Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

ruhebitte2010

První díl člověk neveděl vůbec o co jde, od čtvrtého dílu mnohem více akční a celkově zajímavější. Bohužel, závěr mohl být zajímavější, člověk tušil jak to dopadne a možná to bylo až moc překombinované. Celkově slušné, ale na jedničku to nemá. ()

Milan25

Proti první řadě citelně horší. Nějaký spád to dostalo až snad kolem šestého dílu. Mimo vlekoucí se děj, je hlavní mínus přehršel postav a Vince Vaughn, kterému jsem tu vážnou roli bosse prostě nevěřil. ()

Hanys_

Mě se tahle série z korupcí prolezlého městečka dost líbila. Vaughn v první vážné roli nezklamal a pořád si navíc pamatuju ten luxusní a zároveň depresivní závěr. Prostě jiné než první série, ale zase skvělé. ()

Blondsky

Chápu všechny vítky, ale já jinak nemohu. Fantastičtí herci, opět pomalé, depresivní tempo a perfektní řemeslo. Pizzolatto je geniální scénarista a nemohu se dočkat, co předvede ve třetí sérii. Miluju to už teď. ()

iampatrik

90% Trochu jsem se obával po vlažném přijetí jak u nás tak ve světě. Musím ale říct, že je to stejná pecka jako prvně, byť odlišná. Je pravda, že po prvních zhruba třech epizodách jsem moc šancí na úspěch druhé sérii nedával. Ale jako by to se všechno pamětihodnou přestřelkou v závěru čtvrté epizodě zlomilo. Napětí stoupá, děj se zamotává, vše nabírá na obrátkách. Opět zde platí, že je to v podstatě jeden osmihodinový film, který doporučuju zhlédnout s co možná nejmenším počtem dnů mezi epizodami. Pizzolatto je mistr v budování kriminálního příběhu a přítomných charakterů a tak ani není třeba zmiňovat, že jsou hlavní postavy i zahrané skvěle. Závěrem musím jen říct, tato série je více citová a rozuzlení mě v dobrém slova smyslu zklamalo. Našly by se zde nějaké mouchy, ale jsem rád, že jsem překonal první méně zajímavé epizody, abych v závěru dostal pořádný nášup. ()

vander19

Hudba opäť na začiatku tohto, ja to nazvem filmu je veľmi kvalitná a krásne nadväzuje na prvú sériu. Mierny sklamaním pre mňa bolo hlavne to, že perfiš dvojicu detektívov z prvej série nenahradili tak výraznými osobnosťami. Mierne prekvapil hlavne komediálny herec Vince Vough u zvyšných som nič svetoborné nečakal. Ale postupne ako som sa do tohto pokračovania zapozeral, musel som uznať že má svoje čaro. Je to síce o dosť viac ekonomicky razené, kde sa vedú spory o pozemky a korupciu, ale nádych jedničky som hlavne 3-5 možno až 6 časti cítil. Potom to pekne padalo dole a dokonca som uvažoval, že by som tomu šlahol len 4*. Neskutočne predvídateľný koniec a málo mystických udalostí z tejto série spravilo skôr kriminálku než TEMNÝ PRÍPAD. ()

Garch

Rozdělením hodnocení obou sérií se podařilo oddělit zrno od plev. Nebo-li kaši, která ani není nastavovaná, jen se jmenuje kaše, ale je to něco jiného. Colin Farrell by byl schopný udržet vysokou laťku TRUE DETECTIVE, ale, nebylo mu psáno...... Krom něj je už dobrá jen animace pod úvodními titulky, jediné pojítko s původní sérií. ..Pak už jen čekáme, kdy to přijde....a později, jestli je vůbec možné, že je to opravdu tak slabé ve srovnání s Temným Případem 2014. Ale ano, je: plochá nuda se jen prohlubuje a přechází v trapnost. Bohužel, i přes vynikající výkon Colina Farrela, musím ještě jednu hvězdu ubrat. Není to ke koukání, pokud beru jako měřítko True Detective 2014, takže, nelze dát víc, než 20% = do letadla, pokud chci usnout. ()

loco

zpocatku me to doslova sralo, ani jsem nevedel co se tam vlastne resi za pripad, ale od 4. epizody, resp. od ty prestrelky, ktera byla realne a skvele natocena, to zacalo bejt zajimavy a dobre se na to koukalo, prestoze pripad kterej resili byl furt dost mlhavej. nejlepsi, resp. nejlip zahrana postava byl jednoznacne Frank, zkratka 2 metrovej gangster v obleku, z kteryho sel strach uz jen kdyz mluvil. no nakonec to byla dobra a napinava podivana. ()

dan4815

Mezi první a druhou sérií mě dělí opravdu mnoho let. Jsem v tomto ohledu filmový/seriálový autista, který si těžce zvyká, že každá série dané tvorby nabídne úplně něco jiného a jiné herce. Navíc oproti první série mi tato přijde o kus akčnější, což nemusím. To je asi tím hlavním rozdílem, jednička nabídne komornější osobitější pohled na dva detektivy, druhá série spíše přináší pohled na korupci, mafii a její fungování. Kolegyně mě nalákala na další série, a tak po devíti letech opět vidím Temný případ. Udělám v hodnocení výjimku a rovnou říkám, že hodnotím hlavně první polovinu série. Ruku na srdce, situace v druhé půlce se hodně mění, příběhy se fragmentují, stávají se chaotičtějšími a náhodnějšími. První půlka nabízí rychlý rozjezd s nějakou scénáristickou rozvahou. Musím ocenit, že do druhé série se vlezlo plno zajímavých témat k zamyšlení. Postavy se skvěle vykreslují, a herci jsou naprosto úchvatní a sympatičtí. Nicméně, první řada si zaslouží hodnocení vyšší, minimálně šest hvězdiček. Upřít se nedá atmosféra. Ztroskotanec Farrell, který pije alkohol jak já Kofolu, s cigaretou snad mezi každým prstem a snaží se přijít na to, kým je, za mě rozhodně vede. McAdams jej skvěle doplňuje a vytváří hlavní dvojici pro druhou sérii. U obou postav je vidět postupný a docela reálný vývoj. Vaughn mi do role dlouho dobu nesedl. Spíše bych ho měl za toho dobráka, ale zrovna on ukázal ke konci charizmatického záporáka. Bez něj si druhou sérii už nedokáži představit, ale trvalo to. Chvílemi se mi zdálo, že cítím tlačení na pilu ve snaze překonat první sérii. Bohužel, ústřední herecká dvojice je nezapomenutelná, a charisma obou herců lze jen těžko překonávat. Tu hereckou chemii lze vycítit na série daleko. ()

crozet

Nenechte se zmást názvem - tato mladší a šeredná sestra první série je opravdovým omylem.. Má-li být srovnávána se sérií č. 1, což se nejen nabízí, ale je poněkud nutné (název, téma scénáře a samozřejmě angažmá notné proporce původního realizačního týmu), jedná se o velký krach a ztrátu času. Ze svědectví často sebeparodujících scén tápavých dialogů, afektu a všeobecného rozhořčení vás místy vytrhne leda Farrellovo solitérní charisma a samotný závěr posledního dílu, po kterém si oddechnete, ať už vyzněl tragicky nebo nikoli. ()

Tomyš

Naprosto skvělá podívaná. Ano, bez mé ženy bychom ty zápletky asi všechny nepochopili, soustředění a dokonce opakování některých pasáží nutnost. Bohužel, poslední epizoda strašný anticlimax bez velké pointy, nebo pointy, které chybí emoce. Proto jen ****, ale rozhodně stojí za zhlédnutí! ()

no2

9/10 - Největším problémem 2. série Temného případu je to, že je zcela jiná než první. Jsou tu jiní herci, jiná forma vyprávění, jiné prostředí, všechno je prostě JINÉ... A proto pokud jste byli nadšení temným případem, který společně řešili Matthew McConaughey s Woody Harrelsonem, může se vám stát, že z prvních dílů druhé série pocítíte zklamání. Přiznám se, že také já jsem byl nadšen první sérií a rozčarován prvními díly druhé série. Důvody, proč jsem to dodíval do konce, byly dva: 1. Herecké mistrovství zejména Vince Vaughna, ale i ostatních ze čtveřice hlavních hrdinů, 2. Touha dozvědět se výsledek této zpočátku roztříštěné mozaiky. A možná bych přidal i třetí důvod: Vzhledem k tomu, že i k nové sérii napsal scénář Nic Pizzolatto a spolupracovali na ní i McConaughey s Harrelsonem, nevěřil jsem tomu, že to bude fiasko. A opravdu to stálo za to. Každým dílem vše do sebe čím dál víc zapadalo, herecké výkony, vztahy mezi hrdiny a dějové zvraty byly brilantní. Až jsem došel k poslednímu dílu, který byl snad nejlepší nejen z této série, ale možná i ze všech tří sérií True Detective. Po zhlédnutí jsem byl blízko euforii a jen jsem se musel usmívat tomu, jak si s diváky tvůrci pohráli. Navíc byl konec druhé série opět jiný, na rozdíl od happy endu předchozí (i následující) série, což byl další klad. Skvělé! ()

Suchinnen

Konečně jsem dokoukal i druhou sérii, a dle mého soudu se jedná o stejně mimořádnou detektivku jakou byla série první. Ty charaktery, mňam… A Vince Vaughn se může beze studu posadit na jednu lavičku s De Nirem a Al Pacinem. ()

Snake.Charmer

Co naplat, masterpiece kterým byla první série zůstává nepřekonán. Opět se podařilo sehnat skvělé herce, Kitsch jim sice trochu nestačí, ale seriálový nadprůměr i tak odvádí. Vince Vaughn mě velmi příjemně překvapil, nebyl vůbec na pěst jako ve svých komediálních rolích - dramatická poloha mu sedí a probouzí se v něm skutečný herec. Jinak je to místy zbytečně zamotané a seriálu jako celku to škodí. Třeba tuto zamotanost po druhé projekci přehodnotím, kdo ví.... Škoda je také to, že se seriál rozjíždí dost pomalu a ty správné grády začíná mít až v polovině série. Finále je pak napínavým a hodně stylovým bonbónkem na závěr. Druhá série je zkrátka objektivně na 4*. ()

zahadum

Po galakticky dokonalej prvej série nám prichádza obstojne dobrá druhá séria. Nemá s prvou sériou vôbec nič spoločné a rozohráva sa nám tu úplne iný prípad a príbeh. Lepší alebo horší ? o tom to nie je, dôležitá je chémia, rozsah, filozofické a morálne dosahy na diváka. Žiaľ nič podobné tu nie je. Je to pomerne tuctový príbeh o korupcii a pomste ale prevedenie je mierne luxusné. No povedzme, že slušne nad pomery iných podobných záležitostí. Najviac ma zaujala dejová linka Raye Velcora ( Colin Farrell ). Bola správne depresívna a človek mal chuť sa spolu s Rayom od ľútosti nad skurveným životom aj ožrať. To je ale jediný svetlý bod ( paradoxne ten najtemnejší ) v tomto seriály , resp. v druhej sérii. Uvidíme čo prinesie tretia ale myslím si, že Nic Pizzolatto upúta aj po tretí krát moju pozornosť. Keďže prvá séria bola za 200 % druhá max 80 % ()

melloun

Ze začátku až moc postav a každá se svým tragickým příběhem jaká to náhoda. Pomalé a nudné, celé se to zlepší až po boží přestřelce. Dokonce i to vyšetřování případu se konečně začne víc řešit, ale pořád hraje prim náhoda. Příběh košatý jenže scénaristicky nezvládnutý, i když závěr notně šlape na plyn, další drobné chyby to pořád kazí. Takže po naprosto dokonalé první sérii je tohle bohužel slabší kousek, přestože herecké obsazení slibovalo hodně. ()

achaja

Stejně jako ostatní jsem ze začátku váhala. Děj nešlapal tak jak u jedničky, spousta herců, roztříštěnost, kdo je kdo, kdo chce co. Co to má vše společného?... Ale od druhé půlky naprostá změna. V jedničce se mi moc líbil kontrast mezi společensky přijatelným a prolhaným Harrelsonem a outsiderem, vyhnancem, zato správňáckým (more or less) McConaugheyem. Ve dvojce máte trojku looserů plus jednoho Vaughna. Je to jiný příběh, jiná dynamika, jiný způsob vyprávění. Je to uplně jiný seriál, který má s jedničkou společnou jen tu nutkanou potřebu vetřít se do nitra hrdinů, pořádně je nechat povařit ve vlastní šťávě a zjistit co se v nich vlastně skrývá. Druhá série od druhé půlky jede, vše do sebe zapadne, dojde vám, k čemu byly ty 4 díly a už se jen vezete na jízdě mezi černou a šedou, protože pro bílou v téhle sérii není místo. A to mě na tom setsakra baví. Závěr se mi líbil ještě více než závěr jedničky, díky právě rozehrané hře s osudem, zlem a ano, i s dobrem, které se objevuje tam, kde už nic jiného nezbývá. ()