S Italem v kuchyni

(pořad)
  • Slovensko S Talianom v kuchyni

Zábavným pořadem o vaření se zajímavými hosty provází italský šéfkuchař Emanuel Ridi. Kuchařinu má v genech, už jeho prarodiče provozovali restauraci. Emanuel pochází ze středomořského ostrova Elba, v Čechách žije už patnáct let, má českou ženu a syna Giacoma. Má vlastní restauraci a stolování považuje za příležitost k setkání s přáteli nad dobrým jídlem a pitím - a takové chvíle teď zprostředkuje i divákům. Poznáte jeho krajany, kolegy z branže, podnikatele, sportovce, právníky a celebrity. Objevte s Emanuelem i vy potěšení z vaření! (TV Prima)

Caszidy

Jeden z těch příjemnějších a sledovatelnějších pořadů o vaření ozvláštněný o sympatické českoitalské žvatlání hlavního představitele. Občas se v pořadu objeví i nějaký ten zajímavý host. Celkově tedy palec nahoru. ()

Mononoke.

První pořad na českých TV, který by mohl konkurovat zahraničním gastro pořadům. Emanuel se vyzná, radost pohledět a ještě mluví líp jak Babica. Konečně si nemusím dávat mušle jenom u moře. A teď nakrájíme naše krásná zelenina ;). ()

Marek1991

Taliansku kuchyňu mám rád, talianske správanie už omnoho menej. Ak by som to mohol porovnať napríklad s reláciami Jaroslava Žídeka, chýba tomu určitá originalita, tematika, Ridi okrem toho, že robí svoju domácu kuchyňu nepriniesol nič nové. Na to, že žije v Českej republike už veľa rokov sa nenaučil ani poriadne jazyk. Dosť rozpačité, pre mňa sa zaraďuje do rady iných, ktorých je ako kvapiek vody v mori. ()

spaceboyCZ

Nejepsi cesky porad o vareni. Manuho recepty jsou vesmes jednoduche na pripravu, chutne a v 90% jsou suroviny snadno u nas sehnatelne (staci jen trochu vice v supermarketech hledat, clovek se pak jen divi, co vsechno maji :) ). Navic jeho krasna cestina s Italskym akcentem cely porad jeste odlehcuje a dodava mu jedinecny punc. Navic tvurci maji velmi dobry smysl pro vyber hudby na pozadi. Tohle tady chybelo....bravissimo. A tem chudackum, co tady rozdavaji * nebo ** bych vzkazal, at si zajdou k usnimu, pokud Emanuelovi nerozumi. A navic kamera nemusi stale prece cumet na jidlo, dulezite take je, jak se to jidlo pripravuje. Zamyslete se nad sebou.. ()

hous.enka

Konečně šmrncovní pořad o vaření. Možná to bude mou láskou k italksé kuchyni, ale Emanuel Ridi mi opravdu sedí - svým zjevem, přístupem ke gastronomii i česko-italským projevem. Líbí se mi i formát pořadu, znělka a hlavně výběr receptů. ()

pevico

Další z pořádů, kde neuslyšíte češtinu a prima tak vyrovnává skóre novy, která nasadila svým babicou laťku "hóóódně" vysoko.. ()

italka63

jsem žena, která vaří, protože musí, ale že bych se s nadšením hnala, to ne....ale ovšem s Ridim a Itálií, to je někde jinde.-) Milé vtipné a pohodové.A uvařitelné, to hlavně.-) ()

fmash

S Italem v kuchyni je první kulinářský pořad, který skutečně změnil mé chování v kuchyni. Nabízí poměrně jednoduché recepty na výbornou krmi (máte-li rádi italskou kuchyni, což já ano), které lze následovat. Poslední dobou, zřejmě po vyčerpání jednoduchých „klasik“, se stále častěji dostává hodně prostoru jídlům, jimž už moc nefandím - ústřice, sépie, krevety a podobná mořská havěť si mě nezíská ani chuťově, ani cenově, ani nenáročnou přípravou. Leckdo to ale může vnímat právě opačně a pokud je divák dobře naladěn, místy až přílišná roztomilost hlavního protagonisty může prosvětlit nejedno odpoledne. ()

Linda.csfd

Eman je docela roztomilý, hlavně, když říká "oříškový muskat" nebo "ostraníme středek". Středomořskou kuchyni miluju, takže pro mne ideální vařící pořad, navíc, když vaří sám Ital. ()

rakovnik

Riddiho čeština se nedá poslouchat a kdybychom vařili skutečně podle něj, dostaneme se u jídla na cenu, kterou uplatňuje ve své restauraci. Pořad rozhodně ne pro každého. ()

Attta

Proč si nepřinést trochu Itálie i k sobě domů. Recepty, které nám ukazuje jsou opravdu itálské a chutnají skvěle (vlastnoručně odzkoušeno)!!! Opět nechápu tady to nízké hodnocení. ()

gabin(a)

Přestože pořady o vaření, receptáře, rady různých ptáků moc nemusím, musím uznat, že Emanuele je borec. Přístav klidu a naděje mezi hnusně sprostým Pohlreichem a buranským Babicou. Čisťoulinký, příjemný, šikovný a usměvavý. No a jeho čeština? Umím několik jazyků, na dva mám dokonce Mgr. , italština to bohužel není, ale domluvím se a kdybych mluvila tak italsky jako on česky, skákala bych metr dvacet. A při pověstné jazykové nevybavenosti Čechů by to tak měli všichni brát!!!V tom je totiž náš problém s cizími jazyky: většina lidí se víc stydí mluvit cizím jazykem před Čechem než před cizincem, protože cizinec se Vám nikdy posmívat nebude a bude rád za ten favour, co děláte, když mluvíte jeho jazykem. Bezva znělka! ()

Nivenx

No oproti Babicovi klasický kuchař, který alespoň gastronomii rozumí a umí vařit. Rád se na tento pořad dívám. 70% ()

Tyny

Emanuel Ridi je fajn, už jen kvůli jeho sympatii má člověk důvod pár dílů seriálu shlédnout. Ovšem vše jednou omrzí, tudíž mně pořad po pár epizodách přestal bavit. Celkově je to příjemná podívaná s relativně svěží atmosférou. ()

M-arta

Je vidět, že tenhle pán má svoji práci opravdu rád, ví, co dělá, skoro se mazlí se vším, co mu přijde pod ruku... K veškerým úkonům a surovinám přistupuje s takovou úctou a posvátností, že je to téměř nakažlivé. V kombinaci s jeho roztomilým přízvukem je to fakt milé a přesvědčivé. ()