Vydarená prvá sezóna, ktorá má síce pomalší rozbeh a po prvej časti som musel predýchavať mierne sklamanie... no potom sa už nalodíme na pohodlnú filmovú loď plnú všelijakých prekvapení. Každý diel je precíznejší než ten predchádzajúci, dialógy sú nadpriemerne dobré a bež ohľadu na to, kto stojí za režisérskym kormidlom, je každá časť vždy maximálne originálna a pútavá. Konečne poriadny seriál o skutočných masových vrahoch, ktorý sa snáď dočká ešte mnohých vydarených sezón. Bolo by nadmieru žiaduce aby sme sa dočkali aj trocha krvi. Aj napriek jej absencii v prvej sezóne má odo mňa Mindhunter vrelé odporúčania. 80 %!!(11.2.2018)

První díl, paradoxně od Finchera, asi nejslabší - prostě se jen tak pozvolně vyloží karty na stůl a v té přemíře dialogů to není bůhvíjak zajímavé, ale od druhého dílu, od setkání s Edem Kamperem, se to začně rozjíždět a vy jen fascinovaně sledujete přerod hlavního hrdiny od bezejmenného ucha k arogantnímu geniálnímu vyšetřovateli. Výslech týpka v posledním díle považuju vůbec za to nejlepší, co jsem za poslední roky v seriálové tvorbě viděl. Okamžitě sem s 2.sérií!(9.1.2018)

// Fincher v klasicky fincherovském drama precizně roztaženém do deseti postupně gradujících epizod, vesele směřujících k mrazivému finále, kdy si divák stejně jako hlavní postavy uvědomí - že vlastně neví vůbec nic. Sežráno i s navijákem. Přerod Jonathana Groffa geniální (a na konci mi došlo, proč byl obsazen), soundtrack chci okamžitě domů a kde je sakra ta druhá řada? 9/10(16.10.2017)

...“How do we get ahead of crazy, if we don’t know how crazy thinks?”... Seriál nám síce neponúka dáky wtf efekt pri vyšetrovaní a ani s omg napätím nebude disponovať /nožík by nám bol nanič/, no to čo nám prináša, je účelný postup pri študovaní ľudskej mysle a správania sa. Zoberme si len hlavného hrdinu a jeho nekonvenčný /na tú dobu a miesto až brilantný/ spôsob, ktorým išiel proti prúdu, vďaka čomu sa mohlo v nádychu 70. rokov postupne sformovať nové oddelenie v FBI. ---po prvej sezóne 75%.. sem tam sa natrafí aj na hluché miesta, ktoré by sa dali viac vyšperkovať---(15.1.2018)

Fincherova přítomnost je opravdu cítit. Nápaditý scénář, skvěle napsané postavy a velmi silné téma. Jsem opravdu mile překvapen. Čekal jsem něco trochu jiného. Že se skutečně budou agenti dostávat do hlav odsouzených vrahů :-), sám nevím proč. Jediné co mě trochu mrzelo, a proč také nedávám plný počet, je absence nějakého delšího honu na vraha, stejně tak mi chybělo více strhujících a nečekaných zvratů. Samotné hovory ve věznicích byly výborné, to stejné zvolení herci a již zmíněná hutná atmosféra. Třeba 2. série nabídne i nějaký ten hovor s Ch. Mansonem! ;-)(10.1.2018)

• - Mindhunterova verze Edmunda Kempera, kterého ztvárnil Cameron Britton, je velmi podobná tomu, co je známo o sériovém zabijákovi v reálném životě. Kemper zabil své prarodiče ještě jako dospívající teenager, ale později byl propuštěn z psychiatrické léčebny ve věku 21 let. Od května 1972 do dubna 1973 unesl a zabil dalších osm lidí, než se nakonec sám udal policii. Kemper je stále vězněn v Kalifornském zdravotnickém zařízení. (Macik1982)

• - Muž objevující se na začátku každého dílu je Dennis Rader. Zatímco Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) se zabývají výzkumem, Rader rozvíjí svou dovednost jako jeden z nejstrašnějších lidí, kteří kdy žili. Knihu, která inspirovala Mindhuntera, napsal John Douglas, který honil Radera po desetiletí (jak popisuje ve své knize „Inside the Mind of BTK“). Rader se nakonec stane známým jako vrah BTK, což znamená „Bind, Torture, Kill“, které definuje jeho konkrétní značku vražedného sadismu. V roce 1974 zabil rodinu Oteroů, včetně dvou dětí, a zavraždil nejméně šest žen od roku 1974 do roku 1991. Nakonec to byla řada dopisů, které napsal médiím a úřadům, která nakonec vedla k jeho chycení. (Macik1982)

• - V jedné epizodě, kde si Dr. Wendy Carr (Anna Torv) sundá po poslechu nahrávky sluchátka, položí otázku: „Co je v krabici?“Je to odkaz na Fincherův film Sedm (1995). (Tomas_TM)