Město divů (TV seriál)

Magic City

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2012–2013, 13 h 44 min (Minutáž: 47–55 min)

Daniele Luppi

Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke, Jessica Marais, Elena Satine, Dominik García-Lorido, James Caan, Yul Vazquez, Michael Rispoli, Matt Ross, Kelly Lynch, Alex Rocco, Taylor Blackwell, Esai Morales, Shalim Ortiz, Rick Ross, Sherilyn Fenn, John Cenatiempo, Leland Orser, Bradford Tatum, Brett Rice, Andrew Bowen, Jamie Harris, Willa Ford, Anthony DeSando, Drew Waters, Patricia De Leon, Steven Brand, Shelby Fenner, Seymour Cassel, Nina Leon, Arron Shiver, Rus Blackwell, Tom Nowicki, Meredith Ostrom, Han Soto, Patrick Michael Buckley, Rebecca Bujko, Tom Stedham, Erin Beute, Michael Beasley, Jeffrey Nicholas Brown, Todd Allen Durkin, Carlos Guerrero, Jordana DePaula, Jason MacDonald, Jordan Woods-Robinson, Owen Harn, Michael Roark, Shane Lynch, Tom Degnan, Celina Beach, Garrett Kruithof, Roberto Escobar, Tim Ware, Manuel Uriza, Matthew Knight, Alan McKee, Christina Bach, Stewart J. Zully, William Marquez, Betsy Graver, Taylor Anthony Miller, Anthony Bless, Tim Christenson, Adam Simpson

Ale chvílemi to bylo trápení. Nadšení z perfektně stylizovaných cigaretových a alkoholových dýchánků zpočátku dokázalo zakrýt často otřesné neherectví všech přítomných. Jenže když obrázky omrzely, nezbylo nic, než zajímavá zápletka někde mezi Kmotrem a Kasinem s hrstkou zajímavých, ale předvídatelných postav a povedenou hudbou (ať už tou filmovou nebo dobovou). Oproti konkurenci však lákavý základ Magic City nedokážou podpořit právě herci, naopak si ještě pro sebe berou zbytečný prostor při řešení několika naprosto zbytečných dějových linek, a tím na onu konkurenci na hony ztrácí. S přibývajícími díly se od tohoto podstatného problému ale dá odhlédnout a soustředit se pouze na ty krásné obrázky, o kterých je seriál očividně především. A přestože by ani to na slušné hodnocení obyčejně nestačilo, závěrečná epizoda druhé řady zachránila co mohla a v televizním mafiánském světě se svým nábojem a elegancí, s jakou dohraje rozehrané partie a zároveň načrtne nové, prakticky nemá obdoby.(20.8.2013)

Taková Ordinace nebo Ulice by si teda mnohem víc zasloužily zrušení než Magic City !!! Moc se mi to líbilo, sjela jsem to během pár dní, náběh na pokračování tam byl, tak škoda, že se toho už nedočkáme. Děj příjemně odsýpal, sice nešlo o nic extrémně převratného a novátorského, ale celkově měl seriál krásnou atmosféru plnou luxusu, mořského vánku a energické hudby. Jako bonus byli fešáci v čele s Morganem, prostě seriál přesně podle mého gusta, který doporučuji pro zpestření večerů. "Dreams do come true", nechme se inspirovat Isaacovou odhodlaností :-)(12.8.2014)

Óóó, tak tohle je lahůdka. Další seriál, u kteréhu budu přibírat kila při vysedávání před bednou. Já tušil, že se do toho nemám pouštět. Sakra. /// 2. sezóna /// A jdeme o bodík výše… tohle je mafiánský bonbónek par excellence. Uhrančivý psychopat bez skrupulí Ben Diamond, neodolatelný elegán Ike Evans a stále božská Vera. James Caan jako überboss? No ty vole! Obrovký těšinger na další sezónu.(27.2.2013)

Po první sérii, well, pretty good, ale ten správnej pocit z toho nemám. Hlavní mínus je špatnej casting na roličky mladejch krásnejch postav, kterejm ale silně chybí nějaké charisma (oba Ikovi synové, pokojská Mercedes - ta je úplně nejhorší krok vedle). Dál mi tam taky chybělo trochu víc násilí a když už tam byly nějaké ty krvavé scény, zbytečně moc v nich chrstala přehnaně krev. Děj taky někdy docela nudí. Z jinejch věcí je ale málo věcí, co se dají vyloženě vytknout. To retro je fakt vychytaný, ostatní herci docela ok a prostě se na to dá koukat. Akorát zatim nechápu ten název Město divů - asi abych se divil, kde ho vzali... Ale má to našlápnutej dobrou cestu do druhé série, takže uvidíme. Druhá série je na tom skoro stejně. Docela se to táhne, ale ke konci jsou některé dějové linky dost osekany a odflákly. Tím pádem úplně ztratily na významu a v podstatě tam nemusely vubec být. Jinak děj sice graduje, ale ne nějakym závratným tempem. Nedosáhne to holt toho vrcholu, kterýho by to dosáhnout mohlo a mělo. Připadalo mi to, že plánovali i další sérii, ale najednou to museli všechno rychle utnout. Jinak scény s násilím, akcí a zabíjením byly povedené a jenom kvůli tomu je mi líto, že to už skončilo. Ale fakt jenom kvůli tomu. Škoda.(28.4.2016)

Takže jsem viděla celou řadu, moc se těším na další, retro se skvělým J. D. Morgenem a chtěla bych poděkovat psedmovi za titulky. A jede nám druhá řada, opět super, krásně to nabírá na obrátkách, určitě všechny hvězdy zůstanou.No a Morgen...a nejen on, že:-) Dokoukáno, obrovská spokojenost, já si to užila moc. Cesta do pekel je vždy dlážděna dobrými úmysly. A prosím, prosím, přemluvte někdo Starz ať udělá třetí řadu:-)(11.4.2012)

• - Natáčení probíhalo na Miami Beach. (prokda)

• - Tlustý svazek, který si v posteli v druhém díle seriálu čte Vera Evansová (Olga Kurylenko), je kniha Exodus, nejznámější a nejprodávanější dílo amerického autora Leona Marcuse Urise. Kniha o 626 stranách s židovskou tématikou byla prvně publikovaná v roce 1958 Doubleday & Company. (Conspi)

• - Seriálová role Bena Diamonda je producentem a tvůrcem seriálového námětu Mitchem Glazerem psaná přímo pro dispozice herce Dannyho Hustona. (Conspi)