Šťastný Nový rok

• USA New Year's Eve (více)

O silvestrovské noci se do ulic chystají tisíce Newyorčanů, aby na Times Square přivítali společně Nový rok. Zdejší viceprezidentka Times Square Alliance Claire Morganová má jediné přání, aby tato oslava proběhla bez komplikací. V porodnici mezitím čekají dva manželské páry na narození svých potomků a pevně doufají, že právě jejich dítě se stane prvním newyorským miminkem nového roku a oni získají prémii 25 tisíc dolarů. Zcela jiné starosti má kurýr nahrávací společnosti, který musí trávit poslední den v roce v práci, zatímco jeho kamarád Randy strhává novoroční dekorace a hodlá být zalezlý doma. Když však nastoupí do výtahu se sousedkou Elise, výtah se zasekne a oni zůstanou uvězněni. Elise je zoufalá, protože spěchá do práce. Dalším zoufalcem silvestrovského večera je i asistentka z nahrávací společnosti Ingrid, kterou šéf z nepochopitelných důvodů drží v práci a nechce jí dát volno. Den zoufalců ale nekončí a osudy všech se ještě poslední den v roce mohou pořádně zamíchat. (TV Nova)

Riley

A já myslela, že zázraky se dějí jen o Vánocích. :) Hodně slabé. I přes super herecké obsazení je to neskutečná nuda, kde se režisér snaží vše zachránit totálním citovým vydíráním na konci filmu. Vše ale působí šíleně strojeně a neopravdově. Valentýnský předchůdce byl rozhodně mnohem lepší. 40% (Miami, Regal) ()

ivet.ka

Byl to opravdu film, nebo jsem více jak hodinu a půl koukala na reklamu? Kýčem prolezlý pokus o vánoční a novoroční atmosféru. Na product placement ve filmech jsem si už trochu navykla, ale tohle bylo za hranicemi vkusu. Nablýskané nic, propagace konzumerismu ve velkém a občas dojímavý velmi lidský příběh. Jediná Michelle Pfeiffer, kterou jsem v první chvíli téměř nepoznala, byla alespoň trochu podobná lidské bytosti. Jinak je to film plný sice zvučných jmen, ale naprosto prázdný. Namísto lidí jsou z nich vyumělkované figuríny a na takový kýč se opravdu nedá dívat ani v rozměklé atmosféry blížících se svátků. Více v recenzi. ()

3n3my

Čo človek, to názor, no podľa mňa ide o veľmi vydarené zobrazenie posledného dňa v roku za účasti množstva filmových hviezd. Nejaké tie sentimentálnosti nezaškodia, veď predsa nie každý končí rok s blízkymi, poprípade nie každý musí skončiť oslavy pod stolom. Jednoducho atmosféru to má, a k technickej stránke je zbytočné sa vyjadrovať. ()

tomeek

Takový silvestrovský pokus o Lásku nebeskou. Hrozivě to ale místy tlačí na pilu, takže už je vám to ke konci skoro jedno. Nejlepší je stejně asi linka s Michelle Pfeifferovou a Zacem Efronem a rychlostní "souboj" v porodnici :) ()

otík

Závěrečná třetina, kdy příběhy začínají zapadat do sebe a hlavně vrcholit, byla divácky vděčná. Ale cesta k nim byla docela nudná, což u Marshalla docela překvapí. Herecké hvězdy určitě potěšili, na druhou stranu se na tomto filmu strašně projevila ta "americká pohádka", kterou má režisér tak ve svých filmech rád. Nerad to říkám, ale tento film mě zklamal a vícekrát už ho nemusím. ()

dr.fish

HROBESO nebeské neboli hromadná silvestrovská extáze Američanů všech pletí i konfesí. Příběh se vzorně drží schematu Lásky nebeské a rozjíždí vyprávění o řadě lidí v New Yorku. Problémem ovšem je, že většina postav jsou lidi, s kterýma bych já osobně nešel ani do metra. Vše je povrchní, nablýskané a naprosto prázdné. A teče z toho želé, šlehačka a další nechutné patetické sladkosti. Láska nebeská je místy přeslazená, ale pořád především lidská. Tady je sympatický příběh jen ten s Michelle Pfeiffer a trochu i s Nirem. Vše ostatní nemá smysl vidět. Pak má člověk ty Amíky chápat, když bulej u takovýchhle sraček...40% ()

vesper001

Povídkové filmy já ráda, ačkoli jsou pro mě náročné. Při mém nesoustředěném sledování, kdy obvykle vykonávám několik až hodně dalších činností, je obtížné zachytit všechny ty drobné provázanosti, v nichž spočívá jejich kouzlo. Viděla jsem lepší, ale nevím, zač tenhle kritizovat, ani proč bych měla. Stárnu, asi… s každým rokem. :) ()

Doudis19

Několik více i méně zajímavých příběhů, za účasti hereckých es, které pojí nejočekávanější noc roku. Zac Efron s Michelle Pfeiffer byli fajn a stejně tak páry soutěžící o první narozené dítě v roce. Zbytek za moc nestál. Tenhle film si můžou oblíbit jen lidé a romantické duše, kteří moc na televizi nekoukají a podobné filmy vidí maximálně jednou do roka. A navíc je to děsná nuda. ()

Estrellita

Spousta lidí nedokáže docenit, kolik práce dá stvoření takhle komplikovaného filmu. Všechno musí nenuceně a lehce zapadat do sebe aniž by to bylo předvidatelné nebo křečovité, všichni herci musí ze sebe vydat to nejlepší - právě proto, že tu jsou všichni hlavními hrdiny. Nebudu tu jmenovitě vychvalovat všechny herce, zmíním jenom Zaca Efrona, ze kterého energie přímo čišela, Hectora Elizonda, jehož "pokerface" mě dokáže vždycky spolehlivě rozesmát, Halle Berry, která je nádherná jako vždycky, a Leu Michele - ta mě překvapila naprosto nádherným hlasem. Přímo se nabízí srovnání s Láskou nebeskou, ale k tomu já nepřistoupím. Každý z těchto filmů je svůj vlastní originál, přestože mějí hodně společného, totiž myšlenku... a nezáleží na tom, jestli mluví o Silvestru, Vánocích, Díkuvzdání nebo jakémkoli jiném dnu. 90% ()

rasttea

Další Marshallův počin, který pohladí po duši. Aby ne, režisér Pretty Woman ví, jak představit film divákům, i když pravda, jeho Sv. Valentýn na mě tolik nezapůsobil a scény z něj mi neutkvěly v paměti. Zato Šťastný Nový rok si vychutnávám již poněkolikáté. Scénář se vozí po vlně stylu propojování několika příběhových linek, jaký začal film Láska nebeská, bohužel doposud žádný film tento kultovní snímek nepřekonal, jestli to tedy vůbec jde. Pokaždé mi velice schopně při scéně s Hillary Swank k závěru tým režisér/scénáristka začnou doslova trhat srdce, aby je pár sekund na to zkušeně zacelili. Jako takovou houpačku mi dlouho žádná scéna nezpůsobila. Nebudu prozrazovat, každý kdo viděl, určitě pochopí, o jaké scény se jedná. Jediná věc, co mě pokaždé lehce irituje je jediný záběr, kdy postava Zaca splní poslední přání na check-listu postavy Michelle Pfeiffer, jenže jelikož zrovna ve vzduchu lítají ty protivné líbivé lesklé papírky, jeden se nalepí Zacovi do pusy a on si jej musí nejdříve vyndat. Normálně by to asi nevadilo, ale jelikož je to při novoročním polibku, tak mi to pokaždé prostě dojem zkazí. Režisér to v tom záběru z nějakého důvodu nechal, pravda, opakovat záběr na zaplněném Times Square by bylo problematické, ale myslím si, že ne neproveditelné. Ale pokaždé s tím počítám je to jen taková kosmetická vada na kráse a celkový dojem z filmu je stále na 4 hvězdičky ;o) ()

ecceHOMMO

Na jeden film až mnoho príbehov, povrchne prevyprávaných, bez citovej spojitosti : divák -postavy....Napriek tomu som v ňom našiel iskierku niečoho nádherného. ()

Goldenhair

Ten Garry Marshall si nedá pokoj... Nejdřív slavíme Valentýna, teď zase Nový Rok v New Yorku. Je přece třeba si připomenout, jak je ten Silvestr úžasný svátek...Ale nechci být cynická. Každý z nás občas potřebuje nakopnout nějakým příjemným, pozitivním filmem, byť je samoúčelnější. Ale jelikož za přeceňovanou považuju tak trochu i Lásku Nebeskou, co kladného můžu říct o tomhle patlanci? Snad jen, že závěrečná pětiminutovka mě pobavila víc než celý film dohromady. Zbytek beru jako kulisu k žehlení. P.S. Jsem zvědavá, co bude příště. Ashton v převleku Velikonočního zajíce...? ()

LiborGondek

Nekončící plejáda známých jmen v titulcích od hollywoodských hereckých superhvězd až po Bon Joviho. Herecké polohy na které jsem u leckoho nebyl zvyklý. Rozumná a příjemná dávka humoru kříženého s kapkou sentimentality. Zkrátka a dobře, i když to není filmový velkofilm, na mě velmi dobře zapůsobil a moc se mi líbil. 80% ()

kinghome

Strašně nudný a nezáživný příběhy pár zbytečných postav, vůbec ale vůbec mě to nebavilo a konec to nezachrání. Konec je to jediný, co se na filmu povedlo, zbytek je totálně o ničem, prostě hnus. ()

Lachtaan

Představovat si v téhle vánoční idylce, která je více melancholickou romanťárnou než komedií, typické tváře ujetých komedií je opravdu nesmyslný krok. To že si někdo zafixuje Roberta De Nira v gangsterkách, na které měl věk a šmrnc 20-30 let nazpátek, neznamená, že se přiměřeně svému stáří nemůže upsat tomuto nevinnému, ale milému filmu. Je mnohem příjemnější si čas Vánoc zpříjemnit prapodivným flirtováním Zaca Efrona s Michelle Pfeiffer než ujetými ‘přeameričtelými’ komediemi typu Home Alone. ()

Mrkvič

Jako každý druhý musím uznat, že finále má film působivé. Ono to ale není žádné velké umění, když máte v rukávu dvacet es, tak některé vyjít musí. Štastný Nový rok je takovým americkým pokusem okopírovat model Lásky nebeské a tragicky se mu to nepovedlo. Celé dvě hodiny je to příšerná a nezajímavá nuda. Závěrečné provázání je také jen takovým nepovedeným zlomečkem toho, co jsme mohli vidět v Lásce nebeské. ()

anli

Garry Marshall se zhlédl v "Lásce nebeské" a jal se natočit její americkou verzi.Chybí mu k tom u ale poměrně mnohé-od kvalitního scénáře,přes zajímavé příběhy až po nápaditou režii.To vše tenhle film nemá.Je to klasická vánoční romantická komedie,která vypráví několik příběhů,které se na konci roku spojí.Takže nějaké to kouzlo to rozhodně má,ale je to sakra nevyužitý potenciál.Je to jednak poměrně dost přeplácané a klišovité,taky se tu divák dočká opravdu zbytečných proslovů a mouder.Co se týče herců,tak absolutně skvěle to zvládla dvojice Efron-Pfeiffer a Kutcher-Michelle.Výborní jsou i ostatní a opravdu jsem si užil Roberta De Nira,Hilary Swank,Alyssu Milano a taky Jessicu Biel a Sofíu Vergara(fakt suprový přízvuk).Vůbec celý herecký tým se snaží a film zachraňuje od úplného propadu.Stejně tak kamera a hudba.Na filmu je vidět,jak se tvůrci snažili,bohužel hodně toho vyšlo naprázdno.Chtělo přidat víc života postavám,víc srdce do příběhu a více koukat kolem sebe,neb život sám je nejlepší a nejvtipnější tvůrce.Dlouho jsem s hodnocením váhal,nakonec to ale nebylo úplně špatné,hlavně díky hercům,hudbě a předvánoční atmosféře.Takže dávám romantických 60% a Garrymu Marshallovi radím,aby nic nekopíroval,protože dosáhnot kvalit originálu je takový malý zázrak a většinou to dopadne tak,že na dálku je z toho cítit onen použitý kopírák. ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?