Na nože!

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2010, 13x50 min

Nová soutěžní reality show, ve které postrach všech špatných restaurací Zdeněk Pohlreich známý z pořadu ANO, ŠÉFE! spolu s majitelem pražského kulinářského institutu Romanem Vaňkem a autorkou kuchařek Evou Filipovou vyberou z profesionálů i amatérských kuchařů jeden objev, který dostane titul Superšéf a obdrží finanční prémii 1 000 000 Kč. Účast Zdeňka Pohlreicha zaručuje, že celá soutěž bude pro všechny kuchaře NA NOŽE! (Granade)

Pharlap

Zdeňkovi to ne úplně sedí. V pořadu Ano,šefe! to byl pan kuchař, co se zapojil, a ukazoval lidem, jaký blafy se vařej v českých hospodách a že lecos, za co člověk vyplajzne velký peníze, je vlastně velkej podvod. V týhle šou, je to doopravdy o "vycepování" a nalezení všestranného kuchaře, mistra, což na jednu stranu může znít zajimavě, na stranu druhou je to proti původnímu pořadu se Z.P. relativně nuda. ()

brzozin

Pořady o vaření mám velice rád. Možná proto, že sám moc vařit neumím. Nicméně velice rád jím dobré jídlo. Navíc mám rád Zdendu Pohlreicha a jeho humor. Takže jsem se na tento pořad opravdu těšil. A vychutnal jsem si ho na netu, takže jsem zkouknul všechny díly během jediného večera. Ale nadšení velice brzy vyprchalo a nakonec jsem některé díly už jen překlikával. Co k tomu říci? Tady bylo snad všechno špatně. Už samotný výběr porotců se moc nepovedl. V podstatě jediný člověk, který ví, co a jak má hodnotit je Pohlreich. Vaněk je asi prima chlap a velký gurmán, ale určitě není degustátor a v pořadu byl podle mě jen proto, že jsou se Zdendou kamarádi a asi taky jako jeden z mála snese jeho arogantní smysl pro humor. Nicméně často bylo vidět, že se si se svým hodnocením neví rady. A paní Filipová je zase patrně dobrá degustátorka, ale osobně mi byla krajně nesympatická a připadala mi jako snobská a povrchní tetka. Samotní soutěžící, ač vesměs profesionální kuchaři, toho často moc nepředvedli a dělali takové školácké chyby, až mi za ně bylo stydno. Do finále se nakonec probojoval jeden arogantní frajírek a jeden průměrný buran. Nakonec jsem byl ale rád, že to vyhrál ten méně nesympatický z nich. Tím se dostáváme k samotné produkci. Na to, jak bombastiské byly upoutávky, byla nakonec soutěž nudná, fádní, špatně natočená a ještě hůř sestříhaná. Nejhorší ale bylo, že z toho takřka v každém záběru čouhal lowcost jak sláma z bot. Proboha já chápu, že Prima asi nemá peníze, ale ať se pak do takových projektů nepouští. Nechat soutěžící krájet cibuli v nějaké hnusné provizorní tovární hale? Nebo udělat mikrokuchyňku, ve které má vařit deset nebo třináct soutěžících? Je jasné, že se pak musejí střídat na směny, což mi přišlo komické a do nebe volající zároveň. A to už vůbec nemluvím o naprosto nevyvážené obtížnosti úkolů. To by ale bylo na samostatný článek. Prostě za mně jednoznačné zklamání. ()

Danulinda

Zatímco předchozí pořad (Ano, šéfe) se našemu kuchařskému fenoménovi velmi povedl, tak v sérii Na nože už jde z velké části o líbivost a komerčnost na úkor kvality, proto je koncepčně pojatý jako pořady typu Superstar apod. kvůli vyššímu počtu diváků, avšak díky tomu výrazně nižší kvalitě pořadu. Hodnocení kuchařů není velmi často objektivní a paní porotkyně, narozdíl od svých kolegů profesionálů, vůbec neví, která bije a je snad největším průšvihem celého pořadu. Také poměr vaření-hodnocení-sdělování pocitů není dobrý, protože vaření by délkou trvání mělo být na výrazném prvním místě. Ale to už je problém většiny pořadů koncipovaných tímto způsobem, že jde spíše od pocity a hodnocení a ne o předvedení umění soutěžících. Kvalitě a reputaci pořadu také nepřidalo, že soutěžící Iveta Fabešová, předvádějící po (zaslouženém) vstupu do první desítky veliké kuchařské průšvihy kvůli neznalostem a nezkušenostem, byla v pořadu ponechávána o několik kol déle, než-li tomu evidentně mělo být (že by dobré konexe?) a na úkor ní byli vyhazováni kuchaři nepoměrně zdatnější s o několik tříd kvalitnějšími výtvory. O to hůře, že slečna Iveta zcela ztrácela soudnost při svém sebehodnocení, z čehož byl patrný negativní vliv jejího současného partnera - herce (a tzv. zpěváka) Budaře taktéž s nulovou soudností. ()

Michal80

Každý díl jsme se bavil , ale je to asi otázka vkusu . Mne osobně humor ,,Šéfa,, zcela vyhovuje :) . Chtělo by to pokračování ... Dočkáme se ? **** ()

Matamoroz

Vážení........páni.......porodci.......to........že.......dostanete......100...... tisíc........za.........jeden......díl.......neznamená........že.........i .........Vy.........pane ...........Pohlreichu........máte............mluvit.......jako.........Terminátor.....a........dělat.......z..........kuchařského..........Big........Brothera.........víc........než..........to........je.......paní.........Fabešová.........udělala..........díru........do Prahy.........o........panu..................Superšéfovi...................nikdo......................nic.....................................NEVÍ. ()

swinevenca

Mě to bavilo. Nejen vaření, ale i ostatní věci související s kuchařinou tady naprostej amatér jako já vidí z úplně nový perspektivy. A žasne nad kuchařskou rychlofantazií i nad tím, jak to může vypadat při výdeji v plný restauraci. Trochu problémem jsou soutěžící, mezi kterýma se oblíbenec nevybírá snadno, ale nakonec s vítězem i jídlama spokojenost, sliny se mi sbíhaly pořád. Šéf má míň fórů a víc kritiky než by se hodilo, Vaňkovo hodnocení mě bavilo víc. Jen k paní Evě se radši nevyjádřím, to by bylo na žalobu. ()

ZHODNOTITEL

Roman Vaněk byl hodným psíkem Zdeňka Pohlreicha, kterého papouškoval, přizpůsoboval a neustále měnil své názory ... to mě na tom přišlo asi nejotravnější .. přestože to bylo ze začátku i vtipné. Jinak fajn kuchařská soutěž, co měla hlavu a patu. ()

till85

Zatim po 1 díle. Ano šéfe mělo šťávu ale tenhle pořad zatim nemá. Všechno se mi zdálo zbytečně moc přitažený. Ale uvidíme podalších dílech třeba se to zlapší. ()

superzurda

To co udělalo Zdeňka Pohlreicha, tedy hlášky, které ničí jednoho nedobrého kuchaře za druhým, se tady odsunulo na vedlejší kolej a zbyl jen jeho ksicht. Ten však dokázal prodat pořad, který se svou osou nikterak neliší různých Superstar či X Faktorů. Ale vaření je úděl srtivé většiny lidí, i já vařím, tak proto ty čtyři kusy. ()

Trinculo

Poněkud nezábavná reality show. Docela cenné je vidět aspoň malinký výsek lidí, kteří v téhle zemi aspirují na to stát profesionálně u plotny a je to hrůza. Stejně jako ta strašlivě afektovaná paní porotkyně. Ano, šéfe bylo mnohem lepší. ()

1mikeF

Pořád, který se snaží v mnoha ohledech kopírovat originální MasterChef. Bohužel producenti dost nezručně zpracovali skoro stejný pořad se zlomkovým rozpočtem. I tak to bylo slušné a když jsem na to v televizi narazil, tak jsem u toho zůstal. ()

njuska

Po prvním díle spíše zklamání. Zlaté Ano šéfe!!! A ostatní dva gurmáni mi teda v pořadu nesedí vůbec! P.S. Tak i druhej díl byla celkem bída. Škoda. ()

Wildchild8

Zasloužené 4*. Jedná se o uplně jiný styl než Ano Šéfe, ale Zdenek má i tady docela velkou autoritu a i jeho pomocníci Roman Vaněk nejsou špatní . Od Ano Šéfe se liší hlavně tím, že jde o lehčí reality show, což někdy není vůbec na škodu. ()

schindler

Není to špatný, některé disciplíny jsou zábavné, kuchtíci jsou fajn, ale prostě mě tu chybí Pohlreichovi hlášky, které výborně fungovaly v Ano šéfe, tady je někdy zbytečně vážný. ()

.:Angel:.

Podle mého, by žádný skutečný kuchař do podobné SHOW nikdy nešel! To, že český národ nezná naprosté základy gastronomie, je dost tristní. ()

martin5514

"....takže, pokud máte bordel v receptech....".....ale jo, možná někdy převulgarizováno, ale je mi jasné, že na učilištích v oborech kuchař-číšník si na spisovnou češtinu nepotrpí. Komerční pořad na komerční televizi. Pompézní střihy, vybičované emoce a ukázková melodramata, kdy kuchař "frajer" zkroušeně přizná svou chybu slovy: "Já bych tu svoji svíčkovou taky nežral.". Pořad je koukatelný....a u mě vedou stále děvčata ze školní jídelny, které by některé seladonové kuchtíky strčily do kapsy. ()