Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

LaDrona

No páni! Po Krvi a písku by mě ani ve snu nenapadlo, že to jde natočit s ještě více krví, obscénnostmi a intrikami. A ono to šlo. A překvapení ještě větší, že to vše není jen samoúčelné, ba naopak to děj krásně vytváří a posouvá dál...respektive vysvětluje zpětně :-) Jedinou vráskou na celé této sérii je smutný důvod, proč vůbec vznikla. Andy, brzy se uzdrav! ()

bycer

Po skvělé první sérii, prichází skvělá druhá série. A budu se opakovat, vše již bylo řečeno: Seriál je extrémně syrový, vizuální kopie "300", přemíra násilí, sexu, orgií, lesbiček, rozkuřovaček, buzniček a to vše doplněno fuck sprostým slovníkem - zkrátka nechutný. A proto jej vřele doporučuji :) SERIÁL PŘESNĚ DLE MÉHO GUSTA. ()

Pattrick

Nač pokračovat, když můžeme představit Batiatusův příběh před příchodem Spartaca.. Stejně zábavné jako Blood and Sand, sice se tu nerozjely takové sviňárny, přesto při těch 6 dílech se dokázalo ukázat, jak Lawlessová je pěkná pička a že Spartacus není jedinej dobrák, který v Batiatusově škole byl. ()

mondo

Celkově dobrá vata, jenž slouží k objasnění všech záhad ze serie Krev a písek. Řekl bych, že první až čtvrtý díl se pozvolna vlekl, tak aby si divák dokázal předtsavit všechny aspekty. Škoda, protože do zbytku dílů bylo nutné zakombinovat co nejrychleji všechna vysvětlení a troufnu si psát co záběr v šestém dílu to jedno objasnění. Jiank jsem se seriálem spokejen, snad jen Gannica mohl být ve více záběrech. V areně jsem si ho málo užil:) ()

JeyJ

Bylo to dobré :) Jsem moc vděčný za to, že jsem se mohl podívat do minulosti naší milované gladiátorské školy v Capuy a odkrýt tak některé nejasnosti z první sezóny. Ikdyž jsem se tedy těšil na to že uvidím Crixa proti Garganským dvojčatům, každopádně mě tento prequel donutil trochu pozměnit názor na některé postavy. Zejména na již zmíněného Crixuse. V první sezóně mi ten chlap vážně lezl na nervy a nemohl jsem se dočkat až mu Spartacus pořádně nakope prd*l za tu jeho věčnou aroganci, ale po shlédnutí gods of the arena jsem si toho chlapíka vážně oblíbil, člověk tu pochopí proč je jaký je. Co se Gannica týče, paráda, postavu s víc osobitým rázem tam snad ani dát nemohli, dodává do téhle show ten správný komediální prvek co tam chyběl :) Ikdyž to nemělo na první sérii, která byla skvělá (zdálo se mi že některé díly byly úplně o ničem), tak jsem se taky celkem dobře bavil a nelituji toho, že jsem to shlédl. ()

Flanny

Zajímavý záměr tvůrců seznámit diváky s nedávnou minulostí postav z řady "Krev a písek" včetně přidání nového šampiona Gannica (který dle mého názoru předvedl svou postavu až ve zmiňované poslední řadě). Nicméně pomalé přetváření "House of Batiatus" na snobský nevěstinec už mě tak moc nebralo. Pro mě asi zatím nejslabší řada (80%). ()

raininface

Už jsem asi moc starý na tyhlety šaškárny: koz a bobrů jsem už viděl v životě dost, na cizí péra a jiné svaly nejsem zvědavý a marmeládu mám radši meruňkovou. ()

bratr_jezek

Taková vsuvka, která začíná masakrem v domě Batiata a pak je pohledem "umírajícího" přesunuta dějově před Spartakův příchod. Díky tomu se dozvíme, proč dva staří přátelé se najednou nenávidí k smrti, jak se stal Crispis šampionem a podobné drobnosti. Hlavním "bijcem" je tady pak Gannicus, jeden z prvních šampionů. Je tak dobrý, že se ho někdo neustále snaží získat pro sebe a nakonec je sám Batiatus donucen mu věnovat svobodu. Jako prequel to nemá chybu. ()

skream

Stejně dobré jako předchozí a nová série. I třetí série nezůstává pozadu oproti minulým, v mnohém je i překonává, což nebývá častý jev v seriálech.. Někdo tu psal že brutalita a sprostá řeč je přehnaná a samoúčelná. Ale tak tomu bylo i ve starém Římě, tak proč zkrášlovat něco co tak doopravdy nikdy nebylo? Kleopatra nebyla vyretušovaná E. Taylor, ale fetka s krátkýma vlasama (nosila paruky oproti filmu) =) A stejně tak Spartacus nebyl takový jako v Kubrickově filmu. Ikdyž ten by určitě tenkrát rád projevil svou sadistickou představivost ale v 60 letech by mu to nedovolili... ()

JARDAHONDA

Excelentní seriál, který obsahuje, vše podle mojich představ : Dobovou atmosféru, krev, písek, vypracovaná těla. Vše bez cenzury, takže odpouštím digitalizaci krve. ***** ()

Nefarian

Prequel k prvnímu hlavnímu dílu? Řekl bych že ani omylem. Možná se mi dokonce líbila tato minisérie více než původní seriál. A to hlavně z důvodu více věčí reality prakticky ve všem, až na souboje. Nestěžuji si a podle mého soudu nikdo nemůže říct že videl Spartacus-Krev a písek pokud neshlédl toto prequele. Mnoho věcí vysvětluje, spoustu osvětluje a hlavně opět zábava. Propo vůbec mi nevadí XENA S POVADLÝMA 3kama. Protože kdyby v jejím věku tohle dělala a takhle vypadala moje žena...myslím že by hospodu mohli zavřít ;-) ()

Jiri9

Gannicus, Gannicus, Gannicus!!!! To se prostě musí vidět. Playboy jako blázen, kdo by nechtěl být jako on. Vše má na háku a je to opravdový bohém. Prostě chlastá, šuká vše kolem sebe a protivníky zabíjí doslova se zavázanýma očima. ()

merciann

Právě jsem dokoukal třetí a poslední řadu, potoky slz protekly mezi mými prsty již od druhé poloviny posledního dílu. Strhující seriál odvyprávěný dle dochovaných materiálů. O Spartakovi jsem přečetl snad vše co bylo na netu dostupné a seriál je toho věrnou kopií. Skvěle natočené,skvělý herci je to neskutečné,ale musím přiznat,že nejlepší serál co jsem viděl. Tudorovci, Borgiové,Řím, ty jsou daleko v záběhu. Hra o trůny a Vikingové se blíží , ale na Velkého Spartaka a jeho bratry a sestry to nemá.Tenhle seriál bude dlouhou dobu pod mou kůží.Děkuji tvůrcům ,režisérovi ,hercům, kameře všem lidem co se na tak fenomenálním projektu podíleli, Díky Vám za nádherný zážitek. ()

dominick123

Když jsem začal koukat i na tuhle promo druhou sérii tak jsem nevěděl, jak se v příběhu vyznat chvilku mi prostě zabralo než jsem se zorientoval. Jinak příběh zde není tak rozvedený jako v případě Spartakuse (ani být nemůže kvůli limitujícímu rozsahu série). Když jsem se dostal k rozsahu tak právě ten bych tady vyzdvihl, šest dílů bylo tak nějak akorát, navíc po tom co zkouknete Krev a Písek tak, není potřeba koukat na dalších třeba 12 dílů o novém hrdinovi oblečeném ve starém kabátě. ()

alphatown

Hodnotím celý seriál - všechny řady - v časové posloupnosti. Když si člověk odmyslí všechny zbytečné erotické, homosexuální a krvavé scény, tak je to lepší než všichni ti Páni prdlenů a Hopiči. Když se prokouše divák všemi díly, tak se z hlavními hrdiny těžko loučí a cítí se těžce. To se mi u Pána prstenů nestalo, všechny postavy mi byly ukradený. A je to lepší i než 300 bitva u Termofyl, kde ti Sparťani působili jak banda teplých zvířat. A je to lepší i než Gladiátor, který oslavuje přiblblého generála. Pro mě jasně palec nahoru, bitva za osvobození otroků stále trvá. Slabí proti silným, chudí proti bohatým, bezmocní proti mocným, hloupí proti chytrým, obyčejní proti Iluminátům. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky