Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Domas88

No krásně mile překvapen, a po výbuchu jedničky to nechápu :D A když i mně se tohle líbilo :) tak to MUSÍ být super film ne? :D :D ()

blondboss

Viac než dôstojné pokračovanie už tak skvelej jednotky. Nedám plný počet z toho dôvodu, že dejovo to bolo dosť linkované podľa jednotky, nemal som tam ten pocit epickosti, v ktorý som veril, že pri dvojke príde, a dalo sa to ešte viac rozvinúť, avšak vzhľadom na záver verím tomu, že trojka bude priam epická a grandiózna. Už teraz zrejme viem dopredu povedať, že to bude u mňa na plný počet. Jennifer Lawrence je tak úžasná herečka, že to neviem ani slovami opísať. Ako to, že som si ju nevšímal skôr? Dávam si imaginárnu facku :) Krásna herečka s neskutočným hereckým talentom, ktorý tu ukázala naplno. Dámy a páni, toto je budúcnosť Hollywoodu a jeden z jeho najväčších talentov ... ak nie najväčší. 75 % ()

CrazymanM

Rozhodně už mě to nebavilo tak,jako první film.Čímž nechci říct,že se nepodívám na pokračování,i když je mi jasné,že to budou natahovat a nakonec všechno dobře dopadne,prostě je to takovej odpočinkovej film,nic hlubokýho! ()

Daggeron

Hry, aké tu ešte nikdy neboli? Profesionálni zabijaci v aréne? Are you kidding me? Ak jednotka bola o Hunger Games až v poslednom rade, dvojka je o nich ešte menej. Samotné hry zaberajú z dva a pol hodiny stopáže možno štyridsať minút, zvyšok sú len keci a takmer bezvýznamné dialógy, navyše zbytočne natiahnuté do neznesiteľnej dĺžky. Ako jediný klad pre túto pasáž slúži to, že obsahuje v sebe jedinú efektnú scénu z celého filmu (tréningová sekvencia s lukom) a priestor v nej dostávajú najlepšie postavy doterajšej série - Harrelson, Tucci a sympaťák Lenny Kravitz. Ostatok formálnej stránky tradične tragický, kostýmy a mejkap na smiech. Aspoň futuristická vizualizácia mesta Kapitol je na úrovni, keď už postavy v ňom nie. A hry samotné sú ešte väčší paškvil ako v prvej časti. Neoriginálne, neinovatívne, plagiované a trápne hlúpe. Nulová akcia, nulové súboje, nulové hry o život. Umelo vytvorená vlna, umelo vytvorený blesk, umelo vytvorená hmla, umelo vytvorené opice. Žiadne boje o život medzi ľuďmi (nemalo to byť o tom?). Z celých hier príde k jednej jedinej (!) akčnej scéne, inak je dôležitejšie všetko ostatné, vrátane romantickej línie, ktorá by mala ísť do hĺbky a rozvíjať tú minulú, lenže je ešte menej jasná než predchádzajúca. A tak vlastne ani neviete, čo režisér/autorka chcel/a týmto dielom povedať. Je to maximálne lepšie a prehľadnejšie natočené, ale inak rovnako nepodarené a ešte menej uveriteľné a realistické. Jediné, čo stojí za zmienku, sú znovu herecké výkony - Sutherland zahrá aj z ničoho niečo, Lawrence je istota, Jena Malone prijateľne šialená a Claflin sympatický. A priznávam tiež, že prekvapuje záver - Hoffmanovi (nech mu je zem ľahká) by ste toho hajzlíka aj zožrali. Inak je všetko pomerne predvídateľné a svetovú kinematografiu ničím neobohacujúce. Ale keďže vyše 800 miliónov dolárov majú producenti v kapse, tak to nie je žiaden problém. Paradoxne sa však na Mockingjay teším - snáď už sa zbavíme tých nezvládnutých a dookola vodu prevárajúcich hier. Revolúcia proti Kapitolu by už mohla mať do seba čosi viac. Inak doterajší priebeh série veľmi slabučký. PS Lawrence má nejaký čarovný tulec? Keďže na konci má v ňom minimálne toľko šípov ako na začiatku (a že ich zopár vystrelí). Pardon, zabudol som, že tento film nebol natočený pre to, aby sme nad jeho logikou premýšľali. Hlavne, že sa upišťané pubertiačky pobavili, pretože videli mladučké mäsko v podaní Hemswortha, Hutchersona či Claflina. ()

megajalec

Prvá polovica filmu je dosť slabá. Naťahuje sa, prináša divákovi náhľad do života víťazov, ich účinkovanie pre Capitol a cestu po krajoch. Sú doslova bábkami svojho živiteľa (paralela s dnešným mediálnym svetom reality show). Dej je minimálny, všetko sa rozprúdi až v aréne. tuná to je trochu iné ako v jednotke, niektoré veci sú vybrúsenejšie a inovatívnejšie.. Celý film dá napokon zmysel až v závere, ktorý ma pravdupovediac výborne navnadil a výrazne napravil celkový dojem z dvojky. Keď som tak spätne uvažoval, tak fakt celý film k tomu smeruje a lepšiu bodku ani tvorcovia nemohli dať. Už teraz sa teším na trojku. Btw, spomínaný záver mi prudko pripomínal záver jednotky Matrixu. ()

maxcold

První Hunger games jsem viděl víceméně z donucení a nebyl jsem nijak nadšený. Druhý díl jsem ovšem shlédl dobrovolně a po úvodní nudě a předvídatelnému ději jsem nebyl zase tak moc znuděný a říkám to nerad, docela se mi to líbilo. Do kina bych sice na to nesel, ale oddechovka dobrá. ()

ESNYR

Pokračování Hunger games, je skoro stejné jako první díl. Opět se tady něděje prakticky nic moc a délka filmu je tak opět naprosto zbytečná. Celý děj je zmateně vyprávěn a vyloženě se člověk m usí pekelně soustředit, aby se vyznal ve všech těch třetích čtvrťo hrách a v tom chaosu, který se ve filmu odehrává. Rebelie je trestána, hlavní hrdinka je zase ve hře a píďa je ještě větší mamlas než v prvním filmu. Celý závěr tak nabádá ke sledování dalšího filmu, který je rozdělen na další dva filmy, což mi dělá docela starosti, protože už mně tyhle rozdělené utahané filmy prostě nudí. Když je film rozdělený na části, z nichž ani jedna nekončí žádnou scénou, vypadá to pak jako díl nějakého seriálu. To mně docela odrazuje od návštěvy kina. Nechci hledět na první díl seriálu, a čekat na další díl třeba rok. Doufám že v Hollywoodu brzo pochopí že tudy cesta nevede a vrátí se zpět k normálnímu filmovému formátu, kdy jeden film, je prostě jen jeden film a ne začátek seriálu o nekonečnosti vesmíru. Jo a zpět k filmu : je to ještě větší kravina než předchozí film, takže mu dám jen jednu hvězdu. Na pokračování se podívám až budou k dispozici oba díly. ()

Bilky

Opäť rovnako naivná "romanca medzi bleskami" ako úvodný diel. Áno - bolo to určite drahšie, ale rovnako obohraté, klišoidné a zbytočne naťahované. Peniaze sa síce pozitívne odrazili na výprave aj trikoch ale ten polopatistický scénar :( A tak znovu najviac potešila postava Woody HARRELSONa a karikatúry Stanley TUCCIho a Elizabeth BANKS akokeby vypadli BESSONovi z 5.ELEMENTu ;) 65% ()

Crytic

Film nám hezky plynule navazuje na jedničku - během první utahané hodiny se dozvíme, jak naši ubozí hrdinové musí všem neustále lhát jak o svém vztahu, tak o hrůzné politice Kapitolu. A pak náhle... sim sala bim... totální vykrádačka prvního dílu... opět losování do her, opět vyberou ty dva, opět hořící šaty, opět tréning, opět aréna.... Chvilku se tam rubou, pak výbuch a vrata pro další díl tak dokořán jak to jen jde.... ()

Spilif

Jedička se mi nelíbyla dalo by se říct že jsem ji přežil, a pak přišel nápad jedné známé nezajdem na dvojku? NO sáááákra co ji mám říct? NO hele že to jsi ty tak jdu nevím co jsem od toho čekal? (Hele brzděte nebylo to co vás teď skoro všechny napadlo:) možná bylo ale to je jedno). No prostě a jednoduše dvojku jsem taky přežil, ale na pokračování se nechystám to bych byl opravdu blázen! ()

AliceJackie

Skvělé zpracování s překvapivým koncem (překvapivě dobře udělaným koncem). Rozhodně bych ale neřekla, že je lepší než první díl. ()

NightScene

Senzace! Druhý díl nám krásně zamotal děj. Je ještě lepší než první a to se moc často nestává, aby bylo pokračování lepší než první díl. V tomto díle nám zápletka houstne a přidáváme na ostrosti jak her tak i příběhu. Rozpočet už je o něco vyšší a také je to znát. Efekty jsou ještě lepší a obsazení také. Jennifer je úžasná a spolu s Joshem jim to náramně dupe. Zkrátka všechno do sebe zapadá a film nenudí ba naopak rozjasní tváře lidí, kteří mají rádi akci s trochou romance. 90% P.S. Konec mě dost překvapil a už se těším na Sílu Vzdoru! ()

vodkasesemte

to si děláte prdel, jak to muže bejt v červenejch? nenapadá mě nic, co by stálo za zmínku, když nepočítám ty baby v neoprénu... zbytek vám už asi poví verbal, ještě že ho tu máme! jo a mimochodem, ležel jsem u toho jako zabitej králík, ale neusekli tomu konec? Vyspelejšie a stráviteľnejšie, kvalitatívne skok, tý voe, nekoukal jsem na něco jinýho? 2017 neuvěřitelný překvapení, jen nesmíte bejt dementi, což stejně asi jste, protože jen deset procen respondentu v komentářích dokázalo zohlednit tu přidanou hodnotu "hladových her". užasnej film, kterej si přesto ta ocenění zaslouží a hlavně celý dvě a pul hodiny nenudí. každejch deset vteřin dává smysl, a mohli by vám chybět! podívám se na to ještě jednou - Act of defiance (vzdor) - If a girl from district 12 can defy The Capitol and walk away unharmed, what is to prevent them from doing the same? - What is to prevent, say, an UPRISING? That can lead to REVOLUTION. And then, in a fraction of time, the whole system collapses - It must be a fragile system, if it can be brought down by just a few berries - You two are MENTORS now - Details of your romance. Every year your private life becomes theirs - From now on, your job is to be a DISTRACTION, so ppl forget what the real problems are - Smile and read the cards - We are all of us united, both victors and vanquished, in serving a common PURPOSE. The power and glory of The Capitol (Tell us what you really think) - Panem today. Panem tomorrow. Panem forever - Shes not who they think she is - Shes not a leader - She just wants to save her own skin. Its simple as that - But shes become a BEACON of hope for the rebellion - And she has to be eliminated - I agree she should die. But in the right way - Its moves and counter-moves. And its all we gotta look at - Katnis Everdeen is a SYMBOL. Their Mockin-jay. They think shes one of them. We need to show that shes one of us - We dont need to destroy her. Just the IMAGE. Then we let the ppl do the rest - Shut down black markets. Take down what little they have. Then double the amount of floggings (bičování) and executions - Pu them on TV. Broadcast them live. More fear - It wont work. FEAR does not work as long as they have hope - Což mě přivádí k závěru, že český prasata nikdy neměli naději. Tak špatně na tom za okupace byli - Whats the CAKE gonna look like? - Blanket coverage. Shove it in their faces - Show them that she is one of us now - They are gonna hate her so much, they might just kill her for you. Brilliant - If you cannot CONTAIN Katniss Everdeen, then I will have to terminate her - And not just her. Her entire species has to be eliminated - The other victors - Now, because of her, they all pose a THREAT - Bcs of her, they all think they are invincible - Theres still way to win. Its what we Gamemakers like to call a WRINKLE - Quater Quell Games - Defeat Of The Rebellion - Reaping Day - I would love to put my axe in her face - Theres always a flaw in the system - Víte, co je na celých Hunger Games nejhorší? Že ten systém byl v pořádku. Luza živořila ve špíně, vyvolení se bavili. Dnešní svět je mnohem horší, ti poslední z posledních vládnou ostatním, mají svá práva, odvolávají se na ostatní podlidi, cítí v sociální uniformitě jistotu. A v hlavně stahují člověka dolu na svou uroven, protože z něj mají strach - You have 10 minutes to present your chosen skill - Todle malá česká svině nikdy nemuže pochopit – těm prasatum se v nešním systemu žije dobře – na všechno, na co se zmužou, je odpor protiuprchlíkum na internetu. O jak jsou rozumní ti slušní češi, když jim dochází, že jim negři podřežou krky. Tak tomu zkuste zabránit - Česká svině představuje tu smetánku nahoře, co žije v iluzi za tlustými zdmi Kapitolu, a nechce se s nikým dělit o svoje pohodlí. A přitom pomalu degeneruje, že už ani nepozná rozdíl mezi zvířaty, se kterejma se peleší. Tydle kriply mám kolem sebe, ale už jim nezbývá moc času. Brzy se začnou odblešovat spolu s prašivími psy - Effie - Last advice? Stay alive - Ta akční pasáž je totální pýčovina - Have fun with nuts - They are just mutts. Its not real - Moves and counter-moves (nd) - Dome (jako v reálu) () (méně) (více)

Palisander

(Pozor, spoilery !) Rovnaká stopáž, rovnaké plytvanie materiálom na siahodlhú nudu. Politické pozadie sa dalo vysvetliť aj stručnejšie. Pritom je mi záhadou, koľko času medzi 74. a 75. hrami vlastne ubehlo? Vyzeralo to tak na dva týždne dovolenky pred povinným turné a pár dní vo vlaku... Pritom nová aréna, nové pravidlá, a Katniss predvádza bojovú akrobaciu ako keby strávila minimálne tri roky bojovým výcvikom. A ešte zo seba urobí tehotnú šestnástku. Lož odhaliteľná behom pár minút. No pekne vychovávame tú dnešnú mládež ;-). Šaty opäť zabodovali. Akcia? Mimo logiky. To už nebol boj medzi ľuďmi navzájom, ale boj proti aréne. Aspoň luk už bol normálny. Aj keď doplnený samozásobovacím sa tulcom ;-). Prvý zaujímavý moment prišiel až pár minút pred koncom. A to je zúfalo málo. ()

IZFNP

Vrchol celej série, ktorý vychytal tých pár mušiek z jedničky. Dospelejšie, so silnejším ľudským i politickým dopadom, ucelenejšou réžiou, väčším rozpočtom, väčšou fantáziou a intenzívnejšou atmosférou. Ako fanúšik kníh som v duchu celý film tlieskala. ()

Luckyboy

Knížka se mi zdála komplexnější, jasnější, a i přes docela štědrou stopáž film esenci a vyznění knihy nezvládl adaptovat. Zábava to sice je, ale taková jalová. ()

Drozdo57

Druhý diel je rozhodne lepší ako prvý. A to iba preto, lebo je to vlastne prvý diel, ktorý sa poučil z niektorých chýb. Má lepšie vykreslené postavy (Peeta už nevyzerá ako úplný autista), lepší príbeh a vôbec všetko je trošku lepšie. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky