Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

isikud

Já nevím. Asi se budu na ten film muset podívat vícekráte, protože teď přemýšlím, zdali jsem nehodnotil příliš vysoko. Jedna hvězda rozhodně za Leopardovy scény pod vlivem citrónů. Možná, že ta druháje za spoustu krásnejch a spoře oděnejch ( někdy spíše spoře než oděnejch) holek. Ale to bych si mohl pustit uplně jinej druh filmu a nečekat, že se nechám vtáhnout do hlubin oscarového filmu. ()

Foltin

Může mi někdo vysvětlit jak nemohl za toto Leonardo dostat Oscara? Vážně by mě to zajímalo, protože tohle byla parádní.. Ne, pardón. Tohle byla boží jízda, která se táhla tři hodiny a to stejně uteklo až moc rychle. Po Velkém Gatsbym opravdu další film co sahá kvalitou na nebeské brány. :) ()

Eloi

Dalo to chvíli přemýšlení, než mě napadla charakteristika tohoto dlouhohrajícího filmu. Jedná se o feťáckou epopej, která nemá začátek ani konce, obsah ani děj, vítěze ani poražené. Léta praxe a odříkání protagonistů hlavních postav se zúročily v poměrně slušných hereckých výkonech. Po zrychleném odchodu z kina mě obestřel pocit, jako bychom my diváci celé tři hodiny žvýkali cosi nestravitelného, např. igelit, a zapíjeli ho pravou americkou kolou. ()

L.O.T.R

Absolútne bravúrny film. DiCaprio pre mňa asi v najlepšom filme zatiaľ od neho a bolo ich teda hodne. Je to proste bez rešpektu je tam kus srandy a hlavne je to bez servítky. Žiadne pravidlá, aj tak mi po zhliadnutí tohto filmu príde obchodovanie na Wall Street. 180 minút je naozaj veľmi dlhá doba ale stále tam bol ten čiastočný moment prekvapenia a zároveň ešte väčšieho zhnusenia. Postavu Belforda si človek môže buď hnusiť úplne alebo si ju aj čiastočne obľúbiť ale obľúbiť si ju úplne je takmer nemožné. Osobne neznášam ľudí čo si zarobia veľké bohatstvo na ostatných ľuďoch ale takých je tu dneska bohužiaľ mnoho. Každopádne film hodnotím na 100% malo to grády a DiCaprio asi v najlepšom výkone aký som v jeho hereckom podaní zatiaľ videl. PS: Nechápem ako nemohol vyhrať nomináciu na herca roka ! ()

killberrybil

Vydělávání po americku. Stopáž přetáhla na 3 hodiny, na druhé straně geniální výkon Lonarda di Capria. Tento film mu sedl asi nejvíce. Film se ovšem párkrát už opakoval a konečný vlkův pád byl velmi rychlý. A jávěděl že ta ženská bude jenom zlatokopka! Míň chvály na ameriku a kratší stopáž a bylo by to za pět. ()

mfanta

60% - Extrémně dobré recenze tohoto filmu vykonaly svou práci a po velmi vysokých očekáváních jsem docela zklamán. Film není špatný, ale nic převratného jsem na něm neshledal. DiCaprio je skvělý, to už jsem s povděkem kvitoval dříve. Scéna, kdy se plazí do auta absolutně nemá chybu a s manželkou jsme se v kině smáli, až jsme hýkali. Ale jinak? Kritika kapitalismu? Ok, sám se s ní ztotožňuji, ale unešen formou nejsem. Příběh? Poměrně tuctový, dokonce si dovolím kacířsky napsat tuctově natočený. Takže kdybych nečetl několik stovkových recenzí, asi bych byl docela spokojený, ale ne unešený. ()

Kathykat

Lidi mají rádi filmy o penězích a luxusu, v tomhle ok. Ale někdy mi film přišel až moc zdlouhavý, některé scény zbytečné. Dalo by se to podle mě i zkrátit. Leondardo opět excelentní výkon, mám ho prostě ráda. Film stavěný na skutečném příběhu, otázka do jaké míry.. Ale asi jsem od toho čekala víc. Pokud to ovšem přesně taky doopravdy bylo, např. nezřízený sex vždy, všude a všichni, tak opravím hodnocení na 5*. Možná si přečtu knížku.. ()

Veny

Martin Scorsese opět dokázal, že je snad největší žijící režisérskou legendou. Po Letci a dalších převedl na filmové plátno opět životní příběh. Mistrovsky vykreslil jak charakter Jordana Belforta, z něhož udělal ukázkový příklad toho, co člověk může, pokud "na to má". Famózní výkon DiCapria, kterému znovu utekl Oscar, jehož si ovšem po zásluze odnesl Matthew McConaughey. Osobně nefandím tříhodinovým eposům, ovšem v tomto případě mají celé tři hodiny smysl, děj se nikde nezadrhává a zdlouhavě nekrouží dokola. Scorsese shromáždil skvělou partu lidí, která se filmem baví a na výsledku je to opravdu znát. Já osobně jsem se bavil od začátku až do konce, velice mile mě překvapil Jonah Hill, jenž se okamžitě stal jedním z mých oblíbených herců. Ode mě tedy jasných 5 hvězd a neustálý údiv nad tím, že Vlk z Wall street výrazněji nepromluvil do Oscarového boje, ač měl vcelku slušně nakročeno (alespoň po zveřejnění nominací). ()

nelja

Za mě palec dolů;-( Neskutečné utrpení, jako když vás dlouho "nutí" dívat se na něco příšerně ohavného, co právě vylezlo z horoucího pekla a snaží se to otrávit vaše děti, které si, netušíce ničeho zlého, bezstarostně hrají na prosluněné zahradě. Scorsese coby řemeslník odvedl dobrou práci, protože nás obratně přiměl dodívat se na tu hrůzu až dokonce, bez ohledu na to, jaké utrpení a odpor vám to přináší.To je ten zásadní rozpor mezi pětihvězdičkovou formou a nulovým obsahem, tam se to pro mě silně mezi sebou tříská...Protože co dělá Scorsese, když nechává například v samotném závěru agenta FBI rozpačitě se rozhlížet ve vagóně podzemky, po očividně nemajetných chudácích? Co dělá šikovně celý film, když do vyprávění nijak nezasahuje a nechává v podstatě dokumentaristicky všemu tomu rozumu zbaveného běsnění volný průbeh? On relativizuje a přitakává, že? Přitakává všem těm kariéristickým, pologramotným duševním mrzákům, všem podvodníkům, lhářům, zlodějům, snad všem zhýralostem a hříchům světa, přitakává samotnému vyhřezlému peklu. Na jednu stranu jde o šikovný manévr, protože tady se Většinou opravdu samostatně, nemanipulativně určuje, jaký postoj k tomuhle příběhu zaujmout, zda vyhodnotíš postavy jako sympatické a následováníhodné, anebo zda tě přesvědčí o svých pravdách, hlediscích. Jednoduše, jestli tě dokážou přimět si tu propisku koupit. Film je snímaný optikou těch hlavních antihrdinů, v momentě, kdy narazíme na opozici, tzv. stranu spravedlnosti a "dobra" (FBI), vyhodíme je z vytuněné jachty, drsně se jim vysmějem, když porovnáme svoje bankovní účty, protože jsme nepříčetní, zaslepení dolarovými symboly a řečí peněz. Už dávno nerozlišujeme nějakou realitu. A když se ten ohňostroj marnivosti a hedonismu začne vyvracet ze svojí osy, nastoupí Belfort a připomene vám ty svoje správné, nenapadnutelné důvody, proč dělá to, co dělá..a proč byste měli i vy. V opačném případě vás posílá do Mc´donaldu. Není nic mezi, jen strašná chudoba a pokoření versus bezmezné bohatství, přinášející radosti života, kvůli kterým tu přeci jsme.Ten film nemůžu mít rád a dívat se na něj nezúčastněně, tzn. to, co na oko dělá režisér, který ale nezapomene v pravý okamžik šťouchnout do vás, jakoby se tím snažil říct: "ale no tak, neříkej, že se ti to nelíbí!" Problematické je to zejména díky tomu, že přes tu všechnu morální zdrženlivost a neutralitu popichuje a lanaří, aby se nám Belfort a jeho kumpáni nakonec zalíbili. Abysme si mysleli, že si jen chtěli užít -jedno na čí účet, protože žijem jen jednou-že veškeré zpronevěření se vlastnímu lidství, příslušnosti k lidské rase, že to vlastně není nic, než nevinná klukovina. Bagatelizování, rozmělňování a udržování diváckého napětí a očekávání dalších zvratů...něco mi říká, že se Scorsesemu podařil husarský kousek, podařilo se mu nám prodat tu nejnekvalitnější propisku, hotový šunt. Bůh je mrtev, přivítejte ženy... ()

sedlis

Líbilo se mi to, hlavně výkon LdC a mistra Hilla. Slušná kamera a hudba. Asi nemá smysl přemýšlet o tom člověku, který obložil tolik lidí a výsledek pro něj byl, jakej byl..o lidech, který přišli díky němu o všechno ani nemluvím. Jistá věc je, že v reálu to bylo a hlavně je daleko horší a námět v tomto směru by dal na pěkně dlouhej seriál(ten pán v závěru by mohl vyprávět..)...já se tedy bavil, evidentně dál slušně funguje spolupráce Scorsese-Caprio... ()

tekket

Film nehodnotí, nemoralizuje a nechává tak zmrdství partičky burzovních makléřů dokonale vyniknout. Až na přehnanou stopáž výborná oddechová záležitost. Přece jenom, osa příběhu je dost jednoduchá: malej zmrd chce zbohatnout - malej zmrd kšeftuje na burze - malej zmrd zbohatne - malej zmrd všechno profetuje a prošoustá - malej zmrd neví, kdy má dost - malej zmrd jde do krimu. ()

eklokan

Ještě před tim, než jsem ho viděl, jsem všude četl, jak si Leo zaslouží oscara za tohle, že byl nejlepší na světě apod... což byla chyba protože když jsem na to koukal, tak mě to sice hodně bavilo, ale pořád jsem čekal nějakou průlomovou scénu se světovým hereckým talentem, a on to byl pořád ten samej Leo, sice výbornej, ale na jednoznačnýho oscara jsem to teda neviděl. U pár scén jsem se ale fakt řezal, například fáze mozkové obrny apod.. Leovi dávám plnej počet, ale celkovému filmu čtyři hvězdy. ()

Gyuri

Konečne som mal možnosť si pozrieť tento film a musím povedať že tri hodiny ubehli veľmi rýchlo. Na mňa trochu veľa sexu, vulgarizmu a drog každého druhu ale geniálny herecky výkon Leonarda Di Capria ale aj ostatných zúčastnených. Veľa vtipných hlášok, užívanie si peňazí plným dúškom. Že by pravý americky sen plný podvodov a machinácii? :-) ()

megadony

Dobře natočený film o morálním úpadku bankéřů z Wall Street, člověk získal pocit, že v jejich životě nebyl prostor pro nic jiného než pro hromady drog, chlast a děvky...a samozřejmě spousty peněz. Film mě bavil od začátku do konce, Dicaprio mě opět přesvědčil, že je výborný herec. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení