Seriál pojednávajúci o začiatkoch modernej behaviorálnej metódy a profilovania v prostredí FBI. Forma je vycizelovaná do posledného detailu, ale scenáristicky sa jedná o variáciu na HALT AND CATCH FIRE v prostredí federálnych vyšetrovateľov. Kriminálna línia je v podstate druhoradá a rozhovory s vrahmi sú síce zaujímavé, ale ak hľadáte seriál o ich zvrátenej mysli, odporúčam návrat do dôb nedávno minulých (napr. PROFILER). Tunajšie komentáre zasa blábolia o niečom, čoho sa v tejto sérii vôbec nedočkáte. (22.10.2017)(22.10.2017)

Trochu mi to pripomenulo Star Trek Enterprise v tom ohlade, ze sa serial venuje vzniku nejakej organizacie/odelenia a podobne ako v Enterprise sa prilis zaobera skoro az zbytocnymi detailami ako je vznik rôznych nazvoslovi na ukor nejakej strhujucej zapletky. Takisto sa prilis venuje rodinnemu zazemiu ustrednej dvojky, co mi pripadalo zbytocne. V tomto ohlade je to podobne ako Fincherov Zodiac., ktory sa viac ako pripadu venoval postavam vysetrovatelov a ich postupnemu vyvoju. Pripady ktore obcas pomaha ustredna dvojka ma tiez prilis nenadchli. Serialovy Hannibal v tomto ohlade ponukol ovela zaujimavejsich magorov. Najviac ma nadchli iba rozhovory s psychopatmi, ktorych uz sedeli v base. Obidvaja tlustoprdi su fenomenalni pritom su povahovo uplne rozdielni. Dufal som, ze v kazdej epizode sa dockam rozhovoru s jednym charizmatickym magorom, ale tieto rozhovory tvoria maximalne tretinu serialu. Totalne otravna mi pripadala ta nekonecna linia o buducom vrahovi odohravajuca sa pred uvodnymi titulkami bez poriadneho vyuzitia. Snad sa dockame v buducej serii/seriach? Medzi klady by som zaradil skvele napisane ustredne duo. Jonathan Groff ako zo zaciatku neskuseny mladik sa postupne stane az prilis namyslenym. Najviac ma ale potesil môj oblubenec Holt McCallany ako jeho skuseny kolega, ktory konecne vyfasoval kvalitnu ulohu s dobrom serialy. Dlhorocne kamaratstvo s Fincherom sa mu evidentne vyplatilo. Mnozstvo otvorenych linii na konci ma ani neprekvapilo. Podobne ako v Loste sa dockame viac otazok ako odpovedi. Serial aj tak k nejakemu velkemu zaveru ani na sekundu nesmeroval. Skôr to vyzera na dalsi nekonecny scasti detektivny a scasti dokumentarny serial, ktory môzu natahovat dokial bude mat sledovanost. Kvôli Holtovi, holt asi neodolam ani ja a dalsiu seriu si pozriem. Ten jeho syn vyzera, ze bude autista, tak som zvedavy, ci mam pravdu. 6/10.(25.6.2018)

Dobre, bolo to jasné dopredu - Fincherom produkovaný a čiastočne aj režírovaný (prvé dve a posledné dve časti) seriál o FBI v 70. rokoch a počiatkoch psychologického profilovania sériových vrahov bol v podstate "odsúdený" stať sa televíznou udalosťou roka. A... je to tak. Tento rok už sa Mindhunterovi sotva niečo vyrovná. U mňa je to aj zápis do osobnej TOP 10 (a možno TOP 5). Ale asi to nesadne každému. Nie je to žiadne Sedem s kopami červivého mäsa a krutými zvratmi, "tichou" atmosférou sa to skôr podobá na Zodiaka. Dvojica agentov chodí po Štátoch, prednáša miestnym policajtom, popri tom robí analytické rozhovory s uväznenými vrahmi a sem-tam pomôže s nejakým aktuálnym prípadom. A popri tom za pochodu vymýšľa základy moderných vyšetrovacích metód (čarovná je hlavne scéna, v ktorej akoby mimochodom vymyslia termín "sériový vrah"). Je to BRILANTNE napísané, každý dialóg (hlavne tie s vrahmi) je scenáristické veľdielo. Každý herec presný (hlavne tie neznáme tváre, ktoré hrajú vrahov - každý z nich je na Emmy). Dobová atmosféra perfektná. Vie to byť napínavé a (čuduj sa svete) aj vtipné. Je tam množstvo nezabudnuteľných scén (nákup topánok, konzerva v pivnici, rozchod z poslednej časti). No a je to Fincher, samozrejme. Celý seriál je pekne kvalitatívne kompaktný, ale šéfove časti sú proste režisérska extratrieda. Mrzí ma len príliš otvorený koniec, nuž ale aspoň sa budeme viac tešiť na druhú sezónu.(24.10.2017)

David Fincher a Netflix. Když jsem naposledy slyšel tohle spojení, tak z toho vznikl House of Cards. Takže nepotřebuju víc, aby Mindhunter měl mojí plnou pozornost. Navíc na Netflixu tyhle temnější věci umí skvěle podat. Skvělé je, že to od počátku má zajímavý námět a vážně jsem se nemohl dočkat až se do něj hlouběji ponoří. Obsazení hlavního hrdiny je povedené a člověka ani na chvilku nenapadne hledat v něm někoho, kdo hrál v Glee. Příjemným bonusem je pak Anna Torv, na kterou se těším už od konce Fringe a která se později objeví. Nejsem velkým fandou znělky a nebaví mě ty obří nápisy, ale to jediný mínusy co jsem našel. Psychologie mě baví, hlavní hrdina a jeho proměna mě baví, atmosféra doby dokonalá, hudba je k tomu skvělá. Třešničkou na dortu jsou rozhovory s vrahy. Už dlouho jsem neviděl seriál, který by působil tak filmově. Teď už se nemůžu dočkat druhé řady.(19.10.2017)

další se seriálů,který mi nejdříve málem utekl,aby nakonec nabídl suveréni a přesnou konverzačku,která je založena primárně na dialozích,výborných hercích a skvělou atmosférou,která připomíná třeba Fincherova Zodiaca.Seriálu je často vyčitana absence jakéhokoliv charismatu hlavního hrdiny,který působí jako nejslabší článek celé série,nicméně za mě to tak není.Jonathan Groff svého Forda pojal celkem přesně a hlavně nejednoznačně,takže divák osciluje od polohy kdy mu fandí a rozumí k poloze kdy ho pr jeho tvrdohlavost a nedospělost nemůže vystát.Tak jako tak,nejzajímavější postava je nakonec ale Edmund Kemper,jehož projev je fascinující a i na malém prostoru si krade veškerou pozornost pro sebe.Ficher je prostě borec...90%(26.11.2017)

• - Když na konci letí dvojice agentů letadlem, tak si Bill Tench (Holt McCallany) zapálí cigaretu. Přitom zapálení si cigarety v letadle je v USA zakázáno. (asdfasdf)

• - Finále Mindhuntera v režii Davida Finchera závisí na případu Darrella Gene Deviera (Adam Zastrow) a jak ho Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) řeší metodami získanými ze svých rozhovorů se sériovými vrahy. Devier ve skutečnosti žil v Gruzii, ořezával stromy v sousedství, kde byla znásilněna a zabita 12letá Marie Francese Stonerová. Douglas píše o případu ve své knize. Falešná složka papírů, která vypadá jakože policisté toho mají na Deviera hodně, naznačování, že oběť si o to říkala, a krvavý kus kamene položený před ní. Všechny tyto taktiky byly ve skutečnosti v Douglasově výslechu Deviera použity a nakonec vedly k jeho přiznání. (Macik1982)

• - Postava Holdenova kolegy Billa Tenche (Holt McCallany) je inspirována skutečnou postavou Robertem K. Resslerem, který opravdu pracoval v Behaviorální vědecké jednotce FBI a zavedl termín „sériový vrah." (Tomas_TM)