Texaský kat

• USA Texas Killing Fields (více)

Texas City, Texas. Detektivové z oddělení vražd se potýkají se sérií nevyjasněných úmrtí, ke kterým v posledních letech došlo v bažinaté oblasti zvané Vražedná pole. Pragmatický detektiv Mike Souder (Sam Worthington) a jeho newyorský kolega Brian Heigh (Jeffrey Dean Morgan) jsou jednoho dne povoláni k případu pohřešované dívky ze sousedního okresu. Nemají žádné stopy, dokonce ani tělo nebylo objeveno. Když ale zmizí Anne (Chloe Moretz), mladá dívka, kterou si Brian vzal pod ochranná křídla, oběma detektivům je jasné, že Anne musí hledat někde v polích. Ani jeden z nich ale neví, jestli se z Vražedných polí někdy vrátí… (Bontonfilm)

Euchrid

Tak strašný scénář, že zbytek nemůže fungovat ani kdyby se solidní herci promenovali v docela atmosférických texaských kulisách. Polovina dialogů nějak nedává smysl vzhledem k vypravování příběhu, postavy snad nemají ani jeden rozměr a celkově je to chabé, nenapínavé a nudné. Worthingon s Chastainovou už je pro mě asi trademark, nudná blbost. ()

Lilien

priemerná kriminálka s drsného prostredia amerických južanských asociálov, prostitútiek, detí z rozvrátených rodín. Príbeh v celku zaujímavý , aj herci sú slušný ale to konečné spracovanie, bolo ťažkopádne,postavy boli predstavené len okrajovo málo pútavé a dospelo do fádneho finále. ()

TommyDiamond

Jo, v dnešní době natočit pořádnou kriminálku, to už je kumšt. Mě osobně už nebaví dívat se na seriového vraha a pak na následné pátrání. V dnešní době to je už takový malý přežitek. Na kriminálky jsem hold náročnej. Za pokus to zde budou dvě hvězdy. celkově 30% ()

odbornicka

Nedá sa povedať, že by som sa nudila pri tomto filme. Dej bol celkom napínavý, ale veľa vecí mi prišlo nedomyslených. V podstate hneď na začiatku majú texaskí policajti dvoch hlavných podozrivých z vraždy. Po niekoľkých dňoch, čo niekto zavraždil minimálne 10 dievčat sa policajt rozhodne, že začne podozrivého sledovať. Nájde auto plné krvi, páchatelia unášajú ďalšie dievča, ale nakoniec vyjde najavo, že vrahmi sú iní dvaja chlapi. A ani to nie je žiadny prekvapivý záver s množstvom odhalených detailov. Záver je úplne na silu prilepený. Ale za to napätie počas filmu *** ()

dj_kure

Jedinej důvod proč jsem se na to kouknul byl ten, že Texas city hodně dobře znám. Byla to chyba. Film je sám o sobě děsně zdlouhavá a nudná procházka po bažinách. Bohužel se ani člověk o ničem skoro nic nedozví. Prostě když na zeď namaluješ kosočtverec, bude to pořád kunda! ()

Lavinia

Skoro bych řekla, že opsali tak trochu Temný případ, ale ne, časově nesouhlasí. Možná naopak? "Bažiny" nepůsobí moc bažinatě, spíš jako polomokřad bez údržby, a všechno je takové vyčpělé a duchem našedlé. Obsah: Jeden detektiv původem z NY chce řešit vraždy, a to i přes hranici příslušnosti svého okrsku, druhý lokální matador se nehodlá obtěžovat, leda tak na konci filmu. A tak si někdo - vlastně od začátku dost jasně podezřelí 2-3 spodinovití maníci - vraždí dost dlouho mladé ženy, aniž by s tím někdo něco koordinovaně dělal. Rutinní filmování, všechno je nedotažené a takové laxní, motivace nevysvětlena, divák moc neuspokojen. Průměr. ()

dogma97

Distributorská kreativita u Čechů nezabrala - místo atmosférického názvu Texaská vražedná pole tu máme Texaského kata, dobrého jedině snad pro céčkový horor. Podoba s do nebe vychvalovaným Temným případem je natolik zjevná, že nemám pochybnosti o tom, kde scénáristická dvojice Pizzolatto & Lasser čerpala inspiraci pro 1. sérii. Drobná výtka k jinak výbornému počinu: kamera se v průběhu filmu několikrát výmluvně zastaví na tváři až v samotném závěru odhaleného hlavního padoucha, což bohužel už v polovině málokoho nechá na pochybách... ()

vieriX

Je to těžké hodnotit v popisu filmu to vypadá, že dva poldové budou honit vraha žen, ale ono to tak úplně není. V první části se to hodně pomalu rozjíždí je tu jen běžné vyšetřováni druhá půlka to zachraňuje a je o poznáni zajímavější než ta předchozí. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že nakonec se nic nevyřeší a nebo co se vyřeší není úplně tak jasné co to je. ()

Romeroo

Další z řady nedotažených kriminálek. Děravý scénář, co v některých momentech nedává ani špetku smyslu...hlavně chování detektivů je k smíchu. O konci ani nemluvím. Ve výsledku nudná krimi co nemá tendenci ani trošku napnout, naopak protáhnout ksicht nudou... ()

johnsnow

Ono to nie je až tak zlý film ale problém je jeho uťahanosť. Veľmi často sa kecá iba občas sa niečo deje, čo je škoda, keďže akcia je slušne krvavá. Herecky ansámbel je super ale tak to sa nečudujem, keďže režisérka má vplyvného otecka réžu, avšak talent od neho bars nepochytila. možno nabudúce to vypáli lepšie. Ale 3* si to zaslúži. ()

Pitryx

Normální kriminálka, na niž není zase tak nic zvláštního. Vyšetřování mně ukolébalo do polospánku, takže mi byly všechny postavy ukradené. A vůbec to nestálo skoro za nic. Ta dvacítka je za zvrat na konci. ()

Mamlas odpad!

Nedívatelně nudná, špatná a nezajímavá detektivka. K tomu ještě kameraman stále vymýšlí nějaké nesmysly. (2%) ()

PlysovyMacko

Film sa tvari ako temny thriller , ale neni ani temny ani thriller. Vysetrovanie ide odnikial nikam, rozuzlenie nema ani napatie, ani prekvapenie, cela atmosfera je hrozne mdla. Pozitivum je dvojica detektivov, zvysok postav su uplne dopoctu. ()

DonBraso

Škoda většího napětí a lepší zápletky s thrillerovým střihem.Tohle bylo moc průměrný krimi,že bez toho obsazení,by to člověk ani nedodíval.Protože Sam Worthington sice zabloudil do dramatu,kde hrál,že on je ten drsnej,ale co z toho mělo důsledek nikdo neví,tedy,že nezvedá telefon,ale vzápětí je na místě činu s parťákem?Chyběl tomu nějaký žár a ne filtro hnusný Texas..Nebudu hanbit,že jaksi to šlo všechno udělat úplně jinak a nemusí být člověk policajtem,to jsou hold kriminálky.Ami asi hodně jela podle táty,kdy to až Mannovsky vypadá,ale zapoměla jaksi udělat film filmem.50% ()

CrazymanM

Nebyl to špatný film,ale bohužel takový nějaký roztahaný,nedomrlý,chyběla tomu šťáva,potenciál tady určitě byl!No snad příště,není každý Mann Michael Mann :=)!!!Také musím dodat,že trailer byl teda velmi slibný,výsledek zcela jiný! ()