Reklama

Reklama

Velkolepé století

(seriál)
  • Turecko Muhteşem Yüzyıl (více)
Romantický / Drama / Životopisný / Historický
Turecko, (2011–2014), 255 h 35 min (Minutáž: 88–157 min)

Hrají:

Halit Ergenç, Nur Fettahoğlu, Selim Bayraktar, Selen Öztürk, Mehmet Günsür, Vahide Perçin, İlker Aksum, Meryem Uzerli, Cansu Dere (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(139)

Obsahy(1)

Turecký seriál o životě sultána Sulejmana a jeho panování v Osmanské říši. V příběhu se odrážejí turecké zvyky. Je založen na rekonstrukci života v paláci a harému. Vykresluje vztahy sultána k jeho lidu a k rodinným příslušníkům, především k jeho matce, obecně k ženám a otrokům.
Velkolepé století začíná. V roce 1520 mladý princ Sulejman přebírá vládu po svém zesnulém otci Selimovi. Je mu dvacet šest let, když se stává novým osmanským vládcem a u moci zůstane dlouhých čtyřicet šest let. Na svědomí má celou řadu reforem a v plánu velkou válku, která má Osmanskou říši proměnit ve světové impérium. Jeho život však vedle velkého snu o podrobení si světa ovládá krásná otrokyně Roxelana. Ta v touze po pomstě za smrt rodičů vstoupí do sultánova života a z řadové příslušnice harému se stane sultánovou nejoblíbenější milenkou a následně i manželkou. Vzájemná nenávist mezi ní a Sulejmanovou současnou ženou a matkou jeho syna vyústí v boj, který změní budoucnost Osmanské říše. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (161)

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak není to můj šálek kávy, jsou tu nějaké historické nepřesnosti, navíc nemám moc rád to přehnané expresivní herectví. Chlapi do jednoho vypadají jak moderní metrosexuálové, a ne drsní zarostlí válečníci (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Anton_Hickel_001.JPG), a někdy jako kdybyste byli spíš na japonském, než tureckém dvoře. Některé ty ženské triky trochu přehnané a laciné. Ale zase výpravu to má hezkou i triky. ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Nevkusná šaškárna s rádoby velkolepým pohlížením na historii, která se odehrála pouze v myslích tureckých tvůrců. Na co jsou zajímavé kostýmy, když se vše řeší na ploše telenovely, která se nedokáže nakopnout do ničeho atraktivního, co by dokázalo zaujmout i méně erudovaného diváka, který v životě neslyšel o postavě sultána Sulejmana a jeho Osmanské říši. Při historických nepřesnostech, které klidně označím za blábol, se seriál dokáže vyžívat v dlouhých záběrech na jednotlivé hrdiny a dlouhé díly si dokáže hrát na výpravný seriál, který v žádném případě nevznikal ve studiových kulisách. To je opravdu síla. Většina herců v našich končinách zcela neznámá, až na"idol" žen v domácnosti a zdegenerovaných pipin, jménem Halit Ergenc. Ano, skutečně tento seriál těží z jeho popularity, ale něco tak blbého, trapného a mimořádně nevkusného aby divák na tv obrazovkách pohledal. 0% ()

Reklama

slatkac 

všechny recenze uživatele

Na úvod poznamenám, jak mě zaráží kolik lidí dalo odpad, aniž by zkouklo jeden díl. Já si tu odvahu dal a jeden díl zkouknul. Očekával jsem podobnou hovadinu jako Tisíc a jedna noc a to se taky potvrdilo. Seriál plný nevkusných dialogů, špatných herců (jsou ti lidi vůbec herci??) a debilní hudby. Prostě odpad na n-tou. Budu ale shovívavý, a dám 1* sobě za to, že jsem se aspoň nepoblil. ()

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Verte či neverte, pozrel som si celé tri časti tejto tureckej telenovely, aby ma nikto nemohol obviniť z toho, že moje hodnotenie je neobjektívne, či zaujaté. Tri časti som zhliadol, ale ďalej už nevládzem. Nedá sa! Tu už aj môj divácky masochizmus narazil na svoje hranice. Nevydržím takéto muky. Každý, kto má aspoň trocha rád kreatívnu filmovú tvorbu, musí nad týmto výtvorom trpko zaplakať. Fakt niečo príšerné. Príbeh, scenár, dialogy, herci, kamera, strih, hudba, výprava, réžia všetko je to jeden obrovský, osmanský odpad! ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Historické události, u nás pohříchu opomíjené, děj možná těžko uvěřitelný, ale to život často bývá. Krásné ženy, krásné děti, zahlédla jsem tam i ne zcela odpudivého muže, nádherné kostýmy a šperky. Roxelana Hürem byla zcela mimořádná osobnost. Tohle a turecký med, málokdo to přizná, ale skoro každý si občas rád na kousku smlsne. ()

Galerie (370)

Zajímavosti (12)

  • Meryem Uzerli se ve čtvrté řadě už neobjevila z důvodu těhotenství, nahradila ji Vahide Perçin. (Gardis)
  • Halit Ergenç začal Sultána nakrúcať tesne po tom, ako dokončil natáčanie iného tureckého romantického seriálu - Tisíc a jedna noc (2006). (tommy187)
  • Turci se již několikrát proti seriálu vzbouřili. V jednom z případů dokonce zablokovali dálnici. (Borrtex)

Reklama

Reklama