• FFilipCZ

Ti, kteří tento historický seriál sledují na TV BARRANDOV, mají můj hluboký obdiv. V programu je totiž psána stopáž 75minut. Seriál sám o sobě ale trvá jen cca 30 minut, zbytek času tvoří neustálé přerušující reklamy v celkové délce asi tak 30 minut + 5 minutová úvodní znělka a 10 minutové opakování, co se dělo v předešlých dílech. Je to opravdu seriálová tragédie a už jen tento fakt Vám seriál tak znechutí, že nějaké hodnocení děje, herců a ostatních aspektů jde úplně stranou.(23.8.2015)

I já jsem už rozdala několik "odpadů", ale tenhle seriál si to opravdu nezaslouží. Když ho dávali v tv poprvé, řekla jsem si "to je ale kravina" a přepla jsem to na něco jiného. Podruhé jsem mu dala šanci ... a pak už jsem musela pokračovat dál a dál, každý díl je zakončen tak, abych se těšila co bude v dalším. Notná dávka napínavosti tomu tedy rozhodně nechybí. Musím obdivovat kostýmy a prostředí ve kterém se natáčelo. Také herecké výkony nejsou vůbec k zahození (především Meryem Uzerli, která prožívala vše velmi emotivně v podobě Hürrem Sultan a Halit Ergenç, který ztvárnil sultána Sulejmana velmi věrohodně). Proto nesouhlasím s výměnou Meryem Uzerli za jinou herečku, protože to už prostě není ono. Každopádně je mnoho horších seriálů, které mi přijdou jako ztráta času, tenhle alespoň dokáže nabídnout něco z historie, z které čerpal.(21.8.2013)

• Pythonator

Trapná nudná telenovela obohacená o pěkné kostýmy tváříc se, že jde o historické události. No budiž, ale proč to musí být tak nudné? Velkolepé století mělo být spíše Velmi nudné století. Tohle může bavit snad jedině Turky. Zajímavé je, že v deseti minutách tohohle veledíla se toho děje asi jako ve dvou minutách čehokoliv jiného. Je to tím, že každý záběr je zdlouhavý a kamera zabírá ošklivé obličeje tureckých šlapek nebo otylých tureckých úchylů tak nesmyslně dlouho, že než někdo promluví, stihnete si při tom odskočit na hajzl. A pak už nemá smysl se vracet, protože až promluví, tak jim z huby lezou neskutečné sračky, kterým ty co vytvoříte na hajzlu nesahají ani po špičku lejna.(21.3.2014)

• Marek1991

Niektoré diely som pozeral. Mám rád spracovania histórie, tu však som sklamaný. Viem, že od spracovania Turkov na svoju postavu dejín nemôžem čakať veľkú objektivitu, tu však prehnali veci do astronomických výšin. Nazval by som to hanbou kinematografie, ak sa bude uberať týmto smerom tak skončím s filmom. Pre mňa je to veľmi propagandistický a klamlivý seriál. Naši predkovia a predkovia v iných národoch, či už na Balkáne, severnej Afrike či stredomorských krajinách, by nám tento príbeh vyrozprávali určite inak. Ak máte súdnosť a úctu k filmu a ľudskej tvorbe ako takej, vyhnite sa tomuto seriálu. Patrí medzi tie najväčšie odpady z odpadov.(29.12.2011)

Hmm a zadrhnite sa s tým odpadom! nazývať toto odpad je úbohé a myslím si že až moc prehnané..Odpad seriály sú napríklad Panelák, Ružová záhrada, Druhý dych ale toto označiť za odpad? veľmi smutné ale tak každého osobný pohľad ja to vidím ako veľmi dobrý historický seriál...Kostým, Výprava, výber hercov, Hudba..Ja som spokojná a nadaľej to budem sledovať..(14.8.2012)

• - Seriál byl natočen podle později velmi oblíbené dramaturgické šablony, v níž jsou příčiny historických událostí vysvětlovány fiktivními příběhy ze soukromého života vládců a jejich okolí. (Borrtex)

• - Halit Ergenç začal Sultána nakrúcať tesne po tom, ako dokončil natáčanie iného tureckého romantického seriálu - Tisíc a jedna noc (2006). (tommy187)

• - Turci se již několikrát proti seriálu vzbouřili. V jednom z případů dokonce zablokovali dálnici. (Borrtex)