Město divů (TV seriál)

Magic City

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2012 - 2013, 13 h 44 min (Minutáž: 16x50 min)

50. léta, Prosluněné Miami, luxusní hotely, nablejskaný auťáky, sexy ženský a samozřejmě mafiáni - To je přesně to, co tenhle seriál nabízí. Musím říct, že jsem se trochu bál hereckého obsazení, ale to se nakonec ukázalo jako zcela zbytečné. Dobová atmosféra byla zvládnutá na jedničku. Jenom je škoda, že to po dvou sériích zastavili, aniž by to dostalo šanci mít uzavřený konec.(4.3.2015)

Tento seriál neosloví každého a už vôbec nie náročného seriálového diváka. Je totiž hlavne pre milovníkov tej doby (prelom 50.tych a 60.tych rokov minulého storočia) a tiež priaznivcov mafie. I keď tu nie sú mafiánske rodiny, je tu pár gangstrov ako sa patrí. Čo ma na seriáli hneď očarilo, bolo práve to, čo mám na filmoch a seriáloch najradšej a to doba 50.tych rokov. Tá úžasná atmosféra sa tu podarila na jednotku, na automobiloch sa nešetrilo a kedže sa blížia 60.te roky, automobily začali dosahovať tvarov rakiet. Ďalej by som menoval za klady všetky kostými a všetko vybavenie. Nieje to len sem tam jeden dobový telefón alebo niečo podobné, ale v retro štýle je celý hotel, od recepcie po hotelové izby. V každej časti je nejaká zápletka, a vždy nejaká tá vražda. Možno by sa dokonca dalo nazvať - poprava. Jeffrey Dean Morgan to všetko skvele ťahá, je to charizmatická postava a jeho mladučká žena - Olga Kurylenko je pastvou pre oči. Skúste dať šancu prvej časti a sami uvidíte.(14.2.2015)

Neustálé šukání a nahý holky v bazénu nenahradí kvalitní dialogy, scénář a herecké výkony (např. Kurylenko je příšerná). Čtu tady přirovnání ke Casinu nebo Sopránovým...ani náhodou. Seriál (narozdíl od zmíněných) klouže po povrchu a jednoduše není uvěřitelný. Průměr. Bohužel:-( Zlatý Boardwalk Empire - TO je pravý retro seriál z prostředí mafie!(25.10.2012)

Taková Ordinace nebo Ulice by si teda mnohem víc zasloužily zrušení než Magic City !!! Moc se mi to líbilo, sjela jsem to během pár dní, náběh na pokračování tam byl, tak škoda, že se toho už nedočkáme. Děj příjemně odsýpal, sice nešlo o nic extrémně převratného a novátorského, ale celkově měl seriál krásnou atmosféru plnou luxusu, mořského vánku a energické hudby. Jako bonus byli fešáci v čele s Morganem, prostě seriál přesně podle mého gusta, který doporučuji pro zpestření večerů. "Dreams do come true", nechme se inspirovat Isaacovou odhodlaností :-)(12.8.2014)

Z vývoje děje chápu morální a etická dilemata, která má Ike Evans, ale je to natočeno tak bezkrevně, že je v tom nevidím, že při sledování není vůbec znát nějaká tíživost, nejistota nebo strach. A ostatní postavy jsou tam jen tak na okraj včetně občas hezky démonického Hustona. Píše se tady o "neustálem šukání", nenech se zmást, svlíká se tam jediná holka a to v průměru jednou za díl. Pokud bude, tak se u další řady nejspíš neuvidíme.(28.2.2013)

• - Seriálová role Bena Diamonda je producentem a tvůrcem seriálového námětu Mitchem Glazerem psaná přímo pro dispozice herce Dannyho Hustona. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo na Miami Beach. (prokda)

• - Tlustý svazek, který si v posteli v druhém díle seriálu čte Vera Evansová (Olga Kurylenko), je kniha Exodus, nejznámější a nejprodávanější dílo amerického autora Leona Marcuse Urise. Kniha o 626 stranách s židovskou tématikou byla prvně publikovaná v roce 1958 Doubleday & Company. (Conspi)