Seriál postavený téměř výhradně na rozhovorech, se snahou pochopit, co se děje v hlavách psychopatů. Pro mě to nebylo až tak bezchybné, ve vší té prkennosti a strojenosti bych kapku napětí a akce uvítal, ale chápu, že tým režisérů chtěl pracovat hlavně s myšlenkami. Ovšem jako studie charakterů je Mindhunter velmi zajímavý, a to nejen mezi usvědčenými magory, ale i mezi zúčastněnými agenty FBI.(28.11.2017)

Nesmírně odtažitý a v podstatě až lhostejný přístup k postavám může na první dobrou zanechávat lehce negativní dojem, nicméně je třeba mít na pamětí, že o nějaký soucit s postavami tady jde skutečně až v poslední řadě. Obdobně jako u Zodiaca sází i zde Fincher (režíruje dvě první a dvě poslední epizody) na chladný perfekcionismus, jehož cílem rozhodně nemá být strhující emocionální podívaná, ale co nejvíce autentická rekonstrukce konkrétních událostí. Z pohledu uvěřitelnosti a zasazení příběhu do mnohoznačných sedmdesátých let v USA je Mindhunter po všech stránkách naprosto profesionální prací. Prakticky v něm nejsou skoro žádné emoce, ale skutečně mám za to, že právě ten chlad a odtažitost jsou v tomto případě opět cílené (což není u Finchera nic nového). Závěrečný pocit jakési "emocionální vyprahlosti" pak zjevně působivě koresponduje s tvůrčím záměrem. Rozhovory s Edem totální špíca.(1.1.2018)

Jméno Finchera a úchylně přitažlivý námět jsou důvody, proč je Mindhunter v top100, reálnou kvalitou tam však podle mě určitě nepatří. Příběhově plytké a okoukané a vychvalovaná atmosféra mně nijak extra nepohltila. Když jsem si četl seriál článků o sériových vrazích na lidovky.cz, tak jsem byl napnutější.(3.12.2017)

• Miller

Filmový Fincher je můj nejoblíbenější režisér. Seriálový Fincher mě nebaví. House of Cards jsem koukal asi na pět epizod a stačí - nenapínavé, nudné, nepolitické, nezajímavé, podobně to je u Mindhuntera, prostě po 35ti minutách už jsem se dál koukat nemohl a první díl jsem nedokoukal a rovnou to i smazal z historie, protože nechci aby mi to ještě někdy naskočilo. Nudné, nezajímavé, nenapínavé, neatmosférické - jako House of Cards. Nudná hlavní postava, naprosto neuvěřitelný (v negativním světle) detektiv. Holt je pro mě seriálový Fincher zapovězený a už nikdy nedám nějakému jeho seriálu šanci. NUDA, NUDA a NUDA o ničem.(8.2.2018)

Je to jako Terapie s Karlem Rodenem, jenom místo pána, který hledá pomoc, protože si nerozumí s manželkou, tam jsou pánové co svoje manželky ubili golfovými holemi, uřezali jim končetiny a ta torza potom sexuálně zprznili. Ojojoj. Bavili mě super nacastovaní vrazi, pozvolné dialogy o šílených brutalitách které postupně rozkrývají jejich psychiku, i hezké 70kové vizuály. Jen se připravte, že série nemá žádný výrazný dějový oblouk a končí to tak docela náhodně v půli rozdělané práce, bez pocitu nějaké katarze.(2.11.2017)

• - Mindhunterova verze Edmunda Kempera, kterého ztvárnil Cameron Britton, je velmi podobná tomu, co je známo o sériovém zabijákovi v reálném životě. Kemper zabil své prarodiče ještě jako dospívající teenager, ale později byl propuštěn z psychiatrické léčebny ve věku 21 let. Od května 1972 do dubna 1973 unesl a zabil dalších osm lidí, než se nakonec sám udal policii. Kemper je stále vězněn v Kalifornském zdravotnickém zařízení. (Macik1982)

• - Pro natáčení Mindhuntera, byla pro Davida Finchera vytvořena speciálně upravená verze digitální kamery Red Epic Dragon, taktéž Fincherem přezdívaná Red Xenomorph. (Tomas_TM)

• - Když na konci letí dvojice agentů letadlem, tak si Bill Tench (Holt McCallany) zapálí cigaretu. Přitom zapálení si cigarety v letadle je v USA zakázáno. (asdfasdf)