Šťastný Nový rok

• USA New Year's Eve (více)

O silvestrovské noci se do ulic chystají tisíce Newyorčanů, aby na Times Square přivítali společně Nový rok. Zdejší viceprezidentka Times Square Alliance Claire Morganová má jediné přání, aby tato oslava proběhla bez komplikací. V porodnici mezitím čekají dva manželské páry na narození svých potomků a pevně doufají, že právě jejich dítě se stane prvním newyorským miminkem nového roku a oni získají prémii 25 tisíc dolarů. Zcela jiné starosti má kurýr nahrávací společnosti, který musí trávit poslední den v roce v práci, zatímco jeho kamarád Randy strhává novoroční dekorace a hodlá být zalezlý doma. Když však nastoupí do výtahu se sousedkou Elise, výtah se zasekne a oni zůstanou uvězněni. Elise je zoufalá, protože spěchá do práce. Dalším zoufalcem silvestrovského večera je i asistentka z nahrávací společnosti Ingrid, kterou šéf z nepochopitelných důvodů drží v práci a nechce jí dát volno. Den zoufalců ale nekončí a osudy všech se ještě poslední den v roce mohou pořádně zamíchat. (TV Nova)

anli

Garry Marshall se zhlédl v "Lásce nebeské" a jal se natočit její americkou verzi.Chybí mu k tom u ale poměrně mnohé-od kvalitního scénáře,přes zajímavé příběhy až po nápaditou režii.To vše tenhle film nemá.Je to klasická vánoční romantická komedie,která vypráví několik příběhů,které se na konci roku spojí.Takže nějaké to kouzlo to rozhodně má,ale je to sakra nevyužitý potenciál.Je to jednak poměrně dost přeplácané a klišovité,taky se tu divák dočká opravdu zbytečných proslovů a mouder.Co se týče herců,tak absolutně skvěle to zvládla dvojice Efron-Pfeiffer a Kutcher-Michelle.Výborní jsou i ostatní a opravdu jsem si užil Roberta De Nira,Hilary Swank,Alyssu Milano a taky Jessicu Biel a Sofíu Vergara(fakt suprový přízvuk).Vůbec celý herecký tým se snaží a film zachraňuje od úplného propadu.Stejně tak kamera a hudba.Na filmu je vidět,jak se tvůrci snažili,bohužel hodně toho vyšlo naprázdno.Chtělo přidat víc života postavám,víc srdce do příběhu a více koukat kolem sebe,neb život sám je nejlepší a nejvtipnější tvůrce.Dlouho jsem s hodnocením váhal,nakonec to ale nebylo úplně špatné,hlavně díky hercům,hudbě a předvánoční atmosféře.Takže dávám romantických 60% a Garrymu Marshallovi radím,aby nic nekopíroval,protože dosáhnot kvalit originálu je takový malý zázrak a většinou to dopadne tak,že na dálku je z toho cítit onen použitý kopírák. ()

Pavlínka9

Pro mě "americká klasika", kdy Zac Efron svým pozitivním myšlením a nagelovanými vlasy přímo proboural displej mého počítače a objevil se v mém pokoji :D :D Řekla bych, že u tohoto filmu není ani důvod se nějakým hlubším způsobem vůbec zamýšlet, jelikož hlavní je tu New York, americká hrdost a pospolitost na jeden z nejoblíbenějších dnů v roce - na oslavu Nového roku. Propletenost příběhů byla poměrně náhodná a ne úplně úmyslná a musím dokonce přiznat, že jsem v jednu chvíli myslela, že za hlavním "milionářem" poběží jiná žena :D :D ()

venison

Achjo, tak to se nepovedlo.. Hodně pokulhává za "Na Sv. Valentýna" a za "Láskou nebeskou" jede přímo na invalidním vozíku.. Jednotlivé příběhy byli OK, herci dobře vybraní a koukatelní, jen mi tam chybělo tolik potřebné spojovací vlákno.. Nakonec to bohužel nevyznělo a tokový to mělo potenciál.. :-/ ()

bobby_jean

Od tohto filmu bolo asi ťažké niečo očakávať a tak to aj dopadlo. Obsadenie je teda nevídané, no holt tam to končí. Neviem sa povzniesť nad všetky tie klišoidné scény a "zápletky". Toho klišé bolo totiž viac než som schopná ( a ochotná) vstrebať ()

Triny

americká verze britské Lásky nebeské. Spousta známých herců, spousta dějových linek... Za mě - zmatek nad zmatek a prostě... nefunguje to. Tři hvězdy za přehlídku známých herců a některé dílčí dějové linky. ()

Blue.Poison

Asi jsem sentimentální, ale mně se to fakt líbilo. Mám ráda tenhle typ filmů, kde se protíná několik lidských osudů. Tady je těch postav možná až moc a proto se jejich charakter a směřování dá odhadnout maximálně z oblečení a těch pár vět, které vypustí. Na tom ale snímek nestojí, podstatné jsou ty momenty, pocity - kouzlo okamžiku. Už jen scéna s babkou ve výtahu a "setkání" pod hodinami by zasloužilo hvězdu navíc :D A nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale ten Zac Efron snad vážně hrál a eště u toho dobře vypadal. ()

Angelic-77

Hodně průměrná komedie, děsivě často spíše připomínající jednu velkou reklamu na Toshibu a Niveu, jak už zmínil mcb. Celkově hodnotím slabšími třemi hvězdičkami - sice neurazí, ale zároveň vůbec ničím nenadchne. ()

Mishqo

tak toto bolo príšerné...typická americká patetická romantická a už vôbec nie tak vtipná komédia...niekedy sa fakt čudujem prečo sa toľko skvelých hercov nechá vôbec prehovoriť ísť do niečoho takéhoto (ale už som si aj odpovedal)... ani hudba nebola tentokrát dobrá čo bol asi už posledný klinec do rakvy...potešila ma akurát tak prítomnosť Sofie Vergara (aj keď aj jej postava bola napísaná dosť nahovno) ()

zdenny

Já mám prostě takové filmy rád. Ano, člověk by si řekl - s takovým hereckým obsazením bych čekal daleko víc. I já jsem čekal trochu víc. Jenže nakonec mi silvestrovské paralelní příběhy několika lidí stačily k tomu, abych dal tomuto filmu čtyři hvězdy. A to proto, že filmy o svátcích mám rád a taky proto, že je v nich obsažena určitá naděje dělat lidi lepšími. ()

Yoda sama

Vylepšený Valentines Day ktorý vôbec nieje TAK lepkavý ako som čakal a rozhodne na niektorých miestach aj krásny a romantický. Niekde však ubrať (Duhamela, matku a dcéru úplne vypustiť) a niekde pridať (Pfeiffer a Efron plniaci priania!!) a bol by z toho ideálny novoročný idilický filmík. 6/10 ()

majkl44

Film se asi snažil navázat na úspěšnou Lásku nebeskou, ale i přes zajímavé obsazení ten příběh v celku dost pokulhával. Nejvíc mě ale vadilo toto. Nerozsvícená obří koule na budově One Times Square by zklamala celý svět??? Cha.. To někdo fakt přestřelil.. Chápu, že to má jistý význam pro Američany a hlavně pro Newyorčany, ale to je tak vše. Podle mě víc jak polovinu světa na Silvestra nějaká blikající kouli vůbec nezajímá.. ()

Timak

Další marný pokus zopakovat úspěch lásky nebeské. Naženeme před kameru spoustu známých herců, přihodíme Jona Bon Joviho a úspěch je zaručen. Omyl. Je potřeba především kvalitní scénář, který je tady velmi slabý. Celkově je to takové upachtěné. ()

Sany33

Ak čakáme od filmu len zábavu, trochu rozveselenia tak Silvestrovská noc je ideálnym príspevkom na chvíľkové rozptýlenie. Garry Marshall sa však tentoraz dosť vzdialil od svojich úspešných filmov. Pre jeho fanúšikov bude snímka do istej miery sklamaním, obsahovo príliš vykráda už dávno povedané a videné, epizódy sú predvídatelné, hemží sa to klišém, často aj istou dávkou naivity a podcenenia diváka. Našťastie, keď sa už všetko rúti niekam do dávno prebádaných končín, tvorca zatiahne záchrannú brzdu a vyhne sa karambolu. Režisér je skúsený borec, realizačne neklesne pod priemer a miestami vtipné dialógy z úst osvedčených hereckých osobností veľa zachránia. Nejako im to uveríme a ani dlho nad vyrieknutými sentenciami neuvažujeme. Podarilo sa mu však predsa len niečím prekvapiť – do poslednej chvíle v istých rozuzleniach (nie vo všetkých) nevieme, kto s kým nakoniec ostane a, kto ku komu bude patriť. Žiaľ, len v niektorých prípadoch, ale aj za to vďaka. 71% ()

Antek

Review filmů s Michelle Pfeiffer #7: Co napsat o tvarohu, který není ničím výjimečný, ale svůj úkol splní? Zaženete hlad, ale příště už ho zřejmě nevyhledáte a raději si připlatíte za něco kvalitnějšího. New Year’s Eve je typickým příkladem komerční kinematografie, se kterou je zámořská produkce často spojována. Neurazí (možná), ale nenadchne (určitě). Funkčnost emocí se v něm dá počítat pouze na vteřiny, a když k tomu vzácnému okamžiku dojde, je to především zásluha herců, kteří dokáží z povinných replik vyždímat něco navíc, než nějakým hlubokým prokreslením postav. Abych splnil svůj hlavní záměr, proč jsem do toho šel: Michelle Pfeiffer to ve filmu sluší. Svým charismatem a šarmem předčí i o generace mladší herečky. Její příběhová linka není výjimečná ničím jiným, než právě jí samotnou. Ale možná o to šlo. Akceptovat roli starší ženy a dát tak svému publiku na srozuměnou, že stárnutí se nevyhýbá ani Hollywoodu, který se nám to snaží už desítky let falešně namluvit. ()

V.Silver

No, tak to vezmu popořadě. Natočený ok, hereckých hvězd přehršel, ale... Tlačí to hodně na pilu. Čekal jsem, že to bude nějak obdobně zprasený jako Dárek z lásky, ale naštěstí se na tenhle filmík dalo i koukat a dokonce jsem se místy i slušně bavil. Některé vtípky byly opravdu povedené a takové duo Zac Efron a Michelle Pfeiffer bylo vynikající, taková Sarah Jessica Parker byla jako máma docela ok, akorát na konci filmu mě teda opravdu nepotěšila. Co se týče DeNira, byl tam jenom chvilku a roli mu nenapsali nic moc. Nejvíc mě štvalo, že tam byla místa, kde film byl buď lacinou agitkou (Skype do Iráku / proslov Hilary Swank) nebo násilně dojemný (závěr na střeše nemocnice, skypování, písnička ve výtahu), případně obojím zároveň. Dávám 55%. ()

D28

Bez veľkého premýšľania som spokojná, pobavená i jemne dojatá.Ak by som chcela rýpať, to jest hľadať chyby, dá sa. Vyčítať však filmu, kde je jednou z hlavných postáv New York, že je príliš americký, tak to sa mi zdá fakt nefér,a pritom ja sa kritike Ameriky rozhodne nevyhýbam.Tu mi to jednoducho pasovalo.Ako i herci a pomerne časté striedanie príbehov.Najviac ale filmu podľa mňa ublížila snaha vtesnať tam akoby všetky témy, všetky rasy, všetky "veky", všetky sociálne skupiny a povolania.Tu mali autori ubrať a naopak prihodiť pár humorných situácií tzv.neverbálneho typu - viď mama Piper, tanec, gestá.I tak si myslím, že červené hodnotenie si film zaslúži, a nie preto, že je to farba lásky. ()

Scar

V kine som sa dobre bavil. Možno po vzhliadnutí DVD zmením názor i hodnotenie, zatiaľ som však zmenil názor iba na Hilary Swank, ktorú som doteraz naozaj nemusel. Väčšina postáv je naozaj dobre obsadená. Príbeh sa síce točí iba okolo primítívnej gule, ktorej význam Slovák asi len ťažko pochopí, ale všetky tie minipríbehy mi dovolili odpočínúť si a pomaly skladať puzzle. Samozrejme, nie je to puzzle v štýle "21 gramov", ale aj tak poteší. Ak romantickú komédiu, tak "Na svätého Valentína", "Láska nebeská", "Prázdniny", alebo toto. ()

blackJag

Ups, to zase jednou příkladná sebranka (obsazením) šlápla do pořádného lejance. Spousta známých tváří a všichni přehrávají jak o duši. Pravda, co jim také velice zbývalo... Film není dobře napsaný, některé minipříběhy absentují na náznaky a trapné jsou od podstaty, jiné svým založením (vzhledem k tématu) svůj vznik sice omlouvají, ani tady se ovšem nedaří. Za hereckou svitu zachraňuje řemeslo překvapivě Zac Efron (možná ještě De Niro a Berryová), parťačka z jeho epizody mu ale stejnou neoplácí - hůře jsem Pfeifferovou, mou oblíbenou herečku, hrát prostě nikdy neviděl... Tato komedie měla být hitem... Zaslouženě není. 40% ()

smolicek04

Je tam veľa scén, hromada super hercov a je to strašne chaotické. Skáče sa z jednej scény na druhú úplne hlúpo a na veľké finále nikde. Krásny New Yark to zachránil ale Romanticky to sa mi nezdá. ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?