Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

sosi

Nejaký príbeh tu budeme hľadať ťažko, ale i tak ma tento plnohodnotný zážitok dokázal prikovať do sedačky. Mne ako milovníkovi vesmíru mi Alfonso Cuarón ponúkol krásne, strhujúce zábery so skvelou kameru, proste úchvatné pozeranie. Výborne vyváženie napätia s citom doplnené o brilantne zvládnutie grafiky a vizualizácie. Pre všetkých, ktorý majú svoj sen sa dostať do vesmíru tak po tomto snímku už ani nebudete musieť.. :) ()

D.awi.d

Ve 3D na první shlédnutí si těch 90% určitě zaslouží. Ale že by se z toho stala nadčasová klasika nějak nepředpokládám. ()

BrianStorker

Po zralé úvaze jsem druhého dne musel snížit hodnocení na 3*. Ano, je to zcela jistě pastva pro oči, ale té si užijeme v lecjakém dokumentu, nebo Sci-Fi (viz Vetřelec). Zde se jedná o snímek vychvalovaný do nebes, ale proč? Jen pro tu vizualizaci? Ale proboha zamyslel se někdo nad reálností tohoto snímku? ()

viviak odpad!

Toto ma byt ten ospevovany film? Dlho som vahal ci ho pozriet(aby som zas nerozdal nizke hodnotenie), nakoniec som sa nato dal, ale nemal som silu to dopozerat. Tazko uveritelne zabery, hercom som absolutne nič neveril, samozrejme nezabudlli zvalit nenapadne vinu na rusov a prirovnavanie k perfektnemu sunshine je absolutne mimo-spolocny menovatel je leda tak vesmir. Skoda, filmy, ktore sa odohravaju prave vo vesmire mam rad ale toto by nezachranilo ani zhliadnutie v kine na velkom platne s dolby surrounding...maj gat ()

Dampfer

Opravoval jsem teleskop, zažil brutální centrifugu, lítal prázdnotou, vyhýbal se rovnátkům, snažil se zprovoznit ruskou rachotinu, viděl mezinárodní kosmickou katastrofu z první řady, luštil... aha, to vlastně celou dobu byla Sandra. A na tom nesejde, hlavní že tohle jste cítili, jako by jste opravdu byli ve vesmíru a všechno šílenství a nádheru zažívali na vlastní kůži. Intenzivní, děsivé, vizuální orgie a neskutečně originální. Naprostí fascinace prázdnotou, ohrožení srdeční zástavou co pět minut. Jo, o tomhle to je... gravitace nepotřebuje propracovaný příběh, dlouhé dialogy, ona si vystačí s tím pocitem, neskutečně silným atakem na Vaše smysly. Plné hodnocení nedávám přeci jen proto, že mimo velké plátno by tahle epičnost vymizela a chybí mi cokoliv podobného k porovnání. I tak, skvělé. ()

kosoj

Tři smutné hvězdičky za okouzlujícího George Clooneyho a úchvatný vizuál. Zbytek je za vlasy přitažená „past vedle pasti“. Připomnělo mi to staré hry, kde se muselo v daném čase doběhnout na konec chodby a stisknout tlačítko do dalšího levelu. ()

Fowl

Zážitkově úžasný film. Opravdu cítíte tu samotu a bezmoct člověka ve vesmíru a při nedostatku kyslíku si jej snažíte šetřit. I když Sandra Bullock se mi v roli příliš nelíbila, hlavně její zvukové projevy, celkový pocit mi nevzala. Co mi vadilo nejvíc je teoretická nepřesnost celého toho děje, prostě jsou tam okamžiky, který jsou absolutně neuskutečnitelný. Když natáčím něco takovýho tak si sakra musím nastudovat co by se stalo, kdyby se to takhle stalo. Takže za těch několik nonsenců sem se neodhodlal dát pět hvězdiček. A taky je to možná chvílemi zbytečně dlouhý, je rozdíl mezi napětím a čekáním. ()

TSZ

Gravitace působí poměrně realistickým dojmem, nakolik je to pravda samozřejmě netuším, ovšem na nudu čas nebyl. Je skutečně velmi osvěžující vidět po dlouhé době blockbuster, ve kterém vystupují tuším jen dvě postavy (+ jedna mrtvola) a má velmi příjemných 90 minut. I díky této rozumné délce se jde celkem hned na věc a nejsme tak nuceni dostávat se příliš dlouho do děje. Čtyři body jsou důkazem, že vše je možné, protože ještě nedávno bych nevěřil, že novému filmu se Sandrou Bullock dám víc než jeden bod. ()

JimDeNiro

Vynikajici, excelentni !! Premyslim co filmu vytknout,ale nemam co. Ta neskutecna bezmoc a atmosfera, proste super!! Naprosto mne dostal, precizni filmarina,ktera nema obdoby. A od ted uz budu o Sandre Bullock rikat jen to dobre, a to,ze je to skvela herecka ! (Kdyz chce samozrejme, a tady to dokazala). Vrele doporucuji. Potesujici survival sci-fi thriller...100% ()

smajliss

Ve filmu nejsou téměř žádní herci. Je to one man show a příběh je taky poměrně tuctový. Vše to dohání geniální kamera, zvukové a grafické efekty. Proto doporučují jít na film do kina nebo si ho shlédnout v HD kvalitě. ()

DavidWebb

Tak Gravitácia je v prvom rade pop-cornová zábava par excellence. Podobný zážitok z filmu si nepamätám hodne dlhú dobu a tesne po dopozeraní som bol z toho rozhodený možno ako keď som prvý krát videl Počiatok. Aby som nebol zle pochopený, mám na mysli iba vizuálnu stránku filmu. Pretože mi tu veľa vecí vadilo; obsahuje SPOILERY! Takže za všetko môžu zase raz Rusi, no táák... Posádka o sebe navzájom nevie nič z osobného života? Neverím. Sandra nie je originál kozmonaut - je počítačový nerd, ktorý iba absolvoval 6-mesačný výcvik a ona sa postupne dokázala z otvoreného vesmíru dostať do ruskej stanice, odtiaľ do čínskej, odtiaľ do modulu a pristáť na zemi aj keď sama povedala, že pri simuláciách vždy havarovala. A ako to, že keď chytila Georga na povraze (a vyrovnala tým rýchlosti) lano zostalo napnuté? Veď je tam vákuum - žiadna gravitácia - čo znamená, že by sa mohol vrátiť k nej, alebo? Keby sa jej vyšmykol to by bola iná. Tak či onak, odhliadnuc od toho všetkého je Gravitácia neskutočný zážitok a Sandre som aj tak držal päste až sa mi nechty zarývali do dlaní. Čo to kecám, ja som už žiadne ňechty nemal !!! ()

Pahicz

Především musím říci, že už jen samotná tématika a provedení vesmíru mne uchvátilo, pro mě z osobního hlediska je to velice zajímavá až děsivá věc nebo motiv, ale i přes to to byl obrovský zážitek. Dynamická kamera přecházející z Masky kosmonautky zpět do prostoru, změny zvuku(ano zvuk ve vesmíru...jasně blbost, ale dodává to tomu jiný rozměr a dá se říci, že pro lajka i celkem věrohodný) Jako ne úplně povedenou věc bych označil až moc náhodných meteoritů, které roztříští vše co jim přijde do cesty a až moc šťastných i nešťastných náhod. A na to, že doktorka Stone byla jen "doktorka" si myslím, že to na zem odřídila celkem pěkně. Za mě 82% ()

Nešpi

Jakýkoliv komentář, nedokáže popsat ten neuvěřitelný zážitek, který jsem cítil po celou dobu filmu. A ještě silnější po tom co jsem opustil kino. Technické záležitosti snad nemá ani cenu hodnotit, byly naprosto úžasné ať to byly digitální triky, kamera, střih nebo i zvuk .... bylo to naprostá balada pro všechny smysly.' Jako největší vyzdvižení ovšem považuju hudbu, že u filmu jsem byl napnut jak kšandy je jedna věc, ale to že si pustím soundtrack filmu a mám úplně stejný pocit se mi v životě nestalo. Jistí rejpálci můžou říct, že to o ničem není, že to nemá žádný příběh, v tom druhém jim dávám za pravdu, ano příběh je velmi plochý, ovšem závěrečné skoro paradoxní vyústění mě opřelo do sedačky a přimělo málem vyrvat opěradlo na ruce. Gravitace není o příběhu je to splnění jednoho obrovského snu podobně jako Cameronův Avatar, tak i tady se Cuáron vyřádil a vydal se tam kam každý z nás chce, ale zároveň nám ukázal jak velké riziko to nese. ()

SunWuKung

Zas jeden klasicky nadhodnoteny CSFD film. Uz som si pomaly zvykol, ze pred filmom, co ma hodnotenie 80+ sa musim mat na pozore. A je to tu. Netvrdim, ze film to bol zly. Vizual filmu bol skvely, hrozne sa mi lubila kamera. Ale dej nijaky, sympatie alebo sucit s hrdinkou nulovy, dokonca ani ten herecky vykon ma nejako nepresvedcil. Cely film som cakal, kedy sa teda udeje uz to nieco, co ma takpovediac 'zatlaci do stolicky' a vyvlola vo mne ten 'wau'efekt ktory tu pri mnohych komentarov vidim. A ono to nakoniec doslo.. boli to zaverecne titulky. No neviem teda ci ozaj som uz ja divny, alebo dnesnemu divakovi staci par efektov a idu sa z filmu priposrat. Hvezdy davam 3, aj ked mam stale pocit ze este nadhodnocujem prihliadnuc na moje momentalne pocity z filmu. ()

Taffey

V podstatě to nebylo nepodobné fimům o Riddickovi. Stokrát spadne ze skály, třikrát ho sežehne místní slunce, pod jehož svitem se rozeskakují skály, je pětkrát trefen různými projektily, aby nakonec, naprosto v pohodě, odfrčel svou mezihvězdnou loďkou, ve které se bere, kyslík, bůhví odkud. Pro mě osobně byla gravitace neuvěřitelná patlanina. Nechápu toto nadšení čtyř a pětihvězdičkových. Po stránce filmařské a hlavně počítačové editace je to zajisté velmi povedený film. Ale kua, pro to, abych mu dal 4-5* je to kua málo. Úplným vrcholem pak bylo vystoupení Rájen Stounové z přistávacího modulu po přistání v kýblu vody na Zemi a její odchod ze scény. Toto je naproasto nehorázný film sám o sobě ale horší je, že většina diváků je totálně zpitomělá reklamou a krásnými pohledy z orbity na Zemi, které ale dnes lze získat různými způsoby, včetně počítačové animace. Silně přeceněný, kolovtátkový, repettitivní film. V podstatě tento typ scénáře používal už Jára Cimrman, kdy neustále opakoval dva prvky, prvek očekávání a prvek zklamání. Tady to byl prvek záchrany a prvek dalšího nebezpečí. Nebo je tomu naopak? Teď neví, záleží, od které scény to budete počítat. No a Džoprdžova sebevražda odpojením se o popruhů? Asi nejúchylnější scéna filmu.Z hlediska logiky věci každopádně. * Dovětek: Hodnocení tohoto filmu zde, na www.CSFD.cé zet je typickým příkladem toho, jak bezpředmětné je číslo nahoře vpravo v tom červeném obdélníčku se zaoblenými rohy. Už dávno ho považuji za naprosto směšné. Nelze se na něj spolehnout. Bohužel. ()

Dave9794

Vizuální a dialogový skvost! Jedinečný film nemající žádného "dvojníka", o kterém bych věděl. Skvělý ženský herecký výkon.. Všechny klady tohoto filmu zde již byly řečeny a nerad bych se opakoval. Snad jen mohu doporučit, kouknout se na toto vesmírné drama v co nejlepším a největším obrazu. Zážitek z kina musel být nepopstatelný. !!SPOILER!! Jediné co bych vytkl je štastný konce, ale to už je věc názoru. Avšak jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jinak by mi bylo líto, že csdf nemá 6. hvězdu. ()

satanjel

Vizuálne geniálne. Zachytenie všetkých tých pohybov, rotácií, akcie a reakcie, no neviem si predstaviť, ako by sa to dalo lepšie nafilmovať. Len mi trochu vadilo, že film je moc ukecaný. Teda lepšie povedané, že keď Sandra rozpráva, je to strašné klišé. Tie pasáže mohli úplne vynechať. Filmu by nechýbali, len by sa tým zvýraznila atmosféra vesmíru. ()

SuicideKing

na sledování v domácích podmínkách naprosto nevhodný film, nicméně v kině bych to asi hodinu a půl nevydržel.. jednu hvězdu jen pro to,že to 3D muže vypadat tuze dobře, jinak film je odpad ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)