Město divů

• USA Magic City
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2013), 13 h 44 min (Minutáž: 47–55 min)

Hudba:

Daniele Luppi

Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke, Jessica Marais, Elena Satine, Dominik García-Lorido, James Caan (více)

Série(2) / Epizody(16)

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa... ve Městě divů. (HBO Europe)

tixi

Bla bla bla cely seriál len kecajú a nič sa tam nedeje strašná nuda.Herci nevýrazní,dej o ničom hlavne že tam každú chvíľu trtkajú(prepáčte my za vyraz ale inak sa to nedá)a naviac ma dožralo celí seriál tam vyprávajú jaky je rezník nebezpeční a pritom aby zabil toho chlapa ktorý mu preťahuje manželku tak sa radšej na nich pozerá.Tak aby som to zhrnul 3 vraždy za celých 8 častí a z toho jednu ani neukážu a tie dve sú mizerne spravené.No proste veľké sklamanie20%.PS:starý dobrý Sopranos ()

Matulko_

Po prvých dieloch S01: V krásnom prostredí, pri krásnej hudbe, krásni ľudia... súložia asi 30 - 40% seriálového času. Dobovo úžasne zvládnuté, ťažko nájsť niečo, čo by sa dalo vytknúť, či už ide o kostýmy, účesy, architektúru, techniku, sprievodné historické udalosti politického a spoločenského života. Všetko sedí a predsa... Ak založíte všetok dej len na tom kto s kým a popri tom s kým, alebo prečo ten toho a popri tom tú, tak získate síce vizuálne atraktívny seriál, ale dejovo celkom predvídateľný a nezáživný. Nie som žiaden puritán, ale ak by sa povedalo, že len jedna alebo dve šteklivé scény na jednu časť seriálu, tak by sa strany scenára riadne preriedili a na reklamné bloky by zostalo oveľa viac času. Herci skvelí (extra body pre Dean Morgana, Kurylenko, Satine a special slizkohnusný thumb up pre Hustona, tento záporák mu fakt vyšiel). Aktualizované na konci prvej série: viac deja, lepší spád, charaktery lepšie rozvinuté a viac vyprofilované, naďalej 4/5. ()

vnimat_Krasu

Velice stylová minisérie, která vám svojí atmosférou připomene slavnější gangsterky. Oslní krásou a neobyčejným sex-appealem žen, zaujme zbabělostí mužů. Vzhledem k nižšímu počtu epizod se Magic City daří udržovat zdravou míru napětí, podporovanou především životu nebezpečným mafiánem v podání Dannyho Hustona. Olga Kurylenko a Jessica Marais jsou vynikající dekorace, Jeffrey Dean Morgan v ústřední roli předvádí svoji variaci na Dona Drapera. Zkrátka záležitost "pro chlapy". ()

Lockeroom

Žádný průlom, ale solidně udělaný seriál, jehož zhlédnutí určitě nepovažuji za ztrátu času. Ač zde všichni odsuzují Olgu Kurylenko, vůbec mi nevadila, do té role se vcelku hodila. Naopak mi trochu vadil hodně přehrávající Danny Huston. A také mě překvapilo, jak neuvěřitelně zestárla Sherylin Fenn, kdysi nádherná Audrey Horne z Twin Peaks - až tak stará být ještě nemůže ........... ()