Černá krimikomedie Iana Fitzgibbona pojednává o irském mladíkovi Michaelovi (Cillian Murphy), který dluží dublinskému bossovi Darrenu Perrierovi (Brendan Gleeson). Když se ale dluh i s jedním z Darrenových poskoků ztratí, nezbývá Michaelovi než se spolu se svým otcem (Jim Broadbent) a přítelkyní Brendou (Jodie Whittaker) ukrýt v horách a vymyslet, jak získat peníze, za které ručí životem, zpět do 24 hodin. (Haluzz)

CrazymanM

Jejda,tak tohle se mi opravdu líbilo!Sice je to další z řady britských gangsterek,ale tahle mě o něco více zaujala,prostě pohodička!Slušné postavy i děj,jsem spokojen! ()

meatball

Sorry, Murphy je sympaťák ale tahle role mu vůbec nesedí. Ono je to celkem dobré, velmi černohumorné, narušené výrazným pokusem o akční složku, která boří tu dramatickou a Fitzgibbon servíruje prázdný talíř. ()

SelfishMan

Taková Irská verze Ritchieovek. Spadá do průměru svého žánru, ničím až tak moc nepřekvapí (až na příchod pejskařů), cool hlášek je taky po skrovnu a ta irská angličtina je děsná... naopak příjemný byl hlas "vypravěče", dobře obsazení herci a ta trocha humoru byla dostatečně černá aby se mi líbila. Tento žánr mám ale hodně rád, Irsko tuplem takže pro mě 70% na pomezí 3 a 4 *. Vidět stáčí jednou. ()

hanazu

Film plný gagů. Bohužel neúmyslných. Na parodii je to málo vtipné, ale brát to vážně... to se fakt nedalo. Pan Fitz-gibbon dostál svému jménu. ()

veverysiak

Je to zábavné aj akčné, ale nepochopiteľne len na necelého pol plynu, podobných historiek z podsvetia sme už videli dosť a veľa z nich na oveľa vyššej úrovni, v takýchto žánroch zvoliť pomalé tempo nie je tá pravá voľba, obzvlášť na Ostrovoch, citeľne tomu chýbalo viac konverzačky, viac humoru a možno aj akčnosti, takže 40%. ()

mistrKadó

Začíná to slibně, povedlo se několik hodně dobrých fórů a nápadů ale dohromady to lehce kolísá. A k závěru postupně ztrácí dech i styl. ()

Gesicht

Jasně, že to občas zaskřípe a sem tam si scénárista pomůže sakra náhodou, ale to k tomu tak nějak patří. Cillian hraje co má, ale skvěle ujetý Jim Broadbent a svou babičku až za hrob milující Brendan Gleeson tomu dávají korunu. Takže taková příjemná irská, trochu míň švihlá, ale zase trochu ostřejší "Jedna ruka netleská".dokonalá catch phrase jako bonus. Viděno na Febiofestu 2011. ()

Chlo0opek

Film, který jakoby chtěl být drsňáckej, ale nějak to zkrátka nefunguje.Místy sice jakž takž dobré, závěrečná hudba u titulků hodně dobrá, ale to přece film nedělá. 2*. ()

Chemik

Tento film vůbec nesplnil má očekávání, některé scény byly pohodové, jiné zasa neměli vůbec smysl. Slabá irská práce. Tento film zahrnuje mnoho žánrů, ale jediné co je v popředí, je Akční. Komedii jsem v tomhle moc neviděl. ()

RAPTTTOR

Jeden místní nula dluží místnímu mafiánovi místní peníze a musí je vrátit do… Kolikrát jsem tohle téma už viděl zpracované????? 1000x a tudíž řadím tenhle film mezi absolutně zbytečné. Není v něm nic, ale vůbec nic, co by vás alespoň na chvíli nadchlo…Tedy jak jsem říkal na toto téma byla natočena už spousta filmů a asi každý, možná jen o chlup, je lepší. ()