Zatímco u House of Cards jsem až příliš bolestivě vnímal rozdíly mezi díly, které natáčel David Fincher, a těmi ostatními, u Mindhuntera jsem podobným problémem netrpěl. Do značné míry je to způsobeno skvěle vymyšleným příběhem, ve kterém jsou jednotlivé díly natolik provázané, že je od sebe nejde moc oddělovat, zároveň je ale třeba ocenit, nakolik se zbylá trojice režisérů adaptovala na Fincherův chirurgicky pečlivý styl a důraz na nenápadné vyvolávání hutného napětí. David jim bezpochyby stál za zády. Jinak obrovská radost ze seriálu, který je v podstatě Zodiacem na ploše osmi hodin. Je fajn, že tvůrčí tým rezignoval na detektivku v klasickém slova smyslu, protože na pátrání se tu hraje až ve druhém, možná i třetím plánu. Vše startuje se studií myslí vrahů, studie se následně aplikuje v praxi, aby pak dále měla vliv i na osobní životy jednotlivých protagonistů. Vše je do sebe přitom takřka neoddělitelně zaklesnuto, takže je pro diváka velmi složité tvořit si předpoklady o tom, co uvidí v následující části. Plus výborně vystavěný vývoj ústřední postavy, Jonathan Groff je možná vzhledově kombinací Henryho Cavilla a Taylora Kitsche, ale oba je o třídu přehrává. Jediná výtka? Čekal jsem uzavřenou minisérii, ale opět je třeba očekávat druhou sérii. Tak uvidíme, kam se projekt podaří příště posunout. 95 %(30.1.2018)

Je to jako Terapie s Karlem Rodenem, jenom místo pána, který hledá pomoc, protože si nerozumí s manželkou, tam jsou pánové co svoje manželky ubili golfovými holemi, uřezali jim končetiny a ta torza potom sexuálně zprznili. Ojojoj. Bavili mě super nacastovaní vrazi, pozvolné dialogy o šílených brutalitách které postupně rozkrývají jejich psychiku, i hezké 70kové vizuály. Jen se připravte, že série nemá žádný výrazný dějový oblouk a končí to tak docela náhodně v půli rozdělané práce, bez pocitu nějaké katarze.(2.11.2017)

Vydarená prvá sezóna, ktorá má síce pomalší rozbeh a po prvej časti som musel predýchavať mierne sklamanie... no potom sa už nalodíme na pohodlnú filmovú loď plnú všelijakých prekvapení. Každý diel je precíznejší než ten predchádzajúci, dialógy sú nadpriemerne dobré a bež ohľadu na to, kto stojí za režisérskym kormidlom, je každá časť vždy maximálne originálna a pútavá. Konečne poriadny seriál o skutočných masových vrahoch, ktorý sa snáď dočká ešte mnohých vydarených sezón. Bolo by nadmieru žiaduce aby sme sa dočkali aj trocha krvi. Aj napriek jej absencii v prvej sezóne má odo mňa Mindhunter vrelé odporúčania. 80 %!!(11.2.2018)

Novodobý Sherlock a jeho Watson...tak to ma vážne pobavilo. Seriál určite nezaujme každého, hlavne nie tých, ktorí čakajú nejakú akciu či napínavý príbeh, tento seriál si skôr vychutnajú tí, ktorí dokážu oceniť ten fascinujúci stret validity a reliability s realitou. Osobne na niečo takéto čakám už minimálne dvadsať rokov a musím povedať, že som sa konečne dočkala!(18.11.2017)

Krimi seriál, který přichází s inovativním přístupem k vyšetřování a rukopisem Davida Finchera, coby režiséra 4 epizod. Mindhunter se rozhodně řadí mezi nejlepší krimi seriály posledních několika let a zaslouží si vaši pozornost. Více v mé videorecenzi(3.12.2017)

• - Muž objevující se na začátku každého dílu je Dennis Rader. Zatímco Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) se zabývají výzkumem, Rader rozvíjí svou dovednost jako jeden z nejstrašnějších lidí, kteří kdy žili. Knihu, která inspirovala Mindhuntera, napsal John Douglas, který honil Radera po desetiletí (jak popisuje ve své knize „Inside the Mind of BTK“). Rader se nakonec stane známým jako vrah BTK, což znamená „Bind, Torture, Kill“, které definuje jeho konkrétní značku vražedného sadismu. V roce 1974 zabil rodinu Oteroů, včetně dvou dětí, a zavraždil nejméně šest žen od roku 1974 do roku 1991. Nakonec to byla řada dopisů, které napsal médiím a úřadům, která nakonec vedla k jeho chycení. (Macik1982)

• - Pro natáčení Mindhuntera, byla pro Davida Finchera vytvořena speciálně upravená verze digitální kamery Red Epic Dragon, taktéž Fincherem přezdívaná Red Xenomorph. (Tomas_TM)

• - Finále Mindhuntera v režii Davida Finchera závisí na případu Darrella Gene Deviera (Adam Zastrow) a jak ho Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) řeší metodami získanými ze svých rozhovorů se sériovými vrahy. Devier ve skutečnosti žil v Gruzii, ořezával stromy v sousedství, kde byla znásilněna a zabita 12letá Marie Francese Stonerová. Douglas píše o případu ve své knize. Falešná složka papírů, která vypadá jakože policisté toho mají na Deviera hodně, naznačování, že oběť si o to říkala, a krvavý kus kamene položený před ní. Všechny tyto taktiky byly ve skutečnosti v Douglasově výslechu Deviera použity a nakonec vedly k jeho přiznání. (Macik1982)