Mezi životem a smrtí (TV seriál)

Monday Mornings

USA, 2013, 7 h 1 min (Minutáž: 10x41–45 min)

Velmi průměrný seriál s mnohokrát již viděnými scénami (Chicago Hope, Chirurgové,Pohotovost,Záchranáři..atd) Nic nového nepřináší,ničím nepřekvapí,ani neurazí. Až na jednu drobnost, díky které hodnotím 3 hvezdičkami: Naprosto úžasný Korejec,díky kterému jsem vydržela všech 10 dílů. Dala bych mu o trochu víc prostoru, ale chápu,že by to asi nebylo "politicky korektní" :)))(27.6.2016)

Pilot: Další z řady nekonečných lékařských ždímaček slzných kanálků? Nenechte se zmýlit! Nejen Alfred Molina a Ving Rhames se v povedeném úvodu MM snaží o to, aby tenhle seriál alespoň mírně vybočoval ze zažitých televizních stereotypů. Smutek, radost, krev, pot a slzy v malém doktorském překvápku, jehož 1,5 milionů diváku je po první epizodě sakra velkým zklamáním. Marketing fails again..?(5.2.2013)

• MoiJe

Zatiaľ do s01e03: Možno nie ďalšia z rady, ale žmýkačka slzných kanálikov je to poriadne teda. :) Inak jednotliví doktori sú rozpoznateľne vyprofilovaní a každý si môže nájsť svojho obľúbeného. Pritom zďaleka nejde o partičku usmievavých hejzkov, niektorí skôr pôsobia, že si uvedomujú prázdne miesto v srdciach fanúškov Housa, brilantného, ale trochu podivínskeho a často protivného. Ale Alfred Molina teda rozhodne nie je Cuddy, pevnejšiu ruku by ste ťažko hľadali.(15.3.2013)

Je to seriál z lékařského prostředí, který kromě běžných vztahových a profesních věcí řeší doktorskou etiku. Název v původním znění se vlastně vztahuje ke každotýdenním sedánkám chirurgů, které vedení nemocnice cepuje za jejich chyby. Rozhodně se pohled na léčbu a zodpovědnost za ni liší u pacientů i jejich lékařů a seriál se nás o tom pokouší zajímavou cestou poučit. Nejsem si však úplně jistá právě tím způsobem seznamování s tématem. Rozdíl oproti Hausovi spočívá jen v tom, že on nikdy nechybuje, kdežto zdejší hrdinové jsou "normální". Kdyby nebyli "normální" v uvozovkách, nebylo by se na co dívat, což známe z tuctu podobných seriálů. Někdy to na mě působí, že si autoři poněkud vyřizovali účty s nějakým doktorem, který jim nevyšel vstříc. Ono je to s tím řešením zdravotních věcí trochu složitější. Podstatná je prevence (ono i obyčejné čištění zubů vyžaduje při své každodennosti nikoliv bezvýznamnou sílu vůle). A při zanedbání, máte-li se rozhodnout v podstatě během momentu, jak někomu změnit život, zákonitě děláte chyby. Nejsme stroje. Ani "geniální" doktoři nejsou. V jejich případě to akorát dost bolí.(14.7.2014)

Kdyby David E. Kelly neplýtval talentem na blbosti, má zaručeně stejnou pověst jako Aaron Sorkin. Oba dva píšou prvotřídně: dokážou podat vážná témata atraktivně a přitom vůbec ne povrchně. Přesto tenhle Kellyho skvělý seriál po první sérii skončil. Proč? Nebylo-li to špatným vysílacím časem, tak nejspíš proto, že si diváctvo mylně vyhodnotilo Pondělní rána jako "ne tak dobré Chirurgy nebo Dr. House" (třebaže oba zmíněné seriály stojí úplně někde jinde). Vy takovou chybu neudělejte a sežeňte si to. Téměř všechny epizody jsou chytré, vtipné, dokonalé. _____ "Nevím co, ale něco jsme přehlídli." - "Zavoláme House?"(9.12.2015)