Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

corbi

Já jako fanoušek prvních filmů jsem byl docela zklamán. Je to hrozně přeplácaný a myslím, že autoři už zacházejí trochu daleko. Prvním filmům jsem ještě věřil, ale já se na to dívám a prostě tomu ději nevěřim, protože je tak pitomý. Občas jsou tam hezké záběry na Millu Jovovich a jen proto dám 2 hvězdy, ale když frajerka dostane ránu do hrudi, má frakturu hrudního koše a rozdrcený srdce a lehne si na sníh a dělá jak zhluboka dýchá a nakonec to opravdu rozdýchá... to je už prostě moc. já si nemůžu pomoct, ale jsou tam prostě i principielní chyby ve scénáři ()

saint3n

navzdory svým oblíbeným "recenzérům" bych nad Paulem a spol. nelámal hůl.. jistě, je to klišoidní až běda, s předlohou už to skoro nemá společnýho o moc víc, než jen to logo, herci přehrávaj mocně a wire-fu už je za hranou snesitelnosti a dost ruší.. na druhou stranu je to ale klišé, které jsem čekal a taky se mi ho dostalo, geneze zetek od RE4 (a ještě markantněji RE5) se taky podstatně změnila, ztvárnění jednotlivejch herních charakterů je tak vyladěný, že i laik pozná každou z postaviček ze hry na první dobrou a co se bojovejch scén týče: zakomponovat i muai thai, teda to je rohlík na xichtíku každýho, kdo má trochu nakoukáno.. takovej pejskokočičí dort, to uznávám, ale já si docela pochutnal. ()

Bleis

No v prvom rade chcem povedať, že sa považujem za fanúšika sveta Resident Evil a to nielen filmovej série, ale najmä tej hernej. Ako taký som teda vždy dúfal, že sa filmová a herná séria niekde aj vzájomne prepletú. Potešilo ma, že v tomto pokračovaní sa objavili aj postavy z hier ( Ada Wong a Leon Kennedy) a tiež aj niekoľko ďalších narážok na hernú časť série (Nemesis, Las plagas, atď). Lenže to je tak všetko za čo dávam filmu plus. Ostatné je jedna veľká zlátanina a stokrát prepraté klišé. Opakuje sa tu všetko čo sme už videli a navyše to dokopy ani neladí a nezachránia to ani všetky efekty sveta. Celé to vyznieva ako keď tvorcom dochádza dych a inšpirácia. Pre mňa jednoznačne najslabšia časť série a jedno veľké sklamanie. ()

los_kretenos

"Mám rád hernú sériu, ale ..." nechápem prečo niekto dovolí toto dojenie verných fanúšikov. Povedzme si na rovinu RESIDENT EVIL games sú fenomén, ktorý pretrváva... Keď som hral prvý diel na PS1, vravel som si, "kiež by natočili film", keď som hral o rok neskôr RE2 zase ma to napadlo a dnes hovorím, že najlepšie by bolo keby sa toho NIKTO nikdy nechytil... Poďme však k meritu veci : Keby sa filmy hodnotili podľa počítačových efektov tak by sme pred sebou mali blockbuster. Lenže u mňa nad efektami stojí dej, ktorý je desne na PI** a nebudem sa rozpisovať o odklonení od Resident evil games. Zostaňme však pri deji až u tohto dielu som si uvedomil, že filmová séria je ako stroskotaná loď. Dej uviazol niekde medzi dvojkou - štvorkou a nijako sa nevyvíja vpred a pripadá mi to ako nekonečná telenovela... Tentokrát však zašli ešte ďalej a začali recyklovať postavy, ktoré už nežijú alebo pridali tie, ktoré videli v hre. V závere vykradli počiatok a nastolili náznak finálnej bitky ala Pan prsteňov... Je smutné, že sa film nedrží predlohy a scenár je vytrhnutý z kontextu... ()

shinys

No po zkušenostech s předchozímy díly jsem nečekal žádný zázrak, ale i tak jsem byl zklamán. Vizuelně super, soundtrack taky ušel. Co se týče příběhu, čekal jsem alespoň něco, ale nic tam není. Scény naházený bez ladu a skladu na sebe, bez logiky, nový postavy plochý jak hrudník hlavní hrdinky a k ničemu - vlastně dobrý akorát na sežrání monstrem vykradeným z PC hry. A když už jsem u toho vykrádání, Anderson si mohl odpustit tak očividně zkopírovat Cameronovy vetřelce. Ta část s nalezenou dívenkou, co ji Milla " Ripleyová" nalezne schovanou, pak tahá ssebou, potom ztratí a zase hrdinně zachrání z kokonu je fakt ubohá a zbytečná. 30% ()

lilith9

Prosím,jen už ne takový další díl! Opravdu o ničem . A to jsem milovník Residenta :-( Ale je pravda,že 3D efekty perfektní. ()

brusinka85 odpad!

Tímhle dílem jsem opravdu zklamaná, protože mám předchozí díly velice ráda. Nejen to, že tohle pokračování úplně postrádá logiku, ale bojový scény působí komicky. Tohle je fakt zklamání, to jsem nečekala. ()

PanPopleta odpad!

Paul "Zpomalovačka" Anderson.... Tuto přezdívku jsem mu už definitivně po tomto díle dalo. Zjistilo jsem, že jsem celou sérii Rezident evil sledovalo jen proto, že mám rádo sci-fi a vlastně mě jen zajímalo, jak se vyvine příběh. Uvědomilo jsem jsi, že námět je jediná dobrá deviza celé série.... Bohužel je s ní zacházeno naprosto příšerným způsobem a ten "prej poslední" díl tomu dal korunu a má tolerance vůči tomuto režiséru skončila. Vůbec vlastně nějaká tolerance tu byla jen proto, že jsem mělo rádo film Horizont událostí. Ve filmu i v předchozích dílech je tak strašně moc nelogických scén až to bolí. Film má být vlastně akční, ale člověk u oněch akcí díky jejich nelogičnosti strašně trpí. Např. v jednom z předchozích dílu se otevře kontejner a vybíhají zombíci, ale nevyběhnou z kontejneru najednou, ale vybíhají asi 5 minut postupně skoro po jednom. A takhle nějak v tomhle duchu se to nese úplně všechno. A nemůžu si pomoct, ale Mila drží ty bouchačky jako jeptiška mužský pohlavní úd a teprv před deseti minutami jí vysvětlili co se s tím vlastně má dělat. Což je na zkušeného masového zabijáka dost špatný výkon. A vlastně ani nedošlo k nějakému rozuzlení!!! Nebo došlo? Já nevím... ()

lizziee

Jsem nadšená RE miluju. Jsem ráda,že se ve filmu konečně obevil Leon (i když na něj mohli vybrat lepšího herce) a Ada. Milla Jovovich jako vždy famózní. Ráda jsem znovu viděla Michelle Rodriguez i když jen na chvíli. Příběh nebyl tedy moc složitý,ale to mě nějak nevadí. na RE bych koukala pořád a doufám,že tenhle nebyl poslední. U konce mi stály chlupy na rukách. Dokonale apokalyptický konec. Prostě pecka! ()

gustaw odpad!

No až budu mít náladu tak se na to znova kouknu ale teď dávám odpad... a to jsem fanoušek serie ale tohle byli opravdu srajdy .......... ()

Dzentlmen

Viděno ve 3D (Cinema City)...A opravdu musím konstatovat, že je to povedený díl série. Přestože se zde občas vyskytnou "horší" momenty, pořád je tu slušná akce a obrovští týpci s pytlem přes hlavu byli fakt drsní. ()

MAD_HOLUB

och to bolo skvelé. Radosť pozerať. Nehľadajte logiku, nehľadajte dokonalý príbeh s nečakaným zvratom, ale hľadajte krásu, pripravte si zmysel pre fantáziu a možno uvidíte taký geniálny film ako som videl ja:) ()

psi_tlapa

A co jste kruci čekali?? Na téhle sérii miluju tu odlišnost. Tady neplatí základní filmová pravidla jako: děj, příběh, logika, posloupnost atd. Tady prostě jen sedíte v křesle a s otevřenou pusou hledíte jak ženský na podpadcích masakrujou nemrtvé a klony svých bližních. Trochu sice zarazí že Alice spolu s Lutherem jsou postřeleni (Luther by měl připomínat cedník) a i přesto fackují, skákají a zabíjí jako o život... Ono vlastně o život jde. Nejlepší na všech RE filmech je ta úžasná lehkost.. Tady se prostě hlavní postavy zmasakrují a nedělá se kolem toho takový "alotria", jak by řeklo mnoho členů mé rodiny. Jakmile totiž poznáte ústřední skupinku hlavních "klaďasů" můžete si jen vsázet kdo zemře první. Nečekejte oskarovou tvorbu. Režisér se ani nesnaží a až moc dobře ví, že RE je prostě na pobavení, je to film u kterého si necháte servírovat naivní, šílené a občas naprosto neskutečné nesmysli a ani vám to nevadí. Tenhle film mě prostě nezklamal, ba spíše potěšil. Dávám pět hvězdiček ()

RISOvonVODKA

Dve hviezdy za to, že som nezaspal. Mali sme šancu zhliadnuť absolútne béčkovú sračku s rozpočtom, za ktorý by sa dal natočiť skutočný film. Ani Milla, ani Pán Boh toto už nezachráni a ja sa len prosebne skláňam k nebesiam : "Bože, skonči už to šialenstvo." ()

M.Samuelle

Mrzí mne, že režisér Rallye smrti dokáže vyprodukovat něco tak tragikomického, jako je tento výtvor. A bohužel mám pocit, že tohle bude mít snad i pokračování. Nejen, že tahle absurdní slátanina s chaotickým střihem a spoustou nelogik, nestojí za prachy do kina, ale ani za čas se na to podívat doma! ()

Mexican82

Kto málo čaká, dočká sa milého prekvapenia. Mnoo- moje očakávania boli po štvrtom diele malé a tak to Retribution tak nejak preliezla. Tých o číslo menších a najmä tesných oblečkov je dosť, arzenál sa vydaril. Zombíkov je žalostne málo a mám pocit, že RE pomaly prechádza k Mortal Combat. Čo by vôbec nebolo zlé keby .. X-ray spomaľovačky sú, tých fatalít mohlo byť viac. Ak by sa prelepila nálepka RE a divák to zoberie ako strieľačku a mlátičku, zrejme to neurazí. Expendables 2 si tiež všetci pochvaľujú, takže prečo nie toto ()

dogzila

Ja sa ospravedlňujem všetkým fanúšikom ale toto už nie je zlé ale TRÁPNE čo je nový level. Dialogy postavy myšlienka akčné scény jedno veľké ho*no!!! 1* za pekné biohazardpríšerky !!! Dalo mi to asi toľko ako keď si pozriem predpoveď počasia pre Tiranu :) ()

JerryPilsen

Nic nového.Ale pořád koukatelné.Pokud ovšem upustíte od logiky.Souboje se střífdají jak na běžícím pásu,přesně jak ve videohře.Nějaké hluboké myšlenky nečekejte,hlavní jsou zpomalovačky. ()

Kerano

Tak ohodnotit tenhle film je hoooooooodně těžky.... váhal sem mezi odpadem a 1 *, nakonec jsem alespoň tu 1 dal. Začatek vypadal tak slibně že by to mohlo alespoň dohnat uroveň Resident Evilu: Apokalipsy ale pak chaoticky nastupuje jedna akční scena za druhou teměř bez zastavení a film vubec nedava smysl... Většina scen na sebe ani nenavazuje ani z přiběhu jsem nějak nepobral co chtěl autor vlastně říct... Příběhově by to vydalo tak na 5ti minutový film... Jediny co se trošku ale važně vzdaleně povedlo je vložení postav Ady a Leona ale v přiběhu nejsou vicemeně vubec využití.... Jestli bude někdy další pokračování tak doufam že nebude navazovat z hlediska kvality na poslední 2 díly... ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy