Handle

Na začátek bych chtěl říct, že rozhodně nepatřím do skupiny lidí, která odepíše každý český novodobý film (obzvlášť komedie). Když jsem si prohlížel profil tohoto filmu ještě než vyšly jakékoli recenze, uviděl jsem plakát a přečetl jsem si námět, opravdu jsem čekal černou barvu. A ona se z toho nakonec vyklubala červená... Ovšem v tomto případě je pro mě hodnocení nad 70% opravdu "wtf". Asi bych filmu černou barvu neudělil, ale červenou už vůbec ne. Takže, film dokázal to, že ČR a Sci-Fi prostě nejde k sobě. Tenhle rádoby pokus o Sci-Fi byl docela velký přešlap a nějakou uvěřitelnost, logičnost nebo důvody proč a jak radši nechme stranou, protože filmu je to i evidentně úplne jedno. Jde mu jen o to, aby se rychle dostal k zápletce cestování časem a jakým způsobem, to už je fuk. Když teda pominu prazvláštní začátek a vlastně i závěr, tak část s Mádlem (který se pro tuto roli opravdu hodí) je alespoň občas vtipná a má pár dobrých scén. Tvrdit, že jsem se u filmu nezasmál by bylo pokrytecké, ale zase to nebylo nic u čeho bych se tláchal ještě po skončení. Pokus dobrý, ale to nemění nic na tom, že film jako celek nefunguje a rozhodně není TAK vtipný a kvalitní, aby měl takové dobré hodnocení. Pro mě průměr, ale chápu jak negativní, tak i pozitivní ohlasy. A vůbec, není pochyb, že to v kinech vydělá docela dost peněz. Že by si to film nějak extra zasloužil a měla by se mu věnovat taková pozornost si nemyslím, ale koho to zajíma, že jo. Na druhou stranu, jako nenáročná komedie u které vypnete to ujde. Ale i na to mám jiné favority... PS. Jo, a víte co mě bavilo nejvíce? Orbitky! Na product placement už jsem si zvykl, ale takovej nářez se vidí málokdy. A když jim servírka přinesla v restauraci talířek s Orbitem, tak to už jsem vážně brečel smíchy... :) ()

Kamca_

No tak to bylo fakt něco. Koukala jsem na to s tím, že to jen jeden z dalších nepovedených českých filmů, ale už během první poloviny jsem byla hodně překvapená. Mádl to prostě všechno zahrál dokonale. Přesně tahle tématika mě bere a je v podstatě ve finále jedno, jaké národnosti film je. Hodnocení je tak nějak mezi 80 a 100%, ale přeci jen 5 jvězdiček dám. A podívám se na to hrozně moc ráda znova. Opravdu jeden z nejlepších českých filmů, co jsem zatím měla možnost vidět. ()

RelaxMan

Konečně po letech, pohodová česká komedie. Mám rád filmy o cestování v čase, mám rád filmy ze školního prostředí. Film se prostě povedl. Dialogy jsou vtipně napsané. J. Mádl je ve své nejlepší roli, ale i ostatní herci ( F. Blažek, S. Skopal, L. Krbová, V. Preiss, M. Šteindler, B. Klepl ... ) hrají dobře. Musím ocenit i dobré nápady, např. ruský Facebook v nástěnkové formě mě hodně pobavil. Jasně, že film má své menší mouchy, ale divák se u filmu dobře baví, takže mu to ani nevadí. Musím ještě dodat, že po dlouhé době jsem zažil plné kino a tak častý smích, už jsem léta nezažil. Co říci na závěr: Kéž by režiséři si vzali z tohoto filmu příklad a místo tragikomedií co furt točí, začali točit víc komedií v tomto duchu. ()

slatkac

Blbý reklamy na Orbitky a Big Shocky a podobné komerční srágory mi kazily film, ale díky tomu vytuněnému gaysbooku pod 3* prostě níž jít nemůžu. ()

6thSun

Je úplně jedno, že cestování časem dává asi tolik smyslu, jako sledování Televizních novin na Nově, páč tenhle sci-fi prvek je pouhou záminkou k podstatě příběhu. Ten je ovšem zhmotněním slova PLYTKOST a dokonce mně v tom nesednul ani výkon Mádla, kterej mě začal sice poprvé, ale zato pořádně denervovat. Navíc konec :::BROJLER::: s Blažkem, kterej se vrátí do svý vysněný rodiny, kde už má vyrostlý parchanty, jejichž jména nezná, protože je vychovalo jeho ALTERNATIVNÍ JÁ, je spíš z kategorie hororu, jelikož by ho přece muselo neskutečně mrzet, že si nepamatuje vůbec nic z jejich dětství, že u toho prostě v této podobě NEBYL a psychicky by se musel sesypat během prvních pěti minut :::KONEC BROJLERU::: Většinou takovýhle podprůměry zachraňujou aspoň vystřižený scénky zpod titulků, jenže i ty jsou tady zoufale nudný a nevtipný, což jen dokazuje, že vesmírná energie bylo tomuto projektu odkloněna od samého počátku. 40% ()

maseer2

v rámci české tvorby příjemný komediální nadprůměr, kterému škodí hrozně předvídatelný a křečovitě působící závěr.. sci-fi stránka filmu každopádně není kupodivu až tak děravá, jak by se dalo čekat, a sledovat Mádla, který si svou roli očividně hodně užíval, je vcelku fajn.. jen to chtělo kratší stopáž.. lepší 3* ()

GeusX

Během první čtvrthodiny se na diváka vychrlí okaté reklamy na prakticky všechny partnery a sponzory filmu. No, popravdě je product placement tak agresivní, že jsem si film po oné čtvrthodině na okamžik zastavil a udělal si čárku za každou reklamu, že jsem měl "plůtek" delší než na účtu z pivnice... :-) Mají čeští filmaři opravdu tak zapotřebí, takto si mrzačit film? I přes to mne rozjezd filmu příjemně kvalitativně překvapil a navodil dobrou zábavu na chudém poli českých komedií. Bohužel však druhá polovina filmu se stala tak trochu fádní, předvídatelná, jakoby došla počáteční energie a nevyužil se dosyta potenciál kvalitního námětu. Velká škoda, že na několik výborných vtipů zbylo místo jen při závěrečných titulcích jako vystřižené scény. Herecké obsazení velmi dobré a bohaté. Zprvu jsem to viděl na čtyři, následně jen na slušné tři hvězdy, tedy zdějších nadprůměrných 70% je odpovídajících. Výborné vtipy jako Licokníga a "účast" Radovana Křejčíře :-D ()

argenson

Většina humoru tady vychází z toho nádherného časového kontrastu a myslím, že s těma zkušenostma by se většina z nás v návratu do minulosti chovala podobně ujetě a kreténsky jako Jiří Mádl. Kterýho jinak moc nevyhledávám, tohle mu ale sedlo perfektně (navíc ve vzácné symbióze s Filipem Blažkem po dvaceti letech, kde je určitý náznak fyzické podoby, gest atd. A že Blažka taky nevyhledávám). Plus několik (opravdu pouze několik) dalších pěkných rolí včetně Petrových rodičů (Ljuba Krbová a Svatopluk Skopal - ten ve filmu po čtvrtstoletí!) Rozhodně víc, než jsem čekal. I když, mouchy to má, jak už tu zmínili mnozí. Včetně těch cherry rajčátek v roce 89. ()

hejahou

Nebýt až přemrštěné reklamy na Orbit,či na BigShock, film bych si užil mnohem více. Jinak Mádl zase předvedl své kvality, a zahrál vše jak on umí. Myslím, že jeden z lepších českých filmů tohoto roku. ()

Terva

Jiří Mádl měl spoluúčast na scénáři. Úvodní titulky jsou moc dětské a možná lehce trapné. Taky je tvůrci mohli lépe propracovat. CITÁT - V kině dávaj novej film od toho....toho Hřebejka.......... Co by jste dali za možnost vrátit se časem a trochu si změnit svoji vlastní minulost....začít tak říkajíc jinak? Někdo možná nic, asi by nechtěl, ale jsou i tací, kteří by toho využili. Náš hlavní hrdina Kovář se dá přenést do roku 1989 a pokusí se navázat vztah s dívkou, do které byl v té době zamilován a vydrželo mu to až do současnosti. Tedy jenom to zamilování, nikdy jí to totiž neřekl. Až teď dostal druhou šanci. CITÁT - Takhle jsem vypadal? Jo?!........... Myšlení a vzpomínky na budoucnost mu zůstali, ale tělo má mladší. CITÁT - Pro trochu lásky šel bych světa kraj........ Naprosto úžasná je scénka ve které žáci gymplu odpovídají na otázku, čím by chtěli být až budou starší. DIALOG: UČITEL - Pavelka, a čím budeš ty? PAVELKA - Budu jezdit kamionem. KOVÁŘ - pomyslí si - hovnocuc chlapče................ Bombová scéna je i v 58 minutě. DIALOG: UČITEL - Kdo je, Kováři, generální ředitel ÚVKSČ? KOVÁŘ - No, víte, já už si to tak pořádně nepamatuju, ale není to jedno, když to za půl roku skončí?........... Ale základem příběhu je získat srdce Élišky. CITÁT - To byl nejlepší sex, co jsem nezažil......... Cestování časem, sranda, černý humor, dobové prostředí, povedení herci - prostě pohoda filmeček. Trochu mě na filmu vadila ta všudypřítomná "neviditelná" reklama, někdy to kazilo zážitek z hezké scény. Poslední věta ve filmu lehce naznačila, že by to mohlo i pokračovat. Třeba "Probudím se předevčírem?" Závěrečné titulky obsahují vystřižené a nepoužité scény. Film se natáčel převážně v Litoměřicích, v Praze, na zámku v Ploskovicích a nebo v oboře zámku ve Veltrusích. Auta a hudba krásně rozdělují oba časy. ()

Dale

Zbytočne dlhé, vykreslenie doby takmer nulové, prerastený Mádl s otrasným príčeskom nevyzerá na 18, ale na 35... Zaujímavý námet a pár vtipných miest to nezachráni. ()

jh666

Od českých filmů, hlavně komedií, jsem se naučil nic nečekat, ale tenhle film mě příjemně překvapil. Úvod s Blažkem mě přesvědčil, abych to po první reklamě nepřepnul. A světe div se, u minulosti jsem se fakt bavil. Mádl to docela zvládnul, většina vtipů mě pobavila, tak proč to shazovat. 75% ()

Johny_fork

Po dlouhé době dobře natočený, originální a vtipný český film. Mádl exceluje a jeho romantické vzplanutí působí přirozeně, opravdově a evokuje napětí. Jediné, co bych filmu vytkl je totálně přehnaný a rušivý product placement ve scénách ze současnosti. Bez této kaňky by snímek mohl útočit až na absolutní hodnocení. ()

JohnCZ

Po hodně, hódně dlouhé době padla volba na český film a takhle (na české poměry) kvalitní kousek jsem opravdu nečekal. Začátek sice nijak nepřekvapí a Filip Blažek dost přehrává, ale jakmile se na scénu dostává mladší verze v podobě Mádla (to jeho zhulené vyjadřování mě hrozně baví :), film jde hodně nahoru. Spíše než o sci-fi se jedná o romantickou komedii a nutno podotknout, že hodně zdařilou. Hláškuje se o sto šest a i když některé dialogy dost skřípou (logicky), mnohokrát jsem se i nahlas zasmál, což se mi prostě u české komedie normálně nestává. Film rozhodně necílí jen na náctileté. U filmu se rozhodně pobaví i starší generace, protože je to ideální možnost, jak si zavzpomínat na mladá léta za minulého režimu, ve kterém se drtivá většina filmu odehrává a scénáristé na tomto faktu staví množství opravdu povedených fórů. A hlavně, Probudím se včera nesklouzává do trapnosti, jak je u mnoha komedií zvykem, za což si u mě vysloužil veliké plus. Jasně, rozhodně se nejedná o dokonalé dílo. Máme tu nedomyšlený závěr (časové paradoxy bych tu radši nerozváděl), množství reklam bijících do očí, pro české filmy typické přehrávání (ne)herců, atd atd. Pořád je to ale jeden z nejlepších českých filmů posledních let, takže si to plný počet zaslouží. ()

Marek1991

Ak niekto natočí film podľa vašich prianí, budete zrejme šťastný a budete ho chcieť určite vidieť, no a tak to bolo aj v mojom prípade. Avšak ja sa do minulosti vrátiť nemôžem a narodil som sa už v kapitalizme. Takže som sa išiel len opäť zasnívať. Mínusy, ktoré mi bili do očí boli napríklad desné reklamy zo súčasnosti, otrasná kvalita častí zo súčasnosti, veľmi divný časostroj, no plusov bolo viac, napríklad popis kapitalizmu na hodine, veľká romantika v tomto filme, nekonfliktné pohodové postavy, takmer žiadne klišé počas trvania filmu alebo teda aspoň sa im snažili vyhnúť ako sa dalo, niekde to však bolo príjemným spestrením, ako napríklad, keď niekomu predpovedáte budúcnosť, napríklad učiteľom. Tie staré časy mi prišli kľudné, tie nové na mňa pôsobili hekticky a smutne, taktiež keby ste boli sami, tak by ste pochopili, prečo mu na záver nevadilo to, že málo vedel o svojej prežitej dospelosti, jednu si už prežil, takto bol rád za iné veci. Jasné, mohol zmeniť chod dejín, mohol zmeniť viac vo svojom okolí, no keby to nebola postava takého pribrzdenca, tak by to možno ani také vtipné potom nebolo, no určite to mohli urobiť aj inak, lebo čas na to mali, no to by sme prišli o mnohé krásne obyčajné scénky. Vtipu je tu pomenej, ale vôbec mi to nevadilo, bolo to úplne relaxačné, rodinné, Mádl ma baví čím ďalej tým viac, Josefíková nádherná a vo svojej postave skvelá, až som nechápal, čo chcel sprvoti dosiahnuť tým rozchodom, ach toto malo potenciál na dobytie môjho srdca, škoda že ho nedosiahlo, no som aj tak rád. ()

Ajinka126

Pominu-li ten nesmyslný kauzální nexus při cestování časem, dostanu k velice podařené komedii na české poměry. Sice mě občas otravovala ta Mádlova herecká "neukázněnost" a jeho ksichty, ale na druhou stranu mě i pobavil. Navíc jsem to viděla v kině s tou nejlepší možnou dámskou společností a tím je úspěch dokonán :) ! ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012