Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Welsiot

Solidní žánrovka, která ovšem místy nudí a ROZHODNĚ se nejedná o nic kultovního. Takže vzhledem k tomu, jaká těžká váha seděla na režisérské stoličce, je to pro mě docela zklamání. 70% ()

Pametnik80

Kdyz mne se asi vice libil Wall Street. DiCaprio je vynikajici a mel by dostat Oscara, ale jinak bych to zkratil tak o pul hodiny. ()

mentos.

Výborný snímek o jednom hajzlovi, co si uměl užívat života. Jen doufám, že opravdový Jordan Belfort z výdělku tohohle filmu neviděl ani cent. Do kina jsem na to šel jako odreagování od zkouškového, líp jsem si prostě vybrat nemohl! Když jsem odcházel z kina kamarádka říkala, jak jí vadí, že v poslední době mají všechny filmy divnej konec. A víte co? Mě to teda vůbec nevadí. Nejde tu ani tak o to, že je to podle skutečný události, takže to ani jinak skončit nemohlo. I tak, mám plný zuby happyendů a jsem rád, že i vlk nám ukázal, že ne všechny filmy musí mít stejnou strukturu (a honit se za oscary). _ (Kino ČB 20.1.2014) ()

davebono

Já chci pracovat na Wall Street, tam to žije! Todle se opravdu povedlo. 3 hodiny sledovat gejzír nápadů, kreativity, peněz, drog, luxusu a krásy, to nebyl žádný problém. ()

chlupoknir

Scorsese a DiCaprio je prostě osvědčená kombinace, amňůzink pojetí, 3 hodiny utekly jak cikán, už jenom odkaz na Freaks mě nutí dát plné hodnocení! ()

uuuuups

Nemůžu jinak!Neuvěřitelný scénář hraničící s genialitou.Leonardo, jak je poslední dobou jeho zvykem, předvedl luxusní výkon a tentokráte mu konečně zcela vyrovnaně šlapou na paty i jeho kolegové Matthew a Jonah.Natočit 3 hodinové sexuální, drogové a finanční orgie a nenudit ani minutu............Prostě MŇAM! ()

harazin

Klasický Scorsese,tohle on prostě umí. DiCaprio patrně doprovodí Blanchetovou při přebíraní Oscara.Těžko by si ho zasloužíl někdo jiný,je to nekonečný uragán,který na nás chrlí z plátna. ()

breebencova

Výborný Leonardo DiCaprio! Kdy už mu ti američtí akademici toho Oscara konečně dají? Celý film stojí a padá na jeho výkonu. A ta etuda jak se s ochrnutým tělem dostat do auta ( po předávkování patnáct let starými pilulkami) - vždyť on je ten chlapík i skvělý situační komik! Nejsilnější dojem ovšem zanechávají scény, kdy ,,káže" svým spolupracovníkům. Jako nějaký reverend v chrámu peněz. Okouzlující parchant, na kterého je radost dívat se i tři hodiny! ()

doogiemus

Súhlasím s Verbalom z elitnej ligy csfd v tom, že je to filmovo za päť, ale morálne je to odpad. Herecké výkony bezchybné, zábery takisto, bolo z toho fakt cítiť realitu. No predsa - je tu oslava peňazí, telesností, drog, sebectva, miestami sa zdá, že je to porno. A potom vidíte, že z kina vychádzajú 15-16 roční a rozprávajú o tom, že tiež chcú byť bohatí a úspešní a tak. Ako prvé mi pri záverečných titulkoch prebleskol mysľou text z Prvého listu Timoteovi 6,10: "Veď koreňom všetkého zla je láska k peniazom. Z túžby po nich niektorí zblúdili z cesty viery a spôsobili si mnoho bolestí." Ale aspoň som si uvedomil, že to čo už teraz v živote mám, mi nijaké peniaze sveta dať nemôžu. A tak ma tento film povzbudil k pokore a k tomu presvedčeniu, že "lepšie je málo s bázňou pred Hospodinom ako veľký poklad, a s ním nepokoj." (Príslovia 15,16). Budem to hodnotiť podľa svojho presvedčenia. ()

leto.sk

Niekedy netreba ani čakať na trajler. Vopred vas presvedčia mená. Napr. titulná rola a režisér. A ak sú to navyše mená, ktoré spolu znejú ako záruka filmovej žranice, je to jasné. Scorseseho som začal vnímať až po Mafianoch, ale odvtedy ma už pár krát presvedčil o svojich kvalitách. A stal sa mojim obľúbencom. Paradoxne, jeho najslabší, snáď aj najtupší počin mu do rúk zniesol vysnívanú cenu amerických filmových kritikov. Tento rok mu veľké šance nedávam. Nie že by mi jeho jazda plná sexu, kokainu a divokých párty nebola pochuti. Naopak, skvele som sa bavil. Celé to bola skôr divoká komédia ako životopisný film, a kto by čakal niečo z kategórie Letec, bude prekvapený. Zato si však vychutná žúr, na ktorom akoby skutočne bol. Trval tri hodiny, takže herci sa mohli naplno predviesť. Jonah Hill dostal svoju životnú úlohu, a zvládol ju, Matthew McConaughey hrá iba epizódnu roličku, ale perfektne, Margot Robie robí film krajším. A DiCaprio? Verím že tento rok pojde z vyhlásenia Oscarov ťažší o jednu pozlátenú haraburdu. Lebo, ak niekto ešte o jeho talente pochyboval, Vlk z Wall Street to zmení,,, ()

Joshua2121

Propaganda burzových obchodov? Glorifikácia života bohatých? Nahliadnutie do sveta peniazmi posadnutých bláznov? Netuším o čom boli tie 3 hodiny, ale bavil som sa. Precízne napísané hlášky, vtipne naaranžované scény a do toho tá absurdita hudobných vložiek z tohto filmu uvarili fakt vtipnú, predrogovanú, sexuplnú kašu. DiCaprio očividne pridal na hodnotení divákov, no i tak môžem s kľudom povedať, že bolo na čo pozerať. ()

Mates Hradecky

Sex, drogy a popík a american dream aneb glorifikace konzumního způsobu života a kapitalismu. V celém filmu není jediná postava, s kterou bych se mohl ztotožnit. Život je přece o tom, kterak zbohatnout pomocí podvodu a lží na nevinných obyčejných lidech, kteří ve vidině získání pár dolarů k malému platu naletí podvodné Vlčkově firmě. A když máme prachy, všechny je rozházíme za drogy, chlast a děvky. Jediná poctivá postava celého snímku je agent FBI, který sice morálně získá převahu, ale v závěrečné scéně je i on zesměšněn. Není to ten Scorsese, kterého mám rád, ale přesto váhám mezi 4 a 5 hvězdami, neboť po filmové stránce se filmu nedá moc vytknout. Bombastický výkon DiCapria, bezchybná režie i kamera, zremixované popové hity nastříhané do filmu skvěle evokují zlatá osmdesátá a řada vypiontovaných vtipných scén - za všechny třeba ta s plyšákem, který má jedno divné oko. No budiž. ()

tuntik odpad!

vypnuté v 39:28. Nudné, ukričané, nikam nevedúce. O ničom. Nech sa kapor snažil akokoľvek, tomuto nevedel pomôcť... ()

Pogodancer

Tohle dílko Martina Scorsese by bylo naprosto impozantní, kdyby bylo ze tří hodin smrsknuto (nikoliv zkráceno) na dvě... DiCapirův herecký výkon je naprosto vynikající :-) Vřele doporučuji všem!!! ()

Mesmeric

To se nedá hodnotit jinak než plným počtem. Leo podal úplně excelentní výkon a film sám o sobě nemá chybu. Výborná práce! ()

Mr.Hackels

Tři hodiny sexu, fetu a arogance. DiCapria nemusím, ale tady se vyřádil a byl vynikající. Ono taky bylo co hrát a věřím, že se mu to hrálo lehce. Matthew McConaughey si svojí scénu užil taky dokonale, to se bude pamatovat. Zábava to byla celé tři hodiny. Je vidět, že Scorsese má očividně v lásce padouchy a na plátně se vůbec nerozpakuje je vylíčit poněkud růžově. Nemám rád titulek "Based on true story", protože když se potom takhle hodně přibarví dost mi to vadí. A to je taky jeden z důvodů, proč jdu s hodnocením o fous dolů. Druhý důvod je, že to mohlo být trochu vážnější, chvilkama to byla ryzí komedie. A ten třetí důvod je morální. Nechci si tu hrát na svatouška, ale glorifikovat někoho takového mi přijde občas trochu moc. Takový kurvě bych peníze za námět nedal. Chvílemi hodně přitažené za vlasy, ale jinak zábava. 80% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení