hranicí snesitelnosti? Na toto režisér podává v závěru filmu přesvědčivou odpověď s geniální odlehčující pasáží, kterou ocení především příznivci kurevsky černého humoru ala Braindead. Maximální spokojenost se přesto u mě nedostavila. Díky závěru a nezaměnitelnému japonskému stylu dávám čtyři hvězdy. ()