Město divů

• USA Magic City
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2012–2013), 13 h 44 min (Minutáž: 47–55 min)

Hudba:

Daniele Luppi

Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke, Jessica Marais, Elena Satine, Dominik García-Lorido, James Caan (více)

Série(2) / Epizody(16)

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa... ve Městě divů. (HBO Europe)

Cracker

Ako ja len milujem seriály/filmy situované do tohto obdobia a keď sa k tomu pridá mafia, to proste musím vidieť :) Po prvej sérii je zatiaľ veľká spokojnosť na mojej strane, herci sú perfektní, príbeh ma baví a je tam kopa nahatých žien takže čo viac si môže človek priať :) ()

DavidS.

Mad Men v mafiánském rouše...Přesné herecké osazení, kterému vévodí svým drtivým charismatem Jeffrey Dean Morgan... Floridské horko a největší počet hereček na záběr s tím nejpevnějším/nejumělejším poprsím v seriálovém světě... ()

TheDude

Přes nelogičnosti v jednání postav i ve scénáři a místy skřípající repliky jde o solidní stylovou retro šedesátku. Lehce nadhodnocuji z osobního tíhnutí k období i žánru. A holkám to sluší. ()

Mikino00

Oprvadu čistý průměr, v podstatě se tam nic neděje, celou dobu to stagnuje a opravdu se to posouvá jen po malých krůčcích. Postavy si mě nezískaly, jediné co je třeba pochválit je retro atmosféra a sexy Jessica Marais. ()

xtraper

Bohužel mě nepřesvědčila ani 2. řada. Ty 3* dávám charizmatickému J. D. Morganovi. Ten děj je prostě rozvláčněný, utahaný, někdy tak nezáživný, že se ta hluchá místa musí posunout dopředu a teď k tomu ještě to vyvrcholení v podobě jeden syn raději s Řezníkem a druhý zase se státním zástupcem a tata hoteliér je najednou za pitomce? Největší výtvor je ovšem role ředitele hotelu, který zemře hrdinskou smrtí, před tím ještě než odejde bojovat s Vousáčem na Kubu, doma nechá jedinou dceru, kterou hrozně miluje... Kurylenkovová je, jako vždy, děs a hrůza, ten její neupřímný úsměv, chování, prostě neherečka... ()

RakeW

Ohromná stylovka, od bondovských úvodních titulků přes krásné ženské, dokonalé interiéry, vytříbenou módu, soft-porn scény, odpovídající herce v hlavních i vedlejších rolích a padnoucí muziku až k obrovským kabrioletům s dělenými sedadly, které jejich majitelé parkují zásadně na trávníku. Bohužel na rozdíl od takového Boardwalk Empire, ve kterém bohatá dobová výprava také hraje velmi důležitou roli, Magic City příběhově docela skřípe a postrádá nějaký hlubší cit pro drama. Chybí tomu výraznější zápletky či motivy postav a převažuje dokola omílaná vata. Vyústění dlouhodobých linek pak bylo slabé nebo blbé, ve většině případů rovnou žádné, a vrata do další série zůstala až příliš dokořán. Ike je navzdory svému postavení až neuvěřitelný klaďas, který jakože za nic nemůže, z Bena zase vyzařuje až příliš čisté samolibé zlo. Byť jsou oba slušně zahraní, charakterům typu Nuckyho či Rothsteina ze zmíněného Boardwalku nesahají ani po kolena. Snad jedině Kleinův státní zástupce nabídl nějaké to překvapení. Přesto si další sérii pustím, protože se na to prostě hezky kouká. ()

burton

Ouč! Luxusní podívaná po všech stránkách. JDM k sežrání. No, vlastně jsem se na to začala dívat kvůli němu a objevila tak tuhle skvělou věc, plnou Miamské záře, krásných žen, sexu, vášně, lásky, nablýskaných aut, mafiánů, peněz, vydírání, hazardu...uf. ()

yvona

Možná tak vizuální podívaná,ale to je vše,co tento bezduchý seriál nabízí. Sex,krásný holky, šarmantní chlapi, super auta, kvalitní a detailní zpracování ve stylu 50.let. Ale nulové herecké výkony, prázdné dialogy o hov..ničem.To je vše. ()

Stíba

Fantastické vykreslení dobové atmosféry ve všech detailech, které krásně vynikne ve vysokém rozlišení, kdy bravurně obsazené i zahrané všechny hlavní postavy, a to jak krásné a elegatní ženy, nebo šarmantní mocní muži protilehlých stran vytvářejí velmi sourodý celek neonoirového soft-gangsterského prostředí, které se honosí velmi elegantním zpracováním. ()

bararich8

První díl mě zase tolik nenavnadil a seriál šel na delší dobu k ledu, nedávno jsem opět pustil pár dalších dílů a sakra konec první série, chci další! Výborně zpracované kulisy jako oblečení, auta, prostě celý svět, ale hlavně samotný hotel. K zahození ani nejsou herecké výkony, kde si postavy prostě oblíbíte. Většina děje jsou dialogy a akce jenom krátce, za to však intenzivní. Což nemusí sednou každému. Škoda příliš otevřeného konce první série, musím totiž s napětím čekat na další. 4* ()

ZackSawyer

Je to tak trochu jiný mafiánský svět, není to Boardwalk Empire, ale když vydržíte to vražedně pomalé tempo, opravu pomalé, tak do toho asi spadnete, jako já. Víte co se stane, víte co chcete aby už "bouchlo" a vyšlo na světlo světa, ale tvůrci vás budou šponovat a napínat do dalšího dílu. Jo je to dobré, děvky, sázky, sex.... Hoteliér je neuvěřitelně klidnej týpek, kterýmu i když teče do bot tak je furt klidnej! :-) JO a taky abych nezapomněl, furt se tam musí chytat bronz i když jste jak uhláci :-) ()

Looka

100% atmosféra jako zvon. Příběh nijak složitý. Kubánská nota smrdí telenovelou jak podpaží Esmeraldy. ()

Tasartir

Seriál o 60.let minulého století, kasino, Sinatra, hotel, odbory atp... nic moc extra mysteriózniho zde však nehledejte. Něco do sebe to má, ale já jsem teď nalaďen na mystery/fantasy/tajemno filmy takže pro mně ** ()

jafuska

Bohužel tento seriál si mě nezískal, ono se tam v podstatě nic moc neděje, ale zatím hodnotím po pár dílech, ale nevím, jestli se dokoukám do konce, ani sympatičtí herci, a to od filmů a seriálů očekávám ()

DonBraso

Miramar Playa se teprve podle me ukáže až v celý svý kráse v druhý sérii.Zatim excelentní J.D.Morgan a ostatní herci sekundují velmi dobře v lehkým tempu.Určitě to není pro nedočkavce,velmi pomalé tempíčko,který lahodně chutná a Ben Diamond ještě ukáže drápky.80% ()

Optical

Město divů, ale kdepak. Hotel plný nudy je příhodnější název pro tento seriál, ve kterém se toho moc neděje. Hlavní postavy jsou ukecané a nezajímavé. Serál po druhé sézóně ukončen, čemuž se vůbec nedivím. Dvě hvězdy za atmosférů 60 let, jelikož na víc to nemá. Kdo čeká dobrý seriál z mafiánského přostředí... bude zklamán. ()