Grave Encounters

všechny plakáty

bourec

Zase jedna totálně obtěžující kravina.Partička pitomců dělá dokument,zavře se okno,dveře a pak začnou jančit,ta buchta se zalyká,a chvílema zní ,jak když sere na hajzlu.Neptám se ,proč znovu a znovu nějaký hovado točí pořád to samý,protože stejně bych se mohl ptát,proč na to znovu čumíme.Ale hovno je to řádný.20%. ()

Immortal17

Je to taková pořádná lekavka, kdo má rád dokumentární horory, je to pro ně to pravé ořechové. :) Je to skvěle zdokumentované, kamery stojí na správných místech...nemám co namítat, snad jen, že ta zápletka mohla být trochu víc rozuzlenější a konec měl být trochu více vysvětlen, seběhlo se všechno strašně rychle. ()

fars

Je to neco jako mix Zahady Blair witch a Pokoje 1408. Neni to spatne, i pres to, ze nejde o kdovijak originalni pecku. Oproti Blair tady uvidime par slusnych bubaku, a oproti Paranormal activity tady nejsou herci vylozene nudni. Vlastne me ty paka s jejich snahou o drsny televizni ducharsky serial dost bavily :-) ()

Pilgrimka

"SLAM IT!!" ...Prvních cca 30minut si pohrálo s mojí bránicí a zbytek zase s mým dechem. S tím dechem to nemyslím až tak doslova. Musím prostě uznat, že nejedna lekačka na mě fakt zapůsobila, a po většinu času jsem byla i docela napnutá jak guma od tepláků. Atmosféra opuštěné psychiatrické léčebny byla skvělá. Nicméně. Všeho moc škodí, a tady pár věcí potentili a přetentili, zamotali a přehnali až z toho jsou only three stars. ()

Nivenx

Pár lidí přijde do blázince a hledají příznaky nadpřirozena. Postupně se stávají obětí duchů, kteří je uvnitř blázince zavřou a pozabíjí. Od začátku do padesáté minuty všichni běhají a atmosféra není vůbec špatná, tak film nenudí, ale kde nic tu nic. Čekal jsem nějaké to větší mrazení, nějaké mega lekačky, ale nějak to se mnou nehnulo. A to hlavně proto, že kromě jednoho záběru jsou všechny záběry střihnuté během sekundy. Bum a všichni zase běží pryč odtud a tím pádem je celá scéna úplně zkažená. Grave Encounters není vůbec špatným počinem, ale bohužel málo vygradované scény a to z tohoto filmu dělá obyčejný lehký nadprůměr. 55% ()

URBAN

Velice mě to překvapilo, nadmíru mě to překvapilo. Není to tak skvělé jako moje hodnocení, ale já tomu tu pátou hvězdičku nakonec dal. Ze začátku to bylo trochu rozporuplné, ale ono se to po chvíli urovnalo a mělo to neskutečnou temnou atmosféru a překvapivě to bylo celkem i real. Ta uzkost z toho jen srší a herci se toho ujali a udělali z toho skvělou podívanou. ( 2.9.16/MAC ) ()

Lachtaan

Po RECu a Blair Witch jsem začal found footage hororům pekelně fandit a v momentě, kdy jsem narazil na Grave Encounters, bylo jasné, co bude mým dalším děsivým filmem. Vhodit nás hned na začátku do na horory nejvhodnějšího prostředí (hned za jeskyněmi) bylo tím nejlepším tahem zdejších tvůrců a hlavně v druhé polovině jsem byl místy i dost rád, že sleduju za světla. Po čertech nepříjemně skvělá záležitost. ()

DJ Rocco iNc

No jasnačka......Záhada Blair Witch......Teraz všetky filmy budú točiť na ten štýl,pretože mal úspech...Dokonca sú tam prvky aj z Paranormal Activity....Taký mix hororov. V jednej scéne vstúpia režisér a ,,čarodej" do jednej z miestností budovy, kde točili dokument. Odznela tam dosť trápna veta: ,,Ejha, citím tu dosť veľa nepríjemnej energie". Tak čo k tomu povedať. ()

arbitr

Rozporuplné hodnocení: 1.pokus -sobota večer, ideální čas i prostředí ke sledování, po 35 minutách jsem se přistihnul, že spím, tak jsem to vypnul. Ráno chci dát odpad, přečtu si zdejší komentáře a dám tomu ještě jednu šanci. V polovině filmu se začne něco dít a pak už je to adrenalinová jízda až do samého závěru. I ten mohl být lepší. Podtrženo sečteno a zprůměrováno je to za 2,5. Blázinec jak má být. ()

ecceHOMMO

Roztrieštené....akoby autori ani presne nevedeli, čo vlastne chcú. Či ísť cestou klasického filmu, alebo ručnej nepodajnej kamery. Zvolili strednú cestu. A ukázalo sa, že stredná cesta nie vždy je tá najlepšia. Slabé okamihy ( načahujúce sa ruky zo stropu - podlomujúce autenticitu) striedajú skvelé momenty ( lietajúca posteľ). ()

Avathar

"DEATH AWAITS." Filmový ekvivalent návštevy strašidelného domu v zábavnom parku. V skutočnosti sa nebojíte, pretože viete, že je to len "akože," a proste sa len dobre bavíte. Nečakal som nič, dostal som viac než dosť. Inšpiráciu inde to nezaprie (hlavne BLAIR WITCH), ale prostredie opustenej psychiatrickej liečebne je skvelé, atmosféra miestami povážlivo tuhá, herci uveriteľní a scény dostatočne mrazivé. Spokojnosť. Veľká. Len pár postrehov: 1. To, že autori nám ukázali pár duchov takpovediac "naostro" mi až tak nevadilo, ale predsa len... film je lepší, keď len naznačuje. 2. Niektoré nápady (vaňa, meniace sa chodby, stála tma) potešili moc. 3. Záver, ktorý mal naznačiť, prečo vlastne v budove straší je pomerne nablblý/klišovitý (a IMHO, vôbec tam nemusel byť). 4. To isté platí pre úplne záverečnú scénu. ()

Mrkvič

Oproti jiným duchařinám tu jsou tupé postavy, se kterýma se těžko někdo sžije. Oproti jiným duchařinám se tohle snaží zakaždou cenu v každé minutě nečím šokovat. Takže i když jsem se začínal třeba bát, tvůrci střihli další scénu tak debilní, že byl ten strach v tahu. Taže je to nic s ničím. Navíc místy dost blbý nic. ()

karlik4801

Paranormal Activity v terénu. Odkrývání minulosti ve strašidelném smyslu, jen ty protáhlý pusy, působí to na mě divně. Pak ten retard co skočil do výtahové šachty, nějaké scény pro mě byly jen slabší zábavou a ani chvíli jsem se nebál. Kupodivu mě to bavilo a rád jsem to dokoukal až do konce. I když to nebylo nic extra, druhý díl si ujít nenechám. ()

Sfinkter

Schéma Blair Witch tu funguje výborně a gradace šílenství a divákova napětí je vyhnána do maxima. Určitě jeden z nejlepších snímků v historii FF subžánru. ()

Bobik9

Vlastně to nebylo vůbec špatné. Tenhle film má smůlu, že found footage hororů je v dnešní době tolik, že i tyto lepší díla, prostě zapadnou. Co mi na podobných filmech vadí a tento není výjimkou je, že herci jsou naprosto jaloví a nezajímaví. Ženská vždycky ječí jak o život, černoch furt říká mén a fuck. Jinak prostředí blázince je samozřejmě klasika a asi nikdy neomrzí. Nevím moc, co k tomu říct. Všechno jede jako podle nejprůměrnějšího scénáře pro horor. Všechno je tak klasické a přesto to podle mě docela funguje. ()

Raven0

I když nad některými záběry se člověk pozastaví a říká si, co to sakra je? Neví, zda se smát nebo brečet... Amatérismus občas zkrátka kazí dojem. Druhá půlka už ale nabírá grády a pravdou je, že jsem ono pověstné mrazení v zádech cítil poměrně často a párkrát jsem se i lekl. Svůj účel film tedy splnil. ()