Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Onanista

Tak nějak první hoďku, kdy dva hlavní týnejdžři jezdili po předváděčkách, jsem se bavil asi tak, že zábavnější by bylo přebírat hrách a popel, nebo čočku, nebo co to přebírala Popelka. Furt musíme někam jezdit a tam něco říkat, aby sme se měli jak prasátka v žitě, to je tak strašný a k tomu všemu hlavní představitelka ( slovy Zoolendra ) má celý film výraz Modrá ocel. Když se směje, když brečí, když vraždí prostě furt, ale nakonec to přijde! V poslední vteřině týhle kolosální s*ačky pošle do světa Magnum !!! a tím nám chce ukázat, že se asi máme na co těšit nebo tak něco. Každopádně chvílema byla akce docela v poho ( za to jedna hvězda ) a z Joshe se stal sympaťák ( za to hvězda druhá) . Sečteno podtrženo = 2 hodiny nudy a zbytek ušel. ()

PhobosCZE

první půlka filmu neskutečná nuda, jakmile začnou hry, tak se to zvedne, film je zbytečně dlouhý a oproti jedničce už ani nemá moc co nabídnout, koukat se na to ale dá, za Jennifer Lawrence přidávám bod nahoru jinak by to bylo za 2. P.S. nenávidím toho šulina, co ho Katniss všude tahá sebou a doufám, že už v dalším díle nebude a umře :-) ()

MarwinMark

Druhý diel trilógie je z pravidla prechodom medzi začiatkom, kde sa predstavia všetky postavy až koncom, ktorý so sebou prináša veľké finále. Hunger Games príjemne prekvapil a dotiahol niektoré nedostatky svojho predchodcu k lepšiemu koncu. Atmosféra filmu odráža svoju knižnú predlohu a scenár je dobrý. Je to temnejšie, dramatickejšie a akčné scény sú prehľadnejšie. ()

krejciitomas

Neskutecna celovecerni podivana plna emoci,smutku,hrdinstvi a odporu. Jennifer Lawrence v roli Katniss/rebelky zvysuje kvalitu snimku,nemuzu dat jinak nez plny pocet. ()

YDOMAK

2-ka sa posunula k lepším kvalitám a ako fanúšika kníh príjemne potešila. Film je vo všetkých smeroch vyspelejší a ponúka omnoho stráviteľnejší pohľad na recyklovaný príbeh v ktorom jedinou odlišnosťou je stupeň nenávisti k totalitnému režimu. Pokiaľ bude kvalita tejto série stúpať tak ako stúpla pri tomto filme, tak sa celkom teším na Drozdajku, resp. Drozdajky. ()

Mat.t

Skutočne lepšie ako jednotka. Vidím v tom väčší potenciál, význam, než by sa mohlo zdať. Pre niekoho hlúpe, ale rozumiem konaniu všetkých hlavných postáv. ()

dannypajinky

první díl v slušivějším efektnějším a zbytečnějším kabátě jestli tahle serie trhá rekordy nebo co tak mě už to hlava nebere , aspoň ty efekty atd tomu trošku odpovídají ne jak v prvním díle kde to bylo ... no 6/10 ()

juanpera

Musim podotknout, ze o trosku lepsi nez prvni dil. Je jasne videt ze scenar dalsich sesti dilu je jiz alespon v hrubych rysech napsan a jelikoz film studiu vydelava, tak se mame sanci tesit na dalsi sagu. Kardy rok az dva jeden dil az uz to nebude vydelavat, tak to ukonci... Musim uznat, ze prvni dil byl dosti kruty, to jsem psal v jeho recenzi, s tim ze mi hlavne nepripada moc vhodne a vychovne do toho zatahovat deti od 12ti let. To take v dile druhem bylo zmineno. Opet huste klise, které je ovladano centralni diktaturou, rozdily mezi kraji a kapitolem a silena moda. Trosinku uz hlavni hrdinku zkrasluji, uz to neni jen ta surova a syrova holkohrdinka. Ale vlastne jde jen o boj v arene a zabijeni tech co jsou snad na opacne strane. Uvidime, co nam prinesou dalsi dily, ale je to koukatelne. Jen aby se z toho nevyklubala nejaka "sametova revoluce" kde se na zaver bude po americku tleskat pri oslavovani svrzeni diktatora... Normalni zabava, normalni dej, predvidatelny, normalni laska, taky predvidatelna. LIBI 40. ()

tom173

Super, splnilo očekávání. Napínavé od začátku do konce. Mnohem dospělejší než jednička. Teď už jen čekat na další díl. Zase. ()

TynTynka

Příběh je v podstatě stejný jako v prvním dílu, jen trochu napínavější. Opět jsou zde zbytečně zdlouhavé scény, které mohli být zkráceny. Jinak velmi vydařené kostýmy a maskérské práce. ()

[[Wizard]] odpad!

Kde jednička byla poměrně inovativní distopickou podívanou, která sice byla zpracovaná poměrně úzkohledem z pohledu jedné "nenáhodně" vybrané a u které jsem si na mnoha místech říkal: tohle je prostě zvrhlé a ukazovala moc a sílu mass-medií a omáčku kolem (vzpomněl jsem si na klasiku: running man se švarcem-afrikoamericanem :) ... námětem hodně blízko), tak dvojka byla jen bezduchou kopírkou jedničky, která se vezla takřka na vlně sebeparodie a nedávala smysl. v okamžiku, kdy bylo jasné, že se schyluje k občanské válce znovu naskočí do kola smrti, které je jen pro vítěze a popírá smysl toho co bylo slíbeno. už v ten moment, by všichni naskočili na vlnu odporu a hnali se proti. navíc pokud v prvním dílu bylo řečeno, že většinou vyhrávají splátci z kolonií 1 a 2, a hry se odehrávají každý rok tak není možné, aby dali dokupy od každé kolonie 2 výherce. (bez toho aby to nebyly uplní kmeti)... prostě splácaná hovadina: vejvar na peníze.... kdyby se na to podívali z pohledu co následovalo a rozjeli to na úplně jiné téma než doslovný přepis jedničky, tak by to bylo o nečem, ale tohle byl hnus. (před tím jsem nikdy hg neviděl, jedničku jsem viděl těsně před tímto, jak píšu: tam jsem byl konceptem poměrně nadšen, ale když jsem najednou v podstatě viděl úplně ten samý film znovu, tak jsem byl hodně nakrknut. sebeparodie nevadí akorát u komedií, ale u vážně lazených distopických děl to působí natolik neuměle a neumně, že prostě takhle ne!) ()

blackjack31

Bohužel musím konstatovat, že ani druhý díl filmu Hunger Games mne nezaujal. Souboj na život a na smrt, který na počátku vypadal velmi zajímavě (souboj nejlepších z nejlepších) byl pouze slíbený a celý film byl o přípravách a intrikách Kapitolu. Možná, kdyby byl film dlouhý cca 4 hodiny, tak by se nějaká akce objevila. :) Nemohu jinak než hodnocení 50% ()

BR23 odpad!

Toto platí pre (zatiaľ) oba ,,filmy,, Pár viet ... pretože viac si táto hlúposť nezaslúži, nech je okolo toho reklám koľko chce. Cez logicky i prakticky predpotopné ale zveličené a nadhodnotené hry sa uskutočňuje revolúcia proti ich zlému impériu. To je všetko... bodka. Nič nové filmy neponúkajú teda okrem : plno naivity, nelogickostí, klišé a ,,romantického,, (v skutočnosti sexuálne neuspokojeného) viacuholníka (bleeee) Tá pizda 1 face- vyoranej myši a 2. face- mám menštruáciu ( i ked ak mám byť spravodlivý v takej situácii života a smrti byť nútený zabíjať hoc neviem prečo(nikto nevie lebo tie filmy sú hlúposť), by som sa tiež zrovna dva-krát nadšene alebo zmyselne netváril) , medzitým išla do naha (iste to bolo omylom, nejaký šmírák ju vymákol, iste, jasné nééé vóbec to nebolo naschvál odhalené že to ešte bolo dohodnuté tak a teraz pridaj moje nahé fotky na net a ja (tá pizda) akože budem chcieť to skryť ;) ) Super. A teraz čo ako? Takže čo sa týka týchto hovien (akože filmov) ...Je okolo toho obrovské haló, ale reálne to je jedna z najväčších hovadín, ba priam filmových podvodov (kedže nás reklamy a upútavky klamú aké je to úžasné a desne cool atd) týchto rokov. ()

el.jamico

Nechci být za nějakého ignoranta, který si nevšiml žádných "chybiček", pár jich tam opravdu bylo. Samozřejmě mám na mysli chybiček v ději. Natahování některých scén, někdy by to mohlo být trochu více strhující, ale jinak tomuto filmu nemám co vytknout. Bezvadná atmosféra, jaká tomu byla i u jedničky, trhavá kamera naštěstí od prvního dílu zmizela, což je super a hned si o tom člověk může myslet něco lepšího. 90/100 ()

Elanornegra

Pomerne malo akcie. Arena slabsia ako v predoslom diele. ale Jennifer stale hot. Woody tiez velmi charizmaticky. Bolo to pomerne dlhe, ale s prekvapivym koncom. 65% ()

pleva

Druhý čaj z prvního sáčku. Nejdřív jsem měl chuť sledovat, zda klíčové scény sedí s první epizodou, ale je to asi jedno. Kdo viděl jedničku, může dvojku vynechat, protože se v ní vůbec nic nestalo a skočit rovnou na 3.díl kasu plnícího bijáku. Pomíjím fyzikální a jiné nesmysly, které musí podpořit děj, jinak by to bylo úplně o ničem. Jennifer L. vypadá se silným líčením o hodně lépe než na uniklých fotografiích z domácí nudy, takže chápu její úsilí zabránit šíření. Nechápu to lepší hodnocení většiny pro dvojku, když jednička je dějově i jinak úplně stejná a byla dřív. Ale zase je jednička oblíbenější (nejvíc bodů dám Tarkovskému a Fellinimu, ale v oblíbených mám Babovřesky :-) ) ()

Blind307

...o kus lepšie ako jednotka takže 2hviezdy si odo mňa zaslúži na rozdiel od 1ky, kde som dal napokon 2 slabé hviezdy... ()

ferda12

No, mělo to o trochu větší pointu, než byla jednička, ale je to furt na hovno. Je to nudný, bez nápadu o ničem. Hlavní postavy opět nezaujaly. Jediné co se změnilo je to, že přibylo pár zajímavejch tváří například Philip Hoffman nebo Jeffrey Wright. To je tak vše, co mě na filmu zaujalo, vedlejší cast. Jak směšný. No, dám 2. || „PAMATUJ, KDO JE OPRAVDOVÝ NEPŘÍTEL.” ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky