Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

Peytl

Merlin s Gandalfem by si za tyto barvičky a vizuál nechali i koule uříznout, avšak na oplátku by poradili něco v tom nesmyslu, že hlavní je přece příběh, jenže to je jako házet pověstná kouzelnická varlata na zeď a co si budem nalhávat, ani nejdokonalejší magie by této kravince moc platná nebyla. Pošahaní Harrelsonovi parťáci v sobě neměli kouska charismatu a se mnou lomcovala antipatie k mladistvým čáryfuckům od první chvíle, pro zpestření jsem očekával alespoň přeříznutí kouzelnické kravky od těch dvou homoušů, takový kouzelnický sendvič, to bych akceptoval mnohem raději, než nemastné, neslané a přehrávané plky a neskutečnou koncentraci hloupostí. A navíc, jak může někdo vedle sebe postavit Caina, Freemana, Harrelsona a zároveň ty sotva ze zkumavky vypadlé genetické průsery? No, nepěkně jste mě nasrali, téměř kouzelně a já dlužen zmíněnému tématu výše, uděluji dvě...slovy DVĚ koule. I pan Tau, který byl zaměřen pedofilně a tedy primárně pro haranty, by se radši v prdeli viděl, než aby musel mlátit do buřinky v takové hovězině, která si hraje na dospěláckou zábavu a je přitom víc infantilní než slůně Bimbo. Takže čury mury fuck ve spolek, obchcali vás magicky. ()

Omnibus

Kouzlení nebavilo. Jako kriminálka mě to nezaujalo, jako love story iritovalo. Pokud vůbec chcete s tímhle filmovým podfukem ztrácet čas, doporučuji zhlédnout v 5D (za každého z 5 scénáristů je jedno D). A jak funguje 5D? U prvního triku těch čtyř žokejů (pardon, jezdců), budou lítat rozhazované bankovky kinosálem přímo nad vašimi hlavami a vy si nějaké můžete nasbírat, místo žádání vrácení vstupného. Protože brzy po tom vcelku slušném prvním představení následuje druhé, již zmršené. Uzamčení logiky děje (a uvěřitelnosti jednání postav) do trezoru a vhození do řeky, před zraky několika tisíců hystericky tleskajících zpovykaných komparzistů, ječících jak při volbě amerického prezidenta. Podaří se trik? Osvobodí se logika z trezoru? Vyplave? Nevyplave? Okamžik napětí... A nic. Nevyplavala...       Asi byl ten trezor z ošizeného materiálu, na dně řeky se zdeformoval a logika měla po žížalkách. A my diváci taky. Vesměs nesympatické postavy příběhu se dělily na blbé, navedené a povykující komparz. Občas si to prohodily. Osvětlení scén dostatečné. Spotřeba elektřiny značná. Nakonec se četník a zloději společně projeli na kolotoči, čímž mě dorazili (já radši houpačky, houpat mě můžou klidně celý film, ale na kolotoči blinkám). A z toho vysvětlování v závěru jsem dostal tik do OKA.      Shrnuto: z celého filmu zaujal jen ten hypnotizér. Samozřejmě příšerná karikatura (a skuteční hypnotizéři určitě zoufale luskali prsty, aby se z toho zlého snu probudili), ale Woody Harrelson je holt takovej šoumen, že může něco i naprosto zkurvit, ale pořád je to zábavné. ()

liskam

Slušná jízda, na mě bohužel až moc komediální, být to více ve stylu ilusionisty hodnotil bych lépe. Takhle pouhých 65% ()

mzss1

Tak teda, neměl jsem žádné očekávání, když jsem si tento film vybral a pustil. Myslel jsem, že to bude taková průměrná, až podprůměrná hovadinka a ono se tak nestalo a za to jsem rád, že jsem příjemně překvapen. Po traileru jsem si myslel, že to bude taková blbůstka s namachrovanými mladými týpky, ale dopadlo to úplně jinak. Samozřejmě to má své nedostatky, ale většinou je film obložen klady. Jak film krátce shrnout ? Rozhodně je to netypický a moderně laděný thriller s prvky nadpřirozenými prvky, což jsou nad mým velkým překvapením kouzla. Takže když píši kouzla, asi to mnohé trkne do oka, že to bude nejspíš nějaká blbost. Jenomže film má opravdu neskutečné a velmi dobré nápady, takže během sledování celého filmu mi to nepřišlo tak hloupé a střelené. Třeba televizní show Davida Copperfielda - tak to je docela podobné, protože mnoho scén se odehrává na jevišti, kdy ústřední čtveřice kouzelníků (hlavních hrdinů filmu) předvádí různá kouzla atd. Celý snímek se nese v odlehčeném stylu, takže tu není nějaká velká vážnost či napínavost. Ty 2 hodiny utečou celkem rychle. Úvod mě hned dosti zaujal a pak už mě vše bavilo víc a víc. 1/2 filmu se asi tak docela rozjížděla a ta 2/2 měla už pořádné grády. Takže se tento film fakt nedá moc popisovat. Nechci nějak srovnávat, ale některé filmy co jsou podobně trochu ujeté mě nebaví, třeba parodie na akční filmy, které sice mají nějaké šílené nadstandartní nápady - ty mě neberou, např. filmy Zastav a nepřežiješ, Wanted atd. Zde jsem se divil, že to bylo skoro celé o kouzelch, tak jsem si říkal, tohle není thriller/krimi jak je zde žnrově vztyčeno, ale nevadí. Důležité je, že jsem se bavil. Samozřejmě, takové tipy filmů nevyhledávám, ale občas se taková podobná štastná vyjímka najde. Není to bez chyb, to uznávám. Ke zvýšení dokonalosti a k 5 hvězdě mi chybí ještě větší velkolpeost, více nápadů a trochu větší porozumění příběhu, některých dialogů a přesným účelem hlavních hrdinů. Ale jsou to celkem malé nedostatky, takže v pohodě. Finále mě dostalo, mělo pár dobrých zvratů, které byly celkem srozumitelně vysvětleny. I se ve filmu najde dost dobrých, vtipných scén. Co se týči hudby, tak jsem velmi potěšen. Nečekal jsem, že Brian Tyler dokáže i v tomto netypickém žánru složit vydařený soundtrack. Od něj se mi líbí hudba např. z filmů: Rambo: Do pekla a zpět, Několik dílů Rychle a zběsile, Expendables 1 a 2, Nezvratný osud 5, Iron Man 3 atd atd. Zde dokázal složit opět základní hudební motiv k tomuto filmu, který pak v několika scénách opakoval a různě variačně ladil, takže neříkám, že je to úplně gradující sounstrack, ale vydařil se. Herecké obsazení je na tom výborně. Ústřední kouzelnická čtveřice se povedla. Tvoří ji Isla Fisher, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson a Dave Franco. Další herci. Bavil mě zde samozřejmě Morgan Freeman jako vždy, pak Mark Ruffalo - jeho role poldy mě velmi bavila a pak i Michael Caine, který zde menší rolí v některých scénách sice potěšil, ale jeho role byla tak trochu zbytečná, ale nevadí. Dokonec máme ve filmu i jednu dobře natočenou honičku a jednu bouračku. Režie je zvládnuta velmi dobře. Kamera je vydařená, má to několik dobrých detailních efektů. Takže velmi zvláštní film. Myslím, že jsem popsal vše podstatné. Nenmám co více už moc dodávat. Film má menší nedostatky, ale není jich mnoho, mohla to být pecka, ale nevadí, i tak jse dost a dost spokojen, protože jsem od tohoto filmu nečekal vůbec nic. Není to můj typ filmů, plné hodnocení nedávám, ale to nemění na tom vůbec nic. Určitě se k tomuto vydařenému dílu ještě někdy vrátím. Výsledně hodnotím na rozhodně zasloužených 84% = **** () (méně) (více)

kingik

Čáry máry fuk, a kdyby tihle špičkový iluzionisté mohli, tak odčarují celý tenhle film. A upřímně řečeno, ani by mně nechyběl. Podle hesla "ten dělá to a ten zas ono", se řídí čtveřice kouzelníků i ve své branži a každý vyniká něčím jiným a speciálním. J.Daniel (Jesse Eisenberg) to umí s kartami, Henley (Isla Fisher) je mistryní úniků, Jack (Dave Franco) dokáže "šlohnout" vše, co není přikované a Merritt (Woody Harrelson) je mentalista. Spojili se, aby si zvýšili svoje ego (jinak nevím, k čemu to bylo dobré) a pozoruhodně vykradli nějakou tu banku, případně obelstili svým upečeným kouzelnickým dortem FBI a Interpol, jež si na sladkém, v rámci spravedlnosti, chtějí taky smlsnout. Dohromady tvoří skupinu "Čtyři jezdci", kterých ale bylo původně pět, a tak zbývá během filmu odhalit, kdo je ten pátý a jaké finty a zvraty si film na diváka nachystal, pro zamotání diváckých hlaviček toho bylo poměrně dost. Jenže ke vší smůle (filmu) jsem každou fintu, zvrat i pointu prohlédl předem, a to značilo jen táhlou nudu a umocnilo celkovou rozvleklost filmu, a to především v jeho první hodině. Když se to po hodině kouzelnické show v Las Vegas, nějakých povinných keců a působivých triků, docela slušně rozjelo ve druhé hodině, tak už mě film neoslnil, protože byl přeplácaný, s nepříliš reálným příběhem a s řadou v reálu technicky neproveditelných kouzel, ačkoliv po cyklu "Extrémní magie" nevylučuji, že je množství kouzel, která jdou za hranici lidského chápání, ale tady to tolik nefungovalo. Když jsem tedy každý rádoby důmyslný manévr filmu prohlédl, a tím pádem poměrně složitou stavbu filmu prokoukl, tak už toho moc nezbylo, až na perfektní technické provedení, dobrou hudbu Briana Tylera a snaživé herecké výkony všech zúčastněných. Jinak film po podrobnější analýze stojí za děravý kouzelnický cylindr, ve kterém jeho dvojité dno odhalíte při trošce soustředění až nechtěně snadno. Jenže filmu příprava a provedení takto rutinního triku trvá neúnosné dvě hodiny, až si divák z nudy začne nacvičovat Houdiniho starý dobrý kouzelnický trik spočívající v nepozorovaném úniku před tímto filmem. Uvidíte, že po zhlédnutí filmu zalitujete, že jste ho nepoužili mnohem dřív. Film je navíc žánrově nevyhraněný, často se přelévá z jednoho žánru do druhého, ale například do typického thrilleru má dost daleko. 50% ()

Snorlax

Ta jedna hvězdička je za schopnost castingu ukecat Michaela Caina, aby v něčem tak prostinkém promrhal svůj čas. Pointa hodná těch nejbrakovějších rodokapsů by si zasloužila umístění do muzea největších filmových hloupostí. ()

Šakal

Každý správný iluzionista, si je moc dobře vědom, že pro úspěšné provedení triku, je zcela zásádní, odvedení divákovi pozornosti, zcela jinam. Toho si je scénáristické kvinteto resp. sexteto iluzionistických virtuózů, v čele s L. Leterrierem, moc dobře vědomo. K jejich resp. divákově velké smůle, jim však uniklo to nejpodstatnější. Tajemství úspěchu každého kouzla resp. iluze (jak chcete) tkví v nevyzrazení pointy. Za žádnou cenu! Ono se totiž většinou ukáže, že samotný trik je naprosto triviální, zvýšenou pozornost si nezasluhující. Hlavní je vždy samotná show a skutečnost, že divák chce být šálen a zcela dobrovolně přistupuje na onu hru- kouzlící iluzionista versus žasnoucí = bavící se divák.. A je tu ještě jedno nebezpečí. Tak jako v případě Now you see me, se vám může lehce stát, že tou doslovnou polopatičností, kdy nešťastně podceňujete diváka, ho tak akorát naserete a ta hra s vyloženými kartami, má za následek jediné. Divák v nich lehce čte. Ptáte se co?... Velkým tučným písmem zvýrazněné, jedno slovo – bezradnost! 60% ()

IQ Tiqe

Nebylo to špatný (až na závěr), ale výborný trailer mě navnadil na víc. [viděno: kino] # Po zhlédnutí extended verze doma přidávám hvězdičku. ()

Tsuki

Musím uznat, že film není bohužel zdaleka tak famózní, jak působí v traileru. Ale to nevadí. I tak nejsem vysloveně zklamaná, že jsem na to šla do kina. Now You See Me má totiž dobré obsazení (především jsem ráda viděla Jesseho Eisenberga v další roli) a je efektní, což se samozřejmě na velkém plátně vyjímá nejlíp. Bohužel na něm ale kromě těch několika iluzí vlastně nic "magického" není. Konec je sice překvapivý, ale tak nějak nezajímavým způsobem. Nezbývá mi než si povzedchnout nad málo využitým potenciálem. ~(2,8)~ ()

Jordan

príliš pomotané, komplikované a prešpekulované... a preefektované... filmov o kúzelníkoch a mágoch nie je málo, tento sa snaží zaujať medzi nimi miesto svojou veľkorozpočtovosťou, nadupaným á-čkovým castingom, na ktorý sa dobre pozerá a dobre sa aj počúva a akčnou, no miestami zbytočne ujazdenou a rozpohybovanou leterrierovou réžiou... má to dobré momenty, no počas celého filmu som mal zlý pocit, že neviem, s kým mám ísť, koho mám sledovať, kto je "môj" hrdina, vychádzalo to napokon, samozrejme, na ruffala, lebo to bola jediná sympatická postava (ak nerátame woodyho, ktorý bol ale typický "vedľajší" charakter)... och, zbytočne sa tu snažím rozpisovať a dať hlavu a pätu obyčajnému slabo nadpriemernému hollywoodskemu mainstreamovému heist-thrilleru... stačilo ()

HoneyBunny

Rutinní, nelogický, povrchní. Prototyp dnešního velmi, velmi průměrného filmu natočeného pro hloupé diváky. Podfukáři mají být o kouzelnických tricích, ale ošívat se začnete už ve chvíli, kdy ve filmu uvidíte jasné CGI triky. To vám začne být jasné, že tvůrci s vámi nehrají fér a větší napětí budete cítit, když si pustíte staré epizody show Davida Copperfielda nebo skvělý britský seriál Hustle (v češtině taktéž Podfukáři). Jediné plus? Jesse Eisenberg a Mélanie Laurent tu jsou k nakousnutí. ()

Anderton

Podfukári sú ako kúzelnícky trik. Tvária sa navonok veľmi chytro, vyzerajú megalomansky, ale keď je trik prezradený, tak si poviete, že to bola dosť blbosť a okometujete to slovami "a to je všetko?". Bohužiaľ áno. O pozadí tajomného spolku, o ktorý by tu malo ísť predovšetkým, sa toho veľa nedozvieme a o motivácii hlavného chytráka úplné minimum, ktoré bohužiaľ na osvetlenie celého toho humbuku nestačí. Ak je pointa šokujúca, tak musí byť aj divák a nemal by iba pokrčiť plecami s tým, že to sa dalo predsa čakať, pretože z možných variant je to asi najvačšia blbosť. Možno chceli scenáristi poukázať na súčasný stav nenažraného kapitalizmu, ale pokiaľ by nás mal obhajovať takýto tím a takýmito prostriedkami, tak to radšej uprednostním štrajky a protesty. ()

Frajer42

Ale ano, rozhodně mě film pobavil. Konec byl lehoulince rozpačitý, ale příliš mi to nevadilo. Film má svůj styl. Režisér Louis Leterrier je moje krevní skupina a všechny jeho filmy jsou velmi dobré. Úplně mi nesedli Michael Caine a Morgen Freeman v roli záporáků, neboť oba mají příliš dobrácký výraz. Samotní podfukáři také nejsou králové sympatií a dohromady jim to klape, jako vyndávací zoubky polomrtvé babičky. To co drží film takhle vysoko je velmi svižný děj a kupa nevšedních triků. Velmi mi tento snímek připomínal film Dokonalý trik. Není pouze dotažen až do takové dokonalosti. Nudu při sledování jsem nepociťoval vůbec žádnou a nemám problém udělit 4* a vřele film doporučit. ()

AppleCore

Snaha udělat to stylový nakopala prdel snaze udělat to inteligentní. A tak ve výsledku nevidíte vlastně nic zajímavýho... jenom spoustu rádoby efektních hovadin. ()

boshke

Velice luxusně obsazený film, vypíchl bych skvělé sarkastické duo Eisenberg a Harrelson, leč celý ústřední oktet stojí za pochvalu. Po první projekci bych vyčetl pouze zbytečně do očí bijící efekty. Při té druhé toho možná bude hodno výtky více, ale jsem po té první spokojen. Dějem jsem byl plně vtažen a bez nějakého zásadního přemýšlení (možná proto nemám dalších výtek) jsem si jednoduše všechny triky, iluze a zvraty užíval a byl jsem zvědav, co z toho vypadne. Konec za nijak závratně povedený nepovažuji, nejsem si dokonce jist, zda jsem plně pochopil, oč tu vůbec celou dobu šlo, ve výsledku si však odnáším moc příjmený, oddychový zážitek... 80% ()

Kothy

Zajímavý kouzelnický film. Díky Michaelu Caneovi mi ti připomnělo Dokonalý trik, i když jeho kvalit to pochopitelně nedosahuje... Ale i tak to má nápad a je to celkem povedené. Herecké obsazení je taky dost kvalitní. Ty jejich triky byly perfektní. Každopádně konec mě naprosto dostal. To jsem opravdu nečekal. Isle Fisher to tam opravdu sekne. ;) A Conan O'Brien mě tam celkem dostal. "Ding Dong, That´s my Song." :D ()

Dzeyna

Hodně povedený snímek. Až do samotného odhalení jsem nevěděla, to co, nikdo. Opravdu hodně dobře promyšlené detaily! Celý děj je do sebe tak skvěle zamotán, že se v něm sice jde krásně vyznat, ale neuvědomíte si, že to do sebe až tak fantasticky zapadá a je to vše propojeno velmi laicky. Aktéři předvedli opravdu skvělé výkony a hlavně bylo i na co se dívat, u mě v rámci Jesseho Esenberga. Sice je tam pár zdlouhavých a nudných chvil, ale celkový komplet to vše překonal. ()

leila22

Podfukári sú takým tým príjemným filmom, ktorý vás baví celé dve hodiny aj bez toho, aby ste sa nervózne pretáčali z jedného boka na druhý, kedy už konečne príde koniec. Že je to občas príliš umelé, trošku nelogické a prekombinované som príliš neriešila. Keď ide o mágiu a efektné ilúzie, treba sa občas nechať uniesť a jednoducho sa len baviť. Aj napriek tomu, že o pár dní si už na film pravdepodobne nespomeniem, dávam štyri slabšie. Účel bol splnený, oči si polahodili. ()

MikeCool

Takový americký mainstream hrající si na něco velkolepého. Film měl od začátku zajímavou atmosféru, takovou která vás vtáhne do děje a vy se necháváte unášet příběhem. Ovšem z občasných Iluzionistických scén jsem se musel občas chytat za hlavu, protože některé scény nebo spíše triky špičkových iluzionistů byli daleko za hranicí reálného chápání a film tak rázem připomínal jakousi sci-ficion podívanou. Všechno naštěstí zachraňuje velkolepý závěr plný vysvětlení triku a jedné dechberoucí pointy. ()

Filmmaniak

Podfukáři se snaží tvářit jako chytrý a sofistikovaný krimi-thriller s iluzionisty, ve skutečnosti jde ale naopak o dost tupou a nedomyšlenou vyprávěnku plnou děr, příběhových nesmyslů a dementních zvratů, jejíž prvoplánově atraktivní a maximálně efektní kabát v podobě akčního střihu, nablýskaného vizuálu, spousty známých herců a tepající hudby má patrně diváka ukolébat a odradit od toho, aby začal nad dějem jakkoli přemýšlet. Samozřejmě by asi bylo možné natočit zábavný a kvalitní film o tom, jak se čtveřice extravagantních showmanů dopouští úplně absurdních loupeží a maskuje je za jevištní kouzelnická vystoupení. Jenže to by Podfukáři nesměli zahrnout do svého děje i zcela seriózní kriminální zápletku s agentem tajné služby, jenž se snaží jejich případ nějak věcně vyšetřovat, a postavu kouzelnického znalce, který se mu pokouší ty bizarní iluze nějak logicky vysvětlit, přičemž je ale vysvětluje způsobem, který by byl v reálu naprosto neproveditelný. Atmosféru kouzelnického vystoupení tudíž snímek dokonale kazí, protože zatímco kouzelníky můžete jistě obdivovat pro hbité ruce a inscenační preciznost, tak v Podfukářích obojí bohužel nahradily megalomanské počítačové triky a střih. Což na krátký moment kýžený "wow" efekt jistě vyvolá, ale celé té kouzelnické stylizaci to dost ubírá na věrohodnosti. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)