Reklama

Reklama

Policajt

(seriál)
Trailer 6
Drama / Krimi / Historický
USA, (2012–2013), 16 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Tom Fontana

Hudba:

Brian Keane

Hrají:

Kevin Ryan, Tom Weston-Jones, Franka Potente, Kiara Glasco, Donal Logue, Anastasia Griffith, Kyle Schmid, Tessa Thompson, Tanya Fischer, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(23)

Obsahy(1)

V roce 1864 se Kevin Corcoran vrací z občanské války. V New Yorku, městě plném korupce, třídních konfliktů, rasového napětí a násilí je jmenován policejním detektivem. Corcoran se nezastaví před ničím, aby pohnal zločince před soud. Poutavý kriminální seriál, odehrávající se v New Yorku šedesátých let 19. století. Kevin Corcoran (Tom Weston-Jones), Američan irského původu a bývalý boxer, se vrací z občanské války. Jeho žena se pohřešuje a dcera je mrtvá. Kevin nastupuje jako policista a hlídkuje v ulicích nechvalně známé newyorské čtvrti Five Points a zároveň se usilovně snaží zjistit pravdu o tom, co se stalo jeho rodině. Pomáhají mu v tom kamarádi z války: vzdorovitý syn bohatého průmyslníka a nadaný afroamerický lékař. Tito tři muži sdílejí tajemství z války, jež spojuje jejich životy navždy. (HBO Europe)

(více)

Videa (28)

Trailer 6

Recenze (23)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Námět sliboval víc, než realizace dokázala naplnit- nepříliš zajímavý scénář, matné postavy (minimálně 2-3 epizody mi trvalo, než jsem dokázal rozlišit Maguira od Corcorana), nic moc výprava. 1.sérii jsem dosledoval se sebezapřením, další už beze mě. Jediné, co mě opravdu zajímá, kolik dětských psychologů se asi muselo motat na place kvůli představitelce dívenky Annie. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

První seriál z produkce BBC America a rozhodně se nemají za co stydět. Skvělý atmosférický seriál, který pokračuje tam, kde Gangy New Yorku skončily. Každý díl má zatím své určité téma/případ, které jsou ale vždy úzce spjaty. Tom Weston-Jones je jako ochránce pořádku stíhaný svou pochmurnou minulostí výborný a jeho charisma dává jeho Corkymu pořádnou osobnost. Další pozitivum je, že hlavní postavy se rozhodně neštítí krve a nejedná se o žádné klišé hrdiny s neposkvrněným svědomím. První řada skvěle vygradovala a já se těším na to, až začne ta druhá. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

"Copper" je typickým vedlejším produktem éry quality TV a concept seriálů, tedy béčkový titul, který se snaží publikum opít rohlíkem. Z hlediska konceptu tu máme až předpisově odškrtaný seznam, jak se tvářit jako rádoby HBO produkt: herecký ansámbl složený ze známých tváří, etablovaný filmař coby výkonný producent a příslib epické podívané. Jenže to není HBO, takže produkce se chlubí jménem Barryho Levinsona (jenž už se asi živí jen tím, že propůjčuje své jméno do titulků televizních produkcí), nejznámější hvězdou je tu Franka Potente a onen velký koncept má do svého evidentního inspiračního vzoru "Gangů New Yorku" proklatě daleko. "Copper" zaujme (a v zásadě i pobaví) především tím, jak okatě a prvoplánově se snaží zapůsobit na diváky. Již prvních deset minut prvního dílu svou koncentrací klišé a schémat opravdu nehodlá nic ponechat náhodě: začneme záběry špíny a chudoby, aby diváci viděli, že jako nic nepřikrášlujeme, pak dáme nějakou tu moderně nasnímanou akci s krvavými cákanci a pak to zaplácneme nějakými postelovými scénami a holými zadky, aby bylo jasné, jak je tenhle seriál dospělý. Vše je samozřejmě ztvárněno v blockbusterovém hyperrealistickém stylu (takže špína i odvážnost jsou opravdu jen jako) a všechny exteriéry jsou snímané v polocelcích či přes nějak zatarasený výhled, aby se ušetřilo za výpravu. Na druhou stranu nutno uznat, že takovéto seriály vlastně představují ideální vatu do hlavy pro tuctové televizní diváky. Díky své nabubřelé, ale v základu zcela prázdné zádumčivosti a ponurosti nabízejí podobné atrakce jako o řadu tříd lepší konkurence, ale nezatěžují diváky opravdovou komplexností. Přitom díky své opulentnosti dávají publiku dojem, že sleduje něco mimořádného. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zdejší hodnocení je trochu nespravedlivé (viz. i IMBd). Trošku to připomíná Deadwood, který to sem tam malinko vykrádá (ale ne sprostě ani nesympaticky) - realistické, upocené, plné bláta, sexu, špíny a krve, jak asi New York v té době opravdu vypadal, ale udržuje si to nadhled a humor; těžko bych mohl říct, že se na to nedívá rádo, a že se netěším na další díl. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,BUĎ OPATRNÝ, CORKY. EXISTUJÍ ZDI, KTERÉ DOKONCE ANI TAK OBRATNÝ CHLAP JAKO TY NEPŘELEZE.“ … ,,NECHCI LÉZT PŘES ZEĎ, MAJORE. JAKO KAŽDÝ IR PŮJDU ZADNÍMI DVEŘMI.“.... /// Kevin Corcoran, policajt náchylnej k násilí, ale chlap s dobrým srdcem, má i bez pátrání po przniči děvčátek svejch starostí až až. Zmizela mu žena, umřela dcerka a on nemá ani páru proč. Občanská válka se pomalu blíží ke konci, běloši by přesto chtěli furt někoho lynčovat (koho asi, že?), bordel je jediný místo, kde se Bůh usmívá a von bejvá jedinej, komu na dopadení pachatele záleží. Do hloubky srdce Ir …. ano příběhy dalších Irů v Americe. Místo Atlantic City tu je New York a místo mafie, spíš taková netradiční krimi, která sází víc na nevokoukaný prostředí, než na napínavý pátrání, spíš na osudy 3-4 osob, než na rachot mozkovejch závitů. Nevadilo by mi, že je to takový ,,chudší“. Spíš mě štve, že jsem si po celou dobu nenašel k ,,hrdinům(?)“ cestu. Jo, beru je, ale žádný ,,zamilovaný pohledy a růžový psaníčka“ - jestli mi rozumíte. Nikdo mě tady nedokázal pořádně rozrajcovat (ne, ani tahle děvka!) - jestli mi rozumíte… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá se vo období, ve kterým bití nebylo důvodem k vraždě manžela. 2.) Někdo mi říkal, že i malý dítě může dosáhnout vykoupení. I kdyby to prej byla kurva. 3.) Přišel za mnou chlápek, abych mu pomoh vyléčit Řecko Řeckým ohněm. 4.) Thx za titule ,,channina“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Galerie (165)

Reklama

Reklama