Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout. Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl. Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Langy10

No tady není co dodat, skvělý a nikdy nestárnoucí Nicolas Cage, který má skvělý akčňáky a Stolen rozhodně patří mezi "Top"! 88%. ()

bourec

I když sem před samotnou produkcí nevěřil vašemu hodnocení,tak musim přiznat,ač nerad,Westa mám totiž docela rád,že je to jen slabší průměr.Klišé,klišé,klišé.V rozumný míře mi klišé nevadí,ale tady to přetejká ven.Obsazení taky nic moc,hlavně Lucas hraje jak dement.Tomu filmu prostě chybí spousta věcí,trochu si vzpomínám na Westův film Na lince je vrah,to byla taky docela hloupost.Neva,snad to bude přístě lepší,50%. ()

papaJA21

Nejen že film nepokrytě vykrádá jiný film, to by zas nebylo tak hrozné ani nic co by nestalo tisíckrát předtím, tady jde ale o takovou kravinu až to bolí, o to víc že v ní hraje Cage. ten má samozřejmě svoje chvilky a nejednou sáhne po kdejaké konině, tady se teda opravdu přehmátl. ()

laik_60

čo sa cage topí v dlhoch ?? že točí takéto kraviny ??? a to záverečné "defilé" .. no už som dávno nedával dvojku a aj to iba z úcty k tomu hercovi je to fakt film ktory nema čo dať ... je to nekukatelné nič ()

panMartin

Cage opět potvrdil, že dny jeho slávy jsou dávno sečteny. Cage trapnej, záporák v podání Joshe Lucase s vyzáží handicapovaného bezdomovce je vlastně parodie na záporáka, i dcera Cageho s klučičím sestřihem byla divná. ()

Johnny.ARN

Cage už zobere asi hocičo. Toto nebolo zlé, ale ani nič prevratné. Akčný thriler, ktorý sa dá pozrieť, ale človek na neho rýchlo zabudnem. Tak o dva roky sa na neho môžeme tešiť v TV. Bol som zvedavý na Akermanku, ale hrala len druhé husle. Škoda. Westová réžia dobrá, niektoré zábery uplne že vychytané, ale EX2 malo sice biedny scenár ale lepší ako toto. Od toho sa odvíjala aj réžia. 3 z 5 ()

LiborGondek

Když pominu, že je film celkem předvídatelný a nepřináší v podstatě nic nového, není to úplná hrůza. Cage je opět zloděj (60 sekund), jeho dcera je ... (Drive Angry), hádejte co, když si přečtete název, samozřejmě kvůli penězům. V celém filmu Cage pronásleduje FBI, s jejichž velitelem si nakonec bude rozumět (Lovci pokladů). Ale na zabití volného času, když není co dělat, proč ne? Lepší než nuda. 60% ()

Honzek

Zmatenej scénář, divná kamera, kupa nelogičností...Nevím no, nejhorší biják to nebyl, ale na víc jak 2* to nebude. A jo, Nicolas tam běhá jak retard. Borec se s ním mohl sejít už na začátku filmu, dát mu po tlamě a byl bych ušetřen skoro dvou hodin času. Nebo jak si vykloubil prst, aby mohl zvednout telefon, kterej následně položil.... Vynikající byla i scéna s batohem plným zlata, nejen že ho tam nosí jak pírko, ale ta taška to ještě k tomu vydrží...No dál to raději nebudu vypisovat. Režisér to podělal jak mohl a to tam nebyl vůbec zlej začátek. Cage jede holt už ve znamení těžkejch béček. Jinak už tomu asi nebude. Nenadchne to, ani neurazí...Ale cítím z toho jakousi zbytečnost. Peníze které byly vloženy do natáčení mohli raději poslat dětem do Afriky :-) ()

viperDavid

Příjemná sračka jak si užít klidný nikým nerušený večer a v poklidu usnout s pocitem, že jste o nic významného nepřišli. Celej film je postaven na hereckém výkonu pana ptačí klece, kterej sem tam běhá a předstírá, že svou dceru, kterou 8 let neviděl strašně zbožňuje a dokonce i s dírou v břiše dokáže otevřít kufr páčidlem, jen jen aby jí viděl. Nebo je to taky návod jak se dostat do trezoru banky s letlampou. Možná bych to doporučil jako povinnou filmotéku pro amnestované zloděje, tam se to bude určitě hodit. 2* ()

ywo666

Celkom priemer. Úvod super. Tak od dvadsiatej minúty filmy kvalita klesá. Koniec je hodne prestrelený, ale šťavnatý. Cage je v pohode, ale našiel by som tak dva zábery, ktoré by mohli rozšíriť jeho zbierku "N. Cage is loosing his shit". Akcie nie ani málo ani veľa. Kvalita občas pokuľháva. Nejaká naháňčka, nejaké krátke bitky, trochu strieľania. Nickovi uznávam, že konečne vidno aspoň stopy po jeho tréningu wing chun. Inak West sa nepretrhol. Originalita nula a tona nelogickostí. Priemer nad priemer. ()

Trustme

Akční pohádkář Šimon West a unavený dělník filmového průmyslu Nikola Cage ve filmu, který vás překvapí, pokud jste se probrali z kómatu po 50ti letech a možná ani to ne. Režisér West se nemohl dívat jak se jeho dávnému hereckému přiteli z Con Airu stále nedaří najít si zajímavou práci, tím spíš, že se na něj vykašlal v The Expendables 2 a tak specielně pro Nikolase na míru natočil film. Jenže scénarista asi neměl moc času (dělal totiž víc na filmu Safe House) a pohodil produkci jen jakýsi pamflet, co ho napadl narychlo při čekání u bankovní přepážky. Ve filmu Stolen je snad nejvíc okoukaných, použitých, již jinde spatřených scén a děje, co se kdy v podobných filmech objevilo. Místy to až zavání parodií Bláznivé střely, ale smát se nemůžu, téma je přece tak vážné. Přesto jde o film, kterým se neurazíte, když vám ho někdo pustí... po padesátiletém kómatu a vy tak za 90 minut stihnete ty nejtypičtější dějové zápletky, kterými nás žánr akčního thrilleru už půl století zásobuje. Nevím však jestli je to ten správný film pro probrání. ()

Danny F.

Učebnicový příklad klasicky laděného akčního filmu. Stylem hodně okoukané. Naháněčka z celého filmu byla jediná co stála za skouknutí. Jednoduché, nenáročné a laciné. 60% ()

Dreadd

Nick tentokrát svůj part odvedl dobře a příliš nepřehrává (možná ke konci měl k tomu tendence, ale Stolen určitě nerozšíří plejádu jeho legendárních scén a nápis "Academy Award Winner" tak protentokrát rozpálí doběla pouze jeho největší odpůrce). Stejně tak Simon West dokázal při akčních scénách uhlídat kameru a střih tak, aby přidával na dynamice a neubíral příliš na přehlednosti a nad drobnými podivnostmi jako jsou záběry termokamerou nebo vytvoření dokonalého kruhu výbušninou by se daly přivřít oči. Ale ten blbec, co si myslel, že akční scénář dokáže napsat i amatér se hodně spletl. Akční fanoušci jistě nečekali žádný silný příběh a spokojili by se s dobře zvládnutou akcí a smysluplnou zápletkou v pozadí, třeba i na jedno použití. A nedá se tu ani příliš spoilerovat, jelikož všechno už dávno prozradily trailery. Hodinu se jezdí autem, pak si Nick zlomí palec, ale narovná si ho a jede se dál, rozhodnou se vykrást banku, která má přímo pod hroudou zlata příhodně podzemní tunel a kdokoliv může přijít a odspodu si natavit potřebný valoun a samozřejmě ještě zachrání dcerku z plamenů, aby náhodou nechyběl happy-end. Nakonec ani nezbyl čas na osvětu zázračného zmrtvýchvstání a radši nechali Nicka poskakovat se zaručeně pravou hroudou zlata. ()

m.a.t.o.

„Takže toto celé si vymyslel v base?" - „Nudil som sa!" Áno, ten námet bol sfilmovaný snáď tisíc krát, áno scenár má trhliny (alebo presnejšie povedané diery) a áno Nicolas Cage vyzerá pri hand-to-hand combatoch naozaj trápne. ALE páčilo sa mi ako si s týmto chabým materiálom (a rozpočtom 35 mega ;)) Simon West poradil. Vedel, že nemá cenu sa na niečo hrať, a tak nám naservíroval slušnú akčnú jazdu, pri ktorej razil heslo: "Keď nie logika, tak aspoň tempo!" A práve to veľmi oceňujem, pretože z toho cítiť také to old-schoolové razenie. Mať 12 rokov, tak tento film milujem. Trun da brain off! 55 % ()

JohnSmith

Nebudu dávat horší hodnocení, protože ačkoli je tohle bída s nouzí, viděl jsem i horší kousky. Není to zas tak moc vina Simona Westa, který se snaží jak jen to jde,ale prostě se špatným scénářem plným ohraných klišé neuděláte nic. O nějakém hereckém výkonu hlavní trojice se nedá vůbec mluvit. Josh Lucas je naprostý omyl, Cage opět potvrdil, že dny jeho slávy jsou dávno sečteny a nemastný neslaný Danny Huston je asi největším zklamáním. ()