Policajt (TV seriál)

Copper

Policajt

Drama / Krimi / Historický

USA, 2012–2013, 16 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Tom Fontana

Brian Keane

Kevin Ryan, Tom Weston-Jones, Franka Potente, Kiara Glasco, Donal Logue, Anastasia Griffith, Kyle Schmid, Tessa Thompson, Tanya Fischer, Aaron Poole, Andrew Jackson, Lara Jean Chorostecki, Inga Cadranel, David Keeley, Rick Roberts, Jim Codrington, Daniel Kash, Michael Therriault, Barry Flatman, James Gilbert, Will Bowes, Dan Lett, Ashleigh Harrington, Peter Bryant, Angela Besharah, Tamara Podemski, Ian Matthews, Joanne Boland, Dylan Taylor, Noah Dalton Danby, Ato Essandoh, Kendra Anderson, Maxwell McCabe-Lokos, John Tench, Peyton Kennedy, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Sean Bell, Frank Moore, Cedric Smith, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Pascaline Crêvecoeur, Danny MacDonald, Jim Watson, Ron White, Lachlan Murdoch, Joshua Peace, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Giacomo Gianniotti, Douglas Nyback, Dylan Trowbridge, Shawn Lawrence, Geordie Johnson, Jonathan Whittaker, Patrick Stevenson, Laurie Murdoch, Anthony Ulc, Janine Theriault, Deborah Grover, Tom Barnett, Billy Otis, Michael Rhoades, Abigail Winter, Ron Lea, Steven McCarthy, Eamonn Walker, Jonathan Higgins, Rossif Sutherland, Andrew Howard, Jim Byrnes, Lee Tergesen, Alfre Woodard, John Bourgeois, William MacDonald, Lindy Booth, Joris Jarsky, Rayisa Kondracki, A.C. Peterson, William Baldwin, Joan Gregson, Michael Brown, Babs Olusanmokun, James Cade, Andrew Musselman, Mike 'Nug' Nahrgang, Nola Augustson, Doug MacLeod, Ryan S Williams, Evan Buliung, Adam Seybold, Nicki Whitely, Kiki Hammill, Vivien Endicott Douglas, Jonathan Koensgen, David Lafontaine

Zdejší hodnocení je trochu nespravedlivé (viz. i IMBd). Trošku to připomíná Deadwood, který to sem tam malinko vykrádá (ale ne sprostě ani nesympaticky) - realistické, upocené, plné bláta, sexu, špíny a krve, jak asi New York v té době opravdu vypadal, ale udržuje si to nadhled a humor; těžko bych mohl říct, že se na to nedívá rádo, a že se netěším na další díl.(5.7.2013)

• Arkanoid

I. séria: New York, 1864. Občianska vojna ešte neskončila. Mestu vládne organizovaný zločin. Obyvateľstvo je v napätí z rasových nepokojov. Prehrešky boháčov sú na dennom poriadku. Každý, kto má pud sebazáchovy, si to nevšíma. Polícia nie je schopná udržať poriadok bez toho, aby sama neporušila zákon. Detektív Corky ešte nezabudol, čo je to vykonávať svoju prácu poriadne. Robí, čo môže všetkými prostriedkami, aby kriminalitu vymietol z mesta. Vzťahy medzi postavami sú viazané dávnymi dohodami, ktoré ak porušia, stratia svoju česť. Hlavní hrdinovia preto postupujú a vyvíjajú sa pomaly. Keď ich niekto príliš negatívne ovplyvňuje, jednoducho ho zabijú. Všetky postavy sa chcú mať lepšie a väčšina sa pre svoj cieľ neštíti spáchať akýkoľvek zločin. Každý jeden diel pohltí jeden prípad, nadväzovaniu na predchádzajúce diely sa venuje menej času. 80%. Update po vyše 4 rokoch od napísania komentára: Pozrel som sa na to po čase a našiel som nezaujímavé postavy a málo charakterných hercov, z ktorých vyčnieva možno tak Franka Potente. Za New York 19. storočia a občasnú akciu ponechávam 40%.(31.5.2013)

Povedený seriál s netradiční zápletkou a skvělými herci. NewYorský detektiv Kevin Corcoran, kterému nikdo neřekne jinak než Corky řeší dennodenní násilí a vraždy v okrsku Five Points. V tamní komunitě převládají Irové a černoši, tehdejší spodina města. Kromě přidělených případů řeší Corky vraždu své malé dcery a zmizení manželky v době kdy byl na frontě ve válce o nezávislost. Výbušná politická situace také ovlivňuje každodenní život ve městě. Díky svým přátelům na vysokých postech je do aktuálních voleb zatažen i Corky. Těším se na druhou sezonu.(23.1.2013)

,,BUĎ OPATRNÝ, CORKY. EXISTUJÍ ZDI, KTERÉ DOKONCE ANI TAK OBRATNÝ CHLAP JAKO TY NEPŘELEZE.“ … ,,NECHCI LÉZT PŘES ZEĎ, MAJORE. JAKO KAŽDÝ IR PŮJDU ZADNÍMI DVEŘMI.“.... /// Kevin Corcoran, policajt náchylnej k násilí, ale chlap s dobrým srdcem, má i bez pátrání po przniči děvčátek svejch starostí až až. Zmizela mu žena, umřela dcerka a on nemá ani páru proč. Občanská válka se pomalu blíží ke konci, běloši by přesto chtěli furt někoho lynčovat (koho asi, že?), bordel je jediný místo, kde se Bůh usmívá a von bejvá jedinej, komu na dopadení pachatele záleží. Do hloubky srdce Ir …. ano příběhy dalších Irů v Americe. Místo Atlantic City tu je New York a místo mafie, spíš taková netradiční krimi, která sází víc na nevokoukaný prostředí, než na napínavý pátrání, spíš na osudy 3-4 osob, než na rachot mozkovejch závitů. Nevadilo by mi, že je to takový ,,chudší“. Spíš mě štve, že jsem si po celou dobu nenašel k ,,hrdinům(?)“ cestu. Jo, beru je, ale žádný ,,zamilovaný pohledy a růžový psaníčka“ - jestli mi rozumíte. Nikdo mě tady nedokázal pořádně rozrajcovat (ne, ani tahle děvka!) - jestli mi rozumíte… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá se vo období, ve kterým bití nebylo důvodem k vraždě manžela. 2.) Někdo mi říkal, že i malý dítě může dosáhnout vykoupení. I kdyby to prej byla kurva. 3.) Přišel za mnou chlápek, abych mu pomoh vyléčit Řecko Řeckým ohněm. 4.) Thx za titule ,,channina“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(7.11.2012)

• JFL

"Copper" je typickým vedlejším produktem éry quality TV a concept seriálů, tedy béčkový titul, který se snaží publikum opít rohlíkem. Z hlediska konceptu tu máme až předpisově odškrtaný seznam, jak se tvářit jako rádoby HBO produkt: herecký ansámbl složený ze známých tváří, etablovaný filmař coby výkonný producent a příslib epické podívané. Jenže to není HBO, takže produkce se chlubí jménem Barryho Levinsona (jenž už se asi živí jen tím, že propůjčuje své jméno do titulků televizních produkcí), nejznámější hvězdou je tu Franka Potente a onen velký koncept má do svého evidentního inspiračního vzoru "Gangů New Yorku" proklatě daleko. "Copper" zaujme (a v zásadě i pobaví) především tím, jak okatě a prvoplánově se snaží zapůsobit na diváky. Již prvních deset minut prvního dílu svou koncentrací klišé a schémat opravdu nehodlá nic ponechat náhodě: začneme záběry špíny a chudoby, aby diváci viděli, že jako nic nepřikrášlujeme, pak dáme nějakou tu moderně nasnímanou akci s krvavými cákanci a pak to zaplácneme nějakými postelovými scénami a holými zadky, aby bylo jasné, jak je tenhle seriál dospělý. Vše je samozřejmě ztvárněno v blockbusterovém hyperrealistickém stylu (takže špína i odvážnost jsou opravdu jen jako) a všechny exteriéry jsou snímané v polocelcích či přes nějak zatarasený výhled, aby se ušetřilo za výpravu. Na druhou stranu nutno uznat, že takovéto seriály vlastně představují ideální vatu do hlavy pro tuctové televizní diváky. Díky své nabubřelé, ale v základu zcela prázdné zádumčivosti a ponurosti nabízejí podobné atrakce jako o řadu tříd lepší konkurence, ale nezatěžují diváky opravdovou komplexností. Přitom díky své opulentnosti dávají publiku dojem, že sleduje něco mimořádného.(24.9.2013)