Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

OsOscar

Tomb Raider má všechny atributy dobrodružného filmu a navíc (!) Alicii Vikander. Ta je tady boží. Člověk by se mohl ptát, jak se držitelka Oscara dostala do filmu podle videohry. Ale je to jedno, důležité je, že tu je. ()

ProchySBK

Výborný film pro všechny. Ať už znáte původní Tom raider nebo ne, at je vám 16 nebo 60 budete se bavit. Za tohle stojí trávit čas v kině a klidně bych si to dal znovu, protože někdy je to takovej fofr nebo napětí, že nestíháte pobrat uplně všechno. Dokonalý mix dobrodružství, napětí a zábavy. ()

xray0045

Tak bohuzel NE. Alicia je skvela a asi tezko by se dnes hledala mlada tvar ktera by akcni sceny zahrala lepe. Problem je v pribehu resp. scenari, tvurci si asi rekli ze kdyz zaplatili Eidosu za filmova prava tak si vezmou i pribeh predposledni hry. Zde je kamen urazu, ti kdo hrali tak sceny poznaji a mozna budou i spokojeni, ale film a hra jsou natolik odlisne zanry ze to proste nestaci. Akcne to nebylo zle, hadanek bylo ale pomerne malo a z exterieru na tichomorskem ostrove jsme videli par chudych zaberu. Nakonec jsem zjistil, ze zahrat si hru je zabavnejsi nez videt tohoto Tomb Ridera. Na rozdil od hry nemam pocit ze by se reborn filmu nejak obzvlaste povedl, ale kdo vi treba dalsi pokracovani Lary, tentokrat s pistolemi, bude zajimavejsi. ()

Marat2 odpad!

Můj nejhorší kino zážitek. Vikander jako sexbomba?? To vážně ani náhodou! Dvě hodiny ztraceného života, měl jsem koukat na TV Barandov. ()

inhotep

Mladší verze Angeliny bylo asi lepší Larou, ale horším filmem. Nová Lara příjemně pomrkává na fandy prvního - restartovaného - herního dobrodružství jehož je okleštěnou adaptací, nějaké scény vypadají vyloženě jako cut scény ze hry. Fajn jednohubka, která potěšila ale prokletí videoherních filmových adaptací Hollywood asi nezbaví. ()

Keywee

Vyrazili jsme na "novou" Laru s přítelem, který samozřejmě nazapomněl zdůraznit, že Alicia prostě není Angelina. Není no. Za mě ale udělala s Larou to, co s Bondem udělal Daniel Craig - polidštila ji. Což se samozřejmě jednomu líbit může, druhému ne. Mě její ztvárnění postavy baví a Alicia mě baví taky. I já jsem si všimla podobnosti s Indianou a byla pro mě příjemným překvapením. Je to taková kombinace (někdy až překombinace) obou. Čekala jsem možná trochu originálnější námět, ale co se dá dělat...snad v dalším pokračování. :) I tak ale za mě 4* ()

Mrliš

Tak tento film je velký průšvih. Hlavní role v podaní Alicie Vikander je zahraná dobře. Ale to je asi tak vše. Ostatní dění ve filmu je jedna velká křeč. Trapné situace, akce nezáživná. Ostatní herci nic moc. Velké zklamání! ()

Suzzie

Ackoliv mam Alicii Vikander i pribehy Lary Croft moc rada, neoslovilo me to. Evidentne pokulhava scenar, Lara je na me v prislusnych momentech hodne pocitacova (prilis viditelne efekty), vnitrne nevyrovnana a az prilis gumova. Pribeh i postavy jsou takove plytke, ono je to vlastne takove cele plytke... Nemastne, neslane... Az clovek pri zaverecnych titulcich zapomene, o cem na co se to vlastne dival... ()

72Nihlus

Vcelku slušný priemer. Živšie a uveriteľnejšie podanie než v prípade starých TR s Angelinou. Oproti videohrám odfiltrované nadprirodzené prvky tomu celkom aj prospievajú. Bolo by to kľudne aj za 4*, ale akonáhle sa dej presunie do tej hrobky, tak to už nebolo úplne ono. ()

Majo.evans

Určite dejovo lepšie ako predošlé Tomb Raidery.Alicia podala kvalitny výkon ale stále to isté dookola,mohli by už niečo nové vymyslieť. ()

ciapok

Alicia je taká baba, že aj ženy z nej šalejú si myslím. Do úlohy dala veľa a dobre, veľmi dobre sa na ňu pozeralo, no nepodržal ju ani jeden z jej kolegov, akoby hrali iba za stravu a cestovné. Kulisy miestami ako Soľ nad zlato (jeden krík doslova plával ako balónik). Možno to malo mať práve tú "lacnú" (len o peniazoch to nie je) patinu dobrodružných filmov ... ale potom prečo sú tam napr. zábery ako chlapa roztrhá granát? Skrátka, bez "Viki" by to bola čistokrvná nula. ()

Kouba007

Douglas co bereš? Poraď mi prosím, ať si to můžu vzít taky a porozumět těm sračkám, co ze sebe sypeš. To jsou neskutečné bláboly :-D Na film se teprve chystám kouknout, ale na to se prostě nedalo nereagovat ;-) ()

Drslw

Problém je, že sa niekoľko (desiatok) hodinová hra nedá vtrepať do dvoch, aj keď sa na to ide veľmi správne. Zaokrúhlené nahor. Ale veľmi sa teším na dvojku! :) ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)