Mladá dívka Lena je jedné noci pokousána upírkou Louise a krátce poté vystavena děsivé přeměně z člověka na upíra. Zpočátku se jí nový styl života líbí, užívá si svobody a nově nabitých schopností, ale jak čas plyne, chtíč po lidské krvi stále roste a Lena si pomalu začíná uvědomovat své prokletí. (PetriK12)

Mire

Pekný filmík, niesol sa v príjemnej temnejšej atmosfére, akú si filmy o upíroch a podobných stvoreniach pýtajú. Nechýba aj trocha romantiky, ktorá ale nedostala veľký priestor. Twilight som sa zatiaľ neodvážil si pozrieť, ak má byť toto jeho nemecká odpoveď, tak v poho. Navyše Jennifer Ulrich je celkom pekná šťanda, na Nemku teda určite :)) Ale čo, dám štyri hviezdičky, keď som dokázal dať tri v istej vtákovine kde hrala hlavná hrdinka nášho filmu, tak tomuto musím dať o stupienok viac. ()

reno.d

Mě naopak ženské představitelky byly sympatické!Na Němce velmi slušný.Upířina je moje slabá stránka a tenhle film patří k tomu lepšímu,co se v tomhle žánru natočilo!Příjemně strávených 90 minut. 70%! ()

dagyšpandr

Rozhodně překvapení. Řemeslně zvládnutý film. Režisér "Holky to chtěj taky" přibral do svého filmu i jednu z protagonistek něměcké komedie a natočil příběh o lesbických upírkách, které neustále kalí, sají a zabíjejí....a i když to nemá pořádnou zápletku - člověku to ani nevadí. Dobře se na to kouká...oproti nudné Twilight sáze je to kvalitní počin. ()

Allein4

Velmi dobrý film. Možná až moc emancipace, ale nutno říct, že to tam prostě patřilo. Život jako jedna velká párty evidentně není taková lahoda, jak by se jen při pomyšlení mohlo zdát. A už rozhodně to asi není sen všech žen. A herecké výkony? U některých německy prkenné, jinde mile kvalitní. ()

Snakefinger

Tohle je naprosto geniální a vymykající se všem upírským flickům co znám a co mě k smrti nudí a nebaví. V podstatě stominutový upírský videoklip, kde se střídají perfektní záběry, super hudba. Perfektně natočeno, výborně zahráno ve své podstatě stominutový upírský videoklip, který nenudí ani na jednu krvavou vteřinu a ani jeden záběr tady nebyl vůbec zbytečný. Co se týče mě - hned bych se nechal kousnout. ()

WertGar

Nepromyšlené, laciné, nezajimavé. Děj příliš nedává smysl. Jednotlivé postavy jsou chvílemi překvapivě klidné, chvílemi reagují přehnaně. Závěr filmu není jednoznačný, ale ačkoli jsem obecně takových konců příznivcem, zde mě tvůrci nechali na pochybách, jestli to byl záměr, nebo zda pouze nedokázali svou myšlenku dostatečně jednoznačně vyjádřit. Ačkoli se mi celkově film nelíbil, musím uznat, že chce-li člověk vidět romantický upírský krvák u kterého nemusí příliš přemýšlet, pak je Wir sind die Nacht přesně to, co hledá. ()

Accuphose

Musím říct, že u tohohle filmu jsem se skvěle bavil. Ke konci tomu malinko došel dech a ten scénář nebyl úplně stoprocentní, nicméně na 3 hvězdičky to s přehledem stačí... ()

madline24

Docela zábavný lesbo-upíří film z německé produkce (koukám, že Karoline Herfurth taky hraje v každém trochu známějším německém filmu). Někdy je to přitažené za vlasy a některé "charaktery" jsou spíš úsměvné, ale jinak se jedná o příjemnou a nenáročnou oddychovku, která má spád. ()

viax

Kein König, kein Cheff, kein Ehemann... Welche Frau kann es behaupten? :) No a v tomhle duchu se to nese celé. Vše se může, čím hůř, tím líp. Pravidla NULA, krev a pařba STO. ()

Tom10000

Takový německý průměr. Jelikož jsem viděl všechny přijatelné až skvělé filmy s tagem upíři, musím říct, že tento film mi nic nového nepřinesl. Jistě, některé německé herečky jsou pěkné (třeba Karoline Herfurth poté, co se Lena stane upírem nebo Jennifer Ulrich), ale to neznamená, že umí dobře hrát. Výraz Leny při proměně v upíra, jak trpí a podobně mělo ve mně jako v divákovi vyvolat obavy, ale spíše se mi z toho dělalo špatně. To ale mluvím pouze o začátku. Ten "zlatý" střed se už povedl dobře, tedy, skoro. Dívčí feminismus mi nevadí, dokonce mu i dávám přednost, takové to "Vyparádím si tě, ať se z tebe stane lesba a užiješ si to se mnou", co naznačovala Louise Leně dost okatě, a závistivý pohled Nory (nebo Charlotte, v té lesbické partičce upířích holek jsem se v zom zmatku nevyznal) mi nepřijde zase tak špatné, ale kam vlastně zmizelo to pravé upířství? Však to je přece o tom "Vzpírám se té chuti po krvi, seč mi síly stačí, ale touha mě překoná, propadnu jí a stane se ze mě upířice jaksepatří". Místo toho se řeší slunce a chutě mnohem starších, snad už vyspělých kolegyň. Trochu tam toho jako je, ale zase v zápletce s divným policistou, jehož herec se učil snad jeden z nejhorších scénářů. V popisku tohoto filmu jsem se dočetl o "Chtíči po lidské krvi" a musím k tomu říct, že z toho uvidíme jenom lehký odvar v podobě nenasytného koukání po krvi. To teda Lena jako pár dní stará upířice musela být silná! V porovnání s Norou a Charlotte, které jen viděly muže, a už sály. Dokonce držela toho svého milovaného policistu od krve a udržela se! A přitom stačila jediná krátká schůzka, a ona má strach! Zkrátka: Až bude nouze po upířích filmech (např. "Ať přijde ten pravý" s Chloe Moretzovou nebo Byzantium či třeba Twilight sága), zhlédnu to znova. Ale to radši dám přednost filmům typu "Rudá jako rubín" či, a na to se dívám zítra, "Ďábel nosí pradu" nebo "Černá labuť" či jiný. 45 - 50 procent. Radši ruce pryč, ale pokud vydržíte, o nic nepřijdete! ()