Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

BigJohn02

Ach jo, to byl zase shit. Předlohu pochopitelně neznám, takže nemohu srovnávat... Tenhle film byl podivně splácaný, "scénárista" asi zplichtil snůšku tupých dialogů, a pak to spojil do jakéhosi filmu. Tyhle filmy ze školního prostředí bývají většinou obsazeny hezkýma holkama, když už nic. Ale tady, hanba mluvit... Lucy Fry vypadá jako ruská prostitutka a Sami Gayle bych se lekl, i kdybych ji potkal v metru... Jediná, která je aspoň trochu přitažlivá, je Zoey Deutch (za ní je ta hvězdička). Kdyby se učesala a namalovala, dovedl bych si ji představit třeba v Twin Peaks... Zklamal mě král Uther, že vzal roli v takovéhle sračce... Prachy nesmrdí, tohle veledílo ano! ()

ArchAngel_ odpad!

Bez druhého dílu film nebude mít nikdy smysl a zakončení a protože se tenhle první díl hrubě nepovedl, žádný druhý díl nebude. Úroveň filmu (kvality i koukatelnosti) je hodně blízká úrovni jedné epizody Upířích deníků, což vzhledem k rozpočtu je prostě průšvih na druhou. Jak to za ty prachy dokázali takhle zmršit, opravdu nepochopím .... i když možná za to může i nepříliš dobrý knižní námět. ()

viax

Jako bychom skočili rovnou do druhého dílu. A možná, že je to podle nějaké knížky. Mně se to docela líbilo. ()

kjama

První dojem... můj oblíbený Danila vypadá jako ten pošuk Jack Black. Dojem druhý... vlastně žádný druhý dojem není. Bohužel. ()

Nereida18

Knihu jsem četla, i její pozdější díly. Na film jsem byla zvědavá. Klasika. Moje očekávání mě jako vždy podvedlo a zklamalo. Hlavní hrdinka Rose, mě nijak neoslovila. Její humor je dobře nasazen, sarkasmus je mé druhé jméno, proto ho zde velice oceňuji. Opravdu málokde se setkám s tímto úžasným typem humoru. Scénáristicky povedené, velice. Bohužel z hereččiných úst vyzněl sarkasmus lacině. Takže ve výsledku jsem jen tak z povinnosti zvedala levý koutek úst. Navíc její extrémně vzpurný náboj tento nedostatek nevylepšil. Hlavní postava chromozomu Y mě velice zklamala. Nejen, že absolutně se k Zoey nehodí, ale nijak ve filmu nevyniká. Nicméně plus k filmu - věkový rozdíl je zde opravdu vidět. Bohužel. Možná proto mezi nimi nebyla žádná chemie... nevím... hádám... Princezna naprosto nevýrazná postava, absolutně bez nějakého charakteru. Ředitelka školy - herečka šííííleně přehrává, až to trhá oční svaly. Takže ve výsledku mi zbyli jediní dva lidé, kteří mě relativně u filmu udrželi - Christian (šedé oči, sexy, v tmavém oblečení - ale bez sadistických vlastností) a nejlepší přítel Rose, jehož jméno mi v hlavě neutkvělo. Docela katastrofa. Co dalšího bylo katastrofálního, tak příběh obecně. V poslední době se setkávám s filmy, které se snaží z knihy zachytit sto procent. Bohužel ve výsledku film stojí za prd. Všeho moc škodí. Film je přeplněn, řekla bych dokonce i blbostmi. Zbytečnými blbostmi. Takže se vlastně díváte na tok filmových scén, které se vám v hlavě vůbec nespojí. Film je tím pádem neslaný, nemastný. Taková strašná kritika - tak proč 2 hvězdy, proč jsem nedala 1? Musím, byť trochu s odporem, konstatovat, že jsem se po celou dobu filmu smála. Ne, že by byl vtipný, ale tolik trapných scén a keců jsem už dlouho neviděla a neslyšela. Navíc, když jsem viděla žánr filmu - horor - to mně vyrvalo i slzičku z oka. ()

Kellyyy

Koho baví upírská tématika, tak jistě tento film stojí za shlédnutí. Především je pro teenagery a fanoušky knižních předloh. Já už tedy nejsem ani jedno, ale i přesto mě film celkem bavil. Byly tam momenty, které mě nebavili, bohužel i herecké obsazení mě moc nenadchlo, protože je zde hodně vidět, nevím jak to nazvat, herecká nezkušenost ? Ale i přesto to hodnotím kladně, je to pohodový, vtipný a jednoduchý děj, který neurazí. ()

lukas.frydry odpad!

ty kráso :D Dnes se tohleo bjevilo na nejmenovaném serveru a jelikož jsem jeden z těch lidí, co jim prostě jedou filmy a seriály stále dál a dál jako pozadí při jiné činnosti, tak jsem to nechal běžet :D Ale tohle byl teda masakr, v debilitě to dosahuje stejných mezí jako babovřesky a další, nabízí se přirovnání k Twillightu, kterej vedle tohohle vypadá ještě jako promyšlené veledílo, ačkoli i ten je samozřejmě strašná sračka ... Jakože reálně, na tohle fakt někdo jde do kina ? :D Při sledování tohohle jsem měl podobnej pocit, jako při sledování té hovadiny se Stathamem, co se snažilo kopírovat LOTR :D Opravdu by mě zajímalo, kdo jim dal 30 mega dolarů ( což je na naše nějakých 650mega KČ), dokážete si představit, že by to mělo dlaší pokračování ? :D tvl ... ()

momomoo22

Zas také nízke hodnotenie si to nezaslúži. Mám prečítanú knižnú sériu (odporúčam), ktorá je určená pre tínedžerskú kategóriu. Kasting postáv veľmi dobre zvolený. Dej ide svižne. Čo nebolo dobre zvládnuté a to kampaň k filmu, ktorá to viedla iným smerom ako by to potrebovalo. Je škoda, že sa to nedočkalo pokračovania, kedže v knižnej série sa to po prvej knihe rozbieha viac a iným smerom ako to navodzuje prvá časť. Nie je to len o problémoch v škole. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent