Komentáře uživatelů k filmu (1 389)

 • verbal
  ****

  Abrakadabraka, chci metrového čuráka! Zdá se, že tahle partička jánošikovských čáryfuků by mi mé přání byla schopna v mžiku splnit, akorát by to pravděpodobně dopadlo tak, že já bych čuměl v Ostravě a můj nový, výstavní pyj by se nakrucoval někde ve Francii před anorektickými modelkami, kterým by se nevešel ani do mezery mezi paží a čnijícími žebry, kdyby si daly ruku v bok. Důvod? Tak ten nezjistíte, ani když to pečlivě dokoukáte až za titulky. Jelikož nemám rád otevřené konečníky s vyhřezlou logikou, musím této jinak vskutku pompézní, svižné a zábavné vyjebávací podívané odepřít plnou palbu, neboť neuspokojivý závěr vyjebal i s verbalem jakožto divákem, a to se přeci nedělá. Se mnou nikdo vyjebávat nebude!(27.8.2013)

 • Matty
  **

  Heist movie, z něhož někdo vykradl logiku. Pětice (!) scenáristů se tak snažila přechytračit diváka, až pánové nakonec přechytračili sami sebe. Nezbytná míra divákovy nedůvěry, s níž lepší filmy o podrazech vědomě pracují, byla několikanásobně překročena. Nelze věřit ani kouzelníkům, kteří po skoku v čase jednají v rozporu s jejich úvodní profilací (mnoho dalšího se o nich přitom po zbytek filmu nedozvíme), ani jejich trikům, neboť za ně kouzlí převážně CGI, čím dochází ke zpřetrhání pout mezi jejich kousky a realitou. Kouzelnické výstupy jsou v zásadě jenom záminkami ke zdlouhavým a střihem zpraseným akčním scénám. Chabé finální odůvodnění smyslu každého z představení je jen další z bezpočtu snah o rozptýlení pozornosti, konkrétně snahou o navození dojmu, že každá z „jánošíkovských“ šou byla něčím víc než autonomní atrakcí. Třeba součástí promyšleného celku, řízeného pravidly, která se nemění za pochodu a jehož jednotlivé části nejsou propojené za užití zarážejícího množství náhod a předpokladů, že určitá osoba zareaguje na určitou situaci pouze jedním a ne jiným způsobem. Finální zvrat film obírá o zbytky logické koherence. Ano, takový konec jsem vážně nečekal, ale z toho důvodu, že by v návaznosti na předchozích sto minut postrádal jakoukoli logiku. Namísto pocitu, jak chytře jsem byl převezen (Wow efekt), se dostavil nahořklý smích nad něčí schopností obětovat Bohu překvapení veškerou věrohodnost a smysluplnost příběhu (WTF efekt). Každý vyprávěcí prostředek slouží k ošálení diváka do té míry, že si faleš filmu neustále uvědomujeme a jeho kejkle tudíž nezabírají. Na dosti podobném principu (prozradíme vám pravidla hry a stejně vás převezeme) byl založen Dokonalý trik, v němž však onen trik podpíraly dvě hodiny předcházejícího dění. Zvrat u Nolana nebyl vykouzlen ze scénáristické bezradnosti až těsně před koncem, jenom aby film už nějak skončil. V Podfukářích je - počínaje způsobem, jakým je uveden název filmu - příliš zjevné, že oběťmi podrazu máme být my. Něco takového by možná zabíralo u Kaprfíldova živého výstupu, ale v hraném celovečeráku to ve výsledku vede k tomu, že celý film zpětně ztrácí smysl, neboť se vybarví jako pouhopouhý klam. Utilitárně se nakládá také s herci. Většina z nich byla obsazena jenom pro navýšení prestiže filmu a plní tutéž okrasnou a rozptylující funkci, která je jednou z postav přisuzována kouzelníkově pohledné asistentce. Takovou asistentkou je pak také samotný Louis Leterrier. Jenomže asistentkou bez kouzelníka. Usilovně rozptyluje naší pozornost, aby v závěru bezelstně připustil, že hlavní náplň jeho představení tvořil samotný akt rozptýlení.Apendix: jako největší výsměch vyznívá snaha protlačit do Podfukářů, filmu, který obhajuje podvodníky a trestá ty, kteří na podvody upozorňují, kritiku nespravedlivých sociálních poměrů (zřejmě dozvuk Occupy Wall Street). 40%(4.6.2013)

 • J*A*S*M
  **

  Podfukáři, aneb jak se kanonádou blyštivých atrakcí snažit překrýt fakt, že děj a motivace všech zúčastněných postav nedávají vůbec smysl. A to jak v dílčích scénách, tak celkově. Naprosto ukázkový představitel tupého popcornového mainstreamu a nehorázně nevyužitého hereckého obsazení.(27.8.2013)

 • Malarkey
  ***

  Hodně komplikovaný, ale zároveň dost nápaditý příběh. A herci k tomu jako třešnička na dortu. Byla z nich cejtit ta kouzelnická arogance a vychytralost, se kterou jejich nápad rostl a padal. Musím ale říct, že kvůli tomuhle všemu jsem ty čtyři hvězdičky nedal. Kdybych se řídil podle toho, tak bych nepřekročil dvě. Měl jsem, co se týče příběhu, v hlavě naprosto šílenej zmatek. Líbil se mi ale způsob, jakým byl film natočen. Režisér si evidentně dal záležet, když to bral jako jeho vysněný projekt. Zaručeně nejlepší a nejkrásnější herečka byla ale Mélanie Laurent. Na tu bych mohl koukat od rána do večera. A kdyby ti kouzelníci nechali před zraky diváků zmizet právě ji, určitě bych psal pohoršující dopis až do Hollywoodu, kde bych požadoval vysvětlení. Naštěstí ale svoji francouzskou eleganci a šarm představila v naprosto uspokojující formě. Je vidět, že sám režisér, Francouz, moc dobře ví, kdo je Mélanie zač. Tak je tedy vidět, že ačkoliv má film svoje mouchy, určité pochvaly si rozhodně zaslouží. Ve výsledku tedy spokojenost a nenápadné očekávání od druhého dílu...(13.12.2013)

 • Cervenak
  ****

  Zrejme guilty pleasure leta 2013. Dokonalý trik. Tak opojná, efektná a dynamická forma a tak s chuťou hrajúci herci, až sa divák rád nechá oklamať ilúziou, že to vlastne všetko dávalo zmysel. Ale bavil som sa veľmi.(25.8.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Zatímco v USA maj na okrádaní podfukáře, tak u nás máme na okrádání ODS. Tu českou, silně nepovedenou verzi podfukářů v modré barvě radši nechám stranou a vrhnu se po hlavě do kouzelnických podfukářů z USA. Film je od začátku jak dynamit při kterým se netrpělivě čeká, kdy udělá bum. Už ten začátek byl prostě stylovej a mrakodrap rozvícenej na károvou osmičku mě dostal. A ještě jedna věc mě zaujala hned v prologu a tou "věcí" je hudba, protože uměla dokonale podpořit tempo filmu. Za nejsilnější část filmu považuju kouzelnický show, to s pořadovým číslem dvě bylo prostě luxusní. Vysloveně zábavných monentů nebylo až tolik a měl se o ně starat asi hlavně Woody Harrelson, ale ač mám tohohle chlapa hodně rád, tady musím říct, že příliš velký proud vtipu netekl, ale vše vynahrazoval fakt, že se ve filmu pořád něco dělo a samozřejmě jsem okamžitě skočil na špek tvůrcům a lámal jsem si svou pěknou hlavičku s otázkou, kdo že je pátej jezdec, tady teda musím říct, že výsledek beru od tvůrců trošku jako podraz a měl bych tam pár otázek a připomínek, ale vem to čert, je to film, který má za cíl jediný, pobavit. Protože v týhle zemi se umět odreagovat, odpoutat se od každodenních stresů, zrelaxovat a alespoň na chvíli nemyslet na starosti, ale bavit se, je čím dál tím víc těžší a tomuhle bijáku se to alespoň se mnou povedlo dokonale. A ještě k herečkám, že Melanie je krásná ženská to už nějakej ten rok vím, ale na madam Islu Fisher si rád v budoucnu posvítím neb ta její postava si vysloveně křikla o pořádnou porci světla .(21.6.2013)

 • Djkoma
  ****

  Kdo ve filmu o partičce moderních kouzelníků čekal férovou hru s logikou a bez iluzí? Tohle je nefér od první minuty! Ale přitom je to tolik efektní (kamera si hraje a poletuje všude možně) a zábavně přímočaré (vysvětlovat bude přeci "božský" Morgan Freeman, jako v každém jeho filmu). Tohle není regulérní hra kočky s myší, tohle je prostě hra s divákem, který to musí přijmout a bavit se nebo odmítnout a pak po deseti minutých může film vypnout a pustit si znovu Prestige. Volba je vaše, ale dlouho nebylo kouzlení tak "v kurzu" jako tady.(28.8.2013)

 • T2
  ****

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $117,723,989Tržby Celosvetovo $351,723,989Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,276,875Tržby za predaj DVD v USA $15,449,217║ konečne sa po dlhšej dobe opäť našiel v tom správnom filmovom zložení Louis Leterrier a dosť slušne to odpálil, podarený svižný filmýk /80%/(21.9.2013)

 • Nathalie
  ****

  70% Lehce guilty, těžce pleasure. Lehkonohé, svižné, zábavné a nesmyslné. Robinhoodovské postavy bojují proti všem možným zákonům: práva, fyziky i logiky. Jakmile se v tom začnete vrtat, objeví se díra za dírou. Paradoxně to nevadí: Podfukáři trpí podobným syndromem jako Dannyho partáci 2: film si hraje nejen s postavami na kočku a na myš, ale i s divákem, který pro stromy nevidí les a na konci je bud otráven, nebo pobaven. Jako by to celé byla jen metafora kouzelnického triku. Jinými slovy: podfuku. Nebo iluze. To je na Vás.(14.7.2013)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Lionsgate,Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 3,082 // Otvárací Víkend USA: $29,350,389 //(26.8.2013)

 • Fr
  ****

  ,,POJĎTE BLÍŽ. JEŠTĚ BLÍŽ. PROTOŽE NYNÍ POZNÁTE NAŠE TAJEMSTVÍ.…“ /// Dannyho parťáci byli cool, jenže neuměli kouzlit. Kouzelníci sice kouzlit uměli, ale zase ukradli akorát tak vizáž Dieterovi Bohlenovi (my starší víme, ty se zeptej mámy!). Film, co hraje na základní lidský pudy, páč každej by chtěl vědět to, co si myslí ten druhej (aspoň kurva myslím…), nebo dokonce třeba na dálku vykrást banku. (A to nemluvím vo touze, bejt nejchytřejší v místnosti!) Taky rádi držíme palce nesprávnejm lidem. Navíc tihle frajeři začnou konat jako Robin Hood – vždyť kdo by nechtěl vidět zchudlýho pracháče a jako bonus mít jeho prachy na svým kontě? Takže si troufnu tvrdit, že jde o podívanou pro lidi, pohodovku s příběhovým pozlátkem, fajn obsazením, humorem a samo, že i kouzlama. P.S.: A fakt to funguje! Včera jsem viděl čuráka v Paříži a Verbala kupovat vohromný trenky! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celkem mě sere Val Valentino. 2.) Dokonalý trik zdál se mi poněkud dokonalej a Iluzionista zbytečně romantickej. 3.) Thx za titule ,,blackky“ a ,,anespor“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ **(2.9.2013)

 • novoten
  ****

  Tak rychlá, dynamická a dokonale ohlušující jízda, že jsem měl co dělat, abych ze sebe vydoloval zrnka nadhledu a nevyskládal maximální hodnocení. Tahle partička napevno počítá s tím, že se divák rád nechá vodit za nos, aby posléze mohl užasle obdivovat výslednou atrakci. A protože je Louis Leterrier zatraceně šikovný mistr loutkář, nenechám svoje drobné výtky k pointě a slabšímu tempu druhé poloviny znít příliš hlasitě.(7.10.2013)

 • EdaS
  ***

  Ne, nehraje se fér, ale díky tomu, že je to svižné, hrají v tom sympatičtí herci (a Mélanie Laurent je ještě krásnější než v Panchartech) a já o tom celém radši moc nepřemýšlel, dokázel jsem si Podfukáře opravdu užít. Guilty 70%(30.6.2013)

 • emma53
  ****

  U mě se země neotřásala v základech, hvězdy nepadaly na zem a už vůbec ne prašule, ale já se při téhle show nestihla nějak výrazně nudit. Byla to opravdu rychlá jízda čtyř jezdců, kde moje mysl sice nestíhala všechno pobrat, co se logiky týká, ale v tomhle případě to asi nebylo úplně to nejdůležitější, jinak (mimo jiné) za ten konec bych chtěla nazpátek vstupný. Tu kouzelnickou atmosféru se jim podařilo po vizuální stránce ukočírovat bezvadně, takže když nebudu přemýšlet moc nad smysluplností viděného, slabší čtyřku si za ten fajn relax Podfukáři určitě zaslouží. A s tou károvou sedmičkou na začátku to bylo fakt perfektní.(7.9.2013)

 • H34D
  ***

  Podfukáři jsou šíleně cool, vzduchem létají konfety dolarovky i po kilech, ovšem právě chybějící pokora a cit pro detail by tomuto filmu prospěla více. Příkladem budiž geniální Dokonalý trik. Podfukáři mají šťávu, ale jdou na to příliš megalomansky a nabubřele, nicméně i tak se jim v závěru podařilo solidní překvapení. 6/10(26.2.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Podfukáři jsou nepochybně zábavný film od začátku do konce a dokážou i příjemně fascinovat. Herci hrají dobře a jde vidět, že si to užívají, zejména Morgan Freeman zde dostal po dlouhé době dostatek prostoru, aby se předvedl a samozřejmě je zde potřeba zmínit, že Podfukáři mají jednu z nejinovativnějších zápletek od dob Matrixu. Rozhodně doporučuji. 75%(26.8.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  S kouzelnickými zloději jsem se bavil naprosto skvěle a kdyby se jim do závěrečného mixu abrakadabra s čárymáryfuk nezamíchalo i nějaké to nepříliš vhodné dexempokrumplex, tak bych s pěti hvězdami vůbec neváhal.(20.1.2014)

 • M.a.t.t.
  ***

  Ideálny materiál na upútavky. Charizmatický casting, cool vizuál a i film samotný má slušný drajv, ktorý podporuje aj dynamická hudba. To všetko s cieľom zamaskovať, že v ňom takmer nič nedáva dokonalý zmysel a to vrátane väčšiny trikov, ktoré sú buď postavené na šialených a nepravdepodobných náhodách, alebo by ich realizácia musela stáť ťažké milóny. A je ozaj škoda, že tú hravosť, ktorú cítiť z väčšiny zložiek filmu niekto nepodporil adekvatnym scenárom, v konečnom dôsledku totiž Podfukári nie sú o niekoľko krokov pred divákom ale aj sami pred sebou.(25.8.2013)

 • Zíza
  ****

  Sedla jsem si k tomu a nechala se unášet klamy a magií a bavilo mě to. Fakt že jo. Mělo to spád, zajímavé postavy a já jen čekala, kdy se to potentuje. A potentovalo se to krásně a pro leckoho lehce neuspokojivě. Pěkný film, který mě na konci dokázal z poloviny překvapit. Jsem zvědavá na pokračování, doufám, že to bude alespoň stejně zábavné jako tenhle film.(5.10.2014)

 • Segrestor
  ****

  Nyní jsem to viděl. Přesto, že je tam napětí pomálu, člověk tak nějak tuší, že to dobře dopadne, dějových zvratů není také mnoho a k zábavě zbývá jen odhalování filmových efektů, se na to pořád dá krásně koukat. Jen škoda té hloubky. Rozuměj, klouže to po povrchu a pořád cítíte, že to může jít hlouběji, ale nejde to. Prostě takové napůl, to si to člověk může rovnou udělat rukou. Harrelson a Ruffalo jsou ale pořád strašně fajn, kvůli nim se to i vyplatí. Bohužel se nám tu sešli dva skřehotavý chlápci. Freeman, jehož hlas zní, jako by jste mu celou dobu stáli na koulích, on nejen že tak mluví, on se tam i tak tváří. A ten nešťastný Jesí Eisenberg, jehož hlas vás dřív nebo později začne brutálně srát. Ten když otevře zobák, zní jako rozklepaný ratlík, kterému hrozí vivisekce z rukou dvoumetrového negra, který má za sebou odseděných 20 let za sexuální delikty na domácích zvířatech. Neposlouchatelné. Myslel jsem, že to nikdy neřeknu, ale doporučuju dabing. Film má dva konce. To ne, že dva různé, ale pořád to tak nějak končí a pak je tam zase něco a zase něco... Už si člověk říká, že už by to mohlo skončit a ne, je tam ještě jedno vysvětlení a tak. No, to zamrzí. Kvůli tomu debilnímu druhému a předchozím výtkám srážím na čtyři, jinak jsem byl spokojen. Pozor, ten film je jen na jedno koukání, podruhé už je to tak na hvězdu maximálně tak za hudbu.(17.10.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace