Reklama

Reklama

Město divů

(TV seriál)
  • USA Magic City
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2013), 13 h 44 min (Minutáž: 47–55 min)

Hudba:

Daniele Luppi

Hrají:

Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke, Jessica Marais, Elena Satine, Dominik García-Lorido, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa... ve Městě divů. (HBO Europe)

(více)

Recenze (50)

emma53 

všechny recenze uživatele

Nádherná vizuální podívaná, skvěle vytvořená retro atmosféra, hezký mužský, pochopitelně v čele s Ikem (J.D.Morganem), krásné ženy, super bouráky a i když dějově to klouže trochu po povrchu, tak po zhlédnutí celé série musím říct, že mě to nakonec chytlo a krásně se na to dívalo, takže pokračování bych určitě uvítala . Jako odpočinkový seriál určitě doporučuju. ()

jerry12

všechny recenze uživatele

Po dvou dílech: Magic City obsahuje několik hluchých míst, která jsou často vyplňována zbytečnou a místy i trochu otravnou vatou, bez níž by šlo zkrátit stopáž jednotlivých dílů o takových 20-30%. Nelze očekávat ani velkou konverzačku, ač by k tomu tématika mohla z pohledu diváka svádět, na druhou stranu, když už k nějakým výraznějším dialogům dojde, jsou inteligentní a daří se jim navnadit a to je důležité. I když Magic City zpočátku trochu zmatkuje a tápe v tom, na jakou strunu se usadit, je především neskutečně elegantní a sexy, a všechny postavy - ať mužské, či ženské - je radost nejen pozorovat, ale především poslouchat. Napjatě očekávám, kam se Magic City dostane, a i když zatím nemá našlápnuto k precizní politické kriminálce, jak by se mohlo zdát, ale spíše k povrchnímu a materialistickému politickému melodramatu, mou zvědavost si po dvou dílech získal dostatečně, minimálně v takové míře, abych jej dokoukal do konce. Uvidíme dál. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tento seriál neosloví každého a už vôbec nie náročného seriálového diváka. Je totiž hlavne pre milovníkov tej doby (prelom 50.tych a 60.tych rokov minulého storočia) a tiež priaznivcov mafie. I keď tu nie sú mafiánske rodiny, je tu pár gangstrov ako sa patrí. Čo ma na seriáli hneď očarilo, bolo práve to, čo mám na filmoch a seriáloch najradšej a to doba 50.tych rokov. Tá úžasná atmosféra sa tu podarila na jednotku, na automobiloch sa nešetrilo a kedže sa blížia 60.te roky, automobily začali dosahovať tvarov rakiet. Ďalej by som menoval za klady všetky kostými a všetko vybavenie. Nieje to len sem tam jeden dobový telefón alebo niečo podobné, ale v retro štýle je celý hotel, od recepcie po hotelové izby. V každej časti je nejaká zápletka, a vždy nejaká tá vražda. Možno by sa dokonca dalo nazvať - poprava. Jeffrey Dean Morgan to všetko skvele ťahá, je to charizmatická postava a jeho mladučká žena - Olga Kurylenko je pastvou pre oči. Skúste dať šancu prvej časti a sami uvidíte. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

50. léta, Prosluněné Miami, luxusní hotely, nablejskaný auťáky, sexy ženský a samozřejmě mafiáni - To je přesně to, co tenhle seriál nabízí. Musím říct, že jsem se trochu bál hereckého obsazení, ale to se nakonec ukázalo jako zcela zbytečné. Dobová atmosféra byla zvládnutá na jedničku. Jenom je škoda, že to po dvou sériích zastavili, aniž by to dostalo šanci mít uzavřený konec. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Seriálové Casino, stejně pestrobarevné, stejně vtahující a neméně brilantní a do detailu vybroušené (a jak je u HBO seriálů zvykem, také zatraceně sexy). Tento velevýpravně vypadající skvost zabydlený parádními postavami si bez náznaku pochybností zaslouží pět hvězd a mnohem větší pozornost, než jaké se mu tady zatím dostává. Jeffrey Dean Morgan setřepal image "Komedianta" a polomafiána a hotaliéra Ika Evanse si vychutnává podobně jako De Niro Ace Rothsteina. Druhá série laťku ještě o kus zvedá... ()

Galerie (339)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo na Miami Beach. (prokda)
  • Tlustý svazek, který si v posteli v druhém díle seriálu čte Vera Evansová (Olga Kurylenko), je kniha Exodus, nejznámější a nejprodávanější dílo amerického autora Leona Marcuse Urise. Kniha o 626 stranách s židovskou tématikou byla prvně publikovaná v roce 1958 Doubleday & Company. (Conspi)
  • Seriálová role Bena Diamonda je producentem a tvůrcem seriálového námětu Mitchem Glazerem psaná přímo pro dispozice herce Dannyho Hustona. (Conspi)

Reklama

Reklama