Reklama

Reklama

Město divů

(seriál)
  • USA Magic City
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2013), 13 h 44 min (Minutáž: 47–55 min)

Hudba:

Daniele Luppi

Hrají:

Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke, Jessica Marais, Elena Satine, Dominik García-Lorido (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa... ve Městě divů. (HBO Europe)

(více)

Recenze (51)

jerry12

všechny recenze uživatele

Po dvou dílech: Magic City obsahuje několik hluchých míst, která jsou často vyplňována zbytečnou a místy i trochu otravnou vatou, bez níž by šlo zkrátit stopáž jednotlivých dílů o takových 20-30%. Nelze očekávat ani velkou konverzačku, ač by k tomu tématika mohla z pohledu diváka svádět, na druhou stranu, když už k nějakým výraznějším dialogům dojde, jsou inteligentní a daří se jim navnadit a to je důležité. I když Magic City zpočátku trochu zmatkuje a tápe v tom, na jakou strunu se usadit, je především neskutečně elegantní a sexy, a všechny postavy - ať mužské, či ženské - je radost nejen pozorovat, ale především poslouchat. Napjatě očekávám, kam se Magic City dostane, a i když zatím nemá našlápnuto k precizní politické kriminálce, jak by se mohlo zdát, ale spíše k povrchnímu a materialistickému politickému melodramatu, mou zvědavost si po dvou dílech získal dostatečně, minimálně v takové míře, abych jej dokoukal do konce. Uvidíme dál. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tento seriál neosloví každého a už vôbec nie náročného seriálového diváka. Je totiž hlavne pre milovníkov tej doby (prelom 50.tych a 60.tych rokov minulého storočia) a tiež priaznivcov mafie. I keď tu nie sú mafiánske rodiny, je tu pár gangstrov ako sa patrí. Čo ma na seriáli hneď očarilo, bolo práve to, čo mám na filmoch a seriáloch najradšej a to doba 50.tych rokov. Tá úžasná atmosféra sa tu podarila na jednotku, na automobiloch sa nešetrilo a kedže sa blížia 60.te roky, automobily začali dosahovať tvarov rakiet. Ďalej by som menoval za klady všetky kostými a všetko vybavenie. Nieje to len sem tam jeden dobový telefón alebo niečo podobné, ale v retro štýle je celý hotel, od recepcie po hotelové izby. V každej časti je nejaká zápletka, a vždy nejaká tá vražda. Možno by sa dokonca dalo nazvať - poprava. Jeffrey Dean Morgan to všetko skvele ťahá, je to charizmatická postava a jeho mladučká žena - Olga Kurylenko je pastvou pre oči. Skúste dať šancu prvej časti a sami uvidíte. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Nádherná vizuální podívaná, skvěle vytvořená retro atmosféra, hezký mužský, pochopitelně v čele s Ikem (J.D.Morganem), krásné ženy, super bouráky a i když dějově to klouže trochu po povrchu, tak po zhlédnutí celé série musím říct, že mě to nakonec chytlo a krásně se na to dívalo, takže pokračování bych určitě uvítala . Jako relax tenhle seriál s klidem doporučím. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Když se v tom člověk začne pitvat, tak může dojít k názoru, že postavy jsou až příliš povrchní, děj moc černobílý a některé herecké výkony za mnoho nestojí. Ale také je tu atraktivní hotelové prostředí, typický rukopis pro mafiánské filmy, tempo a postavy, ke kterým zaručeně získáte sympatie i odpor přesně tak, jak to tvůrci zamýšleli. A jestliže Olga Kurylenko leze místy na nervy a představitel Dannyho je až příliš jako Brandon Walsh, stojí tu oproti nim příjemný výkon J.D.Morgana, sexy Jessica Marais a hlavně záporák, v podání Dannyho Hustona, který se stal synonymem pro odporného bastarda. A když stávající obsazení doplnil v druhé sérii ještě James Caan, nebylo co řešit. 90% a doufám v třetí řadu. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Seriálové Casino, stejně pestrobarevné, stejně vtahující a neméně brilantní a do detailu vybroušené (a jak je u HBO seriálů zvykem, také zatraceně sexy). Tento velevýpravně vypadající skvost zabydlený parádními postavami si bez náznaku pochybností zaslouží pět hvězd a mnohem větší pozornost, než jaké se mu tady zatím dostává. Jeffrey Dean Morgan setřepal image "Komedianta" a polomafiána a hotaliéra Ika Evanse si vychutnává podobně jako De Niro Ace Rothsteina. Druhá série laťku ještě o kus zvedá... ()

Galerie (339)

Zajímavosti (3)

  • Seriálová role Bena Diamonda je producentem a tvůrcem seriálového námětu Mitchem Glazerem psaná přímo pro dispozice herce Dannyho Hustona. (Conspi)
  • Tlustý svazek, který si v posteli v druhém díle seriálu čte Vera Evansová (Olga Kurylenko), je kniha Exodus, nejznámější a nejprodávanější dílo amerického autora Leona Marcuse Urise. Kniha o 626 stranách s židovskou tématikou byla prvně publikovaná v roce 1958 Doubleday & Company. (Conspi)
  • Natáčení probíhalo na Miami Beach. (prokda)

Reklama

Reklama