Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Don Maty

Patrola ma dostala, spočiatku ma veľmi hneval ten bláznivý strih, pri pozeraní s titulkami sa človek nemal šancu sústrediť. Ale neskôr, keď som pochopil, že človek môže kľudne kašlať na tie titulky, pretože skvelé herecké výkony udávali dej. Stačilo sa pozrieť na nas...naštvanú tvár Gyllenhaala a pochopil som, že je to celé totálne v "FUCK". A záver ma prekvapil. Bol som smutný. A keď som smutný, súcitim s postavami. A keď súcitim, tak žijem s filmom. A keď žijem s filmom, je tam jasných 5* ()

Rajny.One

Nemůžu si pomoct, ale celý film jsem žral od začátku až do konce. David Ayer se s tím opět nepáře a ukazuje pouto mezi dvěma kolegy ve světě, kde by jsme všichni prděli bobky do kalhot. Peña a Gyllenhaal zlatý bludišťák. ()

jack_scott

Skvělé filmové řemeslo, které by sneslo i druhé zhlédnutí. Jen škoda některých nedotažených prvků, při delší stopáži by ode mě film pět hvězdiček asi i dostal, jsem opravdu spokojen. 85%. ()

Joostas

Výtečný policejní film koketující s technikou dokumentu.Vyvolá nostalgický smutek po zločinu dob Hercula Poirota.Dalo by se říci, že se tehdy vraždilo idylicky. ()

yazik

Žádný mazání medu kolem huby, ale čistá akce velice dobře natočená. Nemám, co bych vytkl, skvělé herecké výkony, napínavé až do konce. Doporučuji. ()

Sattiens

Skvělý akčňák který chvílema i pobaví. A nesmím zapomenout na třešničku na dortu kterou je zde božská Anna Kendrick. ()

Zoidbeeland

Opravdu parádní film o životě a práci policistů v LA. Dokonce věřím tomu, že střílení na ulici je tam na denním pořádku. Vynikající herecké výkony mě během chvilky vtáhly do děje a praktiky mexických a nigga gangů jsou opravdu krutopřísné... 8,5/10=85%. ()

gotham

Davida Ayera jsem nejdříve bral jako režiséra, který natočil nejhorší film s Christianem Balem co jsem viděl, ale reputaci si u mě hodně vylepšil vynikajícím dramatem Street Kings. No a Patrola je právě Street Kings dost podobná, je to syrové policejní drama z ulice, kde nikdy nevíte, odkud rána přijde. Patrola je zvláštní tím, že tu vlastně jen sledujete osudy 2 policejních pochůzkářů, jak řeší jeden problém za druhým, občas tedy pěkně drsné konflikty, ale není tu žádná dějová linie, která by se táhla napříč celým filmem a z níž by mohla vzejít nějaká zajímavá závěrečná pointa. A to je právě problém, protože jinak se na Patrolu hezky kouká, je to co se týká realističnosti velmi dobře natočené, ale chybí tomu právě ten příběh, který měli zmínění Street Kings. 70% ()

PamelaJJK

Není to špatný film, ale zdá se mi zde opět nadhodnocen. A to tak, že velmi. Tři hvězdičky je málo, čtyři moc. Hodnocení by odpovídalo někde mezi. Ale to už jsem zde psal mockrát, že by to chtělo možnost dávat i půlky hvězdiček... Ale zpět k filmu. Přijde mi, hlavně v první půlce, lehce nevyvážený, takový rozháraný. Ale to vynahrazuje druhá půlka. Skvělá je kamera a hudba. Přitažená za vlasy (a to dost) mi přišla závěrečná přestřelka i tradiční americký patetický závěr. To dost ovlivnilo mé nižší hodnocení. Film má vcelku spád a docela slušnou atmosféru i sympatické hrdiny. Resumé: Slušné krimi drama za čtyři hvězdy :-) ()

Crybaby

,,All Cops Are Bastards." Patrola je presne tým filmom ktorý mi tak chýbal. Niečo, čo môže mať stopáž akokoľvek dlhú a aj napriek tomu to bude stále napínavé. Perfektná dvojica hlavných hrdinov ktorí nám ukázali, ako sa dostať v policajných radoch z dola hore, a z hora priamo do hrobu. Konečný, polovičný happy end bol očakávaný. ()

muti

realisitckostou si ma tato akcna drama dostala, snad len dufam ze LAPD nema taketo pripady kazdy den, ale nam ukazali akysi extrem. ak by sa kazdy den nachadzali take skladky ako v tomto filme tak by to bolo s LA hodne zle. piatu * davam za posledny pripad, ktory uzavrel jednu sachovu partiu. ()

predator.1

David Ayer umí točit a znova to potvrdil. Nápad s kamerou výborný až na ty přihlouplé kecy v autě, které mě občas hodně nudily. Gyllenhaal a Peña perfektní. A Gyllenhaal poslední dobou jede a už jsem zvědavý na další film " Prisoners ". ()

Vasyl

Chtěl jsem dat 3, protože to fakt pomalu ubíhalo. Ale po půlce se do toho člověk zažere a je to dobrý. Docela by mě zajímala verze z Oktávek, asi by umřelo víc lidí nudou než střelnou zbraní. Btw proti sprostým slovům nic nemám. Naopak, používám rád a ve filmech mi nevadí. Ale ta hispánská angličtina omezená na "fuck" 3x v každé větě byla prostě otřesná. Zlatá čeština a její bohatý zásoby. ()

srolyma

Dva esenbáci pomáhají a chrání v jižním LA. Jeden bílá pleška, druhej opálený Hispánec. Jeden chytrej, druhej blbej jak troky. Navzájem se hrozně milujou, ale takovou tou kamarádskou láskou, ne tou anální. Asi. A tak si tak v poklidu patrolují po svém rajónu, vesele si klábosí a čas od času, jen tak mimochodem, dopadnou tu překupníka se zbraněmi, tu objeví skrýš s nelegálními přistěhovalci, pak zase úplně náhodou natrefí na barák plný zmasakrovaných mexičanů nebo zachrání z hořícího domu několik dětiček. Celou dobu jsem si myslel, že to, že zrovna tyhle dva týpci vždycky objeví něco, za co sklidí velkou pochvalu, zatímco ostatní poldové jen tak bezvýsledně bloumají po okolí, má nějaký skrytý význam, který se na závěr projeví. No, nemělo. Nejspíš měli kliku. Ale film to nebyl špatný. Kdyby to nebylo natočený tou šílenou, jakože dokumentární formou s roztřepaným a rozostřeným obrazem, kvůli čemu jsem to chtěl už po deseti minutách vztekle vypnout, tak to mohl být dokonce výborný film. ()

ajaju

No co dodat,čubrněl jsem s otevřenou pusou,luxusní záležitost,hudba skvělá,takže vřele doporučuji:) ()

FilipKooo19

Tak tento film šiel naprosto mimo mňa. Na nejakú akciu, respektíve strhnutie do deja čaká divák viac ako 80 minút a až následne sa začne niečo diať. To niečo bohužiaľ končí asi o 10 min. neskôr dojemnou scénou, ktorá na mňa bohužiaľ nemala žiaden efekt. Vďaka kamere a útržkovitým záberom som sa nedokázal vôbec vžiť s postavami a preto mi ich osud bol ukradnutý. Som z tohto filmy docela sklamaný, preto hodnotenie je 50% ... ()

krumlajs

Výbornej nápad s kvalitním scénářem a klasickou Ayerskou režií. Drsnej příběh, kterej se moc neliší od drsnýho jihu Ameriky. Gyllenhaal s Peňou hrajou jako kdyby spolu od školky bydleli vedle sebe každý slovo jim věřím. Tempo se během celýho filmu stupńuje až na parádní závěr. Sečteno podtrženo výbornej film. A u Ayera nezvykle výborný dialogy v autě. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)