Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Sasancca

Hodnoceno s odstupem a pořád za plný počet bodů. Dlouho jsem tak dobře v kině nebavila a taky jsem hodně dlouho neviděla takovou frontu, co stála před kinem. Leo je prostě božský, a přestože se mi tenhle příběh zdá místy jako jedna velká fantasmagorie, neubírá to absolutně nic na kvalitě. ()

bara1313

Skvělý film se skvělým Leonardem, bohužel se mi při sledování několikrát stalo, že jsem si řekla - tahle scéna už je sakra dlouhá, ať už skončí a jede to dál ... + celkový čas tří hodin ... na tenhle film je to prostě strašně moc, často je to zbytečná natahovačka, která by se dala minimálně o hodinu zkrátit ... proto (bohužel) jen tři hvězdy ... ()

Milonak

Nemám představu, jak by musel být natočen film s tak dlouhou stopáží a s obsahem o fetování, děvkách, chlastu a podvodech, aby mě zaujal a já se vydržel na něj dívat po celou dobu bez toho, abych v průběhu filmu několikrát kontroloval, kdy už bude konec a já budu moct televizi vypnout. To se mně totiž stalo u Vlka. Jasně, DiCaprio je opravdu dobrý herec a zase mu to vyšlo, ale omílá se zde stále to stejné jen v malých obměnách a mě to začalo přibližně v polovině hodně nudit. Ano, je tady několik zajímavých a i úsměvných scén, ale to je málo. Kdo se mně ale herecky fakt líbil a role mu skvěle sedla, tak to byl Jonah Hill - nefetuje on i v reálu? :-) Je až směšné, jakým způsobem - respektive díky čemu - dokázala hlavní postava tak nehorázně zbohatnout. Lidská blbost a nenažranost je nekonečná.... Film provázela velká mediální bublina a já se na něj těšil, ale bublina po zkouknutí splaskla. Upocených 25% ()

Clareeta

Nevím, co je mi proti srsti víc. Jestli ten film, nebo fakt, že tahle ultrasrágora je v top 200. Já nevím, ale koukat tři hodiny na to, jak si nějakej emerickej debílek likviduje život a ještě si za tuhle "zábavu" zaplatit - něco mi říká, že je někde něco špatně. Buď jsem něco nepochopila, nebo je tohle excelentní brainwashing století. Na druhou stranu, pár vtipnej gagů tam bylo. Vystříhat to a pustit to do éteru ala Mr. Bean, možná bych si to užila. ()

zvirek

Je fakt, že po shlédnutí si musí člověk nutně říci, že je to ve světě financí ještě o dost horší, než čekal. Že se ti na vrcholu pyramidy nemají jako prasata, ale jako megasvině v žitě. Každopádně věřím, že to takto nějak opravdu fungovalo ( funguje ? ) a doufám, že to spoustě lidí odpoví na otázku, zda své milované penízky svěřit někomu cizímu k investicím .... ()

Kozmeker

Leonardo teda predviedol ako to chodí na Wall Street, koks, rôzne iné drogy, k..vy, penáze, penáze, penáze. Film je dosť dlhý ale za to je tam stále vela zábavy a vela žien a vela marketingových ťahov ako zbohatnúť a mínať to zas na k..vy a koks. Po filme som zostal zaseknutý, lebo to bola ozaj paráda. ()

ondaboss

Film postrádá morální mantinely. I když výkon Leonarda je strhující a celý film drží, tak s celkovou stopáží tří hodin jde jen stále o to samé - okrádání lidí, manipulace, drogy a "fuck". Celé vyznění filmu - levárny a podvody jsou přece úúúžasná pařba. ()

Tch9721

Film ma celkom zaujal ale čakala som od neho viac, DiCaprio bol zase raz najžiarivejšou hviezdou filmu, podľa mňa svoju úlohu zvládol úžasne, ale aj napriek tomu, že sa na neho rada pozerám keď sa dostane do svojho živlu, tri hodiny boli už trochu veľa. ()

mirika39

Počas trojhodinového sledovania tohto kritikmi vychváleného filmu mi chvíľami bolo naozaj zle z morálneho úpadku takzvaných newyorských velikánov a nemohla som uveriť vlastným očiam, že by sa vážne kravaťáci z Wall Street správali ako zvieratá v ruji, ale zdá sa že je na tomto svete možné všetko. Napriek mojej antipatii voči hlavnému hrdinovi (i keď ho hral obľúbený Leonardo), sa mi páčila hlavná pointa, ktorú chcel ľuďom zanechať. A to: Hovorte to, čo ľudia chcú počuť, vsugerujte im bez čoho všetkého sa nezaobídu, a predáte čokoľvek. A keď predáte čokoľvek, zbohatnete. Vlastne áno. Kto by nechcel byť bohatý? Kto by chcel makať v Mc Donalde? Sám hlavný hrdina sa vypracoval prakticky z ničoho. Problém však spočíval v tom, že nevedel kedy má dosť. Bohužiaľ chápem, že morálne založená komisia neudelila geniálnemu Leonardovi oskara za tento skazený a zvrhlý film, hoci v ňom predviedol prvotriedny výkon. ()

RADX1

Těžko říct čemu na tom všem věřit, respektive jak moc pravdivé jsou detaily. Ne nadarmo je v závěrečných titulcích napsáno něco ve stylu "Založeno na ...", ale vůbec mi to nevadilo. Životopisné žánry si hodně vybírám a jsem rád, že tento mi neunikl. Možná si kde kdo řekne "180 minut je moc", ale díky výbornému namixování žánrů to uteklo jako voda. Především se mi líbilo leckdy humorné podání, které nepůsobilo nijak moc násilně a ještě stihlo být leckdy inteligentní. Hodnotím poměrně dlouho nazpět a tak nechávám bez hlubšího zamyšlení nad celým tímto dílkem. I tak bych výrazně doporučil každému řekněme nad 30 let ke zhlédnutí. Věkovou hranici udávám, neboť si myslím, že tito lidé si lépe vzpomenou na kapitalistické začátky v naší zemi kdy jsme slýchali v médiích o možná víc než podobných hochštaplerech. Vím že na to tu máme i česká dílka... nicméně toto je jiná a nutno říci silně hoolywoodská alternativa. ()

Anubiska

Zběsilá,vtipná jízda,některé scény (dusící se Jonah Hill) mi silně připomněly Pulp Fiction,takže je to na čtyři poctivé hvězdičky. A půjdu do toho znova,to je jasné! ()

Bambulka89

Tento film upúta pozornosť diváka hneď od začiatku. Zobrazuje ako peniaze menia ľudí. Mňa osobne si získal herecký výkon Leonarda DiCapria a celkovo humorne ladený dej. Obsahovo je film plný sexu, drog a peňazí, nepredstavuje teda nič iné ako zrkadlo nastavené spoločnosti. Hneď cestou z kina som sa sama seba pýtala: Toto je ten úspešný život, po ktorom všetci máme túžiť? ()

dannypajinky

šukyšukyšukýý plavba nářez magořina totální sračka posypaná solí z Polska prostě WTF?? je to žrádlo.. :3 zákaz hledání nějaké logigy prostě Turn Off -> lajna- > film -> usměv jak zamilovaný 92% ()

frannyberry

Pokud jste chudý muž, kterému nestojí, tak si najdete ve Vlkovi vzor. Film, u kterého jsem si řekla: ještěže jsem nešla do kina, jak jsem původně chtěla. Aneb další zklamání di Capria po G-----m. ()

mirasul

Konečně to Leovi sedlo. Ty tři hodiny jsem se nenudil, ale zato jsem se nestačil divit. Že na burzovních makléřích, nechutných sobeckých prasatech, stojí a padá západní civilizace (a koneckonců vzhledem k jejich spotřebě drog i zbytek světa), je dost depresivní samo o sobě. Spolu s House of Cards je to ukázka toho, že "americký sen" je noční můra lidstva. ()

sarah_w.

Ja som teda bola po pozretí "Vlka" celkom prekvapená. Film pre mňa (len) priemerný, ako som čítala na iných stránkach v reviews, akýsi "Scarface for douchebags" - čo celkom sedí. Zábava dobrá, zápletka zapletená, to, že to bolo podľa skutočného príbehu tomu tiež niečo dodalo... ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že celý tento film je vo filmových kuloároch precenený, že až. ()

miskahryzka

Leonardo v tomto filme "vypustil dušu", škoda, že mu oscara vyfúkol Mattew McConaughey, ktorý konečne po roli advokáta vo filme Čas zabiť začal točiť niečo normálne. Scéna z kuchyne + cesta z klubu - dávno som ta tak dobre od srdca nepobavila. ()

truecarnage

Tak Leonardo nedostal zasa OScara. Videl som tento film, a rovanko aj Dallas Buyers Club, a ruku na srdce McConaughey si ho tohto roku zaslúžil viac. Na druhej strane, čo všetci vidia na tomto filme? Rozhodne to nepatrí medzi najlepšie Scorseseho a ani DiCapriove filmy. Ja som sa miestami nudil, miestami som sa nevdel zbaviť pocitu, že nech to už skončí a ja si budem môcť povedať, že som to videl (bohužiaľ polhodinu pred koncom som to vzdal, a akosi neľutujem). Sorry, asi sa nevyjadrím nejako erudovane, ale mne sa ten film naozaj nepáčil. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení