Reklama

Reklama

Šingeki no kjodžin

(seriál)
  • Japonsko 進撃の巨人 (více)
Trailer 4
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Hrají:

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(89)

Lidé byli nuceni bojovat s obry o záchranu svého pokolení. Když se schylovalo k nejhoršímu, postavili několik měst pod ochranou mohutných zdí, které obři nedokázali překonat. Po jedno celé století si lidé za hradbami mohli oddechnout a žít v relativním míru, avšak odříznuti od okolního světa. Mír ale trval jen do dne, než jedno z těchto měst, obehnané zdí, Maria, bylo napadeno dosud nevídaným šedesátimetrovým obrem, kterému se ochranu města podařilo překonat. Ústřední postava příběhu Aren Jaegar se svou adoptivní sestrou Mikasou při útoku přicházejí o svoji matku a vydávají se vstříc nehostinému světu. (-Victor-)

(více)

Diskuze

Tsukikage

Tsukikage (hodnocení, recenze)

Když se nad tím znovu zamýšlím první polovina byla fakt inteligentněji promyšlená a byla něčím jiná. V téhle části jsem kiru opravdu nenáviděl za to jak zabil tu holku. A přál jsem mu tu nejkrutější smrt ze všech a nakonec dostal co si zasloužil. Umřel když myslel že zvítězil a to je ještě lepší než krutá smrt :)

na příspěvěk reagoval Larky

Larky

Larky (hodnocení, recenze)

Tsukikage

Já mám nejradši rozhodně Kiru a ne jen proto, že by se mi takový deníček taky líbil :D

K němu bych ještě bral Dream Note, ale to už je zase trošku jinej seriál :D

Tsukikage

Tsukikage (hodnocení, recenze)

Larky: no celou dobu jsem L hrozně žral, a není divubyl fakt super ale jeho smrt se mě a nevím proč nijak nedotkla. Je pravda, že kdybiych přirovnával situaci s royem pemberem k nearovi šlo by skoro úplně o něco jiného ale přesto si mě ten člověk získal nejvíc, hlavně ty jeho figurky :)

na příspěvěk reagoval Larky

Larky

Larky (hodnocení, recenze)

Tsukikage

Druhá polovina má rozhodně své vrcholy, ale první má o něco promakanější scénář a je celkově inteligentněji napsaný, alespoň tak mi to přišlo když jsem DN sledoval.

V době kdy na scénu nastoupí Near mě osobně naopak přijde jako nejslabší část v seriálu. Daleko zajímavější je souboj Kiry a L. :)

Uživatel Larky smazal svůj příspěvek.

Tsukikage

Tsukikage (hodnocení, recenze)

Larky: no všem se líbí víc první polovina, mě se líbila vić druhá :), neboť se mojí nejoblýbenější postavou stal Near

na příspěvěk reagoval Larky, Larky

Larky

Larky (hodnocení, recenze)

Tak jako je pravda, že po první třetině tomu seriálu trochu dochází dech, ale tak jako tak se jedná o dost nadprůměrné dílo :)

Uživatel Larky smazal svůj příspěvek.

Tsukikage

Tsukikage (hodnocení, recenze)

Kopiha: no SAO není zrovna moje nejoblýbenější, ale právě teď dokoukávám Death note a jsem víc než spokojen :)

LotR19

LotR19 (hodnocení, recenze)

Tsukikage: JJ zrovna se dívám na Swrod Art Online a Shingeki zároveň, taky luxus, vlastně které Anime není luxus ... :D

Tsukikage

Tsukikage (hodnocení, recenze)

Kopiha: že jo :) počkej na další, já jsem sice už asi měsíc nic neviděl (nemám čas) ale myslím si že to stojí za to, i když asi ten čas ani mít nebudu, vzhledem k tomu že mám rozkoukáno asi pět monstrózních anime :D

Larky

Larky (hodnocení, recenze)

Tsukikage

Jo, fan art je celkem fajn.

No, jakkoliv mě mnoho věcí na Shingeki, jako seriálu, vadí, tak jako RPGčko by to nemuselo být úplně marný. Samozřejmě, jak ostatně říkáš, záleží na zpracování. Ale dokážu si představit, že se u hry z tohohle světa dokážu bavit :)

LotR19

LotR19 (hodnocení, recenze)

Dneska jsem viděl 3 díly a můžu jen říct - opravdu perfektní anime :)

Tsukikage

Tsukikage (hodnocení, recenze)

Larky: záleží jen na zpracování, ale ten fan art vypadá celkem slušně, zajímalo by jaký budeš mít možnosti, jako hráč.

na příspěvěk reagoval Larky

Larky

Larky (hodnocení, recenze)

Saraph

Proč chybu ? Nemyslím si, že jde o to v jakém pořadí se na to díváš. Spíš jde o to, který ten scénář Ti víc sedne, respetivě, jestli Ti víc sedne scénář kopírující mangu, či scénář, který si od určitého dílu jde svou cestou.

na příspěvěk reagoval Saraph

Larky

Larky (hodnocení, recenze)

navigator

Vidíš no a to já to zas třeba vidím přesně naopak :) Ale tak je dobře, že si každej může vybrat tu svou oblíbenou verzi, navíc když obě dvě stojí za to :)

na příspěvěk reagoval Saraph

Hem.m

Hem.m (hodnocení, recenze)

Hromino

Tolik dílů, kdo to má pořád sledovat :-/.. Přesně do tak dlouhej věcí se mi nikdy nechce :D..

Hromino

Hromino (hodnocení, recenze)

Robiiik

Tak ono záleží, zda jsi sledoval verzi z roku 2003 nebo tu novou z roku 2009. Obojí sice vypráví po jistou dobu stejný příběh, akorát ta starší verze mnohem plynuleji, pozvolněji a přirozeněji. U té novější mi připadalo, že brali jako samozřejmost, že cílová skupina jsou diváci starší verze, tak se moc neobtěžovali na začátku nějak obšírněji vysvětlovat a pozvolna proniknout do nitra postav a příběhu, ovšem časem to tempo taky zvolnili.

Jestli jsi zkoušel koukat na tu verzi z roku 2009, tak tě chápu a radím ti, abys zkusil omrknout tu starší verzi. :D Pokud tě nebavila starší verze… hm, nechápu tě. :DD Ne, v pohodě. Každý máme samozřejmě svůj názor a je hřích jej někomu brát. :)

na příspěvěk reagoval Hem.m, Robiiik, navigator

Robiiik

Robiiik (hodnocení, recenze)

Hromino

FMA mě bohužel neoslovilo a je to pro mě jedno velké nepochopení. Tím myslím, proč je to tak oblíbené : /

na příspěvěk reagoval Hromino

Reklama

Reklama